Otevření nové lávky v Lánské oboře v červnu 2021. Na snímku prezident Miloš Zeman, ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák i hradní kancléř Vratislav Mynář. Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Hradní zvůle pokračuje: Zeman omilostnil odsouzeného šéfa lánské obory

Napsal/a Robert Břešťan 29. března 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Prezident Miloš Zeman sice svými milosti šetří, ale když už, tak to stojí za to. Ať už jde o vraha Jiřího Kajínska, nebo nyní zázračně uzdraveného, původně však na smrt nemocného olomouckého podnikatele Pavla Podroužka. Nyní Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, který byl odsouzen za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře – a jehož dobré služby si veřejně pochvaloval. Prostě systém „Mynář s Nejedlým to zařídí“ a ruka ruku myje na Hradě jede a ještě rok pojede. Pokud někdo po těch letech Zemanova prezidentování potřeboval další důkaz toho, jak hradní parta funguje, tady ho má.

 

 

 

Novinky.cz: Zeman udělil šéfovi Lesní správy Lány milostZeman podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka prominul Balákovi nepodmíněný trest odnětí svobody, peněžitý trest a dále trest zákazu činnosti spočívající v zákazu výkonu funkce statutárního zástupce organizačních složek státu a jiných právnických osob s majetkovou účastí státu, a to s účinky zahlazení odsouzení. „Tyto tresty byly uloženy za zločin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě,“ uvedl Ovčáček v tiskové zprávě.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)