Hnutí ANO oznámilo, že se změna nekoná. A kdo teď znárodní ten Říp?
KOMENTÁŘ. Tak dlouho všichni čekali na změnu ve vedení hnutí ANO, až se žádná neodehrála. A řekněme si rovnou, že se ani odehrát nemohla. Ke změně jsou totiž třeba stavy dva. Ten původní, nevyhovující, nazrálý až přezrálý, a ten nový, mladý, svěží, pokrokový. A právě toho se hnutí ANO zoufale nedostává: má jen Babiše, Schillerovou, Havlíčka a stádo surikat z Čapího hnízda.
Ne, že by tisková konference po středečním jednání představenstva, pardon – předsednictva hnutí ANO, pořád se nám tam motá ta firma, nemělo parametry kvalitní stand-up comedy show.
„Zůstávám předsedou hnutí a budu chodit i do Sněmovny, jak jsem začal chodit. Konečně jsem pochopil, jak to funguje, vy tam musíte být vždycky, když se kliká, jinak oni jsou v kanceláři. Je to jako fajn práce, já si to užívám,“ řekl Babiš. To není špatný výsledek na člověka, který je poslancem kontinuálně od 26. října 2013, tedy hezkých deset let.
Související články
Vždycky Říp. Lákal Okamuru i Babiše, Lobkowiczové ale pozemky na hoře prodávat nebudou
Čím hůř, tím líp. Babiš objíždí republiku a honí body na tématech, která jako premiér neřešil
„Zůstávám poslancem za Ústecký kraj a budu jezdit i do Roudnice, jak jsem začal jezdit po volbách. Konečně jsem pochopil, jak to funguje, vy tam musíte být vždycky, když je poslanecký den, a být v kanceláři. Je to jako fajn práce, já si to užívám,“ sice Babiš neřekl, ale vyjde to nastejno jako s tou sněmovnou.
Zasedání předsednictva bylo jinak dramatické, jak v rozhovoru pro Seznam Zprávy povyprávěla Alena Schillerová, která mohla být prezidentskou kandidátkou, dokonce snad i předsedkyní strany, ale zůstala zase jen šéfkou poslaneckého klubu. I tu stínovou vládu a předpokládané líderství do voleb v roce 2025 dostal Karel Havlíček, zase tolik pan majitel Schillerové nevěří.
V rámci hodnocení prezidentské kampaně se podle Schillerové řešily i výroky bývalého místopředsedy a poslance Ivo Vondráka, který v prezidentské volbě podpořil Petra Pavla. Debata prý byla korektní: „On se vyjadřoval, my jsme se vyjadřovali, reagovali jsme na sebe a on poté řekl, že chce rezignovat na místopředsednický mandát a poté opustil jednání.“
Motýle to sice nejsou, ale pokus hezký. Třeba lépe vynikne takto:
KOREKTNÍ DEBATA
Alena SchillerováOn se vyjadřoval,
My jsme se vyjadřovali,
Reagovali jsme na sebe.A on poté řekl,
Že chce rezignovat
Na místopředsednický mandát.A poté opustil jednání.
A je to. Revolta byla zažehnána v samotném zárodku a na nás je jen posoudit, zda je Ivo Vondrák hrdina, nebo konjukturální padouch, který se ANO držel, když šlo nahoru, a rychle prchá, když jsou na obzoru problémy. My v podobných situacích, kdy se ze stran začínají odlupovat prospěcháři, dlouhodobě říkáme: Jen si je nechte, jsou vaši. Příběh Iva Vondráka parametry romantické ságy nemá.
Catch extrem party
A teď vážněji.
Předpokládat, že se Andrej Babiš vzdá postu předsedy hnutí, mohl jen nenapravitelný snílek. Vážněji vypadala úvaha o konci ve sněmovně, ať už nyní nebo na jaře, jak napsaly (a netrefily se) třeba Novinky.cz. Nestalo se ani jedno a má to důvody na obou stranách.
Babiš ví, že volební úspěch hnutí stojí a padá s ním. To byl koneckonců důvod, proč na prezidenta nakonec kandidoval sám. I při negativní odezvě, kterou u (jak se nakonec ukázalo) většiny voličů vzbuzuje, vycházel z průzkumů jako kandidát, který vedle jiných členů hnutí může uspět nejlíp.
Nyní blouzní o podpoře 2,4 milionu voličů, které by rád udržel a přetavil ve volební úspěch v roce 2025. Což je početně zhruba stejný nesmysl, jako kdyby strany pětikoalice počítaly 3,360 milionu hlasů pro Petra Pavla.
A lidé kolem Babiše zase velice dobře vědí, že bez Babiše končí i oni. Proto mohlo středeční předsednictvo těžko dopadnout jinak.
Související články
SPD slibovala, že zastaví zdražování. Dopadlo to, jak muselo: zdražila lidem odpady, dopravu i zoo
Nejvýznamnější část Babišova středečního projevu je v té pasáži, kde oznámil frontální útok na voliče SPD, ČSSD, komunistů, menších neparlamentních stran a mimo jiné i volných radikálů z Václaváku. Souvisí to s oněmi počty – mezi zmíněnými 2,4 miliony voličů, což je skoro o milion víc, než hnutí dostalo ve volbách v roce 2021, nejsou přirozeně jen voliči hnutí ANO.
Babiš ví, že pokud je chce nadále oslovovat, musí pokračovat v kampani, kterou vedl před volbami prezidentskými. Taktika byla jednoduchá: slíbit všechno všem, jakkoli byly ty sliby často lživé a mezi sebou protichůdné.
Hnutí ANO po předsednictvu nepředstavilo ucelený volební program, jen využilo změnu – nezměnu k tomu, aby opět nechalo Babiše útočit, tentokrát na Okamuru, Šmardu. Programem nebude catch-all, ale catch-extrem.
Prezidentská kampaň, tak jak jsme ji ve čtyřech lednových týdnech viděli v té nejbrutálnější podobě, se pomalu překlápí k roku 2025. Již brzy na vašich přijímačích.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Kdo je vlastně bohatý? Na pěkný důchod už miliony nestačí
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
9 komentářů
ANO prudce nabira charakter totalitniho uskupeni, ktere je plne nekonecnych lži, zášti, odmitani sebereflexe, osocovani, plivani jedu, a hledani vnejsiho nepritele. V bezmezne touze po moci neni ochotne ke konstruktivni spolupraci praci s opozici. Takoveto vystupovani nasvedcuje tomu, ze hnuti ANO bohuzel vubec nejde o lidi, nejde jim o dobro Ceske republiky.
A teď opravdu vážně. Strany Národní fronty navrhly společného kandidáta na prezidenta a ten zvítězil. Teď stačí jen zvolit správného demokratického předsedu ÚS a bude dokonáno. Budemem mít veškerou moc v této zemi. Všechnu moc ve státě řídí Národní fronta prostřednictvím zástupců lidu této země. Opozice se tvrdě potlačuje.
Pokud Vám to něco připomíná, tak je to čistě náhodné a vůbec nic to nemá s bývalou totalitou.
Pri čtení vašeho příspěvku jsem si vzpomněl na s.Kojzara,blahé paměti. Prezdívka Ivan sedí!
A teď fakt vážně. Ať tě léčí z chorobné lhavosti kdokoliv, tak fatálně selhává.
Ivane, ty máš stejné názory jako rodilý Rus a zřejmě to nebude daleko od pravdy, protože pokud nejsi Rus, pak budeš určitě bývalý komunista v řadách hnutí ANO nebo SPD. Nynější opozice nemá nic společného s normální klasickou opozicí. Vezmeme to od počátku. Kdo jsou členové hnutí ANO? Jsou to většinou podnikatelé, kteří začali podnikat už před rokem 1989 ještě jako komunisté a v dnešní době vlastní různé Agropodniky od AGROFERTU soudruha Babiše až po AGROKOMBINÁT soudruha Tomana, tito podnikatelé vlastní téměř všechny zpracovatelské závody na zemědělské produkty, takže vykupují za minimální ceny zemědělské plodiny a mléko a maso od malorolníků a menších podniků a následně je prodávají do supermarketů- mléko vykupují od malorolníků za 11 kč malorolníků, pokud jej bez dalšího zpracování zpasterizují a naplní do obalů a pak jej prodají supermarketu za 35 kč a ten jej dál prodává jako plnotučné mléko za 45 kč. Z toho je jasně patrné, že nejvíc si plní kapsy velkopodnikatelé v zemědělství, kteří navíc ovládají Agrární komoru. To bylo mléko, to samé platí o zelenině, o obilí a potažmo mouce a ve výsledku stojí 1 kg chleba 50 kč. Z toho všeho je jasné, že za současnou inflaci mohou vedle dražších energií především Agrobaroni.
Že se teď dostaly k nekontrolované moci strany sdružené ve Fialové Národní Frontě je fakt, který se nedá okecat.
Už se nemusí dodržovat sliby a začíná olupování těch, co se neumí nebo nemohou bránit. Cynicky se neschopnost vlády zajistit hospodářský růst hodí na důchodce.
„Jak ubohé!“, „Ale jak účinné!!!“, jak řekl baron von Kratzmar (Kráčmera).
Začíná tanec na hrobech. A to ne obrazně, ale doslova!
Tolik pravdy najednou asi neprojde, ale napsat jsem to musel!
Říp Andrej Babiš neznárodní. Koupí jej Agrofert, bude vykácen a bude na něm pěstována řepka.
Babiš a ministři Brabec, Schillerová, Dostálová by měli být souzeni za své podvody a korupci- Babiš za to, že v době, kdy byl premiérem tak byl zároveň předsedou komise, která rozhodovala o přidělení dotací z EU. Brabec jako ministr životního prostředí se choval stejně jako ředitel chemičky z Agrofertu, kdy místo toho aby dělal kroky, které by omezovaly v zemědělství nekontrolovatelné používání průmyslových hnojiv, tak se choval naprosto bez zájmu. Vrcholem všeho byly 2 ekologické katastrofy na řece Bečvě. První se odehrála v Přerově ve firmě Secheza, kdy kupodivu dostala tato firma Agrofertu od Komise životního prostředí pokutu 8 milionů pokuty, kterou následně Brabec jako ministr životního prostředí snížil na 1 milion. Druhá a daleko větší se odehrála ve Valašské Meziříčí, kde v areálu firmy DEZA z AGROFERTU došlo k úniku fenyl kyanidu při stáčení z nádob blíže neurčeného množství této nebezpečné kapaliny na terén. A protože ten den hodně pršelo, došlo ke splavení tohoto jedu do řeky a následně k zahubení všeho živého na trase 40 km. Následně za několik přijel do Valašského Meziříčí Brabec a prohlásil, že tím kdo otrávil Bečvu nabyla v žádném případě DEZA, a že je otázkou několika dnů, kdy bude viník zjištěn a obviněn. Schillerová pomáhala Babišovi v tzv. nepřátelském převzetí firem, které se Babišovi líbily nebo mu překážely v podnikání.
Kdyby jenom Říp.. Naše současná Fialová vláda chce nyní znárodňovat ČEZ. . Takže proti tomu nějakej slibovanej Říp, by byla drobnost. :)))
Nicméně, v Babiše a jeho ANO , je ta situace naprosto jasná, a byla jasná od začátku. Babiš ANO založil, Babiš ho financuje, Babiš ho řídí. je to čistě jeho – podnikatelský politický projekt. Tudíž – a i to je v byznysu naprosto běžné, pokud si sám Babiš rozhodne, že je pro něj (dostatečně) nevydělávající, nebo jinak nevýhodný, no tak ho zruší. Sám odejde z jeho vedení a řízení, zastaví jeho finanční podporu, zastaví jeho mediální podporu ve svých médiích.. ANO jako takové politicky nepřežije, to se vědělo od začátku..
Tak ale to už by měli ti skuteční poltičtí analytici zpozornět, a ptát se co bude dál. Potom co se podařilo i s pomocí pokrokových médií zlikvidovat levicové strany, tak vypadne poměrně velká strana s 30 procentní podporou voličů, řízená podnikatelsky
Takže pak by to chtělo si ř´íct, jak bude politická situace v tomto státě pokračovat, a čím bude řízena. Ono totiž,řídit jí pouze korektiními politickými projevy, jako nyní za Fialy, nestačí…