Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Strany zelených, zdroj

Zelení: Jadernou energii v Česku nechceme, ať si Rusko staví svoje elektrárny jinde

„Sankce EU proti Rusku by měly pokračovat, dokud Rusko nepochopí, že tímto způsobem ve 21. století nelze dělat diplomacii. Rusko si samo na sebe uplétá bič svým chováním na východní Ukrajině.“ V rámci série rozhovorů z cyklu Jak na Rusko? to – mimo jiné – řekl místopředseda Strany zelených Petr Štěpánek.

Na projektu Asociace pro mezinárodní otázky spolupracuje i HlídacíPes.org.

V předchozích dnech jsme již zveřejnili rozhovory s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem, s ministrem obrany a místopředsedou hnutí ANO Martinem Stropnickým, místopředsedou TOP 09 Markem Ženíškem, politickým náměstkem ministra zahraničí Lukášem Kauckým (ČSSD) a předsedou KSČM Vojtěchem Filipem.

Otázky na všechny oslovené zástupce politických stran byly zaměřeny vždy podobně:

 • Postoj k pokračování sankčního režimu EU vůči Rusku
 • Má stát aktivně podporovat export českého zboží a služeb do Ruska?
 • Názor na energetickou bezpečnost a možné angažmá ruské firmy Rosatom ve stavbě nových bloků českých jaderných elektráren.


Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

5 komentářů

 1. liberal shark napsal:

  Rosatom je naprosto neseriózní a technicky nekompetentní dodavatel. Svěřit mu stavby nových jaderných bloků v ČR se rovná sebevraždě.

  • Franta napsal:

   Proto také staví řadu jaderných elektráren po celém světě. I jejich plouvoucí jaderné elektrárny jsou v kurzu. A tyče s jaderným palivem jsou podstatně spolehlivější než obdobné americké. Celkem rychle pokračuje i vývoj jader. eltráren pokročilejších typů. Ve vývoji na ně nemáme. Měl by se ale ozvat nějaký technik, aby nám tuto problematiku blíže osvětlil. nesmí být však členem KDU, TOP09, ODS a SZ. Jen tak, pro objektivitu.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Nebuťe na něho tak odměřený, ani „liberal shark“ nemůže vědět všechno a zřejmě omylem (jak jinak?) přečetl tu informaci, co tady zveřejnil, na ne – propagandistickém a ne – americkém (USA) zdroji ne – informací (ale marketingových pomluv konkurence od krachující společnosti Westinghouse).

   • liberal shark napsal:

    Všechno je jinak, Ivánku. Stačí se podívat na výroční zprávu SÚJB, jak si ty vaše ruské palivové tyče skvěle vedou :-).
    A co týče výstavby nových bloků, tak Rosatom staví pouze v Bělorusku a to s velkými problémy. Naposled něco dostavěl v Indii a v Číně. Jinak je to jen samá proganda.

 2. petrph napsal:

  No, dobře, takže pan Štěpánek a jeho Zelení (a kdo bude mít zájem) budou odebirat elektřinu z alternativních zdrojů a pro ostatní se postaví jaderná elektrárna. Na na oboje půjdou relativně stejné finance -podle počtu odběratelů
  Za deset let se se sejdem a můžeme si říct kdo na tom bude líp :))))

Přidávání komentářů není povoleno