Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

 • Realitní horečka stoupá. Střední třída začíná mít problém
   - 

  Realitní horečka stoupá. Střední třída začíná mít problém

  3. DÍL SÉRIE RIZIKO V 21. STOLETÍ. Trh s bydlením je mnohde přehřátý, (opět) se tak spekuluje o bublině a hrozbě prasknutí. Česko podle všeho ještě na prahu dramatické korekce není, prudký růst cen nemovitostí nicméně už způsobuje trable domácnostem i celé národní ekonomice. Podrobnosti diskutovali partner forenzní agentury Survelligence Ján Lalka a hlavní ekonomka České bankovní asociace Eva Zamrazilová. Jako tradičně nabízíme jejich hlavní teze průběžně doplňované o expertní ohlasy.

  Číst dále

 • Systémové riziko v EU: České banky budou i zítra nejspíš tahat za matky z ohně žhavé brambory
   - 

  Systémové riziko v EU: České banky budou i zítra nejspíš tahat za matky z ohně žhavé brambory

  2. DÍL SÉRIE RIZIKO V 21. STOLETÍ. Velcí vládnou malým, všem pravidlům navzdory. Potvrdila to i krize eurozóny, v průběhu které se investice německých a francouzských bank ohrožené možnou implozí Řecka staly závazkem Slováků a dalších, kteří s věcí měli málo společného. Něco podobného přitom – navzdory vyztužené legislativě a regulatornímu rámci – nelze ani napříště vyloučit. Podrobnosti diskutovali hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská a analytik České spořitelny Michal Skořepa. Jako tradičně nabízíme jejich hlavní teze průběžně doplňované o expertní ohlasy.

  Číst dále

 • Mezinárodní hospodářské instituce jsou nemocné, je zaděláno na (r)evoluci
   - 

  Mezinárodní hospodářské instituce jsou nemocné, je zaděláno na (r)evoluci

  1. DÍL SÉRIE RIZIKO V 21. STOLETÍ. V čím dál tím komplexnějším světě, kde jsou i hráči oddělení značnou geografickou vzdáleností na sobě bytostně závislí, hrají čím dál tím významnější roli mezinárodní instituce. Globální obchod a finance by v tomto smyslu měl spravovat triumvirát Světová obchodní organizace-Mezinárodní měnový fond-Světová banka. O tom, proč tomu tak (už) není a co to znamená diskutovali Michael Romancov z Metropolitní univerzity a Michal Parízek z Univerzity Karlovy. Jako tradičně nabízíme hlavní teze průběžně doplňované o expertní ohlasy.

  Číst dále