Facebook ANO,

Další Babišova personální změna. Odvolal šéfa Státní pokladny, muže zodpovědného za přípravu EET

Napsal/a Robert Malecký 2. března 2016

Jen o něco déle než rok vydržel ve funkci šéf datového centra ministerstva financí Hanuš Weisl. Ministr financí Andrej Babiš ho odvolal k 1. březnu. Státní podnik Státní pokladna – Centrum sdílených služeb je klíčovým místem pro přípravu architektury elektronické evidence tržeb.

Informaci serveru HlídacíPes.org potvrdil šéf tiskového oddělení ministerstva Machal Žurovec. „Ke dni 1. 3. 2016 byl z funkce generálního ředitele Státního podniku Centrum sdílených služeb, s.p. (SPCSS) odvolán Ing. Hanuš Weisl,“ uvedl Žurovec. K důvodům odvolání se nevyjádřil. Neoficiálně se ale mluví o nespokojenosti s přípravou projektu EET, který po několika měsících nedávno prošel sněmovnou.

Na místo generálního ředitele podniku bude v nejbližších dnech vypsáno oficiální výběrové řízení. Vedením centra byl dočasně pověřen Dušan Kučera, zaměstnanec, který v rámci organizační struktury státního podniku zastával pozici ředitele provozu IT služeb.


ČTĚTE TÉŽ: Technické řešení pro EET: Ministerstvo financí je blízko k vážnému rozporu se zákonem o veřejných zakázkách

Čtěte též

3 komentáře

 1. Tomáš Němeček napsal:

  Informace možná zajímavá, avšak vrabci na pražských střechách si cvrlikají něco jiného.
  Skupina kolem Hanuše Weisla, tj. partička z prostředí BDO IT, dostala od Babiše zmíněný státní podnik na hraní. Zakázek však bylo méně, než jejich potřeb a očekávání budoucích sklizní a tak si začali, tak trochu typicky česky, jít vzájemně po krku.
  Chudák Hanuš už toho měl plné zuby, tak sebral odvahu, všechno to sepsal a šel svému vůdci sdělit, že čeho je moc, toho je fakt příliš. Vůdce mu poděkoval, zamyslel se a poslal svoje právníky, aby ho na hodinu vyrazili. Taková neposlušnost. A aby se už situace neopakovala, pověřil vedením podniku chlápka, o kterém se píše v Hanušově zprávě.
  Měli pravdu: nekecají, makají.

 2. anynoomcz napsal:

  Kdo co dostal na hraní nevím, ale faktem je, že tým SPCSS během roku 2015 připravil a realizoval dle mého názoru korektní výběrové řízení na dodávky systému EET. Soutěže se zúčastnilo 5 firem vybraných na základě průzkumu trhu a než se vše direktivně ze strany GFŘ v lednu otočilo, chybělo k podpisu smlouvy s vybraným dodavatelem pouze schválení zákona. Vysoutěžená cena za celek byla nižší, než publikovaná cena JŘBU pro IBM, které navíc nepokrývá všechny oblasti, které je nutné dle zákona implementovat.

 3. Petys napsal:

  EET levnější pivo.
  Tak tohle je ta ekonomická politika v praxi.
  Ještě větší blbec než jsme si mysleli.

Přidávání komentářů není povoleno