Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Čtvrtek 2. října

Mladá fronta Dnes doručila čtenářům rozhovor s majitelem – Andrejem Babišem. O tomto faktu se však v listě nikde nemáte šanci dočíst. Rozhovoru nelze příliš vytknout – snad jen to, že redakce s šéfem ANO hovořila podle náznaků v textu již v neděli (nebo v pondělí) a některé informace díky tomu tzv. „zasmrádly“. Proč materiál tak dlouho čekal na publikaci je otázkou. Musel být důkladně přečten a editován? Nevešel se dříve díky množství lepších informací? Prostě se to tak hodilo do týdenní nabídky titulu? Faktem je, že čtvrteční vydání je pro MfD díky magazínu s TV programem to nejprodávanější a myšlenky Andreje Babiše tak měly šanci doputovat k více potenciálním voličům. Právo zase poskytlo luxusní prostor Františku Čubovi a pomáhá ostřelovat zeleného lídra jedné pražské městské části…

(Pozn. V zájmu zpřehlednění monitoringu ode dneška vynechávám předvolební seriály, ve kterých všichni dostávají víceméně shodný prostor.)

Blesk

 • Článek o tom, že volební lístky se nevejdou do některých poštovních schránek.
 • Lehce bizarní tvrzení manželky ministra obrany za ANO „Veronika Žilková o svém vyhazovu z TV Barrandov: Může za to politika!“.

Mladá fronta Dnes

 • Rozhovor s šéfem ANO a majitelem novin Andrejem Babišem na otvíráku novin a stranách 6-7. Rozhovor veden korektně. Týden a jeden den před volbami žádného politika podobný prostor nezarmoutí.  U rozhovoru již tradičně chybí upozornění, že hovořil zaměstnanec s majitelem firmy, která mu posílá výplatu. Na rozdíl třebas od Economie, kde důsledně dbají na zveřejňování informace, že Zdeněk Bakala je majitelem vždy, když píší o něm či jeho podnikání.
 • Na straně čtyři příběh primátora Českých Budějovic, který se před čtyřmi lety vzepřel ODS a vyhrál „Když primátorovi chybí soupeř“.
 • Na sportovní straně materiál „Plán pro Slavii leží na stole. Půjde do projektu Praha 10?“.
 • Příloha Praha: Informativní materiál o nových stavebních předpisech v Praze, kvůli kterým vedla firma BigBoard nevybíravou kampaň proti Tomáši Hudečkovi.
 • Mimořádná příloha „čtyři roky změn“ o tom, jak se změnila Praha od posledních voleb. Jednoznačně inzertní projekt počítající s tím, že si městské části a hlavní město zaplatí „jakoby nevolební“ reklamu kde promluví volební kandidáti ve funkcích starostů.
 • Příloha Střední Čechy: Mladoboleslavští zastupitelé chvíli před volbami schválili důležité změny územního plánu. Pozemky, které nedávno prodali jako zahradu, tak nyní převedli na parcely. To vše v článku „Politici rozhodli, kde stavět. Na poslední chvíli“.
 • Příloha Kraj Karlovarský: „Radní z Aše dostal dopis s kulkou“. Obsah? Obálku s kulkou, zlomenou tužkou a obrázkem hořícího komínu dostal včera prostřednictvím podatelny městského úřadu v Aši radní města a volební lídr ODS Jiří Červenka.        
 • Příloha Kraj Zlínský: „Šikanoval podřízené, přesto je na kandidátce“. ČSSD nasadila do komunálních voleb bývalého velitele městských strážníků, který byl potrestaný za hrubé a arogantní chování k podřízeným. Teď zástupci ČSSD tvrdí, že o tom nevěděli. + Článek „Nepovolené volební plachty“. Ve Zlíně se objevily nepovolené volební plachty strany TOP 09 a hnutí Otevřená radnice a sdružení nezávislých kandidátů Jižní Svahy Zlín.
 • Příloha Kraj Pardubický: Volební zajímavost – „Vesnice bez voleb. Starosta chtěl končit, ale už ví, že se musí vrátit“.
 • Příloha Brno a Jižní Morava: Informace o debatním večeru brněnských lídrů ANO a Žít Brno „Hyde Park si pozval Vokřála a Hollana“. + „Volební slib podle Onderky? Už podruhé brněnská lanovka“ o opakovaném předvolebním nápadu brněnského starosty.
 • Příloha Kraj Olomoucký: Přestřelka politici vs. policie a státní zástupci kvůli zátahu na radnicích několika velkých moravských měst ve dvou článcích. „Protiútok politiků: Policejní razie má ovlivnit volby“ a „Nemůžeme se řídit termíny voleb, odmítá žalobce Šereda“.
 • Příloha Kraj Olomoucký: Článek o tom, kterak se olomoučtí politici snaží před volbami vyjít vstříc fotbalovým fanouškům „Politici by uvolnili místo ve vedení autorům výzvy“.

Právo

 • Informativní materiál o preferencích v Praze „ODS a ČSSD si objednaly vlastní průzkumy: porazí je TOP 09“.
 • Info o vyhlášení předvolebního smíru mezi ČSSD a ANO ohledně auditů v nemocnicích „Němeček a Babiš se dohodli na pokladech k auditům“.
 • Na komentářích jde na ruku oranžovým osvědčené duo europoslanec ČSSD Keller „Skutečný problém pravice“ a levicový politolog Jelínek „Jde Babišovi o řešení, nebo o body?“.
 • Praha -Střední Čechy: Dvojice rozhovorů s lídry Pirátů „Chceme se na plný úvazek věnovat práci v kontrolních orgánech“ a KSČM „Nepůjdeme s těmi, co mohou za stav města“. Nikde není uvedeno, zda jde či nejde o seriál rozhovorů. + Likvidační článeček „Šéf nečinné komise chce být starostou“ o tom, že kandidát Zelených v letech 2008 – 2010 prý nekonal jako šéf komise pro cyklistické stezky. Rozhořčují se lidé z konkurenční ODS. + Krátké info, že „Trvá spor o Ďolíček“.
 • Mutace Severovýchodní Čechy: „Volební trumf starosty: vlastní kaple“. Obsah – Biskup královéhradecký Josef Kajnek 8. října, dva dny před komunálními volbami, znovu vysvětí rekonstruovanou barokní kapli sv. Anny v Pardubicích. Jejím vlastníkem ale není katolická církev, ale místní starosta městského obvodu Jiří Hájek (Sdružení pro Pardubice).
 • Mutace Střední a Východní Morava: Redakce Práva udělila předvolební bonus senátorskému kandidátovi ve Zlíně a příteli prezidenta Zemana Františku Čubovi. Rozhovor vyšel pod titulkem „Ptejte se lidí, co v životě dokázali“. + Krátké info „Ve Zlíně se objevily nepovolené plachty TOP 09 a Otevřené radnice“. + Článek o podezření politiků, že policejní zátah na eurodotace ve velkých moravských městech byl motivován politicky „Radní: Razie souvisela s volbami“.
 • Mutace Jihozápadní Čechy: „Komunistům se nelíbí účelová spojení na radnicích“.

Aha!

 • Nic.

Metro

 • Článek o jednom slibu, který starosta Prahy 4 za hnutí Pro Prahu vyhlásil, ale ještě než začaly volby, tak z úmyslu sešlo „Praha jako Krumlov? Točna byl zase jen slib“.
 • Článeček odkazující na šetření Transparency International, podle kterého nejtransparentnější senátní kampaně mají malé strany a nezávislí a nejméně transparentní ANO a KSČM.

 

Lidové noviny

 • Předvolební sonda do Hradce Králové „Fotbal bude, vábí politici Hradečany“. Neutrální.
 • Krátké info o uzavření smíru stran auditů v nemocnicích.

 

E15

 • Autorský komentář konstatující, že ministr dopravy z ANO ne úplně zvládá svůj rezort.

 

Hospodářské noviny

 • Článek o tom, že ministr bez portfeje za ČSSD hraje v senátních volbách vysoko „Dienstbier hraje o čest ČSSD i o svou kariéru“.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno