Vtipálek Komárek, napište Babišovi do klubu a proč to má Libeňský most v Praze spočítané
Zkoušíme to po dobrém. Fakt, věřte nám. Moc to ale nejde. Ráno se probouzíte s odhodláním dívat se na svět pozitivně, v poledne už je běžný pozorovatel české politiky zralý na Prozac. Stačí, aby zasedala sněmovna nebo se člověk neopatrně podíval na facebook kdysi jakž takž příčetného poslance Martina Komárka.
- Jak se dostaly na veřejnost maily premiéra Sobotky? Zatím to vypadá docela jasně a na zdejší poměry očekávatelně. Skupina neonacistů dostala zaplaceno od jakéhosi mocenského centra, vyvalila maily, Lidovky.cz je očistily od komunikace Radka s Ištvánem a šlo se s tím ven. Šlachtova ústavní policie případ promptně vyšetřila a zrovna se chystala přikázat soudci povolení domovních prohlídek u všech uživatelů Seznamu cé zet, když tu najednou: „JAK SE DOSTALI HACKEŘI K SOBOTKOVU EMAILU??? Je chvályhodné, že si pan premiér mezi prvními vystál frontu na registrační automobilovou značku na přání. Proč si na ní ale nechal napsat heslo ke své emailové poště, ví jen on sám…“ odhalil poslanec Martin Komárek (ANO).
A teď je ta chvíle. Spolknete týdenní dávku antidepresiv, zavzpomínáte na mateřskou školku a jdete dál. Jen je svět zase o něco truchlivější.
Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.
- Naštěstí je tu ministr financí Andrej Babiš (ANO). Ten umí ovčana potěšit, má to v programu. „Dneska mám první pracovní den a zítra budeme mít na ministerstvu samé porady a v úterý tiskovou konferenci k výsledkům plnění rozpočtu za rok 2015. Ten dopadl dobře – takže řídit ministerstvo financí jako firmu se daří. Jo – a uděláme inventuru pokladniček. Vám, kdo jste si nám psali a nedostali je, se v průběhu ledna ozvu. Těším se, až si zase napíšeme. A tak jako dneska, budu se tomu věnovat každou neděli,“ slíbil.
Co se priorit resortu týče, dozvěděli jsme se, že jsou dvě. Státní rozpočet a rozdávání bakelitových hraček potřebným. To je dostatečně sociální, takže v pohodě. Je tu i náznak moderního výkonu státní správy, jakéhosi e-Governmentu 2.0: já se na facebooku pochválím, vy mi napíšete, jak jsem dobrej, v létě zase zajdeme na Kryštofy. Vlastně k tomu ani není potřeba nějaká vláda nebo sněmovna. To chválíme.
- Když už Babiš do sněmovní žvanírny musí, jezdí tam hlavně kvůli EET. V pátek jím a Lidovými novinami řízená koalice oznámila, že do konce ledna bude hotovo, i kdyby trakaře padaly. Náznak průlomu se objevil u opozičního místopředsedy sněmovny Petra Gazdíka (STAN), který řekl, že se cítí „částečně nalomen“. I když později vysvětlil, že se to netýkalo názoru na EET jako takovou, ale jen na vedení diskuse o ní. „Pouze jsem ocenil, že vláda odpovídá na otázky opozice, zvláště u takto kontroverzního a technicky složitého zákona. Pan ministr Babiš skutečně odpověděl na tři z mých asi dvaceti námitek, a tím jasně ukázal, že demokratická diskuse v Parlamentu má smysl,“ korigoval své vyjádření.
Co to znamená, ví jen Pámbu. Ale možná šlo o promyšlený úhybný manévr, jak celou EET pohřbít, jak Gazdík aspoň naznačil v odpovědi na milý trolling aktivního občana Martina Konečného na facebooku. „Nazdar Peťane. Cos to dneska na tý šichtě jako předváděl?“ „Nazdárek….vyráběl jsem argument pro Ústavní soud….celkem dřina…“ Takže tak.
- Bývalý náměstek a podrždeštník pražské primátorky Matěj Stropnický ohlásil kandidaturu na předsedu Strany zelených, což lze spolu s jeho šancemi na úspěch interpretovat jako faktický konec kdysi vládní strany. Potud v pořádku, jejich věc. Zároveň se Stropnický pustil do boje za záchranu Libeňského mostu v Praze, což při jeho známých schopnostech skončí buď demolicí mostu, nebo rovnou celého pražského magistrátu. „Předložím alternativní posudek, který jsem objednal již během léta u bývalé šéfky inspekce kvality staveb Ředitelství silnic a dálnic ing. Miloslavy Pošvářové, který ukáže docela jiné závěry. Trvalo drzých šest kol, než mi Technická správa komunikací, příspěvková organizace města, poskytla všechny dokumenty a máme je jen my,“ napsal Stropnický.
V tom vyjádření je všechno. Zaprvé existují jacísi „my“, kteří drží v ruce dokumenty a nikomu je nedají. Co je to za skupinu, netušíme, snad ale nějak souvisí s výkonem veřejné moci, pro niž byl Stropnický zvolen. Skupina zjevně zahrnuje i ing. Pošvářovou, která vypracuje posudek, jehož vyznění zná Stropnický dopředu. A Psisko tak nějak tuší, že se dřív nebo později objeví i advokátka Hana Marvanová a nějaká ta petice. Každopádně s mostem je ámen.
Tak klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)