Vysoká škola Okamurovců. Slevy pro členy SPD, titul ze školy v insolvenci a diplomka o zlé vládě
Někteří členové SPD si v posledních měsících před volbami opatřili profesní titul MBA. Na kutnohorské Vysoké škole politických a společenských věd, která je toho času v insolvenci, ho mohli získat s výraznou slevou právě na základě svého členství ve straně. O úrovni takového vzdělání leccos vypovídá například závěrečná práce jednoho z účastníků kurzu, poslance Jiřího Kobzy. Text plný protivládních komentářů zároveň ilustruje myšlenkový svět hnutí Tomia Okamury.
Hnutí SPD má dlouhodobě problém s hledáním odborníků ve svých řadách; do médií se málokdy dostane někdo jiný než předseda Tomio Okamura či pár dalších tváří strany. Možná i proto se někteří z Okamurovců před komunálními a senátními volbami dali na studium.
„Dnes jsem ukončil studium politologie, obhájil diplomovou práci kursu MBA na téma Politický marketing v ČR v krizích roku 2022 a získal titul MBA,“ pochlubil se poslanec Kobza v srpnu na svém facebookovém profilu. Gratulace na sebe nenechaly dlouho čekat – stejně jako kritika.
Někteří z diskutujících poslance pod jeho příspěvkem upozornili, že kurz MBA je v Česku považován za profesní, nikoli akademické vzdělávání, a diplomová práce se při něm nepíše. Kobza ale trval na svém: „Tady jsme ji psali,“ tvrdil poslanec, který se v rámci hnutí SPD profiluje jako expert na zahraniční politiku.
Dnes už původní příspěvek na Kobzově veřejném facebookovém profilu chybí (jeho printscreen nabízíme v textu).
„Vláda národní sebevraždy“
HlídacíPes.org měl možnost se s obsahem Kobzovy práce seznámit. Text nazvaný „Politický marketing v ČR, v krizích roku 2022“ rozsahem a stylem odpovídá spíš strukturované eseji než odborné práci, obsahuje řadu komentativních výrazů – a mimochodem také řadu gramatických chyb a překlepů. Kobza si v textu vyřizuje účty s vládou Petra Fialy, jak ukazuje například abstrakt v úvodu práce:
„Práce popisuje situaci především v ČR, před nadcházejícími komunálními, senátními a v Praze i magistrátními volbami. Je zřejmé, že tato situace se bude vyznačovat velikým tlakem na voliče a jejich rodiny díky drahotě, inflaci a především energetické nouzi. Rčení, že tyto volby budou i vyjádřením důvěry občanů ve Fialovu vládu, je velmi realistické.“
KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG
Nebo další pasáž textu, podle níž je současná česká vláda „přezdívaná lidově jako ‚Vláda národní sebevraždy‘“. Podle Jiřího Kobzy se Fialův kabinet „oproti předchozí vládě Andreje Babiše pokouší vést stát jako neziskovou organizaci, stylem, který můžeme popsat jako ‚aktivismus a levičácká ideologie nade vše, však on to někdo zaplatí‘.“
Na dotaz HlídacíPes.org, zda i přes výše zmíněné „parametry“ práce trvá na tom, že psal diplomku, Kobza odpověděl stručně: „Jedná se o závěrečnou práci kurzu MBA.“
Škola v insolvenci
Jiří Kobza absolvoval kurz Management voleb a volební kampaně na Vysoké škole politických a společenských věd v Kutné Hoře. Ta po dlouhodobých finančních problémech skončila v insolvenci a od nového semestru už nebude mít podle současného majitele žádné řádné nové studenty. Celou kauzu v několika textech podrobně popsal týdeník Hrot.
V posledních měsících se také kolem školy začali pohybovat lidé právě z okolí SPD a konkrétně i poslance Kobzy. Od konce května drží devadesátiprocentní podíl ve škole pražský podnikatel Michal Kapitán, dříve člen Okamurova hnutí. Ten si v červnu jako odborného poradce do školy pozval Petra Žantovského, někdejšího kandidáta za SPD do Senátu a Kobzova dobrého známého. Žantovský byl také v červnu navržen do funkce jednoho z prorektorů školy, společně s Tomášem Doležalem – současným asistentem poslance Jiřího Kobzy.
„Žádným prorektorem jsem de facto nikdy nebyl,“ vysvětluje Žantovský s tím, že jeho i Doležalovo jmenování bylo v rozporu s vnitřními předpisy školy, což se ale podle svých slov dozvěděl až za několik týdnů.
Připouští nicméně, že se s poslancem Kobzou dobře zná. „S panem Kobzou nás pojí dlouholeté přátelské vztahy, nemají nic společného s SPD. On je muzikant, já jsem bývalý muzikant. S tou partají nemám nic společného,“ říká Žantovský s tím, že na škole měl jen pomoci uzavřít řádné vysokoškolské studium asi čtyřiceti absolventů a podrobnosti o tamních kurzech MBA nezná.
Sleva pro členy SPD
Právě zmíněný MBA kurz o volební kampani absolvoval na škole v posledních týdnech i poslanec Jiří Kobza, ale i další členové SPD. Ti měli podle jednatele školy Michala Kapitána výraznou slevu z kurzovného, namísto 46 tisíc korun pro běžné účastníky stál kurz Okamurovce 33 tisíc.
V přihlašovacím formuláři na kurz, který je dodnes dostupný online, lze zvolit možnost „hlásím se individuálně“ či „hlásím se prostřednictvím SPD“.
V hlavičce formuláře je pak kromě Vysoké školy politických a společenských věd zmíněna výslovně i poslanecká kancelář Jiřího Kobzy. Ten však odmítá jak to, že by se na kurzu nějak podílel, tak to, že by zařídil zvláštní cenu kurzu pro členy svého hnutí.
„Já jsem nic neorganizoval a to ostatní jsou záležitosti školy, do kterých jsem jako student nezasahoval. Žádné slevy jsem nikomu nevyjednával,“ napsal na dotaz redakce. Jednatel školy Michal Kapitán to však popisuje jinak.
„SPD udělalo akci, zaštítěnou poslancem Jiřím Kobzou, že kdo chce, tak tam bude mít nějakou slevu, může se přihlásit na MBA, na ten titul,“ říká s tím, že se celkem přihlásilo zhruba deset uchazečů, včetně aktuálních i bývalých členů SPD. Ne všichni podle něj nakonec zvládli připravit takovou závěrečnou práci, aby se dala obhájit. Jiří Kobza však ano, a titulem MBA se pochlubil ve zmiňovaném facebookovém příspěvku.
V Kobzově práci nechybí ani konspirační tvrzení o „notičkách“ pro vládu ze zahraničí, rozšířené často právě mezi takzvaně vlasteneckými stranami typu SPD.
„Její dosavadní výkony jsou vrcholem nadšeného amatérismu a bezduchého plnění pokynů zpoza oceánu, případně z Bruselu,“ komentuje výkon vlády Kobza a dodává: „Nesmíme opomenout, kolik členů současné vlády prošlo nebo jsou dosud členy Aspen Institute a nebo prošlo jinými indoktrinačními programy v USA.“
Za všechno může Brusel
Ústředním motivem textu je kritika členství České republiky v Evropské unii. Právě EU poslanec Kobza viní z většiny „krizí“, o kterých v práci píše – ať jde o energetiku, inflaci či migraci.
Kobza se vyjadřuje i k údajnému omezování svobody slova v současném Česku: „Propagandistická mašinérie zaměstnává nejenom prodejné novináře, ale i psychology a sociology, kteří všichni společně ‚vrtí psem pravdy‘ naprosto bezostyšně.“ „Současná situace je díky našemu členství v EU opravdu k pláči,“ dodává opět s poukazem na „Brusel“.
Zajímavý, vzhledem k nadcházejícím komunálním a senátním volbám, je zejména závěr textu poslance Jiřího Kobzy. V něm popisuje, jak se hnutí SPD bude snažit v těchto volbách uspět u voličů:
„Je zřejmé už nyní, že nálada občanů bude výrazně jiná než v předchozích volbách (i navzdory covidovým opatřením), lidé budou vystresovaní existenčními potížemi a budou hledat naději v planých slibech politických stran,“ píše Kobza, který sám kandiduje do Senátu na Praze 10.
„Můžeme předpokládat, že volební kampaň SPD, vzhledem k omezeným finančním možnostem SPD, bude nízkorozpočtová oproti konkurenci (například odvolaná starostka Prahy 10 Chmelová podle médií dostala od STAN na svoji senátní kampaň Praze 10 údajně milion Kč). Nicméně bude víc osobní a intenzivní. Pro předpokládanou situaci a obavy občanů z budoucnosti mi tato forma přijde nejvhodnější,“ pokračuje poslanec.
Podpora od Protiproudu a Parlamentních listů
Kobza v práci vypočítává i to, na jaká média se chce SPD v kampani především spolehnout: „Mediální podporu poskytne internetová stanice Svobodné rádio, dále publikace v alternativních médiích: Parlamentní listy, První zprávy, Protiproud, Nová republika, Regionální novinky a případné další. Placená inzerce a články v Deník.cz a v dalších médiích.“
Podle Kobzy se kampaň SPD bude muset přizpůsobit jednomu ze dvou scénářů vývoje, které v září v Česku můžou nastat – buď víceméně „standardní“, nebo krizový.
V tom prvním podle něj budou „témata odpovídat normální situaci, s větším důrazem na místní témata, od sociálních otázek, migraci, drahotu, inflaci, korupci ve vládě, ekologii až po LGBT problematiku“.
Při krizovém scénáři „zdůrazňovaná témata budou ve stylu krizových řešení. Budou přímočará, logická, pochopitelná, jednoduše komunikovatelná – řešení distribuce potravin, přídělový systém na PHM, omezení zdrojů tepla, materiálová nouze, drahota, inflace, precedenty řešení z ciziny atd. Základní myšlenkou 2. verze bude nejspíše heslo ‚Ještě to můžeme zastavit‘,“ píše Kobza.
Na dotaz HlídacíPes.org, zda se nyní situace v Česku podle něj vyvíjí spíše podle „standardního“ či „krizového“ scénáře, poslanec již nereagoval.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.
Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 KčPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz
Recommended (5901)
Čtěte též
Jan Urban: Upachtěná česká politika. Volných hlasů znechucených je pořád dost
Nový zákon o podpoře bydlení. Spíš než naděje je to jen iluze řešení
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
41 komentářů
Soudruh v.berger se snaží jako správný neomarxista . Leč lze konstatovat : psi štěkají i ti rádoby hlídací ale karavana jde dál
Ano, pitomiovy podržtašky štěkají…
Když už není VUML i MBA se hodí. Kdopak asi psal slohou úlohu „jak vykrást stranickou pokladnu“ ??
Z VUML žádný titul nebyl.
Ale byl .RSdr.Neboli rodné strany doktor
Ne „Rozhodnutím Strany Doktor“ dávala „Vokovická Sorbonna“. Taková obdoba různých „humanitních“ či „sociálních“ studií.
A to jste ještě neprokoukli pana Hrnčíře z SPD a jeho tituly :))
Takže Okamurovci získávají nikoli akademický,nýbrž profesní titul na neexistující škole díky členství v pofiderní politické straně.
Takže diplomka na téma ,,mikroklima při chovu králíků “ etc. je cajk ?
Nevím, zda diplomka jako taková, ale tohle téma rozhodně potenciál pro práci, mající hlavu a patu a přínosnou pro vědu, skutečně má. Ať už to pojmete z pozice těch zvířat (čili veterinárně – zootechnicky) nebo lidí, co o ně pečují. Případně z hlediska právních předpisů, co kolem toho jsou (a jsou rozestrkané kde všude možně v „přílepcích“.
Nicméně i na geniální téma se dá napsat neobhájitelná diplomka či bakalářka.
Tak i to Bendovo řádkování diplomky na plzeňské škole života bylo určitě OK
Jestli v případě pana Kobzy zkratka MBA neznamená „Mimořádně Blbej Absolvent“. On mi vždy v rozhovorech připadá takový mentálně slabší. No ale možná se mýlím a jde o jeho jasnozřivost, kterou přes svůj stařecký zákal nejsem schopen ocenit.
… no v případě poslance Kobzy se velice mýlíte… On třeba dlouho působil na velvyslanectví (mj. i v Iránu) a velice dobře zná tu oblast, která pro mnoho „chytrých politiků“ byla „španělskou vesnicí“. Proto ty tragické konce – způsobených tzv.Západem, pro statisíce lidí tam žijících – včetně materiálních škod, dokáže reálně vidět a popsat… On tedy rozhodně není populista, ale realista… Ten být třeba ministrem zahr.věcí, tak rozhodně nepřebírá žádnou hloupost vzešlou z různých chytrých hlav a to vč.našich „chytrých hlav“, kterých máme také mraky…
Souhlas. Slyšel jsem ho na tohle téma mluvit a jako jediný z politiků, co jsem je o těchto věcech slyšel mluvit nebo četl, to mělo hlavu a patu.
Kam se hrabou na politiky ODS a jiné. Ti absolvovali Plzeňská práva za 3 měsíce v prázdninách a mají titul JUDr. A všechno je v pořádku, tiluly platí. Takový Benda je typický příklad.
To si pleteš Bendu se socanem haškem vulgo doktorem ze Sládkovičova, vládíku.
Tak on například Petr Fiala absolvoval plzeňská práva? To jsou mi noviny. Nebo spíše koniny.
Fiala absolvoval jakousi filosofii či humanitní vědy. Pro řízení státu je to snad ještě nižší kvalifikace než ta plzeňská práva.
MMCH, v době, kdy jsem studoval, bylo studium práva seškrtáno z pěti let na čtyři, a i tak byli právníci v rámci brněnské univerzity fakultou, na níž studenti strávili výukou nejméně hodin (v porovnání s přírodovědou to byla snad necelá polovina).
Takže, pokud by se vynechaly další pitomosti, tak by nějaký tříměsíční intenzívní kurz pro získání přehledu o právu (a jaké zdroje stále se měnícího práva následně průběžně sledovat) mohl stačit.
A ještě jednou MMCH, jako medik jsem musel za půl roku intenzívního samostudia před zkouškou z anatomie zvládnout víc stránek (učebnice, atlasy, řada skript, stovky stran zápisů z přednášek a cvičení) než student práv za celé studium. A to ještě nemám na absolventy některých technických či technologických oborů.
Alexeji Sergejeviči Pergille,docente,tak všeobecně vzdělanáho člověka jak vy jsem ještě nepotkal.Máte znalosti o politice,novičoku,očkování sputnikem,ekologii a nejvíc se mi líbilo jak jste na stáži v SSSR diskutoval o roku 1968.Napište prosím při vašem vzdělání,kdo by byl vhodně vzdělaný člověk na premiéra?Nemohl by to být Oka-můra?
Milý Josefe II
Ten novičok, očkování a do jisté míry i ta ekologie souvisejí s mou profesí, takže žádná extra zásluha. O politiku se zajímám od roku 1989 intenzívně a systematicky, takže něco vědět musím.
Pokud se týká toho roku 1968: byli prostě (a v akademické sféře obzvlášť) v SSSR lidé, s nimiž se o tom diskutovat dalo. Kór v době, kdy se v SSSR rozjížděla glasnosť a perestrojka a tamní komunisté chodili ze schůzí třeba až ve tři ráno
Okamura by byl dobrý premiér. Jestli i president, to nevím. Rozhodně by byl lepší než Fiala nebo Babiš, ale tím není mnoho řečeno, to by byl asi i cvičený šimpanz, zvládající komunikaci ve znakovém jazyce pro neslyšící. A nebo ta chobotnice, co úspěšně věštila výsledky mistrovství světa ve fotbale 🙂
… no tak on ten Fiala absolvoval nejdříve učitelství s aprobací dějepis – český jazyk, pak ta politológie byla až vyšší dívčí… On tedy musel mít závěrečnou zkoušku i z marxismu-leninismu…
Já byl v posledním ročníku medicíny, co neměl státní zkoušku z marxáku. Po nás zrušili státní zkoušku z pediatrie a zavedli ten marxák. Zato mám VUML, kurs vysokoškolské pedagogiky jsem mohl absolvovat až po roce 1989, do té doby bylo podobném vzdělání pro VŠ učitele „zbytečné“.
Nicméně taková byla doba; průšvih ovšem je, že se některé její jevy vracejí.
A. S. Pergill napsal:
24.2.2021 (13:25)
Kdysi na stáži v SSSR jsem vysvětlil sovětským kolegům tento rozpor (mezi roky 1945 a 1968) jasným příkladem: Žena si může vybrat, jestli bude panna nebo prostitutka. Avšak nemůže být čistou pannou a přitom provozovat toto lukrativní zaměstnání. Bylo to krátce po smrti Černěnka, kdy se už zaváděla glasnosť. To museli soudruzi docenti padnout na zadek.
Kde jste četl,že sovětští soudruzi chodili ze schůzí ve tři ráno?To snad v Moskvě a ne u vás v Petrohradu.Jestli nešli jak v té básni o soudruhu Leninovi.Dovolte přednes:
Na konci ulice
na kraji města
špičatá brada
placatá čepice
kdo to tu leží
kdo tu zvrací
to soudruh Lenin ze schůze se vrací.
Milému Josefovi marxismu-leninismu se museli učit i v semináři kněží.Máte pravdu byl to zku-vený režim.
To jsem jim řekl na dotaz, proč z naší strany cítí rezervovanost, když nás přece osvobodili.
A paní laborantce (MMCH jediné osobě Ruské národnosti v laborce) jsem řekl: „Táňo, podívej tam na ty kopce s jabloňovými sady. A teď si představ, že by tam byla československá děla a mířila sem dolů, na město. Měla bys ráda Čechoslováky?“
Josefe II,
někteří lidé z pracoviště, na němž jsem měl odbornou stáž, bydleli na kolejích pro doktorandy a další pracovníky (kde jsem byl ubytován i já, jako stážista), takže vím, že se občas takto ze schůzí vraceli. Byl to prostě bouřlivý kvas, podobný alespoň trochu Pražskému jaru, ovšem s tím, že to prožívali možná víc, než tenkrát my. My jsme spíš národ skeptiků.
Co tu meleš o politicích ODS, kteří absolvovali Plzeňská práva, tuto vysokou školu v Plzni absolvovali ve velké většině komunisté a především zaměstnanci státu, jako byli policisté a nebo vojáci, kteří byli původně také komunisté a vysokoškolský titul chápali jako možnost dělat kariéru i po roce 1989.
Týkalo se to i „demokratických“ politiků,
… no zcela jistě.. Takový Jan (Hus) Ruml byl demokratický politik „par excellence“ a onehdá nebetyčnou hvězdou ODS s razancí… S jakou ale – to si každý může vykládat po svém… Čili studium v Plzni bylo pochopitelné, protože ODS ty davy vzdělaných potřebovala…
Josefe,ja být bývalý komunista tak zalezu do kanálu a nepíšu komentáře o tom,co jste celých 40 let dělali ve velkém.K funkci za vás stačila stranická knížka.Těch případů kdy nevzdělaný bolševik velel proto,že měl to správné ideologické myšlení byly tisíce.Ty dělnické školy práce,kdy ze zedníka byl inženýr za rok jsem taky zažil.Zažíl jsem okresního tajemníka který byl hrdý na to,že se vyučil lešenářem.Taky to podle toho vypadalo.Znal jsem lidi,kteří z pomocného dělníka se stali mistři na stavbě.Průmyslovku si mohli dodělat jenom účastí na hodině jednou týdně.Ze tří nejdéle vydržel jeden a to skoro rok.I v současné době se najdou vyčuránci,ale nedá se mluvit o systému jak za vás.ODS ty davy vzdělaných nepotřebuje,ty potřebuje SPD a že jich tam je.
pro Josef II.
tak já po průmyslovce a vojně jsem nastoupil jako dělník na třísměnný provoz – a z dnešního hlediska různých politologů, analytiků, managerů, a jiných exluzivit, mě právě tato počáteční doba praxe dala daleko nejvíce… A být členem KSČ jsem jaksi „nestihl“ být – na rozdíl od jiných „demo hubatlučů“, ale takto třídně se na lidi nedívám a musím Vás tedy politovat, že tento prapor -alespoň tady, neustále „meldujete dokola“, ačkoli z demovýšin je známo mnoho případů daleko profláknutějších (viz třeba nový kandidát P.P.)
Sorry jako, ale snad neexistuje nikdo, kdo by už neprokouknul, že SPD je projekt Kazmy. Protože nic bizarnějšího než SPD přece nemůže na české politické scéně existovat 😀 Zkrátka nevěřím, že ani člověk po úplné lobotomii může brát tuto partu tragédů vážně…
Hlavně je to projekt miliardáře Hrdličky po té co mu VeVerky vybouchly.
smutná zpráva, ale díky za ní.
Pokračujte ve své práci a vydržte. Díky
Za to ,že jsou zde pitomci a lidé co nikdy nic nedokázali Brusel opravdu nemuže
Za pitomce Brusel nemůže. Za to, že spousta lidí musela skončit s prosperujícím podnikáním a jinými aktivitami, případně se do nich vůbec nepustila, obojí z důvodu šílených a nesmyslných EUrounujních regulací, ničících normální ekonomické prostředí k nepotřebě, už EU, potažmo Brusel, jednoznačně může.
Takže jsem si v článku přečetl vybrané pasáže z práce toho nového MBA,ale nic vyloženě nesmyslného nebo nemožného jsem tam neobjevil.
Zaplať Bůh za Brusel který nám neumožní naprosto blbnout. Lepší by byl Berlín (a my spolková republika). Hrůzná by byla Moskva – kam nás táhnou různí Kobzové a další idioti po celé dekády. Ale vůbec nejhorší by bylo, kdybychom si plně vládli sami, protože Češi (ještě hůře Slováci v Česku) to neumí a historicky to opakovaně prokázali. Na co sáhneme to zkurníme a nic nevynecháme.
Brusel nám nutí spoustu totálních a škodlivých blbostí. Naprostá většina z nich je původem z Německa.
Nemyslím si, že bychom na tom pod Moskvou byli hůř (zejména v dlouhodobé perspektivě), něco jiného je Čína. Bohužel, až tam to EU pod taktovkou „osmašedesátníků“ dopracovala.
Uvědomte si, že v Rusku je jakžtakž tržní hospodářství, a ne bruselská směska socialistických a fašistických prvků, a z hlediska demokracie na tom nejsou hůř (když si odmyslíte opatření odpovídající válečnému stavu, jaká se dělala za WW2 i ve Velké Británii nebo v USA). A např. s islámskými teroristy se tam zachází daleko drsněji než v EU (to není pár měsíců podmíněně za vraždu, viz třeba Francie, ale trest smrti nebo léta v GULAGu). A neblbnou s „bojem za klima“.
Docente,tady jste se odkopal.(Nemyslím si, že bychom na tom pod Moskvou byli hůř (zejména v dlouhodobé perspektivě).Něco takového dokáže napsat jen kolaborant.
Milý Josefe II
Rád bych se mýlil, ale kvalita života v EU se od našeho vstupu prakticky neustále zhoršuje, přičemž rychlost narůstá jednak s blbnutím na kvadrát (viz ekologie), jednak s dobíháním pozitivních trendů z dob EHS.
K tomu „zkřížení nůžek“ v dohledné době nejspíš dojde, pokud tedy Putin zachoval zbytky zdravého rozumu a totálně Rusko válkou na Ukrajině nezničí.
A nevěřte propagandistům, jakoby z oka vypadlým těm, co nám před rokem 1989 hlásali, jak my se máme šíleně dobře, zatímco na Západě jsou lidé ubožáci ubozí.
Druhou věcí je, že v té RVHP jsme byli bráni za elitní zemi. Projevovalo se to mj. tak, že pokud nějaký náš student studoval v SSSR, tak musel každý večer vyhnat z postele hejno Rusek, které ho chtěly sklofnout a vdát se do Československa 🙂