Kdo nejlépe zpropaguje Babišovo EET? Nabídka 41 miliónů je stále na stole
Elektronická evidence tržeb ještě neexistuje, stát už ale zaplatil za nové logo 283 tisíc a za pár dní vyprší lhůta pro podávní nabídek na soutěž na propagaci EET za 41 miliónů korun.
Soutěž na „zajištění strategie a kreativní části informační kampaně“ Ministerstvo financí, respektive podřízené Generální finanční ředitelství už jednou zrušilo. Přihlásil se totiž jen jediný zájemce.
Přihlášky do nového tendru na kampaň s maximálním rozpočtem 41 miliónů a odměnou pro vítěze zakázky ve výši 1,35 miliónů se uzavřou 4. září.
Kreativita, strategie, cena
Od vítěze se čeká kreativita, návrh komunikační strategie, emociáolní i racionální argumentace či konkrétní návrhy prezenatce v tisku, rádiu, televizi, na internetu i na billboardech.
To vše v době, kdy zákon ještě neprošel druhým čtením v parlamentu. Návrh zákona v červnu schválila vláda, zavedení EET plánuje ministerstvo financí na února 2016, vyloučen podle Andreje Babiše ale není pozdější termín.
Opozice slibuje, že udělá vše pro to, aby zákon o EET neprošel. „Ve druhém čtení se budeme argumenty snažit přesvědčit naše kolegy o tom, že EET je zbytečná a především nebezpečná,” říká za TOP 09 Miroslav Kalousek.
Čtěte též
Kdyby Babiš důsledně vymáhal pokuty od firem, EET by nepotřeboval
Andrej Babiš by naopak chtěl se zákonem spojit hlasován í o důvěře vládě. „Nevidíme pro to racionální důvod,“ reagoval však na babišův nápad premiér Bohuslav Sobotka.
Logo ještě před vládou
O tom, že příprava ministerstva financí na propagaci elektronické evidence tržeb je důkladná, svědčí i fakt, že veřejnou zakázku na logo EET vypsalo už v březnu. A s vítězem soutěže Lion Communication (zastřešující mj. Agentury Saatchi & Saatchi či Leo Burnett) smlouvu na částku 283 tisíc podepsalo v květnu. Tedy ještě před tím než se zákonem zabývala vláda.
Výsledkem je oficiální logo „e-tržby“ se sloganem „Má dáti. Dal“.
„Logotyp symbolizuje jak on-line elektronickou komunikaci při procesu evidování tržeb, tak poctivost a rovné podmínky na trhu,“ vysvětluje Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.
Fakt, že stát utrácí za něco, co ještě ze zákona neexistuje, kritizuje Radomil Bábek, předseda Asociace podnikatelů a manažerů, který si informace o vzniku loga podle zákona o svobodném přístupu k informacím od ministerstva financí vyžádal.
„Celý proces přípravy loga EET tedy proběhl ještě před tím, než návrh zákona vůbec schválila vláda, tedy v době, kdy ještě zákon nebyl zákonodárcům ani předložen. Zajímalo by mne, na základě jakého předpisu je možné utrácet peníze za něco, co ještě neexistuje,“ podivuje se Bábek.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.
Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 KčPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz
Recommended (5901)
Čtěte též
Babiš všechno říká naplno a na nějaké ALE si nehraje. ALE…
Účtenková loterie skončí fiaskem jako na Slovensku, odhaduje behaviorální ekonom
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
5 komentářů
..na základě jakého předpisu je možné utrácet peníze za něco, co ještě neexistuje ?“
Vzhledem k tomu že si naše vlády (a parlament) navykly vydávat důležité zákony až těsně koncem roku,pár dní před tím než začnou fakticky platit, je to dost divná otázka. Právě naopak z tohoto důvodu jak státní úřady, tak ale podnikatelé i občané musí předem utrácet peníze za něco co neexistuje. Musí se zkrátka připravit na to že „to co dnes neexistuje,za pár dní existovat bude a musí to začít (i již umět) ihned dodržovat, jak ve vztahu ke státu, tak i svému okolí.
„K pochybné cti “ naší vlády a parlamentu se dá připočíst leda to, že obvykle takto nikoho „nezklame“,a ty vydane náklady jsou aspoň použité. Onen komediální taneček koaličních partnerů ve znění „my víme že to je blbost a že to přinese víc škody než užitku,takže o tom budeme ještě jednat aby se nerozpadla koalice“ vždycky na poslední chvíli skončí.
Tak snad konečně doženeme a předeženeme Západní Evropu. Žádná z těch 3-4x bohatších západních zemí totiž zatím na nic takového jako je babišova chorvatská inspirace nepřišla. Natož aby to zavedla. Pokusní králíci budeme ochotně my češi.
Mimochodem, zapomíná se na to že Západ takové řešení nepotřebuje, protože už ho dávno má jinou formou. A to tedy už tím že většina plateb i v drobném obchodě probíhá bezhotovostně (šeky, karty). Už je to tak daleko, že třeba v USA je placení hotovostí vysloveně podezřelé. Takže znovu na Západě, už se nemusí nic zavádět, a bernak ty informace i tak dostane.
Ale to samozřejmě nepřišlo naráz, v tom jsou desetiletí práce nákladů i zkušeností , na straně bank, telekomunikačních firem, tak i postupném zavádění v obchodě různou rychlostí.Btw-tam je dokonce normální, že obchodník nemusí mít sám žádné připojení-když přijímá ze své strany offline podezřelou platbu kartou,tak si prostě do té banky zavolá a ověří si jí. A zákazníci v klidu počkají.
Hrůzné je spíš to že to co na Západě (touto jinou formou) se zavádělo postupně desetiletí,chce Babiš zvládnout za pár měsíců, v tom je ten krutý experiment.
Protože ani jeden živnostník neplatí poctivě daně, tak jsou proti. V Německu už před 30. lety museli mít pokladnu s pamětí a každý znal svého kontrolora z fin. úřadu. A když si byl několik let v minusu, tak ti sebrali živnostňák.
U nás to bude poloviční. Nic nenutí zákazníky účtenky brát.Na Slovensku účtenky zlosovávají.
Škoda, že pokladny nejsou i pro řemesla. V Praze si běžně řemeslník účtuje za den práce 4 000,- Kč. Kolik zdaňuje?
Celý koncept je pochybný.
Nejvíce uniká na nepřiznané DPH ve stavebnictví.
Holt jsme již v časech, kdy velcí zloději budou chtít zavírat malé. To se ale dalo čekat, tak to v kapitalimsu manipulované soutěže chodí.
No a síť restaurací by se také hodila, ne ? Když se ten sajrajt v kuchyni hezky nakoření, prodá se s mnohem větším vývarem než v masně.