Barbora Tachecí do vedení ČRo Plus? Oficiální to zatím není

Napsal/a Robert Břešťan 31. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Novinářka Barbora Tachecí se podílí na přípravě rozšířené podoby stanice mluveného slova ČRo Plus. Podle neoficiálních informací z ČRo by měla stanici vést v tandemu s Alexandrem Píchou.

„Plus povede tandem Pícha – Tachecí,“ řeklo redakci HlídacíPes.org nezávisle na sobě několik novinářů Českého rozhlasu. HlídacíPes.org informaci ověřoval přímo u Barbory 2877827--barbora-tacheci--1-300x151p0Tachecí. „V tuhle chvíli je pravda, že mne Alex Pícha požádal o konzultace. Zejména co se týče zvukového obalu,“ reagovala Tachecí, která už několik let pro Plus připravuje autorský pořad „Den podle“.

„Barbora Tachecí mi teď pomáhá s mechanikou proudového vysílání a se zadáním znělkové grafiky. Považuji ji za jednu z nejlepších odbornic na rádio v Česku a určitě s ní chci spolupracovat,“ napsal v SMS odpovědi Alexandr Pícha, který převzal vedení ČRo Plus od 1. srpna.

Pícha se však nechal veřejně slyšet, že svou misi bere jako dočasnou a rád by se po rozjezdu nové stanice vrátil čistě do vedení Centra Nových médií. Otázku, zda by poté mohla v čele stanice být právě ona, nechala sama Barbora Tachecí bez přímé odpovědi.

Vedení Českého rozhlasu chce oficiálně novou stanici včetně personálního obsazení představit na zvláštní tiskové konferenci v průběhu října. ČRo Plus v nové podobě, na nových FM frekvencích a v nových časech začne vysílat 2. listopadu.

„Na podobě ČRo Plus se Barbora Tachecí podílí. Nemohu ale potvrdit, že by byla ve vedení stanice. Nemohu to ani vyloučit, personálie se budou ještě vyvíjet. Barbora Tachecí je zkušená profesionálka, má zkušenosti jak z privátního sektoru, tak právě z rozhlasu,“ říká mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Barbora Tachecí od listopadu 2007 do února 2008 vedla ČRo Radiožurnál. Změny, které v nejposlouchanější stanici Českého rozhlasu prosazovala, se ale setkaly s odporem části posluchačů.

Vedení ČRo tehdy jako důvod jejího odvolání uvedlo „rostoucí nesoulady ve vnitřní komunikaci“. Od roku 2013 Barbora Tachecí připravuje a moderuje pro ČRo Plus pravidelný pořad „Den podle“.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)