Stovka za roušku. Na ústeckém Střekově organizuje starosta prodej ochranných pomůcek
Česko šije roušky, dobrovolně a zdarma. Většinou. V Ústí nad Labem se vyskytl případ, kdy starosta městského obvodu Střekov Petr Vinš nezávisle na městem organizované pomoci roušky prodává. Jejich cenu o víkendu zvýšil z 50 na sto korun za kus. Primátor Petr Nedvědický s jeho aktivitou nesouhlasí, nemůže s ní ale prý nic dělat.
Zvýšení ceny za roušky, které se prodávají v několika obchodech pravobřežní ústecké čtvrti Střekov, oznámil starosta Petr Vinš na oficiálním profilu starosty městské části v neděli.
Cena za roušku je podle starosty dar, který má pokrýt sociální potřeby skupiny šiček, které je vyrábějí.
„Mám dva zdroje roušek. První jsou 4 švadleny, které šijí zdarma,“ popsal Petr Vinš pro HlídacíPes.org. „Druhý zdroj roušek jsou švadleny, které živí rodiny, musí vydělávat, 7 švadlen, šijí roušky za 50-70 Kč za roušku,“ dodal s tím, že právě tyto roušky dává lidem za dar ve výši zmíněných 100 korun.
Cena, kterou stanovil starosta sám, byla ještě do víkendu 50 korun. To ale podle Vinše nebyl udržitelný systém. „Lidé roušky skupovali ve velkém a nebylo dost pro nemocnici, seniory, děti, švadleny nestíhaly. Za 50 Kč si lidé kupovali i dvě nebo tři roušky a nezbývalo pak na ostatní,“ uvedl Vinš.
Město nesouhlasí, ale nemůže nic dělat
V celém Ústí nad Labem jinak distribuce roušek probíhá pod centrálním vedením magistrátu. A zdarma.
„Osobně tuto iniciativu odmítám a nesouhlasím s ní,“ říká primátor města Petr Nedvědický. Podle vyjádření starosty Vinše jde ale prý o osobní iniciativu, a tak ji magistrát podle Nedvědického nemůže nijak ovlivnit.
„Za město platí, že ochranné prostředky, tedy roušky vyrobené dobrovolníky, jsou poskytovány občanům zdarma na základě schématu – sociální služby terénní, pobytové, senioři v domovech. Po vykrytí priorit budou přidělovány prostřednictvím jednotlivých obvodu ohroženým skupinám v obvodech,“ říká Nedvědický s tím, že náklady na výrobu roušek nese samozřejmě město. „Roušky vyrábějí divadla, školská zařízení a dobrovolníci,“ dodává Nedvědický.
Rovněž v dalším ústeckém obvodě Neštěmice jsou roušky distribuovány zdarma.
„Je jich stále nedostatek, včera jsem na ulici potkala seniorku s papírem přes ústa. Nakoupíme další suroviny, stále ale platí, že šijí dobrovolníci a ochranné prostředky budou u nás vždy zadarmo,“ říká starostka Neštěmic Yveta Tomková.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Ústí v očekávání dopravního pekla. Odkládaná oprava mostu stále nezná svůj čas
Jak v Ústí nad Labem kdosi ukradl šrouby z lávky. Nebo že by neukradl?
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
5 komentářů
Myslím, že se to patří a já to rád dělám a tímto děkuji všem redaktorům a redakci HP za obětavou práci nejen v tvorbě článků, ale i v „cenzorské“ činnosti nejen přes týden, ale i o sobotě a neděli! Správně pochopili, že v této vážné době, kdy jsou lidé uzavřeni v uzavřeném prostoru svých domovů?, občanům nestačí oficiální mediální „strava“ a rádi si „pochutnají“ na sdílené „stravě“ prezentované v diskuzích (kterou redakce pustí do oběhu), i když bezpochyby některým strávníkům se může dělat šoufl z nabízeného menu. Doufám, že redakce vyšší záhul vydrží aspoň do Vánoc, pak přijdou dárky (pokud na ně bude) a vůně lesa, na kterou teď musíme zapomenout! Bože, jak já rád houby a borůvky! Ještě jednou díky a držte se (aspoň 2 m od sebe)!
„…Za 50 Kč si lidé kupovali i dvě nebo tři roušky a nezbývalo pak na ostatní,…“
Tak tohle je argumentace nejzmr*šího zrna. Protože si lidé kupovali roušky po vícero kusech, museli jsme zdvojnásobit cenu aby se dostalo i na jiné. Dost by mě zajímalo, kolik z té vybrané částky zůstane za nehty tohoto dobrodince.
Pevně doufám, že se tole chování jen tak nezapomene.
Mezititulek: „Město nesouhlasí, ale nemůže nic dělat“. Hmm, krása… Mne jako člověka z Ústí nad Labem, bývalého městského zastupitele, fakt už může v tomto našem městě překvapit jen máloco… Tak on chudák primátor Ústí Nedvědický (ANO), zároveň zastupitel MO Střekov, nebo i jeho současná první náměstkyně a bývalá primátorka Nechybová – UFO, rovněž jako současná zastupitelka Střekova, nebo 1. místostarosta Střekova Peterka (Nedvědického kolega z hnutí ANO), tak oni nemohou nic dělat a jen přihlížejí svinstvu starosty Střekova Vinše? Kam jsme se to jen s tom ústeckou politikou dostali? Pak ať se někdo diví mému vyjádření, které jsem už několikrát v poslední době pronesl, že se snad budu muset jít ještě omluvit bývalému primátorovi Kubatovi z ODS, kterého jsem často kritizoval, a všichni vědí proč! A to už je fakt co říci, neboť Kubata byl skutečně dáreček k pohledání, kterého (myslel jsem si), že není možné jen tak překonat…
Jen tedy připomínám že pan starosta Vinš není z nějaké „partaje“, ale z hnutí „Za lepší Střekov“, což by mělo lidi varovat, že ani „občanská hnutí“ nejsou zárukou kvality
Za situace, kdy je naopak státem doporučeno aby jeden člen rodiny nakupoval pro celou rodinu (včetně blízkých seniorů) je argument „nakupoval ve velkém, tedy dvě až tři roušky“, naprosto nelogický,,a to se ještě přidržují výrazů politické korektnosti
Není tohle stejný problém? https://nymbursky.denik.cz/zlociny-a-soudy/mladici-chteli-obchodovat-s-rouskami-hleda-je-policie-20200323.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu