Jan Urban: Miloš Zeman brzy odejde. Ti, co mu umožňovali škodit zemi, ale zůstanou
KOMENTÁŘ. Odcházející prezident Miloš Zeman jednou bude připomínán jako jeden z největších a nejdéle působících škůdců liberální demokracie a podporovatelů korupce v moderních českých dějinách. Důležité je však všimnout si, že to sice mnoho lidí pochopilo už před dlouhou dobou, ale příliš málo jich o tom chtělo otevřeně mluvit.
Když HlídacíPes.org v srpnu 2021 napsal, že „v české politice zřejmě neexistuje nikdo jiný, kdo by za dobu svého působení v nejvyšších funkcích dokázal ustát takovou sérii skandálů a podezření z korupce ve svém nejbližším okolí jako Miloš Zeman“, sklidil komentář vlnu nevole hradních fanoušků.
Nikdo podobný Miloši Zemanovi by ve skutečné demokracii, stojící na vyvážené koexistenci nezávislých mocí a institucí, nemohl existovat. Stačilo by, kdyby si v posledních skoro třiceti letech někdo z českých politických stran nebo orgánů činných v trestním řízení chtěl jednou jedinkrát všimnout Zemanova neměnně kriminálního okolí.
Jistě, pane prezidente
Abychom byli spravedliví, několik policistů se našlo. Při sledování kšeftů gangstera Františka Mrázka, za kterým zůstaly desítky nevyřešených vražd, z odposlechů s hrůzou zjistili, že jeho nejdůležitějším kontaktem a „obchodním partnerem“ je nejbližší poradce tehdejšího premiéra Miloše Zemana Miroslav Šlouf. A v telefonních odposleších přesně zadokumentovali, jak předseda vlády údajně demokratické země podle gangsterových přání likvidoval velení všech protikorupčních útvarů Policie České republiky.
Dá se očekávat, že ani nadcházející prezidentův odchod z úřadu nebude důstojný a že Zeman bude škodit do posledního okamžiku.
Informací i času zastavit takovou nehoráznost měli ostatní politici dost. Všichni však celou tu dobu jen předstírali, že nic nevědí a že je všechno v pořádku. Mnozí pak byli dokonce součástí Zemanových korupčně mocenských kšeftů. A tak raději jen rychle přijali ostudný „Lex Kmenta“, který kriminalizoval ne gangstery a jejich politické slouhy, ale novináře, který by se odvážil zveřejnit policejní odposlechy.
Česká opozičně-smluvní „politika“ o všem věděla, ale celý ten čas zjevovala svoji případnou nechuť výhradně za scénou. Na veřejnosti devótně mluvila o „panu premiérovi“, stejně jako později o „panu prezidentovi“. Stejná opatrnost je dodnes vlastní i většině českých médií.
Informace o Zemanově osobní podpoře korupce a bránění jejímu vyšetřování přitom byly a i dnes jsou veřejně přístupné. Autor tohoto textu už před deseti lety některé z nich shrnul ve dvou pokračováních videoblogu „Milošku, žaluj!“
Vyzval v nich tehdy Miloše Zemana, aby, pokud by se jediná z desítek jím zveřejněných informací nezakládala na pravdě, splnil svoji výhrůžku vyslovenou předtím v osobním rozhovoru a na autora podal žalobu. Asi nepřekvapí, že se toho nikdy neodvážil, horší je, že si něčeho tak závažného nevšimla ani média.
Mlčení a taktizování místo obrany ústavy
Dá se očekávat, že ani nadcházející prezidentův odchod z úřadu nebude důstojný a že Zeman bude škodit do posledního okamžiku, se stejnou nezodpovědností a cílevědomostí, s jakou zničil sociální demokracii a tím i jakoukoliv šanci na seriózní českou levici. Svoje osobní představy vždy kladl nad zájmy státu či názory odborníků. Při jejich prosazování nebyl jen iracionální a radikální, ale stále víc extremistický. A jen u extremistů a populistů nacházel podporu.
Začínal se slepě poslušnými komunisty, aby skončil – stejně jako jeho předchůdce Václav Klaus – u, slušně řečeno, populistů z SPD. Zbytek politické scény, namísto aby otevřeně bránil ústavu demokratické země, zbaběle taktizoval a mlčel.
České politické strany v této chvíli jenom sklízejí plody svojí třicetileté bezprincipiálnosti a zbabělosti.
Pohrdání právem a ústavou k Zemanovi patřily stejně jako jeho antievropanství či poklonkování o Číně a Rusku. Zemanův čerstvý pokus destabilizovat Ústavní soud předstíráním práva prezidenta jmenovat jeho předsedu s tím, že by nastoupil až několik měsíců po skončení prezidentova mandátu, je možná už jen trapný.
Neoponování naschválům při jmenování ministrů vlády Petra Fialy se nyní premiérovi a vládní koalici vrátilo při Zemanově obstrukci při jmenování nového ministra životního prostředí. A to má prezident před sebou údajně ještě sadu připravených milostí a abolicí, včetně hodně kontroverzní milosti pro firmu Metrostav vyloučenou soudem kvůli korupci z účasti na veřejných zakázkách po dobu tří let.
Jedna splašená kráva v klidném stádu?
Připravila mu ji bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová a prosazuje ji odborový funkcionář a dnes už také bývalý prezidentský kandidát Josef Středula s tím, že i když byl Metrostav odsouzen za rozsáhlou korupci, neměli by prý na to doplácet jeho zaměstnanci.
A jsme u podstaty problému. České politické strany v této chvíli jenom sklízejí plody svojí třicetileté bezprincipiálnosti a zbabělosti. Jsou bez výjimky spoluviníky dnešního stavu, včetně všech posledních kapriců pošetilého starce na Pražském hradě. A to platí i pro ty novější politické subjekty, jako jsou TOP 09, ANO, SPD a Piráti.
Všichni začínali s ostrými protikorupčními programy, ale jakmile se zabydleli v parlamentních lavicích a v kuloárovém kšeftaření, zmlkli. To, že dnes konečně začali protestovat a varovat alespoň někteří ústavní právníci, včetně těch, kdo ještě nedávno mlčeli, nebo dokonce radili nedělat nic, nestačí.
Miloš Zeman odejde, ale ti, kdo mu nezodpovědně a nestatečně umožňovali poškozovat zemi, tu zůstanou. Ostatně, už stará zkušenost honáků stád na divokém západě tvrdila, že „neexistuje nic takového jako jedna splašená kráva v klidném stádu“.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Cattani Evropské unie? Praní špinavých peněz bude hlídat Italka
Ficovy čistky rok poté. Průvan ve slovenské státní správě v číslech a grafech
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
72 komentářů
Česká politická reprezentace zastoupená v Parlamentu ,Senátu nedělala nic léta proti zlovuli a porušování ustavy prezidentem ,nadržování lidem s pochybnou pověstí doslova pochybnou zahraniční politikou a nadbíhání cizím mocnostem.To vše se dělo přinejmenším deset let .Proto si muže dovolit kandydovat na prezidenta Oligarcha čerpající dotace na které zřejmě nárok nemá,ale vše přesHrad mu projde .Demokracie a politika ve prospěch naší země pokulhává ,pujde li to tak dál bude zle -Je třeba zrušit ten paskvil .Přímou volbu prezidenta viděli jsme kam to vede k polomafiánským praktikám a rozdělování občanu této země.
Dobrá politika je dobrá ekonomika! V současném stavu je naše ekonomika ve špatném stavu. Co dál, musíme zapojit vědecké kapcity a omezit politikům, aby do ní tolik zasahovali!
V principu máte pravdu. Jenže pokud bylo řečeno „A“, musí být řečeno i „B“, tj. že platformou pro naprosto hloupé, antikonstruktivní a vědu popírající zásahy do ekonomiky je EU. Tudíž nutnou podmínkou (pochopitelně bez záruky úspěchu, nebude-li splněno mnoho dalších) onoho „A“ je odchod z EU, nebo její rozpad.
Jste kandydát na pětku z pravopisu. Bože, kam ty diskuse dospěly.
Pane Urban
Obavám se , že vše co jste uvedl v příspěvku bude pravda . Možná , že se tam ani všechno nevešlo.
Nejsmutnější mi ale připadá , že do prezidentské funkce se dere člověk s ještě zdeformovanějšími morálně volními vlastnostmi a u kterého se nechá předpokládat , že půjde cestou privatizace celého stáru , což za podpory evidentně všech státotvorných složek již dávno a úspěšně provádí.
Šance , že si ho lidé zvolí , je velká .
Co si o takovém národu pak můžeme myslet ?
Přeji hezký den
J Říha
Mám za to, ze ti co rozkradli a rozprodali vše co jim padlo pod ruku se jen tiše smějí , z nich jste nikoho vy ani autor clanku neoznacili . Udělejte si v tomto trochu jasno !
Bureš se směje hlasitě.
Pane Urbane, děkuji. Už dlouho čtu Vaše komentáře a v podstatě mi mluvíte z duše. Opět jste to správně pojmenoval. Myslím poslední úvahu o Zemanovi. Hledal jsem Vaši mail adresu abych Vám „lépe“ poděkoval, leč nenašel jsem. Tak alespoň takto.
Děkuji a zdravím. Michal Poduška, důchodce, 73 let
Bohužel ty principiální a odvážné strany se za celých 30 do parlamentu nedostaly. Není se také čemu divit. Zákon o vedoucí roli KSČ si byl zrušen ale lidé zůstali.
A co hůř: Do řídícího centra ČR (kupř. do funkce Ministra spravedlnosti) se prodral z druhé vlny provařené ODS Don Pablo, kterému v kariéře nevadí 24 let staré odhalení zakladatelů, dnes zdivočelé partaje s vedoucí úlohou ve SPOLU, kde zodpovědně naplňují někdejší varování, cituji:
„V blízké budoucnosti zůstanou v ODS jenom ti, kteří se ve shodě se současným vedením domnívají, že lež a finanční machinace jsou legitimním nástrojem politiky…“
Teda s tím Sloufem to je síla. Bohužel je pravda že od dob Václava Havla tady nebyl prezident pro lidi.Oba následující egoiisti a pilíře mafiánských stran ODS a CSSD nás o tom stokrát přesvědčili,J
Myslím že to oba byli všehoschopní škůdci pro které byla mafie po Cesku a korupce naprosto normální věc,
Dnes se můžeme po patnácti letech patlat v čapím hnízdě a oba tito borci českých devadesátek se mohou v klidu usmívat pod fousy.Tato kauza jim musí připadat přinejmenším směšná,,,
Možná by to chtělo přiznat, že tohle je „národní “ zvyk, kdy v národě je málo charakterních a morálních lidí, které převyšují ti druzí. Je to vidět všude a co si Češi jsou schopni zvolit do svého čela.. Minulost tohoto národa od konce WW2 tomu dala pevné základy. Záblesk z roku 1989 byl bohužel jen zábleskem a nepotrestání zvěrstev zapálených soudruhů jen vše zakonzervovalo..Jedině mládí tohle může zarazit, bohužel blahobyt otupuje bystrost a soudnost..
Přesně tak: „Jen mládí tenhle vývoj může zarazit“! Tedy dokáže-li si včas, v zájmu potomků dobře vytřídit nabídky? Aktuálně – v souvislosti s volbou příštího prezidenta jde o to, jak přijme varování před volbou pana Babiše – od jeho blízkých spolustraníků. Kupř. hejtmana Vondráka, který však zjevně sází na obdobně kulhavého koně, na vychovatele možného budoucího – aktivního důstojníka kontrarozvědky v minulém zločinném režimu. Zda lze věřit ve „věcné uvažování a vyjadřování“ pana generála je ve hvězdách. A dvakrát platí – rozhodování je na mladších voličích a jejich schopnostech včas přijmout varování. Poválečná, tehdy nejmladší generace tuhle obrovskou šanci neměla…
Už nebyl rozvětčík,ale kontráš?Je dojemné,jak pamětníci bojují za demokratické hodnoty.
Každý ekonom škodí lidem, někteří zemi, ale Zeman nebyl z nich nejhorší.
Jistě, hradní čučkař není ekonom, takže nemůže být nejhorší.
Absolvoval v roce 1963 Střední ekonomickou školu, v letech 1965-1969 vystudoval VŠE v Praze.
Evidentně si hradníčučkař ze studia nic neodnesl.
Pan Urban mě opět nezklamal. Znám ho již ze sedmdesátých let , kdy učil v Prachaticích a dodnes na něho tehdejší žáci v dobrém vzpomínají. Sice roky mu
přibývají jako každému , ale na jeho úsudku se to v žádném případě neprojevuje.
Zraje jako vìno. Tolik k panu Urbanovi. Zeman? Těmto lidem, s podobnou povahou
jsme říkali v Brně jedním slovem- strup. Kdo neví co toto slovo znamená,doporučuji
„Velký slovník hantecu“. Jedno slovo , ale padne jak ušité . Taky počítáte dny do konce jeho ostudného vládnutí? Já tedy ano. Jen se opravdu modlím , aby lidé nezvolili ještě horší personu.
B.Václavík 74 let Prachatice
Dobrý den pane Urbane, nádherně napsaný článek. Občas Vás čtu a pokaždé s Vámi souhlasím. Osobně nemám tolik informací jako Vy, a co hlavně, neumím tak brilantně definovat stav věcí. Přeji Vám hodně zdraví, spokojenosti a bezpečí v životě.
K Vašemu článku nemám výhrady, ale jen připomínky. Naprosto souhlasím, že za současný neuspokojivý stav věcí svorně mohou všechny politické strany, a tím více, čím déle fungují na politické scéně. Jenže, jiné strany s náznakem demokratičnosti, které dnes tvoří pětikoalici, prostě nemáme. A proto já říkám, zaplaťpánbůh za to. Je to rozhodně lepší nežli by byla případná nesourodá koalice ANO a SPD, a je jen dobře, že pětikoalice se na vládní úrovni vůči těmto stranám striktně vymezila. A stejně tak i vůči některým dalším stranám, které se naštěstí do Sněmovny nedostaly. Osobně jsem rád i za to, že se tam nedostala i ČSSD, jelikož jsem z okolí znal pár lidí, kteří se angažovali za ČSSD a jejich jediným záměrem angažovanosti byl osobní prospěch. Ne nadarmo se kdysi říkalo: „Sociální demokrat, kudy chodil tudy krad!“
Osobně si myslím, že našemu státnímu systému chybí jedna zásadní věc, a to striktní a z hlediska dodržování naprosto zásadní pravidla, nazval jsem je „mravní kodex“, s platností pro lidi v rámci celého politicko-legislativního aparátu. Dnes jsem názor k tomuto tématu uvedl v komentáři k jinému článku. V dalším komentáři Vám pošlu část textu z tohoto mého komentáře. Jako námět k zamyšlení, zda Vás to osloví. Nedělám si iluze, kapři si vlastní rybník nevypouštějí, ale určitě by to pomohlo omezit bezbřehou politickou a úřední moc.
Vážený pane, Babiš, byť s četnými chybami, zvládl covidovou krizi lépe než Fiala a spol. krizi ukrajinskou. ODS byla a je strana zločinců, to zdaleka není jen „don Pablo“, ale prakticky vše, na co se tam podíváte.
Jistěže problém je i skutečnost, že Piráti jsou v podstatě levicovější než rozumnější část komunistů (viz jejich nápady se znárodňováním „nevyužitých“ bytů apod.).
Nějaký „kodex“ je zcela na exkrement, protože není právně závazný a vynutitelný. Daleko lepší by byla SPD navrhovaná odvolatelnost politiků, ta by skutečně mohla ten Augiášův chlív vládní pětikoaly pročistit. A mohla by způsobit i to, že by se politici alespoň báli krást příliš nápadně.
Uvědomte si také, že naše vláda je složena z duchovně problematických lidí, věřících na pohádkové bytosti, a vládne populaci, která je cca ze 3/4 ateistická. Z toho nutně musejí vznikat konfliktní situace a napětí.
Navíc je známo (bylo to zveřejněno mimo ryze vědecký tisk v mnoha sekundárních zdrojích, např. na webech ateistických organizací), že věřící lidé jsou výrazně více ochotni se dopouštět amorálních činů či zločinů než ateisté (a jejich +- ekvivalenty typu agnostiků, apateistů apod.).
Mám dojem, že i víra v nesmysly typu Green Dealu je dána tím, že jsou tito lidé vycepováni od mala k věření zjevným nesmyslům (případně k věření právě tomu, co nesmysl zjevně je, viz ono Tertullianovo „CREDO QUIQ ABSURDUM“, které je jedním z pilířů křesťanské věrouky). Což opět nutně musí vést ke konfliktům s racionálně uvažující většinou populace státu.
„Babiš, byť s četnými chybami, zvládl covidovou krizi lépe než Fiala a spol. krizi ukrajinskou“.
A stokorunáčku za najlepší vtip divácky vyhráva … Jožko Pergill. Gratulujeme.
V objektivních ukazatelích, jako je zadluženost státu, jednoznačně zapracoval dobře. Pod jiným článkem mu vytýkám mnohé konkrétní věci, což tímto není dotčeno.
Pergille,máte pravdu KSČ a jejich pohrobci jsou banda zločincú.S Babišem počkejme na volby.Honza má pravdu.
Ve druhém kole budeme mít výběr mezi nadšeným komunistou a spolupracovníkem se speciálními službami komunistického režimu a pragmatikem, který byl u komunistů jen proto, že musel.
Pergille,znovu se musím zeptat,vy jste byl 10 let komunista protože jste musel,nebo ´jste byl nadšený komunista?Jak vy to děláte,že máte za 12 dnů přes 50 komentářů?Například 11.1.23 máte rekordních 29.To jste zapojil do psaní celou rodinu,nebo jenom manželku?Zajímavý je čas odeslání 10 :03,10:12,10:25,10:34,10:36,10:44,10:52,10:57,10:59,11:02,11:08,11:18,11:24,11:40,11:46,11:54,13:44,13:46,13:54,14:02,14:05,14:12,14:19,14:22,14:29,14:39,14:56,14:58,,15:18.Neuvěřitelný výkon na 68-letého pracujícího důchodce.Máte to alespoň dobře zaplacené?Psal jste,že nejste proruský.Jaké byly vaše komentáře k sputniku,novičoku,Vrběticícm?Mám vám je vyhledat?
Josefe, pokud nejsem v práci, tak snídám a obědvám o něco později. A přitom vyřizuji agendu na netu, mj. i Hlídacího Psa.
U komunistů jsem byl, dělal jsem jen to, co bylo nutné. Myslím, že jsem trochu pomohl roku 1989 tím, že jsem se snažil dostat do KSČ hodně slušných lidí ( včetně celých základních organizací) se pak vzbouřilo a odsuzovalo masakr na Národní třídě (dodnes považuji za nikoli vyloučené, že tam byli i nějací mrtví a podařilo se to zatlouct) a vedení KSČ zůstalo jako „kůlové v plotě“.
Jeden můj známý pane Josefe II mi po přečtení vzorku příspěvků Pergilla/Šimůnka povídal cosi o umělé inteligenci.
Pergille,jak jste ty slušné lidi dostal do strany?Otázka je,zda karierista je morálně ( těch bylo ve straně 95%) slušný člověk.Jsou to jednoduché počty.Ve straně bylo před revoluci víc jak milion komunistů.Po roce 98 se k ni hlásilo 70 tis.Většina z těch slušných byla pokakaná,zalezlí a čekali jak to dopadne.Jak zjistili,že nebude Rumunsko ,tak se z nich stali velcí demokrati a začali hrabat,neůspěšní začali prudit.Pergille jak se dá přejít od fašismu v antice ke kibucu.Citujete Spartu a Athény,že měly blízko k fašismu.Je to učivo ZŠ,že tyto státy v době nebezpečí si volili vojenské diktátory.(neviděl jste film Obecnou školu)To co píšete vy,by žákům neřekl (možná) ani Babiš.V pravěku by se nedali vystopovat fašisti?Vy vidíte fašisty všude.Poraďte se s manželkou co s tím.Poraďte,jak se dá napsat komentář co dvě minuty na dvě témata.Máte na to nějaké zařízení?
Josefe II. Opravdu se dalo v určitých případech pro někoho „zatlačit“ a pro někoho ne.
Faktem je, že v Bílé knize o Listopadu 1989 najdete mnoho rezolucí ZO KSČ, které v podstatě negují oficiální politiku jejího ústředního výboru.
Já mám takovou teorii, možná je mylná, že každá forma totality má jakousi kritickou hodnotu pro účast slušných lidí v jejích strukturách, a jakmile je tato hodnota překročena, začne se rozkládat (prostě i těch „poserů“ je tolik, že i jejich neochotná podřízenost začne vadit.
Něco podobného bylo vidět i v situaci kolem covidu, kdy se „svědkům covidovým“ vzepřela část praktiků a část odborníků – a zůstali nakonec jen lidé ekonomicky závislí na počtu píchnutých dávek.
Prezident Zeman dostrihava metr, má to za pár, mazací se ptali a za kolik to máš vojáku, správná odpověď byla „za, milion“. Žádná kariéra není bez poskvrny, Zemanova má ovšem jednu hodne temnou a to je ČSSD. Tato strategie dopadla špatně, zadlužení, výtah pro karieristy a po loňských volbách pád. Situace je pro tuto stranu prekerni a návrat do Parlamentu ČR bude složitý a dlouhý. Obdobně dopadli i komunisté. Hospodářská krize, inflace a podpora Ukrajiny a pravicová Fialová vláda, to nejsou dobre startovaci pozice. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu,az se ucho utrhne. Obávám se, že letošní rok bude hodně turbulentni. FJI také podepsal ultimátum Srbsku, vyhlásil mobilisaci a víme, jak to dopadlo. Dejiny se neúprosne.
Zdá se mi, že zákony platí pro běžné občany a politici (zejména ti s imunitou) i mnozí úředníci státního aparátu a legislativy (zejména úředníci vlády a prezidentské kanceláře, soudci a státní zástupci), jsou z toho právního systému tak nějak vyjmuti. Jakoby nám,občanům,sdělovali: zákony jsou pro blbce a pro nás neplatí! Náš morální kredit je a bude vždy čistý. Držíme v rukou veškerou moc a tudíž jsme za všech okolností bezúhonní a nepostižitelní. Tím je ovšem porušen nejzákladnější princip DEMOKRACIE, a to rovnost všech občanů před zákonem.
Za těchto okolností mi v naší legislativě chybí jedna velmi důležitá věc: „MORÁLNÍ KODEX POLITIKA a STÁTNÍHO ZAMĚSTNANCE“ s platností pro celou šíři politiků a úředníků. Dokud nebudou nastaveny velice přísné mantinely pro mocenský aparát, tak bude stále docházet k tomu, že ti, kdož své výhody zneužijí budou nadále nepostižitelní. Nikdy by se neměli pohybovat na hraně zákona (!), ale naopak, měli by být příkladem pro občany. Čili tento „Kodex“ by měl striktně vymezit nepřestupitelné morální zásady a tvrdý postih za nedodržení kodexu. Do doby, než takový kodex v našem státním prostoru začne fungovat, a to včetně spravedlivé a nezávislé kontroly nad jeho dodržováním, nelze v ČR mluvit o demokracii, zejména ne dle zásad EU.
Dodávám:
Demokracii, stejně rovnou pro všechny občany, považuje EU za základ fungování celého společenství. Ale EU se bohužel k ničemu podobnému také zatím neodhodlala, leč, mohla by. Lidi ve výkonné moci by jednoznačně postavila před volbu, být slušný a odpovědný nebo před hrozbu ztráty osobního morálního kreditu a zároveň ztrátu osobního postavení. Mohla by se poté EU vyhnout korupčním skandálům, i když, jen „mohla“
Je mi líto, EU je tak trochu jako ta Orwellova Farma zvířat, kde si byla zvířata rovna, ale některá byla rovnější.
Začalo to už před naším vstupem do ní, kdy organizace agitující pro vstup dostaly velké dotace, zatímco organizace agitující proti nedostaly nic a ještě měly problémy s přístupem do sdělovacích prostředků. Troufám si odhadovat, že naprostá většina lidí, hlasujících pro vstup, tak činila na základě neúplných či přímo lživých informací.
A pokud se týká korupce, vyšetřována pro ni je i současná EK (respektive ta hloupější část jejích členů, co se nechala chytit jako Dr. Rath s prachama v ruce). A varováním měla být už Santerova komise (před naším vstupem), která byla korupcí totálně prolezlá a vzhledem k „šikovné“ legislativě EU neodvolatelná a nepotrestatelná (ani na úrovni EU, ani na úrovni členských států).
Máte pane Urbane pravdu, ale nezmínil jste se, že Miloš Zeman měl na koho navázat. Vždyť mnohé z toho, co uvádíte, by bylo možné aplikovat na Zemanova předchůdce Václava Klause. Naši politici se opravdu nejspíše bojí. Bojí se ale právě a pouze Miloše Zemana? Nebojí se spíše země, ke které měli jak Václav Klaus, tak Miloš Zeman tak nadstandartní vztah? Vždyť otrávit někoho daleko za hranicemi této země nebo mu alespoň zničit kariéru není pro tuto zemi problémem. To ukázala několikrát například ve Velké Británii. Ve vývoji obtížně zjistitelných chemických prostředků pro likvidaci nepohodlných osob si už bývalý SSSR vytvořil v sedmdesátých a osmdesátých letech velký náskok. Ve mě osobně vyvolává stále otázky smrt Josefa Luxe, Stanislava Grosse a Miroslava Ransdorfa. Není těžké si připomenout, komu byl nepohodlný Josef Lux, komu byl nepohodlný Stanislav Gross. Miroslav Ransdof se měl vrátit do Švýcarska k výslechu na policii a mohl být nepohodlným svědkem, kdyby začal mluvit. Já si sice takové otázky kladu, ale odpovědět na ně by měl někdo jiný. Já jsem zatím žádnou odpověď na tyto otázky nenašel. Pokud snad BIS něco zjistila, pak její zjištění neopustila stěny této instituce. Dost možná proto, že by tím odhalila své zdroje.
Smrti Josefa Luxe i Stanislava Grosse jsou medicínsky zdůvodnitelné a byly, vzhledem k jejich zdravotnímu stavu, očekávatelné (a očekávané lidmi s medicínským vzděláním). Úmrtí M. Ransdorfa jednoznačně podezřelé je, ale takových úmrtí je ve světové politice hodně (atentátem na A. Lincolna zcela jistě nepočínaje).
Samozřejmě že úmrtí Luxe a Grosse jsou medicínsky zdůvodnitelná, o to tu ale nejde. V těch zmíněných výzkumech v bývalém SSSR v sedmdesátých a osmdesátých letech šlo prý i o to, podobné choroby uměle vyvolat. Rád bych tedy věděl, zda se někdo odpovědný takovou možností zabýval. Obávám se, že nikoliv. A pokud přece jen ano, pak se o tom možná dozvíme někdy za padesát let. V každém případě u mě tato úmrtí těchto dvou „nepohodlných“ otázky vyvolává.
V případě Luxe asi ne, chronická nemoc, probíhající dlouhou dobu. U Grosse to bylo rychlejší, ale v době, kdy už nebyl v politice a nemusel vadit (leda by naopak někdo chtěl jeho „uklizení“, aby nediskreditoval levici).
Jak u Luxe, tak u Grosse, nemoc proběhla nezvykle rychle a to mě zaráží a vyvolává otázky. Vadili oba a Gross i tehdy, když už v aktivní politice nebyl.
Skeptiku, pokud vím, tak Luxe usmrtil neúspěšný pokus o transplantaci kostní dřeně. Ta, když vyjde, může vrátit člověka do normálního života, když nevyjde, tak mu zpravidla život zkrátí.
U toho Grosse zase ten průběh nebyl rychlejší než to, co připouštějí učebnice medicíny. Navíc zřejmě zpočátku nemoc zanedbal.
Co se vaší paměti týče, mnohokrát jste nám tu Pergille/Šimůnku předvedl, že je mizerná. Umělá inteligence vám ji nezachrání.
Skeptiku, dobře si pamatuji, že mnoho lidí z mého okolí (i po rodinné, i odborné stránce) odsuzovalo Luxe za to, že si údajně pořídil další dítě jen jako nadějného dárce kostní dřeně.
U Grosse ohledně zanedbání choroby na jejím počátku se zase lze opřít o Wikipedii.
Pokud Pergillke/Šimůnku něco takového tvrdí lidé z vašeho okolí a vaší rodiny, pak se tomu vůbec nedivím. Já naštěstí do vašeho okolí, ani do vaší rodiny, nepatřím a nemám tedy žádný důvod vašim blábolům věřit. Sestra Stanislava Grosse uvedla, že byl Stanislav Gross ohledně svého zdraví velmi opatrný.
Skeptiku, i velmi opatrný člověk může závažnou chorobu, která nemá nějaké výrazné počáteční příznaky, zanedbat. Stává se to, bohužel, velice často. Dokonce i u lidí se zdravotnickým vzděláním.
Je dost možné, že se něco takového stát může Pergille/Šimůnku, ale z čeho vámi používaná umělá inteligence usuzuje s takovou jistotou, že se něco takového týká právě Stanislava Grosse o kterém vámi používaná umělá inteligence ví pouze to, co jste jí do paměti nacpal.
Neříkám „musel“, říkám „mohl“. A zanedbaných případů závažných onemocnění jsem za vcelku krátkou dobu své klinické praxe viděl poměrně dost. Bohužel, tu a tam i u dětí (což je tedy opravdu dost traumatizující zážitek).
Jenže u Stanislava Grosse jste Pergille/Šimůnku nic takového neviděl. Tak že si ty své bláboly nechte na schůzi SPD.
Skeptiku, pak ale kritizujte autory Wikipedie, kteří to zanedbání zmiňují.
Vladimir Voronov, Sluhové lidu, záhadná úmrtí, strana 97, vydalo Nakladatelství Jota v Brně v roce 2005
Tajemným způsobem odcházeli nejen nepřátelé za sovětskými hranicemi. V noci ze 16. na 17. července 1978 záhadně zemřel Andropovův soupeř v bitvě o kremelské pozice a člen politbyra Fjodor Kulakov – oficiálním důvodem úmrtí byla „ostrá srdeční nedostatečnost“. Na Lubjance se tomu říká „ostře broušená nedostatečnost“ a odborníci tam na to jsou přímo mimořádní! Fjodor Kulakov se vyznačoval železným zdravím a kypící energií. Jenže se Juriji Vladimirovičovi postavil do cesty – a jeho srdce to zřejmě nevydrželo. V říjnu 1980 zahynul při dopravní nehodě další Andropovův sok, kandidát členství v politbyru Petr Mašerov. Okolnosti havárie jsou mlhavé, jen generál Dokučajev jednou učinil podivnou poznámku: „Petr Mironovič ,,, neuposlechl rad vedení bezpečnostní služby“. Konec ukázky z knihy.
Do cesty se Pergille/Šimůnku stavěli i Josef Lux a Stanislav Gross. Podobnost čistě náhodná?
Obávám se, že Lux i Gross byli hluboko pod úrovní rozlišovacích schopností ruských tajných služeb, nehledě k tomu, že „had na tři“ v podstatě zajistil přetrvávání bolševických zlodějin v zemědělství.
Vladimir Voronov, Sluhové lidu, záhadná úmrtí, strana 96, vydalo Nakladatelství Jota v Brně v roce 2005
Koncem roku 1978 důstojníci KGB pomohli zlikvidovat svým bulharským kolegům disidenty Markova a Simeonova, kteří se usadili na Západě. „Konzultanty“ bulharských odborníků byli generálové Goluběv a Kalugin. Na Olega Daniloviče krátce po akci začal doslova pršet déšť vyznamenání – dostával sovětské i bulharské řády a také drahou osobní zbraň. Protože byl úspěšný…. Konec ukázky z knihy. Ti disidenti Markov a Simeonov byli Pergille/Šimůnku také hluboko pod úrovní rozlišovacích schopností ruských tajných služeb.
Spíš uvěřím tomu, že si Luxovu smrt vymodlili zemědělci, znovu za jeho aktivní účasti okradení o majetek, který jim prvně ukradli komunisté.
Existuje práce, že lidé, za které se nějaká skupina modlí, mají tendenci k lepšímu průběhu choroby než kontrolní skupina (byť byla kritizována, ale to už je za hranicemi možnosti zdejší diskuse). Je docela možné, že v opačném gardu to může fungovat taky. A v případě „lásky“ venkovanů k tomuto pánovi bych ani nějakou černou mši na toto téma nevyloučil.
Potřebujete Pergille/Šimůnku, aby se někdo pomodlil za vás. Já to ale nebudu.
Buď úmyslně, nebo (a to bude nejspíš pravda) na základě objednávky hovoříte pouze o Miloši Zemanovi. A co takhle pan Kalousek?
Neznám nikoho kdo by škodil této zemi víc než on, i když si tento chemik rád hraje na ekonoma. Proč nevzpomenete kauzy padáků, ukradených kasáren na Náměstí republiky a dalších kauz.
Těžko někoho přesvědčíte, že nejste zaujatý a zaplacený!!!
Kdyžtak nikoliv jen že “ České politické strany v této chvíli jenom sklízejí plody svojí třicetileté bezprincipiálnosti a zbabělosti. „, ty současné (vládní) strany v tomto přístupu pokračují v současné době dál, jen to přikrývají čistě symbolickými gesty a mediálními projevy..
Protože, pro připomínku, i toho Zemana se mohly zbavit zcela legálně, ,už předloni na podzim, když byl několik týdnů v nemocnici, „stačilo“ aktivovat citovaný článek 66 Ústavy „.. nemůže-li prezident republiky svůj úřad ze závažných důvodů vykonávat „..Ale neudělaly to, jen o tom (asi symbolicky), mluvily do médií.
No a pokud se týká naší justice, jak ta by měla někoho „zcela nezávisle vyšetřovat soudit a trestat, na to by se aby se snad založil nějaký, samostatný nezávislý zpravodajský web, který by se zcela nezávisle, padni komu padni, věnoval jen tomu,..
Děkuji pane Urbane.
Opět skvělý a výstižný komentář, ostatně jako vždy.
Co k tomu dodat. Nesvádějme nic na politiky.
Chytré obyvatelstvo si nikdy nezvolí špatné, škodící politiky, zákeřného, nevychovaného prezidenta a naopak.
Pokud se tak náhodou stane, chytré obyvatelstvo se poučí a chyby neopakuje. A naopak.
Liberální demokracie, liberální demokracie. Co to je?
To je něco jako lidová demokracie?
Jestli je to tak a Zeman tomu škodil, dobře činil a budiž mu za to chvála.
„Liberální demokracie“ je jakýsi kříženec komunismu, fašismu a politické ekologie. Je to současný antagonista demokracie jako takové.
Když tak čtu vaše příspěvky Pergille/Šimůnku, tak uznávám, že o tom zkřížení komunismu a fašismu právě vy musíte vědět opravdu hodně.
Pokud to nevíte, tak státy s prvky fašismu ve státním uspořádání se vyskytovaly už v antice a dokonce i v předkolumbovské Americe. Takže kdo o těchto věcech něco ví, může srovnávat a hodnotit.
Dokonce?Nám paní učitelka v páté třídě s vážnou tváři prozradila,že Kristus existoval,ale že to byl zárodek komunisty.Dále nám vysvětlila,že už husité zavedli komunismus v Táboře tím,že příchozí házeli svoje peníze do kádí.Podle toho jak se později chovali tak měla pravdu,kradli a loupili kde se dalo.Na jejich obranu je třeba dodat,že na rozdíl od komunistů se jejich protivníci nechovali o mnoho lépe.Neučila nás stejná soudružka učitelka?Vidíte,já myslel,že v antickém Řecku vznikla demokracie,asi jsem se mýlil.Kde je ten fašismus v antice historicky doložen,poučte mě prosím,abych mohl taky srovnévat a hodnotit.Určitě se rád přiučí i skeptik.Římští císařové by se mohli přirovnávat k fašistům,,ale to je přitažené za vlasy,zrovna tak jak to že husitsví byl počátek komunismu.Škoda,že jsem nestudoval vuml,byl bych chytřejší.
Josefe II,
K fašismu mělo zatraceně blízko politické uspořádání ve Spartě. A i Athény zažily nedemokratická období.
V Táboře skutečně nějakou dobu komunismus byl. Komunismus byl nebo ještě je i v kibucích v Izraeli (v obou případech bylo motivací náboženství v dosti fanatické podobě, nikoli marxismus nebo něco podobného). Maminčina spolužačka, která prošla koncentráky a emigrovala v roce 1945 do Izraele, jí psala o svých zážitcích z kibucu velmi ošklivé věci a nakonec emigrovala z Izraele do USA.
A, mimochodem, v 60 letech u nás vyšla fašistická agitka jako knížka pro děti (komunističtí cenzoři to v důsledku své nevzdělanosti pustili, protože fašismus a komunismus si jsou tak blízké ideologie, že to nepoznali).
Vidím Pergille/Šimůnku, že jste tu fašistickou agitku z 60. let četl s velkým zaujetím. Zcela jistě však nebyla zdaleka jedinou knihou, která vás inspirovala.
Skeptiku, ona byla v podstatě považována za agitku komunistickou. Přiznávám se, že mě jako dítě moc nebavila (možná blbý překlad, protože v ruské verzi jsem ji později přečetl dost s chutí). A to, že je její vyústění třídního boje v podstatě fašistické a ne komunistické, mi docvaklo ještě mnohem později, při samostudiu základů politologie.
Četba Mein Kampfu vás nejspíš bavila mnohem více.
Věřil byste, že ne? On je to dost slovní salát, v němž se obtížně hledá jakákoli myšlenka. Možná právě proto spousta lidí (včetně mnoha Židů) nacismus fatálně podcenila. Někteří se vyslovovali ve smysli, že nevěří, že tak vzdělaný a inteligentní národ takovým krávovinám uvěří.
Daleko čtivější je fikce „Už je tady zas“ od T. Vermese, která je sice psána „meinkampfovským stylem“, ale mnohem inteligentněji. Hitler byl ovšem beze sporu velice schopný a patrně i nadaný řečník (on doslovný přepis kvalitní řeči jako psané slovo nemusí stát za moc, je to prostě jiná verze projevu).
Asi daleko kvalitnějším spisovatelem byl Benito Mussolini, viz jeho kniha o Janu Husovi.
Opravdu ušlechtilý výběr literatury a autorů Pergille/Šimůnku.
Poznej svého nepřítele. skeptiku.
Tak dlouho jste se poznávali, až jste se skamarádili.
Skamarádit zcela jistě ne. Nicméně pokud pochopíte, za co váš protivník bojuje a kde jsou jeho priority, jste schopen jednak vyhodnotit, zda je s ním koexistence možná, a pokud ano, tak za jakou cenu (a musíte si také rozhodnout, zda ji jste ochoten zaplatit).
Za co Pergille/Šimůnku bojujete vy a kde jsou vaše priority jsem pochopil už dávno a nejsem zdaleka sám.
Skeptiku, mou prioritou je demokracie. Ta jediná reálně demokratická, tudíž bez jakéhokoli „přídavku“ (typu „lidová“, „s ochranou menšin“, „liberální“ apod.).
Vaše příspěvky na Hlídacím psu Pergille/Šimůnku svědčí o vaší příchylnosti k bývalému Sovětskému svazu, k současnému Rusku, k SPD, Okamurovi, Babišovi, Zemanovi, k oběma Václavům Klausům, jen ne k demokracii. Vzpomínám si dokonce, jak jste se v minulosti podle vzoru starého Řecka prosazoval, aby úředníci nebyli voleni, ale losováni. Opravdu vynikající ukázka vámi vyznávané demokracie.