Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
TOP 09, zdroj

Marek Ženíšek (TOP 09): Sankce proti Rusku splnily účel, jejich další trvání závisí na Putinovi

„Pokud nějakou zemi označíme za bezpečnostní hrozbu, neměla by být asi vpuštěna do oblasti, kterou považujeme za strategickou – a tím je v našem případě i energetika a dostavba jaderné elektrárny v Dukovanech či v Temelíně,“ je přesvědčen první místopředseda TOP 09 a poslanec Marek Ženíšek.

Řekl to v rozhovoru pro projekt Jak na Rusko. Na něm spolupracuje HlídacíPes.org s Asociací pro mezinárodní otázky.

Otázky na všechny oslovené zástupce politických stran byly zaměřeny vždy podobně:

 • Postoj k pokračování sankčního režimu EU vůči Rusku
 • Má stát aktivně podporovat export českého zboží a služeb do Ruska?
 • Názor na energetickou bezpečnost a možné angažmá ruské firmy Rosatom ve stavbě nových bloků českých jaderných elektráren.

Již jsme zveřejnili rozhovory s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem a s ministrem obrany a místopředsedou hnutí ANO Martinem Stropnickým.

Zde je rozhovor s Markem Ženíškem:

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

17 komentářů

 1. Drak napsal:

  Blbec se dá těžko komentovat

 2. Mirek napsal:

  Jakmile Rusko kapituluje a předá veškeré bohatství USA tak bude kamarád a sankce budou zrušeny.

 3. ex-nemo napsal:

  Zbytečné poslouchat, jak na Rusko to ví každý.
  Kopnout do dveří a ta shnilá stavba se zhroutí sama.
  Už to někteří vyzkoušeli.

  • Dujec napsal:

   Třeba Němci před pětasedmdesáti lety, ne? Tyhle silácké výlevy k ničemu nevedou, smysl má jen argumentace a jednání založené na empatii a znalosti a pochopení motivací jednotlivých aktérů. Pak ta skutečnost vypadá úplně jinak. Zájmem všech by mělo být napětí snižovat, vztahy a celkovou bezpečnost posilovat, přestat destabilizovat jednotlivé země jako prostředek oslabení protivníka. Do záležitostí a situace na Ukrajině jsou namočeny a ovlivňují ji krom Ruska i USA, Německo, Francie, Británie a další země jako Polsko, Izrael, Turecko a další. Pak tedy sankce na všechny, protože minimálně krom Ruska kroky EU a USA v minulé dekádě přímo vedly k tomu, co se stalo na přelomu let 2013/14 a vedly k současnému stavu. Zodpovědnost za tu dnešní situaci mají všichni výše jmenovaní a včetně všech vnitřních ukrajinských aktérů, kteří byli minulé dekády ve vedení země (Janukovyč, Juščenko, Porošenko, Jaceňuk, Timošenková a mnozí další včetně oligarchů)

   • Josef původní napsal:

    Ustupovat diktátorovi a jeho diktátorskému režimu? S tím už má západní Evropa i USA určité zkušenosti. Doplatili jsme na to tehdy v Mnichově my. Žádné ústupky ani empatie tehdy Evropě nepomohly. A nepomohou ani teď. Jakékoliv ústupky si Putin bude vykládat jako slabost a pouze jej to bude povzbuzovat k dalším výpadům a dobrodružstvím. Vždyť George Bush mladší a Barack Obama Putinovi ustupovali dost dlouho. Zavírali oči nad nesmyslnou krutostí druhé čečenské války vedené už Putinem, zavírali oči nad jižní Osetií a Abcházií, zavírali oči nad stále větším omezováním demokracie a zavádění diktatury v Rusku. A k čemu to vedlo? K obsazení Krymu a rozpoutání války na východní Ukrajině.

   • ex-nemo napsal:

    Nevím, pochopil jste správně mou ironii ? Rusko po zlém nikdo nepřemůže, nejméně tak naši slizouni co se tu tak na ně kasají. Mohou je zničit, vyhladit, jistě, ale nikdy nad nimi zvítězit.
    Ovšem , ještě je tam mnoho špatného.Rusové, jak se zdá, sami usilují o to aby se to zlepšilo.
    Světová říše dobra je zřejmě ale přesvědčena, že slabší a zaostalejší nutno podrobit, než jim pomáhat.

  • Franta napsal:

   Zlatá horda, Švédové, Poláci, Rakousko-Uhersko, Němci hned dvakrát, Francouzi Angličané a Turci na Krymu — no a kde jsou? Jak to zjistil ten mladý američan, co se přijel na Krym osobně podívat, jak tam žijí. Jeho průvodce při chůzi okolo hřbitova mu říkal- leží zde Francouzi, Angličané, Turci, Němci, ale Ukrajinec ani jedinný..

 4. Nemec napsal:

  TOP 09 je jediná naše politická strana zasluhující si uznání za odvahu a jasná stanoviska. Bohužel, odvaha v  České republice nemá voliče.

  • Robert Břešťan napsal:

   Jen bych podotkl, že podobný postoj v sérii rozhovorů ve spolupráci AMO a HlídacíPes.org zastávaly vlastně všechny oslovené strany – s výjimkou KSČM, jak uslyšíte/ uvidíte ve čtvrtek.

  • Drak napsal:

   Za odvahu a jasná stanoviska možná. Obsahově jsou ale nepřijatelní.

 5. ex-nemo napsal:

  K tomu … „komentář čeká…..a.t.d.“
  Takže ,vy „svobodní novináři, bojovníci za tiskové svobody“, máte tady nějakou cenzůru, která schvaluje co smí a co nesmí ?
  Že s vámi hanba nemlátí o zem !

  • Robert Břešťan napsal:

   Nezlobte se, ale plácáte nesmysly. Tady prostě komentáře čekají na ruční schválení, jestli se vám to nelíbí, nepište je. Není naše povinnost číhat 24 hodin denně každou vteřinu na to, kdo nám sem něco podnětného vloží. Hanba námi nijak nemlátí, není důvod.

   • ex-nemo napsal:

    To je překvapivě slušné vyjádření, děkuji.
    Nezlobte se, v 68 jsem se exponoval za svobodu tisku, byl takový spolek,pokud nevíte. taky jsem si za to zaplatil, proto jsem na jakýkoliv náznak cenzury tuze háklivý.

Přidávání komentářů není povoleno