Kdo nejlépe zpropaguje Babišovo EET? Nabídka 41 miliónů je stále na stole

Napsal/a Robert Břešťan 27. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Elektronická evidence tržeb ještě neexistuje, stát už ale zaplatil za nové logo 283 tisíc a za pár dní vyprší lhůta pro podávní nabídek na soutěž na propagaci EET za 41 miliónů korun.

Soutěž na „zajištění strategie a kreativní části informační kampaně“ Ministerstvo financí, respektive podřízené Generální finanční ředitelství už jednou zrušilo. Přihlásil se totiž jen jediný zájemce.

Přihlášky do nového tendru na kampaň s maximálním rozpočtem 41 miliónů a odměnou pro vítěze zakázky ve výši 1,35 miliónů se uzavřou 4. září.

Kreativita, strategie, cena

Od vítěze se čeká kreativita, návrh komunikační strategie, emociáolní i racionální argumentace či konkrétní návrhy prezenatce v tisku, rádiu, televizi, na internetu i na billboardech.

To vše v době, kdy zákon ještě neprošel druhým čtením v parlamentu. Návrh zákona v červnu schválila vláda, zavedení EET plánuje ministerstvo financí na února 2016, vyloučen podle Andreje Babiše ale není pozdější termín.

Opozice slibuje, že udělá vše pro to, aby zákon o EET neprošel. „Ve druhém čtení se budeme argumenty snažit přesvědčit naše kolegy o tom, že EET je zbytečná a především nebezpečná,” říká za TOP 09 Miroslav Kalousek.


Čtěte též

Kdyby Babiš důsledně vymáhal pokuty od firem, EET by nepotřeboval


Andrej Babiš by naopak chtěl se zákonem spojit hlasován í o důvěře vládě. „Nevidíme pro to racionální důvod,“ reagoval však na babišův nápad premiér Bohuslav Sobotka.

Logo ještě před vládou

O tom, že příprava ministerstva financí na propagaci elektronické evidence tržeb je důkladná, svědčí i fakt, že veřejnou zakázku na logo EET vypsalo už v březnu. A s vítězem soutěže Lion Communication (zastřešující mj. Agentury Saatchi & Saatchi či Leo Burnett) smlouvu na částku 283 tisíc podepsalo v květnu. Tedy ještě před tím než se zákonem zabývala vláda.

Výsledkem je oficiální logo „e-tržby“ se sloganem „Má dáti. Dal“.logo-e-trzeb-1

„Logotyp symbolizuje jak on-line elektronickou komunikaci při procesu evidování tržeb, tak poctivost a rovné podmínky na trhu,“ vysvětluje Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Fakt, že stát utrácí za něco, co ještě ze zákona neexistuje, kritizuje Radomil Bábek, předseda Asociace podnikatelů a manažerů, který si informace o vzniku loga podle zákona o svobodném přístupu k informacím od ministerstva financí vyžádal.

„Celý proces přípravy loga EET tedy proběhl ještě před tím, než návrh zákona vůbec schválila vláda, tedy v době, kdy ještě zákon nebyl zákonodárcům ani předložen. Zajímalo by mne, na základě jakého předpisu je možné utrácet peníze za něco, co ještě neexistuje,“ podivuje se Bábek.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)