Facebook Miloše Zemana, zdroj

V kůži českého prezidenta. Miloš Zeman od Rusů k Číně a zase zpátky

Napsal/a Robert Břešťan 13. května 2018

V pátek 11. května se prezident republiky Miloš Zeman vrátil z oficiální návštěvy Polské republiky. Byla to – po Slovensku počátkem dubna – teprve jeho druhá letošní zahraniční cesta. Mnohem viditelnější je Zeman doma. Detailnější pohled na jeho pracovní náplň a veřejná vystoupení ukazuje, jak často se věnuje především Rusku a jeho zájmům.

Již tradičně se Miloš Zeman zúčastnil 9. května v rezidenci ruského velvyslance recepce pořádané ke Dni vítězství. Prezident zde pronesl projev v ruštině, kde opět tepal zbytečnost sankcí proti Rusku (zavedených EU po ruské anexi Krymu). Pro férovost nutno dodat, že rok 1968 označil za „chybu, ba zločin“.

Dohodl jsem to s Putinem

Zároveň Zeman připomněl, že s ruským prezidentem Putinem dohodl vznik česko-ruského diskusního fóra, kde by se prý mohlo mluvit právě i o roku 1968.

První zasedání česko-ruského fóra má být začátkem června. Události srpna 1968 přitom opakovaně ruská propaganda výrazně zkreslila, naposledy v průběhu zatím poslední návštěvy Zemana v Rusku v listopadu 2017 (od té doby s výjimkou Slovenska a Polska v cizině nebyl).

V den jeho příletu web ruské armádní televize Zvezda napsal, že Československo by mělo být vděčné za sovětskou invazi v roce 1968, protože ta nedovolila Západu uskutečnit státní převrat.

Bývalí čeští diplomaté, lidé z nevládního sektoru a odborníci na východní Evropu jsou přesvědčeni , že česko-ruské fórum je zbytečné a bude jen dalším prostředkem ruské propagandy v Česku. Přípravné práce na společné jednání v Praze ale finišují.

Rušno na 8. května

V úterý 8. května prezident přijal premiéra v demisi Andreje Babiše, jemuž již dříve otevřeně doporučoval vytvořit koalici s Okamurovou SPD a s komunisty, stranám Rusku nepokrytě nakloněným.

Ve stejný den Zeman na Pražském hradě jmenoval šest nových generálů. Mnohem zajímavější ale je, koho generálem navzdory doporučení vlády jmenovat odmítl – ředitele BIS Michala Koudelku.

Ten původně v kontrarozvědce působil jako vedoucí oddělení, jež má v popisu práce sledování činnosti zahraničních zpravodajských služeb. Nejčastěji v posledních letech BIS upozorňuje na aktivity ruských a také čínských tajných služeb.

Fakt, že Zeman Koudelku nepovýší na generála, vyšel najevo jen krátce poté, co BIS prezidentovi dodala vyžádanou zprávu o tom, že se v Česku nevyráběla chemická látka novičok (použitá při pokusu o vraždu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Londýně).

S tím úzce souvisí Zemanovo vystoupení v česko-čínské TV Barrandov 3. května. V pravidelné hodině servility „Týden s prezidentem“ hovořil právě o novičoku a jeho testování a výrobě v Česku.

Bez zajímavosti není, že Zeman v TV Barrandov domluvil v 21:15 a, jak upozornil expert na ruskou propagandu Roman Máca, už v 21:16 vyšla v ruské agentuře TASS zpráva, že český prezident potvrdil, že se v Česku novičok skladoval.

Krátce poté, ve 21:55, na Zemanovo prohlášení reaguje předseda komise pro informační politiku Federálního shromáždění Ruské federace Alexej Puškov a na Twitteru píše o „mocném úderu vůči verzi Londýna“.

Úkrok od východních mocností udělal Zeman letos 25. dubna. I když v září 2016 dal přednost před účastí na pohřbu bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese svému vystoupení na rhodoském fóru – pořádaném Putinovi blízkým miliardářem Vladimirem Jakuninem – vstřícný vztah k Izraeli si udržuje. Prokázal to právě v dubnu účastí na recepci k 70. výročí nezávislosti státu Izrael. Hrad dal pro tento účel k dispozici Španělský sál.

Stále s čínským poradcem

I nadále je čestným poradcem českého prezidenta Jie Ťien-ming – bývalý šéf čínské CEFC, letos zadržený a vyšetřovaný v Číně.

Kvůli nejistotě, co že se to s protežovanou CEFC děje, Zeman přijal počátkem března čínskou velvyslankyni a o dva týdny později vyslal do Pekingu své emisary Mynáře, Nejedlého a Tvrdíka.

Později, 18. dubna, přijal na Pražském hradě delegaci skupiny CITIC Group, která má aktiva CEFC převzít. „Tématem jednání byly investiční plány této globální společnosti v České republice,“ oznámil Hrad.

V dubnu také Zeman vystoupil jako první prezident od roku 1989 na sjezdu komunistické strany (už vloni v prosinci přijel i na sjezd hnutí Svoboda a přímá demokracie). V únoru navštívil i sjezd ČSSD, kde doporučil, aby strana sice šla do vlády s ANO, ale nechtěla ministerská křesla, jen posty náměstků.

Už dříve se Zeman aktivně zajímal o osud zatčeného ruského občana Jevgenije Nikulina, lobboval za jeho vydání do Ruska, a když ministr spravedlnosti Robert Pelikán rozhodl v dubnu o vydání tohoto ruského hackera do USA, dočkal se z Hradu ostré kritiky.

Mozaika zájmů, veřejných vystoupení a setkání českého prezidenta se možná zdá být navenek pestrá. Při bližším pohledu však vypadá dosti jednobarevně.

Čtěte též

Reklama

69 komentářů

 1. Niki napsal:

  Stokrát mi je sympatičtější Rus, než ten prolhaný, trapný a ubohý
  Zapad. Takže asi tak.

  • Tondach napsal:

   …co na to berete?

   • Niki napsal:

    Že mám svůj názor na věc , tak mě napadáte? Přesně tohle je havloidní a erohujersky styl. eurohujeri už jiní nebudou, proto jsou normálním lidem tak odporní 🙂

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Možná jste přehlédl, bylo to už dávno, že v roce 1968 vstoupily k nám, jako spřátelené armády, i „bratři“ Němci z NDR a Maďaři, bratři Poláci a bratři Bulhaři. Sovětský kontingent byl složen převážně z bratrů Ukrajinců a dalších národností SSSR, etnických Rusů bylo minimum. Protože jsem v ve „vyspělých západních demokraciích v čele s USA“ ztrávil v době svého pracovního života drahně času, (včetně USA) a mám tam dodnes spoustu kontaktů, prohlašuji, že i mně je sympatičtější Rusko, než Západ. A neberu na to nic.

    • David napsal:

     Pokud jste ho „ztrávil“, víc ani psát nemusíte.

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Máte pravdu, udělal jsem hrubku, pracovní život jsem strávil … nikoliv ztrávil …

  • Libor napsal:

   Možná vás to překvapí, ale můžeme směřovat i k suverenitě a nezávislosti na mocnostech…

  • Amper77 napsal:

   Pojďme si zahrát takovou hru. Řekneš nějaký doložitelnou leež západu a ja dám dva příkladu lží Ruska. Jo?

   • Niki napsal:

    A kdo Vam doloží případnou lež Ruska? Centrum proti hybridním hrozbám, nebo dokonce pan Jakub Janda z Evropských hodnot? 🙂

    • AMper77 napsal:

     A kdo tobě doloží tu lež západu? Putin nebo houf petrohradských trollů?
     Jinak, víš, co to znamená doložitelný? Ty toho asi moc nevíš.

     • Niki napsal:

      Tak se predved jak ty dolozis lež , jsem zvědavá, jak ty si predstavujes naplnění slova doložit lež tady v našem případě, to teda jsem :-)))

     • Niki napsal:

      No a AMper se odmlčel, protože mu došla slova a urážky…teď uráží o kus dál :-)))

   • Frenki Hunter napsal:

    Tony Blair lhal o ZHN v Iráku. Po zjištění pravdy se „omlouval. To stejné tvrdily USA, ústy prezidenta Bushe.

    • Niki napsal:

     Frenki já si je vychutnávám….lidé jako se hojně vyskytují na diskusích jako je táto, tak mají už ty mozky zmasírované a uhnětané do eurohujerské hmoty u nich už se experiment zdařil. nemá cenu s němi o něčem diskutovat, já si tady jen čas od času udělám výlet, ale rozhodně jen tak ze srandy. takže berte je taky shovívavě, oni za to vlastně nemůžou 🙂

     • PM napsal:

      Výlet z aeronetu, a Barrandova. Miluju vás. Jen houšť, opravdu válíte. Dlouho jsem se takhle nepobavil.
      Krásná ukázka tuposti a nenaplněných vášní. To není urážka vás osobně, vy za to nemůžete, potřebujete normálního chlapa, ne Robota Frenkiho.

     • Amper77 napsal:

      To má být „vychutnávání“? To tvoje trollení a urážení? To teda na moc nemáš. Ale ani jsem moc nečekal.
      1) U Černobylu si takticky přešel to podstatné – „tyden brutalních lží a zapírání“. Když se to stane jinde, tak informují a dělají vše pro snížení škod na zdraví a životech. Ne tak v Rusku. Či Sovětském svaze, vso jedno. Vím, že to neudělali schválně ale jen z ruského šlendriánu avšak radiaktivní prach mi na hlavu vysypali!!!
      2) Server Bellingcat. Podrobně zmapovaná cesta BUKu, včetně mnoha fotografií a jejich lokalizace. Dostali vás amatéři, vy rusáčtí amatéři.

    • Amper77 napsal:

     Neříkal jsem to tobě ale budiž:
     – Černobyl 1986, tyden brutalních lží a zapírání;
     – Ukrajina 2014 a ruský BUK.

     • Niki napsal:

      že ty doufas, že jsi ten pořádný chlap? No tak možná pro někoho, kdo má rád kalouskovské typy, ale takových žen moc neseženeš. Ještě možná pani Danka Drabová, ta by vyhovovala i ideologicky :-)))

     • Niki napsal:

      Dolož své tvrzení, že to co píšeš je pravda, to že to říkali v ČT nebo CNN neznamená že to je doložená pravda. Jsou to zmanipulované prounijní lži, které s oblibou opakují lidé jako jsi ty, protože to tak chce pan Jakub Janda, váš akční hrdina:-))) a propos co se otiraš o tu příšernou nehodu v Černobylu, to se může stát kdekoliv na světě, nebo si myslíš že to udělali naschvál aby tě naštvali

  • scallop napsal:

   Doufam, ze take u nas pozadujete platy a duchody jako v rusku :-)))

   • Niki napsal:

    Scallop, jelikož jsme se po revoluci stali krmelcem Evropy, tak toto je důvod co se týče mezd a důchodů proč jsme hluboko pod průměrem, obdobně jsou takto zneužívány další státy, které Eurusajuz za tímto účelem uchvátil. Musíme se přece snažit, aby se na západ od nás měli pořád nadstandardně, navíc když teď mají takové množství nepracujících hostí.

    • t napsal:

     dle mě mají dost nestandardní (čti nízké) platy i důchody na východ od nás.. my jsme proti nim bohatá země. jedinej důvod proč se máme trochu hůře než ve Švýcarsku apod. jsou právě komunisti. ano krade se tu, ale víc zrovna na tom východě. a vyvratte mi to nějakým rozumným argumentem.

     • Niki napsal:

      Tak to eurosajuz potřebuje, takové ovce, aby nás dojili ve velkém stylu a my si ještě pochvalovali jak moc jsme bohatí. boží prostoto

 2. Frenki Hunter napsal:

  Hlídači, více objektivity, tohle bylo… trapné. Nikdo, opakuji nikdo, kromě těch, kteří toto nainscenovali, neví, jak to bylo se Skripalovými, protože kdyby byli zasaženi oním novičokem, už by nežili. Zázračné uzdravení Skripalových a celá ta nepovedená šaškárna okolo je dodnes v mlze britských tajných služeb. Je trapné podsouvat nepravdy. Novičok se u nás musel vyrábět, když byl testován. Co nebylo vyrobeno, nemůže být ani testováno, to dá rozum. A pokud je novičok množina OL s více variantami, jde stále o novičok. Rusové nikde neuvedli, že ten novičok, který měl otrávit Skripalovi, byl vyráběn u nás, pouze uvedli, že i u nás mohl být vyráběn-novičok. No když to uvádí naše zdroje a to bez režimu utajení, ještě před tou údajnou otravou, tak nedělejme z Rusů lháře-nelhali. Apropos, co to je za chem. proces, ta Drábovou citovaná „mikrosyntéza“? V souvislosti s tím, že testování muselo proběhnout na celou-hotovou OL-novičok, nejen na jednotlivé její součásti. Zeman měl pravdu, věřím jeho slovům, ale britským politikům, tajným službám (a jejich Bílým přílbám natáčejících nepovedená trapná videa o Assadových chemútocích) nevěřím.

  • Mirek dolezal napsal:

   Pane vy jste asi nejchytřejší co? Paní Drábová nesahá té ani po kotníky a kde berete odvahu ji kritizovat. A Zeman? Pánbůh s námi a zle pryč!

   • Frenki Hunter napsal:

    Mirku a co tak něco k věci? Nejen osobní útok a navíc tak infantilní.

    • Amper77 napsal:

     Pokud ti někdo napíše „k věci“, tak většinou neodpovíš. Dlužíš mi další lež toho „prolhaného západu“, abych ti na ni naservíroval další dvě Ruska. Ale nezůstávejme jen u rusáků, pojďme i k jejich poskokům. Co mj. řekl Zeman u Soukupa:
     „1) .. ve Výzkumném vojenském ústavu MO v Brně byl testován nervově paralytický jed označovaný jako A 230;
     2) .. A 234 je to, čím byl otráven pan Skripal;
     3) .. udělal jsem si závěr: byl u nás vyráběn testován novičok,“
     Resumé: věděl o rozdílu mezi látkami a stejně prohlásil, že jsme ten jed vyráběli. Lež jak věž.

  • AMper77 napsal:

   Kdybys frenki raděj šel zabít nudu třeba do hollywoodu, tak bys nebyl za hlupáka.
   Nikdo to přesně neví jen ty, odsud. Asi siderické kyvadlo?
   Jo, a domluvte si se Zemanem noty. Ten říká přesně, jakým typem OL byli Skripalovi otráveni, přeci A340!
   Bože, proč ti rusáci mají vždy za pomocníky takové opmezence :)))))

  • Miloš napsal:

   Pane, hned v první větě se dopouštíte lži. … „kdyby byli zasaženi oním novičokem, už by nežili“… Ona to je otázka dávky, množství.
   Ruský výzkumník, který byl zasažen novičokem vinou poruchy ventilace v laboratoři taky přežil, má ovšem trvalé následky.

  • scallop napsal:

   „V souvislosti s tím, že testování muselo proběhnout na celou-hotovou OL-novičok, nejen na jednotlivé její součásti.“

   Nikoliv, k testovani protichemicke obrany neni treba novicok ve finalni, tj. stabilni forme. Ten proto nase laborator ani kompletne nesyntetizovala a uz vubec nelze mluvit o vyrobe – tedy o vyrobe nemuze mluvit ten, pro ktereho maji slova svuj vyznam.

   Verite zapadu, ktery prokazatelne lhal? A verite Milosi Zemovi, ktery prokazatelne lhal?

 3. Petr Kaminsky napsal:

  Proboha, proc nemuzem mit na hrade nekoho normalniho? Proc je to narcistni psychopat (Klaus/Zeman), ktery ma extremisticke nazory a nikoho na Zapade nezajima? Na druhou stranu je pochopitelne, ze se Zeman snazi jakkoli zviditelnit, kdyz uloha prezidenta v nasi ustave je neco mezi kladecem vencu a notarem.

  • Frenki Hunter napsal:

   A co jako? Co je na tom tak podsouvaně „cool“, a to pouze několika málo Zemanovými oponenty, že prý Zeman nikoho na „západě“ nezajímá? Kolik prezidentů ze „západu“ tady u nás jsou nějak konkrétně „populární“? Vždyť se o žádných v podstatě nepíše! Výjimečně o Macronovi a jeho „úletech“. V jaké zemi to člověče žijete? Kdo jsou vaši předci? Marťani? Proč zase takto trapně haníte prezidenta, který byl řádně zvolen?! Naučte se něco o demokracii!

  • Mirek dolezal napsal:

   Protože lůza ho zvolila o 2 procenta na základě lži a podrazu. Musíme ještě 4 roky vydržet.

   • Jos napsal:

    Mirek dolezal
    horší je, že vulgárních hrubců jako jste vy se nezbavíme ani za 4 roky.

   • Frenki Hunter napsal:

    Já své spoluobčany za „lůzu“ nepovažuji. Je sprostá urážka takto osočit své spoluobčany, kteří volili jinak, než Vy, sprostý hulváte. To je ta proklamovaná „slušnost“a změna k lepšímu? Děkuji, ale nemám zájem! Kdo to je „my“? Mluvte za sebe! A volte si koho chcete. Já takovým sprostým hulvátům jejich volbu nijak nekritizuji. Protože nejsem hulvát, který nerespektuje demokratickou volbu jiného kandidáta. Volící spoluobčané zvolili Miloše Zemana v řádných, demokratických a svobodných volbách. Opakuji, demokratických a svobodných! Běžte si o tom něco nastudovat a zkuste to pro Vás cizí slovo „demokracie“.

    • AMper77 napsal:

     Frenki, vysvětli mně jednu věc. Proč v jedné větě vyjadřuješ úsctu (Vy) a zároveň urážíš (hulvát). To má jakou logiku?

  • Frenki Hunter napsal:

   Extremistické názory máte Vy. A to Vám lichotím a vyjadřuji se velmi diplomaticky.

 4. Nemec napsal:

  Je naprosto jasné, že Zeman jel do Polska orodovat aby Poláci změnili politiku vůči Rusku. Ještě jasnější je jeho kolaborantská politika. Už před zvolením prezidentem byl označován za státní nebezpečí. Jeho podpora velkou části národa je pro mne nepochopitelná ale aspoň vím v jakém v jakém státě žiji.
  Po roce 1968 tedy okupaci byl v České republice za odměnu jeden mladý ruský důstojník. Divil se proč po něm lidé v Praze plivou. Když jsem mu to vysvětlil tak mi řekl, že u nich by zrádce zastřelili. Ale asi se historie opakuje.

 5. Frank Zappa napsal:

  Ruská propaganda toho moc nezkreslila. Jestli chtějí pánové z Evropských hodnot vidět skutečnou agresi roku 68, ať zajedou například do Laosu, kde dokonce až dodneška není pro US bombu kam šlápnout.

  „Tajná válka CIA v Laosu: Každý den umírá další člověk“
  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/83738/tajna-valka-cia-v-laosu-kazdy-den-umira-dalsi-clovek.html

 6. Nemec napsal:

  Dnešní politika prezidenta by nebyla možná kdyby v armádě a polici byli vlastenci. Ale Zeman dobře ví, že armáda má kolaborantské předky a polici, která se fotí se zlodějem. A může se opřít o vlastence jako Japonec , Srb a věrní i převlečení komunisti.

  • Frenki Hunter napsal:

   A to jste opravdu „vytvořil“ Vy? Potom gratuluji. Je úsměvné číst výtvor takového názorového „oponenta“. Jen, co jste chtěl vlastně sdělit? Nijak mne to neoslovilo, žádná fakta, žádný argument, jen cosi, co nemá ani hlavu, ani patu. Zkuste to-Váš názor by mne docela zajímal!

 7. TomasK napsal:

  Může být něco horšího než nemyslící postkomunistický volič, který za chod státu nezodpovídá, pouze volí toho, koho mu doporučí media.

  • Frenki Hunter napsal:

   Dotaz, který volič za chod státu „zodpovídá“? Opět to sdělujete v jakých si „šifrách“, kterým rozumíte snad pouze Vy. Buďte konkrétní, děkuji.

  • Niki napsal:

   No to máte pravdu, media během prezidentských voleb v jednom šiku doporučovala volit pana Drahoše

 8. Jos napsal:

  Jsem docela rád, že ty vaše velmi časté a pravidelné hodiny nenávisti, kterých jsou ostatně česká media plná, jsou alespoň trochu vyrovnány hodinkami normálního, slušného a zdvořilého chování vůči hlavě státu, zvolené občany v přímé volbě. I když bohužel jen na TV Barrandov. Vy obyčejnou slušnost a zdvořilost nazýváte hodinami servility. To vypovídá hlavně o vás.
  A o českých mediích. Ta se zabývají hlavně šířením nenávisti už desítky let. Na přelomu tisíciletí bylo hlavním tématem šíření nenávisti proti vládám vedeným ČSSD, pak, od roku 2005, media ze všech sil šířily nenávist k Paroubkovi, kdy šla česká media téměř na pokraj občanské války. Teď zase pár let nenávisti k Zemanovi. Vše doprovázeno podkuřováním stranám typu ODS, US a TOP09. Samozřejmě aniž by se media sebeméně a aspoň jen trochu zabývaly reálnými výsledky vládnutí. Ideologická nenávist je u vás prvotní, výsledky vládnutí zcela zanedbatelné. Tak se mediím podařilo pomáhat dostat od moci vlády ,které zemi prospívaly a nahradit je vládami takových šmejdů jako byl Topolánek, Nečas, Kalousek, kteří všichni umí pouze jediné – přivést zemi do krize až katastrofy. Mediím se nádavkem podařilo dokonale zničit veřejný diskurs. Nahradit diskusi hodinami nenávisti. A teď se asi divíte, že na mínění medií lidé kašlou a volí Babiše.
  A to vaše studenoválečnictví o tom se bavte s Alvarovou. Občanovi je to k ničemu. Nepotřebuje to.

  • AMper77 napsal:

   Pojďme na ty reálné výsledky vládnutí. Sám jsi žádné neuvedl tak uvedu pár příkladů porovnání dvou vlád, Sobotkovo-Babišovy a Nečasovo-Kalouskovy:
   – Nečasova začala s penzijní reformou, Sobotkova ji zrušila a neudělal nic. Jo, teď tji mají v programu, chachacha.
   – Nečasova vláda připravila JIM a Sobotkova jej zrušila a neudělala nic. Jo, teď jej mají v programu, chichichi.
   – Nečasova vláda v dobách krize investoval 118-136 mld. Kč ročně, Sobotkova vláda vloni 81 mld Kč. předloni 84 mld. Kč. Ale zato prohlašují, že když schodek,tak jen na investice.
   Jo, zeptej se nějakého skutečného ekonoma, jak je to s krizí.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Ten druhý pilíř přímo vyzýval k podvedení těch, co naletěli; platba ve výši 5% vypočteného odvodu na zdravotní pojištění, byla částka předem prohospodařená pro plátce (účastníka druhého pilíře) a částkou předem nahospodařenou ve prospěch majitele (provozovatele penzijní společnosti). Penzijní připojištění ovšem funguje pro každého i dnes a to tak, že při měsíční úložce 1000 Kč je státní příspěvek 230 Kč, t.j. 23% z ukládané částky, zatímco výnosy z vlastního hospodaření penzijních fondů překračují jen výjimečně 1% (max. 1,03 %) jen potvrzují, že peníze v soukromých penzijních fondech s výnosem jen z hospodaření fondu, jsou téměř bez výnosu, ne-li přímo ztracené, protože naspořená částka nemusela být vyplacena celá, když by se fond stal ztrátovým!

    • Amper77 napsal:

     Proč by měl být druhý pilíř odcizen, zatímco III. pilíř, obhospodařovaný stejnými společnostmi za podobných pravidel, ne?
     Je to nesmysl založený na tezi všichni kradú. Ale to je jen šestina z uváděného – proč po zrušení nenahradili svojí penzijní reformou?

   • Jos napsal:

    No to se vám povedlo AMper77. Všichni možní šíbři s prachama se těšili, že se Nečasovi konečně podařilo nabourat základy průběžného důchodového systému a zřídit odtok veřejných peněz z důchodového systému do soukromých rukou. A pokračování už popsal, podle mých informací dost optimisticky, Oskar z Hané. Za to, že tohle svinstvo zarazil bych Sobotkovi, jak ho nemusím, dal metál. A Nečasovi pruhované sako.
    Co se týká projektů typu JIM, všechny takové skončily jediným způsobem. Z veřejných peněz odtekly miliardy (viz na př. IZIP a další) aniž za ně bylo cokoliv odvedeno ve prospěch státu a občanů. Takže takové projekty nechť si vetknou za klobouk. A páni liberální ekonomové, co nám jich tady vystupuje jsou jenom typickou ukázkou liberálních komsomolců. Ještě se neprobrali a asi neproberou.

    • Amper77 napsal:

     Napsals to až po mém druhém komentáři a vůbec na něj nebereš zřetel takže znovu a tedy tobě:
     1) Proč by měl být II. pilíř vytunelován když III. pilíř je státem ještě více podpořen? Ty fondy spravovaly stejné společnosti a řídil se hodně podobnými pravidly. Takže jen kecáte bez reálného zdůvodnění. Jediný, kdo v okolí II. pilíř vytuneloval byl stát. V Polsku a Maďarsku. Ne fondy.
     2) Proč tedy neudělali nic jiného, svého?. Že je třeba něco udělat přiznávají v aktuálním návrhu vládního programu.
     3) On ten JIM asi nebude až tak špatný nápad, když tritíž, kteří ho zrušili, ho teď taky mají v programu vlády. Takže znovu, zrušili a neudělali nic.

     Když se abstrahuje od finanční celosvětové krize (kterou naše zemička fakt nevyvolala) a od policejních pomluv (ze kterých zůstaly tak nedaněné kabelky), tak se Nečasova vláda zařadila mezi ty nejlepší, co jsme měli.

  • Luňák napsal:

   Pokud si myslíte, že TV Barrandov je objektivní televize, tak je mě Vás upřímně líto.
   Cožpak nepoznáte, že je všechno předem připraveno a Soukup divže nešoupe nohou, když pokládá otázku?

   • Jos napsal:

    Já lituji vás Luňáku. Vy jste ještě nepřišel na poměrně triviální fakt. Je daleko lepší a rozumnější si něčí názory vyslechnout v původní, nezkreslené a úplné verzi, než ve formě zmanipulované přepracováním přes mokrý hadr, špinavý nenávistí, jak to provozuje drtivá většina českých medií. Vy si zjevně potrpíte na to být zmatlán a zmanipulován.

 9. PM napsal:

  Je potřeba sportovat, prokrvit mozek. A pak více lidí pochopí,
  kde se lépe žije, kde vás za názor nikdo nezavře.
  Co je to probůh za člověka, který Putinovi ve své servilitě radí, že se novináři mají střílet. Některé Zemanovi výroky nelze pojmout, už ani jako žert.
  Je to nebetyčná ostuda, za kterou se slušný člověk v zahraničí musí zákonitě stydět.
  Po prokrvení mozku pochopíte například i to, že není dobré volit prezidenta, který veřejně vystupuje způsobem, že rozzuří informovanou a slušnou polovinu národa, a ještě se chlubí, jakou z toho má radost.
  Tak se pak nedivte, že existují i lidé, které volební výsledek strhne až k vulgaritám, ani já, Dobroser, Havloid a Sluníčkář, k nim nemám daleko. Ale už jsem si uvědomil, že bojovat s placenými trolly na tomto slušném portále nelze, musel bych za to být také placený a to bohužel nejsem :-).
  Co to je za lidi, kteří si stále myslí, že Zeman byl správná volba, já prostě nevěřím, že je tolik zlých, závistivých a mstivých lidí. Nebo lidí bažících po autoritářském režimu. Podle mě jsou prostě jen neinformovaní, nebo přímo zpitomělí různými dezinformacemi. Drahoš je pedofil a chce tu migranty, kolik lidí tomu věřilo a volilo Zemana jen z tohoto důvodu, opravdu by mně to zajímalo, ale zpětně se průzkum na toto téma udělat nedá a hlavně nemá žádnou cenu se tím vůbec zabývat.
  Zeman vzkázal minimálně 50-ti % lidí ať drží hubu „Shut up“. Necítím ovšem, že bych to měl dodržovat.
  Dnes, byl krásný den, výlet s manželkou na kolech, tak jsem si řekl s prokrveným mozkem.
  Lidi, kam se ztrácí hodnoty, pravda, láska, tolerance, pochopení, jsou opravdu už v nenávratnu.

 10. Zdenek napsal:

  Pocitam, ze tak za dvacet let budou historici na rozpacich, zda horsim prezidentem od „Z“ byl Zeman nebo Zapotocky. Jiste, Zapotocky umel hrat aspon na harmoniku a udajne s nim byla v hospodach na Kladne legrace, prestoze hornikum se trochu ekloval jeho zvyk dopijet piva po ostatnich. Zato Milos, to bude smutnejsi kapitolka.

  Kdyz byl Milos premier, znal jsem se s jednim studentem zurnalistiky. Dostal se na coby nadejny kadr na zahranicni cestu s MZ do Izraele. Vratil se zdrceny, nechtel vykladat moc detailu, ale i to, co mi rekl, bylo dechberouci. Mezinarodnim faux pas branilo jen to, ze premier ve stavu sotva schopen chuze kricel naproste silenosti na Izraelce cesky a cesti novinari, kteri o nekterych vecech nikdy nenapsali. Coz bylo asi dobre.

  • Niki napsal:

   A teď nějakou tu opileckou o Vaškovi ať poví ten Váš kamarád elev žurnalistiky, prosím, nenechte se přemlouvat. těch prý bylo že by to bylo na tlustou knihu

  • AMper77 napsal:

   Jenže když ten kamarád žurnalista nepodal všechny relevantní informace, a informace o to, že náš premiér se dokáže zlít jak mužík je sakryš relevantní, tak se nemůžeme divit.

 11. Tomáš napsal:

  Strašné čtení!!!! Nemám sílu ani chuť oponovat. Nechci být vulgární, aby se to třeba Frenkiho, nebo Niki??? nedotklo. Vulgární u nás může být pouze prezident??? Nevím, proč na HP nalezlo poslední dobou tolik lidí, kteří to tu musejí za každou cenou rozbourávat. A pane Frenki, nic o demokracii mi Vy nevysvětlujte. Že by trollové zjistili mezery v zájmových webech? Spousta lidí už i na tomto webu pouze provokuje, mluví hlouposti a nezná historii, souvislosti a morálka jim chybí odjakživa. Podle toho taky máme prezidenta a podle toho taky vypadá naše tzv.demokracie.

  • Niki napsal:

   Vulgarní jsi ty Tomáši, nikoliv prezident. No nalezli jsme tu a rozbourali tu Vaši bublinu, co s tím naděláš, pokus se argumentovat, ale to lidem jako vy moc nejde, že? urážky a nalepkovaní je pohodlnější

   • PM napsal:

    NIKI, hlavně že vy máte argumenty, můžete mi doložit vy jediný argument, kterým někoho příčetného přesvědčíte, že je Zeman slušný abstinent, že je prezidentem nás všech a koná v duchu svého prezidentského slibu? Zkuste něco vyšťourat, co zmírní mé obavy, opravdu se na to těším. Píča sem píča tam, vám to připadá asi normální, mně se ale dělá nevolno, prezidenta by si měl vážit každý občan této země.
    Zeman by byl ve vyspělé společnosti, již dávno zbaven funkce. Nechápu, proč ústavní soud nekoná. Jsme sice národ Švejků, ale nyní jde opravdu do tuhého, a moc humorně to nevypadá. Přestáváme vnímat a rozlišovat, nejzákladnější hodnoty lidského soužití. Stydím se za Zemana, (nemohu ani napsat sousloví (svého prezidenta), není jím).
    PS:
    A NIKI pokud jste opravdu reálná, tím myslím lidská bytost ženského pohlaví, ne jen provokující troll, tak jste určitě, nešťastný člověk, zmítaný nenaplněnými touhami. Zkuste se odmlčet a tyto stránky nějaký čas pouze číst. Třeba vám to pomůže i v osobním životě, ale musíte se pokusit přemýšlet a snažit analyzovat odlišný názor. Je mi vás opravdu líto.

    • Tomáš napsal:

     V první polovině Vaší reakce na Niki je to zásadní, co tomuto národu již dlouho chybí. Díky PM.

    • Niki napsal:

     A proč jste si vybral zrovna mě, abych zmírňovala nějaké Vaše obavy?to si musíte zajít k psychologovi. Akorát vám můžu doporučit jít příště k volbám a zvolit si prezidenta který vám bude vyhovovat. Já to tak udělala a jsem spokojená, zvolila jsem prezidenta který je moudrý, nadprůměrně inteligentní a především s vlastními názory se kterými se ztotožňuji. Za mě palec nahoru.

   • Tomáš napsal:

    NIKI…..přečti si své příspěvky a pak mi znovu povídej o argumentech, nálepkování a vulgaritách. Pokud těmto slovům nerozumíš, tak se zeptej nějakého spolupacienta, nebo mrkni do slovníku.

    • Niki napsal:

     A zase urážka….jak typické…lidé jako vy prostě nevybočí ze zajetých kolejí agresivity

  • Amper77 napsal:

   Tome, Tome.
   Kdybys nepoužil takové vulgární výrazy jako „Niki“ nebo „Frenkí“ tak bys nevydráždil trolly! Dobře ti tak :))

   • Tomáš napsal:

    ?????????….já už jinak nemohu. Díky ????

    • Niki napsal:

     Amper a Tomáš, vidíte kluci jak hezky spolupracujete, podporujete se a fandite si navzájem. Myslím že jsme se stali svědky vzniku přátelství. Alespoň trochu radosti a v tom nepřátelskem světě, že? Mám z vás dvou upřímnou radost 🙂

 12. Niki napsal:

  Amper si plete opačný názor s vulgaritou, opět typické. Lidi co je s Vámi to už neumíte vůbec argumentovat?to vám zbyl už jen nářek a vzlykot? Jděte do sebe, vzchopte se.

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies