Čtvrtek 2. října

Napsal/a Ondřej Neumann 2. října 2014
FacebookTwitterPocketE-mail

Mladá fronta Dnes doručila čtenářům rozhovor s majitelem – Andrejem Babišem. O tomto faktu se však v listě nikde nemáte šanci dočíst. Rozhovoru nelze příliš vytknout – snad jen to, že redakce s šéfem ANO hovořila podle náznaků v textu již v neděli (nebo v pondělí) a některé informace díky tomu tzv. „zasmrádly“. Proč materiál tak dlouho čekal na publikaci je otázkou. Musel být důkladně přečten a editován? Nevešel se dříve díky množství lepších informací? Prostě se to tak hodilo do týdenní nabídky titulu? Faktem je, že čtvrteční vydání je pro MfD díky magazínu s TV programem to nejprodávanější a myšlenky Andreje Babiše tak měly šanci doputovat k více potenciálním voličům. Právo zase poskytlo luxusní prostor Františku Čubovi a pomáhá ostřelovat zeleného lídra jedné pražské městské části…

(Pozn. V zájmu zpřehlednění monitoringu ode dneška vynechávám předvolební seriály, ve kterých všichni dostávají víceméně shodný prostor.)

Blesk

 • Článek o tom, že volební lístky se nevejdou do některých poštovních schránek.
 • Lehce bizarní tvrzení manželky ministra obrany za ANO „Veronika Žilková o svém vyhazovu z TV Barrandov: Může za to politika!“.

Mladá fronta Dnes

 • Rozhovor s šéfem ANO a majitelem novin Andrejem Babišem na otvíráku novin a stranách 6-7. Rozhovor veden korektně. Týden a jeden den před volbami žádného politika podobný prostor nezarmoutí.  U rozhovoru již tradičně chybí upozornění, že hovořil zaměstnanec s majitelem firmy, která mu posílá výplatu. Na rozdíl třebas od Economie, kde důsledně dbají na zveřejňování informace, že Zdeněk Bakala je majitelem vždy, když píší o něm či jeho podnikání.
 • Na straně čtyři příběh primátora Českých Budějovic, který se před čtyřmi lety vzepřel ODS a vyhrál „Když primátorovi chybí soupeř“.
 • Na sportovní straně materiál „Plán pro Slavii leží na stole. Půjde do projektu Praha 10?“.
 • Příloha Praha: Informativní materiál o nových stavebních předpisech v Praze, kvůli kterým vedla firma BigBoard nevybíravou kampaň proti Tomáši Hudečkovi.
 • Mimořádná příloha „čtyři roky změn“ o tom, jak se změnila Praha od posledních voleb. Jednoznačně inzertní projekt počítající s tím, že si městské části a hlavní město zaplatí „jakoby nevolební“ reklamu kde promluví volební kandidáti ve funkcích starostů.
 • Příloha Střední Čechy: Mladoboleslavští zastupitelé chvíli před volbami schválili důležité změny územního plánu. Pozemky, které nedávno prodali jako zahradu, tak nyní převedli na parcely. To vše v článku „Politici rozhodli, kde stavět. Na poslední chvíli“.
 • Příloha Kraj Karlovarský: „Radní z Aše dostal dopis s kulkou“. Obsah? Obálku s kulkou, zlomenou tužkou a obrázkem hořícího komínu dostal včera prostřednictvím podatelny městského úřadu v Aši radní města a volební lídr ODS Jiří Červenka.        
 • Příloha Kraj Zlínský: „Šikanoval podřízené, přesto je na kandidátce“. ČSSD nasadila do komunálních voleb bývalého velitele městských strážníků, který byl potrestaný za hrubé a arogantní chování k podřízeným. Teď zástupci ČSSD tvrdí, že o tom nevěděli. + Článek „Nepovolené volební plachty“. Ve Zlíně se objevily nepovolené volební plachty strany TOP 09 a hnutí Otevřená radnice a sdružení nezávislých kandidátů Jižní Svahy Zlín.
 • Příloha Kraj Pardubický: Volební zajímavost – „Vesnice bez voleb. Starosta chtěl končit, ale už ví, že se musí vrátit“.
 • Příloha Brno a Jižní Morava: Informace o debatním večeru brněnských lídrů ANO a Žít Brno „Hyde Park si pozval Vokřála a Hollana“. + „Volební slib podle Onderky? Už podruhé brněnská lanovka“ o opakovaném předvolebním nápadu brněnského starosty.
 • Příloha Kraj Olomoucký: Přestřelka politici vs. policie a státní zástupci kvůli zátahu na radnicích několika velkých moravských měst ve dvou článcích. „Protiútok politiků: Policejní razie má ovlivnit volby“ a „Nemůžeme se řídit termíny voleb, odmítá žalobce Šereda“.
 • Příloha Kraj Olomoucký: Článek o tom, kterak se olomoučtí politici snaží před volbami vyjít vstříc fotbalovým fanouškům „Politici by uvolnili místo ve vedení autorům výzvy“.

Právo

 • Informativní materiál o preferencích v Praze „ODS a ČSSD si objednaly vlastní průzkumy: porazí je TOP 09“.
 • Info o vyhlášení předvolebního smíru mezi ČSSD a ANO ohledně auditů v nemocnicích „Němeček a Babiš se dohodli na pokladech k auditům“.
 • Na komentářích jde na ruku oranžovým osvědčené duo europoslanec ČSSD Keller „Skutečný problém pravice“ a levicový politolog Jelínek „Jde Babišovi o řešení, nebo o body?“.
 • Praha -Střední Čechy: Dvojice rozhovorů s lídry Pirátů „Chceme se na plný úvazek věnovat práci v kontrolních orgánech“ a KSČM „Nepůjdeme s těmi, co mohou za stav města“. Nikde není uvedeno, zda jde či nejde o seriál rozhovorů. + Likvidační článeček „Šéf nečinné komise chce být starostou“ o tom, že kandidát Zelených v letech 2008 – 2010 prý nekonal jako šéf komise pro cyklistické stezky. Rozhořčují se lidé z konkurenční ODS. + Krátké info, že „Trvá spor o Ďolíček“.
 • Mutace Severovýchodní Čechy: „Volební trumf starosty: vlastní kaple“. Obsah – Biskup královéhradecký Josef Kajnek 8. října, dva dny před komunálními volbami, znovu vysvětí rekonstruovanou barokní kapli sv. Anny v Pardubicích. Jejím vlastníkem ale není katolická církev, ale místní starosta městského obvodu Jiří Hájek (Sdružení pro Pardubice).
 • Mutace Střední a Východní Morava: Redakce Práva udělila předvolební bonus senátorskému kandidátovi ve Zlíně a příteli prezidenta Zemana Františku Čubovi. Rozhovor vyšel pod titulkem „Ptejte se lidí, co v životě dokázali“. + Krátké info „Ve Zlíně se objevily nepovolené plachty TOP 09 a Otevřené radnice“. + Článek o podezření politiků, že policejní zátah na eurodotace ve velkých moravských městech byl motivován politicky „Radní: Razie souvisela s volbami“.
 • Mutace Jihozápadní Čechy: „Komunistům se nelíbí účelová spojení na radnicích“.

Aha!

 • Nic.

Metro

 • Článek o jednom slibu, který starosta Prahy 4 za hnutí Pro Prahu vyhlásil, ale ještě než začaly volby, tak z úmyslu sešlo „Praha jako Krumlov? Točna byl zase jen slib“.
 • Článeček odkazující na šetření Transparency International, podle kterého nejtransparentnější senátní kampaně mají malé strany a nezávislí a nejméně transparentní ANO a KSČM.

 

Lidové noviny

 • Předvolební sonda do Hradce Králové „Fotbal bude, vábí politici Hradečany“. Neutrální.
 • Krátké info o uzavření smíru stran auditů v nemocnicích.

 

E15

 • Autorský komentář konstatující, že ministr dopravy z ANO ne úplně zvládá svůj rezort.

 

Hospodářské noviny

 • Článek o tom, že ministr bez portfeje za ČSSD hraje v senátních volbách vysoko „Dienstbier hraje o čest ČSSD i o svou kariéru“.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)