Ústí není Praha a Lobendava není Ústí. Co trápí pohraničí, které hromadně volí Andreje Babiše
Vítěz prvního kola prezidentské volby Petr Pavel vyjel v úterý do Ústí nad Labem a chystá se do Ostravy. Jsou to kraje, kde měl nejslabší výsledky a kde naopak nejvíc uspěl jeho konkurent Andrej Babiš. Z návštěvy Ústí nad Labem se – soudě podle reakcí – stala jakási manifestace neplatnosti tvrzení, že Ústí není Praha, nebo nebezpečně přezíravého sloganu „Praha a láska musí zvítězit nad vsí a nenávistí“.
Klíč k pochopení výsledků prvního kola, ale koneckonců i řady předcházejících voleb, neleží v Ústeckém kraji ve velkých městech, ale v oblastech s velkou koncentrací sociálně-patologických jevů mimo větší aglomerace. Letos se pás, kde Andrej Babiš zvítězil až drtivě, táhne podél bývalé severočeské uhelné pánve, spíš v podhorských oblastech na Lounsku nebo Mostecku. A také ve Šluknovském výběžku, formálně spadající pod okresní město Děčín, ale fakticky odříznutém od okolního světa.
V Ústeckém kraji jako celku zvítězil Babiš s výsledkem 47,27 %, Pavel získal 29,28 %. V samotném Ústí nad Labem byl poměr 43,29 % / 33,34 %.
Ve Šluknovském výběžku jsou volebních okrsků zhruba dvě desítky a žije zde kolem 55 tisíc voličů. Tedy ne mnoho na to, aby byla oblast pro kandidáta zajímavá, což se opakuje v každých volbách. Babišovy výsledky zde vypadaly následovně: Lobendava 62,41 %, Staré Křečany II 60,4 %, Jiříkov I 59,43 %, Jiříkov II 56,87 %, Mikulášovice III 54,76 %, Vilémov 54,42 %, Velký Šenov 54,34 %, Šlukov III 53,62 %.
Z Černoučku poblíž Roudnice nad Labem, kde Petr Pavel žije, to měl v úterý na mítink v Ústí nad Labem 55 kilometrů a cestu lze zvládnout za 40 minut. Pokud by se chtěl vydat z Ústí dál třeba do zmíněné Lobendavy, je vzdálenost skoro dvojnásobná a cesta by trvala přes hodinu a půl.
Byla by to stejně dlouhá cesta, jakou musejí lidé z výběžku vážit, pokud cestují do krajského města třeba za základní zdravotní péčí. Ta totiž v oblastech kolem Rumburku nebo Šluknova selhává.
Jak se Adam Vojtěch chlubil
Na webu ministerstva zdravotnictví dodnes najdeme tiskovou zprávu ze srpna roku 2019, v níž se tehdejší ministr Adam Vojtěch chlubí podpisem memoranda o zajištění přeshraniční péče, které podepsal se saskou kolegyní Barbarou Klepsch.
„Je naší prioritou zlepšovat dostupnost zdravotní péče v oblastech, kde je v současné době zajištěna nedostatečně a lidé za ní musí dojíždět. Díky dnes podepsanému dokumentu budou pacienti ze Šluknovského výběžku nově moci v rámci veřejného zdravotního pojištění vyhledat lékařskou péči po nemocnici v Rumburku a Varnsdorfu také na klinice v příhraničním městě Sebnitz,“ sliboval před třemi a půl lety ministr zdravotnictví za hnutí ANO.
KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG
Situace tehdy byla spíš jak z knížky černého humoru. S úrazem nebo infarktem se v okolí Dolní Poustevny vyplatilo doběhnout nebo se nechat odvézt na hraniční most a zavolat německou záchranku. Nemocnice je vzdálená dva kilometry. Vyřešit to a legalizovat mělo právě zmíněné memorandum, podepsané v době, kdy se zdejší Lužická nemocnice v Rumburku potácela v insolvenci a hrozilo jí úplné zrušení. V té době se zde odehrávaly absurdní scény, kdy byli pacienti na benzínce v Chřibské překládáni ze sanitky do sanitky, ty zdejší totiž nesměly výběžek opustit, aby nebyly dlouho mimo dosah. A v druhé sanitce pacient další desítky minut „svištěl“ do nemocnic v Děčíně nebo Ústí nad Labem.
Pro HlídacíPes.org tehdy problémy s dostupností péče popsal Petr Stoklásek z Velkého Šenova. „Doktorka mě posílá na specializované vyšetření, jenže to je všechno tři neděle, čtyři týdny, teď jsem byl v Český Lípě, na cétéčko v Rumburku jsem čekal měsíc, na sondu do jícnu čekám dva měsíce,“ řekl muž, který podle svých slov ztratil veškerou důvěru v politiky.
Podle výsledku letošní volby ve výběžku není sám, za tři a půl roku od podpisu memoranda se totiž změnilo právě toto: vůbec nic.
Ministr: Byl to podvod na voliče
Na trvající žalostný stav dostupnosti a kvality zdravotní péče na Šluknovsku nedávno znovu upozornil zdejší senátor Zbyněk Linhart. V dopise ministrovi zdravotnictví Vlastimilu Válkovi popisuje chronický nedostatek lékařů, zubařů a psychiatrů, dojíždění pacientů mimo region, nedostupnou prevenci, protahování rekonstrukce nemocnice v Rumburku, rozvážení pacientů nebo přetížení okolních nemocnic, které nápor pacientů nezvládají.
Zmínil také stále nefungující přeshraniční péči, která se přes sliby exministra Vojtěcha nikdy nerozeběhla, převážně kvůli odporu zdravotních pojišťoven. „Byl to jen politický humbuk, reálně se nestalo nic,“ říká dnes senátor Linhart s tím, že jedna věc je tlak ministerstva, pokud kdy reálně existoval, a druhá věc jsou pojišťovny. „Německá strana by o to stála, mají nevyužitou zhruba třetinu kapacit, ale problém je s cenami. Řešení se ani nepředstírá,“ dodává Linhart.
Na zmíněný dopis už dostal od ministra Válka odpověď. Ten si minulý týden při jednání pléna Senátu nebral servítky. „Občané z regionu byli uvedeni podle mě naprosto nekorektně v omyl, bohužel i mým předchůdcem, že se dá podepsat nějaká smlouva se sousední zemí a na základě té smlouvy bude pojišťovna proplácet výkony ve vedlejší zemi,“ řekl Válek s tím, že navzdory memorandu se taková smlouva nikdy nepodepsala. „Uvědomuji si, že to říkám na mikrofon, proto to říkám, od začátku to byl podvod těch, kteří se toho účastnili, byl to podvod na občanech. Byla to čistě jen nějaká manipulace a předvolební kampaň, která neměla absolutně žádný efekt. Vy z vás, co sedíte ve správních či dozorčích radách pojišťoven, víte, že nic takového technicky není možné,“ dodal ministr zdravotnictví.
Situace ve zdravotnictví je přitom jen jednou z oblastí, které ve Šluknovském výběžku selhávají. Můžeme se dál bavit o kvalitním školství, o tom, proč odsud odcházejí hlavně mladší a vzdělanější lidé. Nebo o dopravě, která z běžné úřední záležitosti udělá celodenní výlet.
Petr Pavel v úterý na Kostelním náměstí řekl, že je v Ústeckém kraji doma. Volby v odlehlých oblastech zde ale rozhodují lidé, kteří se zde cítit doma z různých důvodů nemohou.
Projekt „Příliš vzdálené Česko“ vzniká s podporou Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Fiala do Mojžíře nic nového nepřinesl, přijel dělat kampaň, říká starostka
Mojžíř je pro většinu místních poslední štace, říká organizátor pomoci chudým
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
49 komentářů
Je mi líto, ono dříve nebo později to současné zhoršování životní úrovně dopadne i na Pražáky. Umělci např. zjistí, že lístky na jejich vystoupení jsou zbytná položka domácího rozpočtu a řada rodin raději místo toho koupí dětem něco k jídlu. A podobně dopadnou i další „lepšolidi“. To, že jim to tč. nedochází, je prostě dáno omezeností jejich myšlení a chápání dění kolem sebe.
Budou-li na necelých 14 dní přehlasováni „vidláky“, bude to paradoxně i v jejich zájmu.
Řadím se mezi ty vaše lepší lidi. A protože milujete podle vašich příspěvků nalepky, tak vám prozradím tajemství. Lepšíidi jsou prostě lepší lidi. Poznáte je podle hodnot,které zastávají.
Je mi líto, většina „hodnot“, které tito lidé prosazují, mě absolutně míjí a nejsem zřejmě sám. Od 666 genderů (některé snad ještě nejsou vynalezeny) až po fikce kolem klimatu, případně jiné nesmysly.
Co vás absolutně míjí, je evidentně to, čemu se říká kritické myšlení, ve vašem případě bych to zjednodušil (abyste se nemusel příliš namáhat) toliko na myšlení.
Kritické myšlení mi nechybí. Dokonce jsem ho nějakou dobu vyučoval na VŠ. Se svým vzděláním i životními zkušenostmi se ovšem s řadou nekritických obdivovatelů nedemokratické EU i rudého rozvědčíka poněkud míjím.
Lepšo lidi nesedí deně v putice u 6 piv, nevypálí 2 krabice cigaret. To je běžné chování soc. slabých právě v této oblasti.
Z těch daní za to pivo a cigarety žije nejedna nevládka, jejíž členové nedělají naprosto nic.
Fedor Gál, Ešte raz a naposledy, strana 84 elektronické knihy PDF
V každom prípade som vďačný za epizodickú skúsenosť s profesionálnou politikou. Za holý nezmysel považujem aj paušálne odsúdenia politikou typu „všetci klamú a kradnú“. Paradoxne sa do politiky stále tlačia noví ľudia práve s týmto heslom a so sľubom, že oni takí nebudú. Zakrátko sa ukáže, že sú ešte horší, markantným príkladom je Andrej Babiš. Okrem pospolitého ľudu teda jalové paušálne odsúdenia obľubujú takzvané nové tváre v politike. Zažil som takých v Česku, napríklad Veci verejné a ANO, ale aj na Slovensku. „Neštandardní“ politici sú pliagou politiky. Podaktorí si dokonca na tejto rétorike vybudovali kariéru. Zväčša sa po jednom až dvoch volebných obdobiach stratia, ostávajú však po nich škody, vrátane tých, ktoré súvisia práve s kradnutím a klamaním.
Je mi líto. Soudruh Gál patří právě mezi politiky, kterým bych nevěřil ani „dobrý den“.
Jsem si zcela jist, že panu Gálovi je úplně jedno, co si o něm formálně bývalý, prakticky i současný soudruh Pergill/Šimůnek myslí.
Mě je zase naprosto jedno, co si o mě myslí soudruh Gál.
Pan Gál si o vás nemyslí nic, protože mu Pergille/Šimůnku nestojíte za to, aby si o vás vůbec něco myslel.
… no ta poslední věta pro ANO už zdaleka neplatí … Z toho plyne poučení, že ne vše co Fedor Gál (úspěšný -neúspěšný politik ?) vyřkne, se musí vyplnit…
Uvidíme po dalších volbách pepíčku.
Tak ministr Vojtěch podepsal smlouvu, která je podvodem na občanech, neboť je technicky nemožná. No dobře, stalo se. Ještě podivnější však je, že občané Šluknovského výběžku nečiní za problémy ve zdravotnictví zodpovědným ministra Vojtěcha, ani jeho nadřízeného bývalého premiéra Babiše, ale kandidáta na prezidenta Petra Pavla. Zaslouží si takoví lidé, aby je bral někdo vážně? Příčiny jejich volební podpory Andreji Babišovi budou někde jinde. Vždyť pokud si vzpomínám, tak podobný volební výsledek v tomto regionu jako Andrej Babiš měl v prezidentských volbách v tomto regionu i Miloš Zeman a nic se za dobu trvání mandátu Miloše Zemana nezměnilo. Krajně podivné uvažování lidí v tomto regionu. Pokud ovšem vůbec uvažují. To bude nejspíš jádrem problému.
Špion a politručka na Hradě. V KSČ nebyla ani Marta Gottwaldová. Manželka generála Pavla studovala na propagandistku a politruka. První dáma s rudou knížkou. Rozená Zelená. a toto 8m nevadí
Tak, tak, stačilo, že špion a politruk bureš byl premiérem. A ikdyby byl čistý jako lilie, tak katastrofické výsledky jeho vládnutí ho diskvalifikují i jako uklízečku na nádraží, nemluvě o ústavní funkci.
Babiš nebyl ani špión, na rozdíl od generála Pavla, ani politruk, na rozdíl od jeho manželky.
Je mi líto, já zažil vojenskou základní službu a právě takovýchto týpků jsme se nejvíc báli. Ruka by mi musela upadnout „u samýho zadku“, kdybych měl něco takového volit.
Babiš asi nebyl špión, Babiš byl obyčejný práskač.
Pokud je známo, tak nahlašoval hospodářskou kriminalitu a jeho „oběti“ byli kádroví komunisté.
Něco podobného dělají i pracovníci obchodu v demokratických zemích, ať už pod státem nebo pod soukromými firmami. Zloděje prostě stíhá a trestá skoro každý režim.
Jak je vidět, je vám toho Pergille/Šimůnku o Babišovi známo velmi málo.
A co mají Milane co společného Petr Pavel a jeho manželka se stavem v zdravotnictví v Šluknovském výběžku?
… no tak se to třeba týká kraje kde Petr Pavel žije… Je otázka jestli to vůbec ví, že ten „Šluknov a okolí“ k tomu Ústeckému kraji také patří… A hlásá-li, že není kandidátem SPOLU, tak už to mohl vznést do mediálního prostoru jak ten „severní cípek“ republiky vzkvétá nebo nevzkvétá… Respektive může porovnat jaké jsou charakteristiky hraničních míst krajů… Prostoru pro otázky na „Fialu a kol.“ by se našlo až až..
V článku se pepíčku píše zcela konkrétně o situaci v Šluknovském výběžku, ne v Ústeckém kraji. Do Šluknovského výběžku je to z Černoušku, kde Petr Pavel žije, dále než do Prahy. Podle automapy asi o 65 km. À propos: Ústecký kraj ovládali nejprve komunisté i s komunistickým hejtmanem, pak hnutí ANO s týmž komunistickým hejtmanem a nyní hnutí ANO i s hejtmanem z hnutí ANO. A situace ve Šluknovském výběžku se za všechna ta volební období nezměnila a v době svého mandátu jim nemohl nijak pomoci ani současný prezident Zeman, v jehož kompetencích ani taková možnost nebyla. Pokud lidé v Šluknovském výběžku za současnou situaci snad obviňují Petra Pavla, pak sice pláčou hezky, ale na úplně špatném hrobě.
.. no to zdravotnictví od počátku tam „zazdil jakýsi „hejtman Šulc – to byl prvopočátek, který se už nepodařilo zresuscitovat, protože ta nemocnice ve Šluknově byla „jaksi“ v okrese Děčín až „druhá“… A právě v okresech, kde byly takovéto druhé nemocnice – jako např. Sušice, Vimperk, Dačice, Vrchlabí, Roudnice n.L, aj. se to nemuselo mnohdy „bez ztráty kytičky“ podařit udržet jako „zdravotnictví pro lidi“, ale „důležité“ byly výkony pro pojišťovny… Někde to potom pokrylo převzetí do krajských zdravotnických holportů a něco se tak zachránilo (třeba ty Dačice). Předpokládám tedy, že až ten Pavel zvítězí, tak že tam nažene Válka do toho Šluknova, aby tam tam pořádek zavedl (když to má ve svém sloganu „pořádek a řád…“ – už se těším…). Možná by tam Pavel mohl z té nemocnice se pokusit ji přizpůsobit na NATOnemocnici – když v tom NATO měl takovou váhu, vážnost a rozvážnost… Mohla by tak být třeba pro blízké státy Německo a Polsko..
Pokud nějaký hejtman Šulc ve Šluknovském výběžku něco kdysi „zazdil“, mohl to hejtman Bubeníček (KSČM) už dávno „odezdít“. Měl na to dvě volební období. Pokud se toto „odezdění“ nepovedlo soudruhu Bubeníčkovi, mohl na tom „odezdění“ už dávno začít pracovat hejtman Schiller (ANO). Jak je vidět, ještě s tím „odezděním“ ani nezačal. Tak jako prezident Zeman neměl kompetence ohledně řešení zdravotnictví ve Šluknovském výběžku, nebude je mít ani případný prezident Pavel, ani případný prezident Babiš pepíku.
… za Bubeníčka byly podniknuty první kroky k začlenění do holdingu krajských nemocnic – to se třeba povedlo u nemocnice v Litoměřicích, která byla městská od počátku privatizace… Pak když město Litoměřice rozpoznalo, že na ně je to velký balvan , tak za Bubeníčka došlo k přijetí do holdingu nemocnic.. To ale u té Šluknovské až tak jednoduše nešlo, protože tam byli majitelé soukr.osoby a navíc samotná nemocnice měla dluhy… Čili věděl-li Pavel, že tam v Nemocnici Šluknov to pro to okolí není o.k., tak mohl konat už od návratu z Bruselu, respektive mu to mohl poradit jeho poradce pro zdravotnictví…
Pan soudruh Bubeníček se tedy pokoušel řešit situaci v Litoměřicích jak josefe tvrdíte. Ve Šluknovském výběžku za dvě volební období však nevyřešil vůbec nic. K řešení se nemá ani hejtman za ANO pan Schiller. Jako hejtman to byl soudruh Bubeníček, kdo měl k tomu příslušné kompetence a možnosti. Petr Pavel po návratu z Bruselu jako řadový občan neměl na rozdíl od soudruha Bubeníčka kompetence žádné. Nevím, zda o situaci ve zdravotnictví ve Šluknovském výběžku po návratu z Bruselu něco věděl Petr Pavel, ale vím, že o této situaci velmi dobře věděl soudruh Bubeníček a ví o ní i hejtman Schiller. A situace je stále stejná. Petr Pavel má s řešením situace ve zdravotnictví v Šluknovském výběžku společného asi tolik, co jistý josef z diskuzních stránek Hlídacího psa.
p.s. – oprava: nejedná se o Šluknovskou nemocnici, ale správně o Rumburskou nemocnici… Spletl mě ten „Šluknovský výběžek“ – a já jsem si přidal i nemocnici.. To jen pro pořádek, aby to „přítel“ Skeptik nevyužil jako kardinální chybu.. ale i tak se kaji… .
… no ale článek je o Lobendavě a Petru Pavlovi – čili on jako občan s trvalým pobytem v Ústeckém kraji se klidně mohl vyjádřit veřejně s nesouhlasem k „řešení“ problémů té nemocnice na druhém konci kraje.. Hejtman Bubeníček udělal to co nechalo udělat, Rumburská nemocnice měla jinou právní formu než Litoměřická, kde ten „převod“ do holdingu „Ústeckých“ nemocnic byl snažší…
A on Petr Pavel nedělal jako řadový občan to, co dělat mohl? On někdo ještě před několika málo lety naslouchal jeho názorům a bral je vážně? Konec konců proč by to někdo v případě řadového občana měl dělat. Vyjádřil se k situaci ve zdravotnictví v Šluknovském výběžku při svých návštěvách Ústeckého kraje Miloš Zeman? Nebo Andrej Babiš? Ti dva řadovými občany rozhodně nebyli. Z jejich strany však bylo slyšet pouze ticho…
Skeptiku, nejsem si jist, zda je to technicky nebo právně nemožné. Spíš bych vsadil na to, že se do toho pojišťovenským úředníkům nechce, protože by to pro ně byla práce navíc. A i kdyby nějaký takový zákon existoval, tak to není přírodní zákon, nezávislý na lidské existenci, ale něco, co se dá hlasováním ve sněmovně a senátu (v obou komorách mají vládní soudruzi pohodlnou většinu) změnit.
Vámi používaná umělá inteligence nepostřehla, že jsem citoval článek. Zda je to technicky nebo právně možné nevím ani já, ani vámi používaná umělá inteligence. Ostatně drtivá většina mého příspěvku se týkala něčeho úplně jiného, na což vámi používaná umělá inteligence ani trochu nereagovala.
Drtivá většina vašeho příspěvku je o tom. že se tam nic nezměnilo. Je ovšem docela dobře možné, že jsou lidé rádi, že se u nich poměry ještě nezhoršily.
Když už vámi používaná umělá inteligence reaguje s takovým zpožděním, tak bych jí rád připomněl, že všichni nebo drtivá většina lidí v Šluknovském výběžku očekávali, že se situace za vlády Andreje Babiše a mandátu Miloše Zemana zlepší, ne že zůstane stejná. To se nestalo. A vinu za to kladou Petru Pavlovi? Ubohá logika, pokud tu vůbec nějaká logika je. Leda že by snad lidem ve Šluknovském výběžku současný stav vyhovoval.
Skeptiku, mám-li se špatně, tak si dávám zatraceně pozor, abych svou situaci ještě nezhoršil.
Mám-li se špatně Pergille/Šimůnku, pak si zatraceně přeji, abych se měl lépe.
Skeptiku, přát si to jistě mohu, ale zejména v situaci, kdy jsem byl opakovaně vládou podveden a buď se nic nestalo, nebo se moje podmínky po jejím zásahu ještě zhoršily, budu opravdu zatraceně zdrženlivý.
Nevím Pergille/Šimůnku zda jste zdrženlivý, vím zcela jistě jen to, že jste krajně nedůvěryhodný.
Jsem z Děčína a Šluknovský výběžek znám z cyklovýletu-Ano je to konec světa dostupnost kamkoli je složitá -doktor,studia,cestování,zásobování.Šluknovská nemocnice byla od války funkční a problémy nastali před pár lety -Zeman prezident Babiš finance pak premiér -.Pánové vysvětlete těm lidem tam ty svoje bláboly sliby,prostě celý Sudety jsou vám u…Jako Covid v Karlovarským kraji hruza co tam premiér předved za vrtulníkovounšou a do německa 10-20km.Ale Tyto končiny na ty se kašlalo i za první republikyy to se nikde nepíše :Ovšem němci si pomáhsali a města i vesničky jak ze škatulky Po válce?Děs.Jen na okraj moje matka r.1935 tam studovala na zdravotní sestru a to bylo po válce a peníze byly kde jsou dnes pane miliardáři?
Intenzivní štvavá kampaň pražských novinářů proti Babišovi jako představiteli českého venkova připomíná poválečnou kampaň benešovců a komunistů proti českým Němcům a Agrární straně, neboli pomstu za předchozí volební úspěchy. Je ovšem neoddiskutovatelnou skutečností, že venkov trvale doplácí na choutky různých mocichtivých skupin velkoměstských vzdělanců. Na venkovu je vyžadováno, aby se vždy podrobil Praze a jejím momentálním vrtochům (1918, 1938,,1945, 1948,1968,1989). Dařilo se to, protože lidé na venkově měli vždy své odlišné problémy ,hlavní starost o přežití, pražská politika jim byla u pr…e a volili toho, kdo jim alespoň trochu chtěl porozumět.
Pochopitelně, nejde jen o venkov. I ve městech žijí lidé, kteří poctivě pracují a systém, podporovaný parazity, prostě živí. Jde jen o to, aby šli k volbám a volili menší zlo.
Jde jen o to, aby šli k volbám a volili menší zlo. Konec citátu. Tak přesně to se 27. 1. 2023 stalo Pergille/Šimůnku. Naštěstí pouze 41,67% voličů si vybralo to zlo větší.
Německo se vyhybalo angažovat se v konfliktu na Ukrajine, dodalo 5000 helem.Tato situace trvala skoro rok, nový ministr obrany B. Pistorius dostal od kancléře úkol, výzbrojít Bundeswehr, nejsem si jistý zda to je považováno za zásadní zprávu. Když může Polsko zbrojit, tak i Německo. Diplomat Babiš je proti válce, nechce nás do ní zavlect, reakce generála Pavla nezaznela, ještě to asi nedomyslel. Stejně pohraničníky nepřesvědčí, zrovna jako Babiš“pražskou kavárnu“. MZ p Lipavsky by si měl uvědomit, že autor ultimata, které vedlo k Velké válce L. Berchtold je pochován v Buchlovicke hrobce. Jen je nepochopitelné, že pohřbu K. Hoetzendorfa,NGS R-U armady se krátce po prohrané válce zúčastnilo prý 100000 lidi. Plk GS Redl vyzradil mobilizacni plány, které carsti i sovětští odborníci zhodnotii jako kvalitní.Kazdy generál i ve vysluzbe může být povolán do sluzby, jak to udělalo Prusko a byl to úspěšný tah proti Brusilovove ofenzive. A export Uljanova – Lenina do Petrohradu byl, docela pragmaticky tah. A jsme u Brest-litevskeho miru, který sice zrušila Versailska smlouva, ale Německo s bolseviky obsadilo Kyjev a nase legie s Masarykem prchali na Sibiř. To je taková exkurze, jak se dějiny opakuji. A Jsme u prezidentské volby, použiji citátTenga, „je jedno, ať je kočka černá nebo bila, hlavně když chytá myši.“ Asi tolik k II. kolu volby prezidenta.
Jsou taková místa také v jižních čechách? V čem je rozdíl? Upřímné otázky. Možná že by to byly odpovědi na řešení.
Zajištění přeshraniční zdravotní péče? Co jim to proboha tenkrát Vojtěch nasliboval? Vždy to prakticky není ani možné.
Naše zdravotní pojišťovny uhrazují náklady na ošetření v zahraničí i v EU jen za striktně stanovených vyjímek. Jasně, kdyby to s člověkem seklo, když je v zahraničí, tak to proplat´í. Ale kdyby se rozhodl, že chce zajet do zahraničí na nějaké zdravotní vyšetření či zákrok, tak o to musí předem svou zdravotní pojišťovnu požádat a zdůvodnit proč to nejde u nás a získat od ní patřičné povolení, s bumážkou aby to pak nějak proplatila…
Ale aby si lidi jezdili sami kousek za hranice do německé nemocnice na běžná vyšetření a ošetření jak zrovna potřebují , to mi připadá taková pohádka, jako kdyby si měli jezdit za totáče do západního Německa na nákupy..:))))
Taky jak koukám je to pouhé memorandum, že jako někdy v budoucnu „. Pracuje se na tom ještě , a nebo se na to zappomnělo, když Vojtěch skončil jako ministr???
V. Klaus na počátku roku 1990 sliboval dohnání a předehnání ekonomiky Rakouska během 4-5 let. Uběhlo 32 let a zásluhou Klausova odporu proti EU zásluhou diskriminace venkovských příhraničních, i vnitrozemských, venkovských oblasti se nůžky mezi oběma zeměmi ještě víc rozevřely. Spolupráce při výstavbě rakousko-českého zdravotního centra skončila opět na nezájmu pražských politiků. Dnes je situace taková, že tam ordinují čeští lékaři (rakouské pohraničí jim nesmrdí), ale čeští pacienti tam nemohou.
Centrum otvíral i ministr Vojtěch: https://agrarnivenkov2014.blogspot.com/2021/10/ministr-adam-vojtech-otviral-zdravotni.html
Každá jiná volba než „Babiš“ je řešení, jak se dostat ze všeobecného marasmu, agrofertizmu. Oligarchové a naklonění aparátčíci nesmí do politiky! Apeluji na svêdomí českých novinářů. Nejsou součástí „7-mé velmoci“, nejsou filtry demokracie! Před lety pustili ag.STB do politiky a spoluzpozdili tak v Česku VTpokrok o 10 let! Česko si némůže dovolit další politické experimenty. Před r.’89 zaostávala ČSSR 20 let za vysp.západní Evropou. Po vládnutí agrofertické A.N.O. je Česko na ocasu Evropy prodlouženém o dalších 10 let!
A co jiného je soudruh Pavel než „rudý aparátčík“? Podstatně angažovanější než Babiš.