Zemanův novinář jako česko-srbský lobbista. Neziskovka Radima Panenky drží linii Hradu
Miloš Zeman dlouhodobě nefandí neziskovým organizacím, v minulosti je označil za pijavice vysávající státní rozpočet. Do neziskovek se opřel i ve svém posledním rozhovoru pro Frekvenci 1. Na druhé straně loni založená nezisková organizace Zemanova dvorního novináře Radima Panenky prezidentovi zjevně nevadí. Prosazuje totiž zájmy srbského režimu, stejně jako Zeman.
Česko-srbská asociace vzájemné spolupráce se koncem loňského roku na webu pochlubila vlastnoručně podepsanou novoročenkou od Miloše Zemana.
„O to více nás těší, že je našemu snažení od počátku nakloněna i hlava českého státu. Proto si dovolujeme zveřejnit vlastnoručně podepsané novoroční blahopřání, které předseda Česko-srbské asociace vzájemné spolupráce od prezidenta republiky Miloše Zemana obdržel,“ psal spolek na svém webu.
Zmíněným předsedou není nikdo jiný než Radim Panenka, zástupce šéfredaktora serveru Parlamentní listy, autor několika knih rozhovorů s Milošem Zemanem, který má dlouhodobě k hlavě státu exkluzivní přístup a se Zemanem si i tyká.
Všechno nejlepší, generále
Panenka se dlouhodobě při psaní pro Parlamentní listy i při svých dalších aktivitách věnuje Srbsku. Nijak přitom nezastírá, že je odpůrcem samostatnosti Kosova (v rozhovoru se srbským prezidentem pro zmíněný server ho například popisuje jako „pseudostát“).
Bývalou ministryni zahraničí USA Madeleine Albrightovou také v souvislosti s bombardováním bývalé Jugoslávie jednotkami NATO už dříve označil jako „Clintonovu řeznici“ a na svém Facebooku gratuloval k narozeninám generálovi Ratku Mladičovi – loni v Haagu definitivně odsouzenému za genocidu na doživotí.
Podle stanov je hlavním cílem Panenkovy Česko-srbské asociace obligátní „rozvoj vztahů“. Výslovně se hlásí k aktivní spolupráci se srbskou ambasádou v Česku a českým velvyslanectvím v Bělehradě. Navazovat chce i vztahy „s finančními kruhy obou zemí“ a také „za asistence místních úřadů propagovat, ochraňovat a bránit zájmy firem a jejich obchodních spolupracovníků na území obou zúčastněných stran“.
Financovat chce neziskovka svou činnost „z členských poplatků, darů, dotací, grantů, státních příspěvků a fondů nebo příjmů, které obdrží jako odměnu za provedené služby“. Za povšimnutí stojí explicitní zmínka o státních příspěvcích. Kritici takzvaných „politických neziskovek“, včetně prezidenta Zemana, totiž jako jeden z hlavních argumentů proti nim uvádějí právě to, že tyto organizace dostávají i prostředky od státu.
Novinář nebo lobbista?
Od klasického zájmového sdružení však Česko-srbskou asociaci odlišuje fakt, že její šéf je zároveň aktivní novinář, navíc blízký Hradu a osobně i prezidentu republiky, který má Srbsko rovněž vysoko v prioritách – což Panenkově asociaci může při získávání kontaktů výrazně pomoct.
To, že se obě role Radima Panenky – předseda lobbistického spolku vs. zástupce šéfredaktora serveru Parlamentní listy – snadno mohou prolnout, ukazuje třeba jeho loňský rozhovor se srbským ministrem zahraničí Nikolou Selakovičem.
Identické interview vyšlo jak na stránkách Česko-srbské asociace, tak na Parlamentních listech. Server ho však svým čtenářům prodal jako redakční materiál „redaktora“ Panenky, zatímco asociace jako rozhovor „předsedy“ Panenky se srbským politikem:
„Srbský ministr zahraničních věcí Nikola Selaković mluví v rozhovoru s představiteli Česko-srbské asociace vzájemné spolupráce o současném vývoji ve vztahu ke Kosovu a Metohiji, ekonomickém úspěchu Srbska a přidává přání úspěchu naší asociaci,“ uvádí spolek na svém webu.
Kromě toho se předseda spolku Radim Panenka pochlubil přijetím u šéfa srbského parlamentu Ivici Dačiće i u velvyslanců v Česku a Srbsku. Vždy coby člen vedení „své“ asociace.
Srbsko, náš vzor
Jak bylo zmíněno, hlavním propagátorem úzkých vztahů se Srbskem byl v uplynulých letech v Česku Miloš Zeman. Jak daleko je ochoten zajít, ukázal třeba v roce 2019 při návštěvě Bělehradu, kde na úvod návštěvy prohlásil: „Nemám rád Kosovo, mám rád Srbsko.“ A aby výbušné téma nezapadlo, ještě dodal, že by přivítal oduznání kosovské samostatnosti.
Loni se při návštěvě prezidenta Vučiče v Praze Zeman omluvil za českou podporu aliančnímu bombardování Jugoslávie v roce 1999, kdy byl sám Zeman českým premiérem.
Podobně šel před rokem srbským zájmům naproti i tehdejší premiér Andrej Babiš, když se do Bělehradu letěl inspirovat v boji s covidem. Srbsko tehdy kolem sebe šířilo pověst očkovacího premianta a spoléhalo na všechny typy vakcín, od západních přes ruský Sputnik až po čínské vakcíny. Některá média ale v souvislosti s Babišovou cestou upozornila, že vládní covidová čísla v Srbsku nebyla zdaleka přesná a v očkování ve skutečnosti vládl chaos.
Srbsko vedené Vučičem je také považováno za ústředního spojence Ruska na Balkáně, pěstuje i úzké vztahy s Čínou.
„Pravoslavná církev má velký vliv. Plus si Srbové s Rusy v posledních dekádách nikdy nic extra nic špatného neudělali, takže tam není taková animozita jako například u Poláků a dalších někdejších satelitů Sovětského svazu. Navíc Rusko podporuje Srbsko v problému Kosova, takže by pro ně bylo velmi složité se úplně k Rusku otočit zády,“ komentoval srbsko-ruskou blízkost v loňském rozhovoru pro HlídacíPes.org velvyslanec v Bělehradu Tomáš Kuchta.
Kniha, která „zoufale chybí“
Srbsko už v dubnu čekají prezidentské i parlamentní volby. Zahraniční pozorovatelé i v souvislosti s aktuálním napětím v Bosně a Hercegovině upozorňují na výrazný nárůst srbského obranného rozpočtu a na expanzivní rétoriku Vučičova režimu, ve které znovu rezonuje představa „Velkého Srbska“ či „Srbského světa“ – politického, a jednou třeba i formálního sjednocení všech Srbů pod řízením Bělehradu, včetně těch žijících například v Kosovu.
Související články
Kdo fandí Srbsku a Putinovi. Zeman řečmi o Kosovu plní poptávku svých sympatizantů
Česko-srbská asociace Radima Panenky dává celkem jasně najevo, že jí tahle argumentace není cizí, v jednom z newsletterů například píše o Vjose Osmani jako o „takzvané prezidentce samozvaného státu Kosovo“ a podobně se o srbsko-kosovských tématech vyjadřuje i ve svých dalších textech.
Navenek se ale ale spolek Zemanova dvorního novináře tváří apoliticky a své čilé kontakty s politiky na obou stranách zdůvodňuje obligátní snahou o „upevnění česko-srbského přátelství“.
Konkrétní plány chce asociace představit v příštích měsících. Zatím na letošek avizuje hlavně „slavnostní představení obsáhlé knihy na velmi důležité srbské téma, která dosud českému knižnímu světu zoufale chyběla“. A její autor? Samozřejmě Radim Panenka.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Babiš se chlubil, že dal Ukrajincům „62 tisíc eur v keši“. Porušil tím zákon
Jan Urban: Buďme na politiky nároční. Tak jako kdysi v Listopadu
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
35 komentářů
Neprávem zapomenutou figurkou srbského nacionalismu je i Rajko Doleček, který taky po balkánské válce zuřivě obhajoval srbská práva. Však mu taky Zeman v roce 2018 za to dal řád TGM. Panenka a jeho klub tedy nepřekvapí. Zeman má rád autoritativní režimy a různé pochybné mafiány, kteří ho obdivují. Ale naštěstí ho nikdo nebere vážně.
zeman ma nejen rad autoritativni az diktorske rezimy, protoze to uz je dnes jak otevrene nepratelske Rusko nebo i Cina a pochybne mafiany jakbysmet, ale taky jim naprosto servilne leze do zadniho traktu jako ponizeny a ostudny sluzebnik..samozrejme, ze ve vysledku z toho neni nic krome velke ostudy, kterou tento geront dela nasi zemi bohuzel uz 9 let..cim driv on a jeho gallerka vypadne, tim lepe pro nasi zem!!
Diktátor se bojí lidí a pozná se podle počtu členů své ochranky. Prezidenti USA mají největší strach a největší ochranku. Tož tak, souduzi!!!
Prezidenti USA existují delší dobu a v úplně jiné zemi, než ruské ovce, soudruhu!
Kopat do Rajko Dolečka je nepoctivé. Právem kritizoval Radou bezpečnosti OSN neschválenou válku USA a NATO proti Bělehradu v rámci které se útočníci dopustili i ženevskou konvencí zakázaných útoků na civilní cíle, například včetně bělehradského televizního studia nebo osobního vlaku, který pilot NATO po prvním zásahu pro jistotu dorážel druhou raketou. Válka a okupace Kosova vojsky NATO pod hesly ochrany Albánců a multietnické společnosti nakonec vedla k etnickému čištění Kosova od Srbů, Romů a dalších a i k odtržení Kosova a zřízení velké vojenské základny USA. Ta kritika válečných zločinů a porušování mezinárodního práva ještě není obhajobou autoritativních režimů
Kdo by nefandil srbům, které z nenažranosti nechala vybombardovat „Krvavá Mary“ Olbrichtová za souhlasu Havla, který toto bombardování prohlásil za „humanitární?“
EU by měla spolu s NATO platit srbům reparace a dofám, že žaloby na použítí zakázané munice soudy pořádně odsoudí a nezametou pod koberec. To, co se dělo v Srbsku byla genocida ze strany NATO a EU. Hnus a válečné zločiny našich spojenců.
Pokud se dobře pamatuji, tak se v bývalé Jugoslávii mydlili všichni navzájem! Srbové se toho snad neúčastnili?
A to „bombardování“ tu krvavou občanskou válku zastavilo …
ANo, srbové ve své nenažranosti vyvolali několik válek, vybombardovali Sarajevo, a to i zakázanou municí a povraždili tisíce nevinných. A ano, srbský agresor, který prohrál válku by měl platit reparace. Balkán je vděčný Albrightové a celému Západu za zastavení srbského řádění. A vlastně je i vděčný současnému hradnímu čučkařovi, který v době svého premiérování vítal v ČR tisíce bosenských uprchlíků.
… no ale nemusí z toho NATO se vyvázat jen tak jednoduše, protože někteří italští vojáci chtějí žalovat NATO, že v této době války březen-červen 1999 mají zdravotní následky za bombardování municí s ochuzeným uranem. Tato munice se v době humanitárního bombardování se běžně v USAbombách používal ( a tedy zneužíval !!).
Tak, tak, nejen italští vojáci by se rádi napakovali na fantasmagoriích. Jednou jsou to vycucané následky očkování, jindy ochuzený uran, potřetí za rakovinu celoživotního kuřáka může někdo jiný.
To zase máte nějaké halucinace Pavle. Srbové hájili občanský princip a Jugoslávská armáda hájila federativní stát Jugoslávii, který rozbili nacionalisté ze Slovinska. Chorvatska a Kosova – vřele podporovaní EU včele s Německem, která na vlastním území licoměrně považuji za sprosté slovo pouhé „vlastenectví“. Němci se dokonce nerozpakovali Chorvatům dovážet materiál rozpuštěné východoněmecké armády. Pak se všichni v Evropě „nesmírně divili“, že je v Jugoslávii válka a vzali ji jako záminku k ovládnutí teritoria. Loutkové divadlo pro prosťáčky vašeho typu . . .
Aha, ještě bys mohl vysvětlit, vlado, jak vraždění žen a dětí srby mohlo zabránit rozpadu neživotaschopného státu, který zlikvidoval především býval komouš a pozdější nácek miloševič. Nebo na základě čeho sis vyfantazíroval tu podporu? V „Evropě“ se opravdu ale opravdu nikdo „nesmírně nedivil“, všichni totiž dobře věděli, že milioševič jako bývalý komouš je všeho schopný zločinec. Mimochodem jediný kdo se „nerozpakoval dovážet“ nejen materiál ale i zbraně, a to za zády svého arménského spojence do válečné zóny, tak to bylo rusácko, a to azerbajdžánu. Pak se v kremlu „nesmírně divili“, že vypukla další válka o Karabach.
já jsem jim nikdy nefandil a nefandím jim doposud. Srbsko je pro mne velmi problematická země která nepatří do evropské unie a se kterou bych nikdy nechtěl mít nic společného.
Tomu se Martine říká charakterová vada. Srbové byli naši spojenci od doby RU, poté mezi válkami v „Malé dohodě“ a byli jediní ochotni za nás bojovat v době Mnichova i v r. 1968. My jsme se jim odvděčili podílem na rozbití Jugoslávie a mlčením k válečným zločinům NATO spáchaných na Bělehradském obyvatelstvu. To vám ani trochu není hanba?
Vzhledem k tomu, že srbové se na rozbití a totálním zdevastování Jugoslávie podíleli nejvíc, takže jsme vlastně rukou společnou a nerozdílnou spolupracovali. A ano, stále mlčíme ke srbským zločinům spáchaným na sarajevském obyvatelstvu. Není zač srbové.
Ty jsi dobré jelito. Kdyby Srbsko nevedlo postupně válku se všemi bývalými jugoslávskými zeměmi a tyto války vyvrcholily v Bosně a Hercegovině a pak v Kosovu. Nějak ti ušlo, že na území Česka bylo v době těchto válek tisíce imigrantů z těchto republik a že to byla srbská armáda, která začala páchat všechna ty zvěrstva i v Evropě, až se na to EU a NATO nemohlo dívat a vojensky zasáhlo poté, co bylo objeveno několik masových hrobů s postřílenými bosenskými muži a Srbsko vedlo otevřenou válku s Kosovem, ve kterém bylo 95% kosovských Albánců a jenom 5% Srbů a srbská armáda zde masakrovala civilní obyvatelstvo těžkými zbraněmi a tanky a dělostřelectvem. Až potom zasáhlo tvrdě NATO proti tomuto zvěrstvu, protože kdyby to neučinilo, tak by se dodnes válčilo i v Evropě. A co se týká zásahu NATO proti Srbsku- tak tam byl především podpis tehdejšího premiéra vlády Miloše Zemana, prezident republiky nemá žádnou moc výkonnou, ta odjakživa náleží premiérovi vlády.
Měl byste vědět, že první obětí ve válce bývá pravda. „Svobodná média“ se přes noc promění v hlásné trouby propagandy. A tato propaganda vám zjevně zatemnila úsudek. V podstatě obhajujete nacionalistický separatismus proti občanskému principu. Opravdu si myslíte, že národnost kohokoli opravňuje začít vraždit? To milý pane byli Slovinci – za blahovolného přihlížení EU, kdo první pozdvihl zbraň v této válce a postřílel ze zálohy srbské celníky (nepočítám – li vraždy na srbském obyvatelstvu v Kosovu v 80 tých letech). Pokud se chcete dobrat pravdy, ptejte se vždy „qui bono“ a sledujte toky peněz.
Predstavte si, ze by cesti vojaci napochodovali v r. 1992 napochodovali do horkohlaveho Slovenska. A ted si predstavte, ze slovinsti policiste se zacali branit regulerni jugoslavske (srbske) armade vyzbrojene tezkymi zbranemi. Navic do Slovinska Jugoslavci (Srbove) prisli dlouhou cestou pres jine uzemi (Chorvatsko). Co tam chteli ve Slovinsku delat? Jen “poradek” definovany komunistou Milosevicem, ktery jsme nasledne videli ve zbytku Jugoslavie. Tuto hruzu byste chtel dopusit?
Zeman kdysi blábolil nesmysly o politických neziskovkách …. Okamura se toho nesmyslu drží dodnes a dokonce tvrdí, že by se na nich ušetřily desítky miliard!
Přitom nic takového, jako politická neziskovka neexistuje! A všechny neziskovky dostaly vloni od státu necelých deset miliard.
Politické neziskovky?
Co je člověk v tísni??
„Poskytujeme okamžitou humanitární pomoc a pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy. Pracujeme v Česku i v zahraničí. Podporujeme vzdělávání dětí, pomáháme nejchudším a nejzranitelnějším, podporujeme obránce lidských práv. Ctíme hodnoty vzájemné pomoci, solidarity a humanismu.“
„Jsme nevládní nezisková organizace …“
Kde je ta politika?
Když u nás mohou mít lobisty ze všech koutu světa bestie, proč by je u nás nemohlo mít Srbsko?:
Proč Zeman nemůže mít na některé zahraničně politické záležitosti jiný názor, než jiní představitelé? Má na to silný mandát z přímé volby. Že občas hodí cihličku do liberálně demokratického rybníčka, aby přilákal k nějakému tématu pozornost, je jen chvalitebné.
Že má Srbsko silný nárůst obranného rozpočtu? Kdo se diví, buď nezná Srbské nedávné i vzdálenější dějiny a nebo je ignorant.
Co tu meleš o srbských dějinách. V Kosově se Srbsko odvolávalo na své dějiny- prý Kosovo bylo kolébkou srbského království. Asi to tak bylo, ale protože na území Kosova jsou většinou hory a kamení tak většina Srbů toto území opustilo a zůstalo opuštěné a kosovští Albánci jej postupně osadili a žijí už několik staletí na tomto území. Zeman má jiný názor ne proto, že je zvolený přímou volbou, ale proto, že je to samorost a ignorant a podle toho se chová, protože to jinak neumí.
I. sv, v. a II. sv. v. Srby vyučila, cena byla VYSOKÁ. Vždy, když nám teklo do bot a „přátelé“ nás vyšplouchli, stáli při nás (rok 38,68).
Zemana jsem volil proto, že má jiný názor a jsem rád, že ho obhajuje a prezentuje. Díky tomu, že je přímo volený prezident má silný mandát své názory, které jsou v mnohém shodné s názory jeho voličů, vyjadřovat.
Prezident musí dodržovat oficiální zahraniční politiku své země, kterou dělá vláda!
Pro vás, jeho voliče je to nepochopitelné, že prezident nesmí blábolit nesmysly proti vlastní zemi a navíc v ruské televizi?
Co jste to za lidi?
Ani omylem ho ten mandát neopravňuje blábolit do zahraničí něco jiného, než vláda! A už vůbec ne, aby tu „cihličku do rybníčka“ házel v ruské televizi!
Na něm není chvalitebné už vůbec nic!
Vždy mě znovu překvapí ta běsnost, když jde někdo proti hlavnímu informačnímu proudu. Proč by nemohl existovat novinář, který má rád Zemana a souhlasí s ním? Jeden povolený směr informováni již tu byl, a většině občanů byl pro smích. To ukazování prstíčkem a stigmatizace lidí, kteří neplují s proudem, je hloupá. A být arbitrem v srbsko-albánskem konfliktu a mít stoprocentně jasno, to je odvážné.
Pokud chcete dělat arbitra mezi Srbskem a Kosovem, pak stačí jenom pouhé fakta a ty jsou takové, že v době kdy Srbsko napadlo Kosovo, které vyhlásilo po memorandu samostatnost velkou většinou svých obyvatel, protože na území tehdejšího Kosova žilo jenom 5% Srbů a zbytek obyvatel, t.j. 95% tvořili kosovští Albánci, přesto srbská armáda napadla území těžkou vojenskou technikou a rozstřílela co se dalo. Srbsko v té době podporovalo Rusko, protože Jugoslávie byla takové malé SSSR a nyní je podobnost čistě náhodná na údálostech ve východní Ukrajině a jiných státech, které vznikly po rozpadu bývalého SSSR a nyní se je snaží Putin a spol. nahnat zpátky do stáda.
No to jsou samé bludy ! Kosovo vyhlásilo samostatnost až v r.2008 – čili 9 let po humanitárním bombardování bývalé Jugoslávie (tehdy už jen Srbska a Černé Hory). To humanitární bombardování bylo ukončeno v červnu 1999 poté co byla schválena Rezoluce RB OSN č.1244, která stanovila, že Kosovo je nedílnou součástí Jugoslávie ale pod dočasnou správou OSN… Tato rezoluce č.1244 nebyla nikdy zrušena a ani změněna a to znamená, že samostatné Kosovo „vzniklo“ mimo tehdy uzavřený právní vztah – tedy neplatně. USA již v té době si tam „zřídily“ svoji „dočasnou“ základnu, ačkoli jim to nikdo nepovolil… Tehdy se mj. i do tohoto Kosova vypravil i Václav Havel, ačkoli ho nikdo z Jugoslávie ho tam nepozval…
Samozřejmě může existovat novinář, který má rád Zemana a souhlasí s ním …. ale musí vědět, že budou na to reakce! Protože zrovna tak může existovat novinář, který NEMÁ rád Zemana a NESOUHLASÍ s ním
O Radimovi Panenkovi jsem psal před deseti lety, jde o bývalého člena Národní strany, krom jiného. Podrobněji v článku, vše jde ověřit. Mějte se hezky.
http://www.romea.cz/cz/zpravy/parlamentni-listy-jsou-platformou-krajni-pravice-pusobi-zde-dalsi-extremiste-vcetne-vyznamneho-clena-narodni-strany
OK. Tak jste ho zařadil do dehonestačního seznamu a nasadil mu čertovskou čepici extremismu. Znamená to, že nemůže mít pravdu? Že je kdokoli v pluralitní demokracii oprávněn omezit jeho svobodu projevu? To může pouze soud milý pane Kostláne.
Souhlasím s vámi.
Samozřejmě, i svoboda slova je právně omezena, třeba trestným činem pomluvy nebo popíráním holocaustu či verbálním, xenofobním i rasistickým napadáním někoho pro jeho národnost, etnicitu, rasu či spíše domnělou rasu, pro jeho náboženství apod. To vše u nás je trestné už hezkou řádku let.
Na Panenku (a další extremisty v Parlamentních listech) jsem tehdy upozorňoval a i dnes na něj upozorňuji proto, že je dobré vědět, kdo tu dělá médium, které chrlí nenávistné články, dezinformace, kdo horuje proti našim spojencům a kdo vychvaluje Rusko a Čínu až do nebes atd., tedy, kdo se nás snaží oblbovat. A je dobré vědět, s kým se kamarádí prezident republiky a proč je mu dotyčný tak sympatický. Mějte se dobře. FK
Tak trochu se musím zastat Srbů.Když Hitler obsazoval Sudety,kolik procent v nich bylo Německého obyvatelstva a kolik Čechů.Je třeba ale si uvědomit,že Němci byli zváni českými králi k osídlení území a tudíž měli být loajální k nové vlasti.Obdobné to bylo v Kosovu.ještě před I.s,v.byla v dnešním Kosovu nadpoloviční většina obyvatel Srbové.Několik staletí jim byly zabavovány majetky a dávány Albáncům.Poslední ránu Srbům zasadil Tito.Ti co pochybují o tom.že Kosovo je Srbské nech si vyhledají na YouTube dokument uloupené Kosovo.Na Balkáně se vraždilo a loupilo několik staletí a zjistit kdo víc vraždil a loupil je nemožné.Že dnes Srbové zbrojí se není co divit.Jsou obklopeni muslimy.Albánci touží po Velké Albánii.Do Bosny se vrátili bojovníci Islámského státu.Jenom v samotném Srbsku žije 200 tis. muslimů.Vyhledejte si článek -Muslimům na Balkáně vzrůstá sebevědomí a radikální islanismus na Balkáně.Balkánu se říkalo sud střelného prachu a myslím,že tak bude nadále.
Souhlasím s vámi.
Samozřejmě, i svoboda slova je právně omezena, třeba trestným činem pomluvy nebo popíráním holocaustu či verbálním, xenofobním i rasistickým napadáním někoho pro jeho národnost, etnicitu, rasu či spíše domnělou rasu, pro jeho náboženství apod. To vše u nás je trestné už hezkou řádku let.
Na Panenku (a další extremisty v Parlamentních listech) jsem tehdy upozorňoval a i dnes na něj upozorňuji proto, že je dobré vědět, kdo tu dělá médium, které chrlí nenávistné články, dezinformace, kdo horuje proti našim spojencům a kdo vychvaluje Rusko a Čínu až do nebes atd., tedy, kdo se nás snaží oblbovat. A je dobré vědět, s kým se kamarádí prezident republiky a proč je mu dotyčný tak sympatický. Mějte se dobře. FK