Ilustrační foto: Profimedia

Hoří, má paninko: Krajská zdravotní hledá ženu s krásným srdcem. A fotkou celé postavy

Napsal/a Robert Malecký 23. února 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Časy se mění a soutěže prosté ženské krásy to vlivem měnícího se společenského nastavení přestávají mít jednoduché. Zvlášť, když je vyhlašuje zaměstnavatel. A tak si v ústecké Krajské zdravotní řekli, že na to půjdou jinak. Vyhlásili pro své zaměstnankyně soutěž o kráse srdce, laskavosti a lidskosti. Jenže jim z toho zase vyšla obyčejná devadesátková estráda, s promenádou a s fotkami celé postavy. Prý je to tak správné a má to tak být.

Už jen pár dní schází do termínu, do kterého mohou ženy zaměstnané v ústecké Krajské zdravotní, na magistrátu města a jeho podřízených školách a školkách posílat přihlášky do soutěže krásy Královna Labe. Následovat budou v polovině března castingy a celá akce vyvrcholí 4. května ve výletním zámečku na Větruši, moderovat bude herec Jan Čenský.

Ceny pro vítězky jsou štědré. „Královna Labe“ si odnese 100 tisíc korun, druhá v pořadí polovinu této částky a na třetí v pořadí zbude 30 tisíc korun.

Těšit se mohou vedle nevšedního zážitku také na poukazy na služby v hotelu a restauraci, který v zámečku na Větruši provozuje soukromá firma.

Zdroj: web Krajské zdravotní

Co pro účast musejí ženy (jiná pohlaví do soutěže připuštěna nejsou) udělat? Být dospělé, zaměstnané v zdravotnickém holdingu plně vlastněném Ústeckým krajem, u statutárního města Ústí nad Labem nebo v jím řízených organizacích.

A také mít dobré srdce, být laskavé a lidské – a mít hezkou tvář a postavu.

Připojte 2ks fotografie

Krajská zdravotní, která soutěž ve spolupráci s městem Ústí nad Labem vyhlásila, přitom dává předem najevo, že soutěž o kráse těla být nemá. „V této soutěži nejde o věk nebo fyzickou krásu, ale o krásu srdce, laskavost a lidskost,“ stojí v zadání soutěže na webu zdravotnického holdingu.

Jak ovšem porota, která bude z přihlášek vybírat, pozná krásu srdce, se zájemkyně nedozvědí. Tady se pořadatelé podrželi klasiky: „K přihlášce připojte 2 ks fotografie – portrét + celá postava (nemusí být od profesionálního fotografa),“ stojí v podmínkách účasti.

V Krajské zdravotní má „event“ na starosti vedoucí oddělení konferenční a marketingové podpory Lenka Kocmanová Taussigová. Sama bývalá modelka a Miss sympatie ČR 2002. Kocmanová na dotazy HlídacíPes.org odpověděla jen stručně. „Uvedený požadavek je v rámci akcí podobného typu běžný, nepovažujeme jej za jakkoli se vymykající standardům,“ napsala.

Nad akcí převzal záštitu předseda představenstva Krajské zdravotní Ondřej Štěrba (nominován hnutím ANO) a také primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (ANO). Ten se k dotazům vyjadřovat nechtěl, mluvčí města odkázala na Krajskou zdravotní.

„Maloměstská soutěž krásy“

Rozpočet celé akce je plánovaný ve výši zhruba 400 tisíc korun a kromě odměn vítězkám jde třeba o zapůjčení šatů. V nich pak finalistky budou pro zdůraznění laskavosti a krásy srdce na Větruši promenovat.

Podle krajské zastupitelky Karoliny Žákovské (Spojenci pro kraj) je soutěž absurdní a označuje ji za maloměstskou soutěž krásy.

„Laskavost a lidskost pracovnic města a krajské nemocnice si určitě zaslouží ocenění, čekala bych ale, že se tak stane důstojnější formou, než je maloměstská soutěž krásy, do níž musí zájemkyně posílat fotografii celé postavy a promenádovat se před publikem v soukromé restauraci v šatech zapůjčených ze soukromého módního salónu,“ říká Žákovská.

Její kolega, radní Jiří Řehák připouští, že sám nepatří mezi cílovou skupinu. „Podobné akce z principu nenavštěvuji a nerozumím jim,“ říká s tím, že co se týče rozpočtu na vlastní propagaci, je Krajská zdravotní nezávislá. „Přeposlal jsem přesto s klausovsky povytaženým obočím dotaz našemu zástupci ve správní radě,“ říká Jiří Řehák.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)