Rozkaz zněl jasně: buzerovat a kasírovat, nebezpečné koloběžky ve městech a co dělat, když vás napadne Hitler
PSÍ UŠI. Zákonem číslo 283/1990 Sb. vznikla policie České republiky, která převzala úkoly bývalého SNB, píše se na internetových stránkách české policie. Čili se divíme, čemu se tady kdo pořád diví, když všichni vědí, že k základním úkolům SNB patřilo buzerovat a prudit. Nyní k některým ukázkám plnění těchto úkolů.
- Všichni si jistě pamatujeme scénu, kdy policajt na pražském Kozím rynku kontroluje, zda mají zaparkovaná vozidla řádně zamčené dveře. Je ze stěžejního studijního materiálu policejní práce – 27. dílu případů majora Zemana Rukojmí v Bella Vista – a policajt v něm kvůli nezamčenému embéčku tepe Jana Kanyzu v roli lodníka Josefa Barkla, který si vedle do sámošky odskočil pro mlíko. Tímto případem se nyní inspirovali strážníci v Opavě, kteří odhalili nebezpečného pachatele staženého okénka u spolujezdce.
“Při kontrole strážníci zjistili, že na levé straně u řidiče je okno dokonce stažené úplně. Uvnitř na sedadlech nebyly žádné předměty. Telefonní spojení na majitele hlídka získala lustrací přes obvodní oddělení Policie České republiky v Opavě.“
(mluvčí opavské městské policie Petra Wittek Stonišová v reportáži iDnes.cz, 27. července)
A teď to podstatné: chlap bude mít opletačky s úřadem, kterému horliví strážníci případ udali. Prý kvůli jeho přezíravému přístupu, přeloženo do češtiny proto, že strážníky odbyl, sedl do auta a drze odjel. Marně jsme listovali zákony, abychom našli, kde se tam hovoří o trestnosti přezíravého přístupu. Co ale naopak víme přesně, trestná je policejní buzerace, skrývá se to v paragrafu o zneužívání pravomoci úřední osoby.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Protože nic se zásadně neděje jen tak, samozřejmě existuje vysvětlení i pro tento trend. Je obsažen v aktualizované verzi bezpečnostní politiky státu, což je dokument připravovaný v nejvyšších patrech státního zastupitelství. Ten letošní definuje daňové úniky prostřednictvím korunových dluhopisů, neoprávněné čerpání evropských dotací a jiné hospodářské trestné činy jako méně závažné, a naopak určuje skutečně nebezpečné jevy, ohrožující naši rozvíjející se normalizovanou společnost. Explicitně pak dokument uvádí zejména jízdu na šlapadlech po dvou pivech, sjíždění řeky bez vesty a jízdu na koloběžce bez zvonku. Strážníci v centru Prahy proto od svého šéfa dostali jasný pokyn: Musíte víc buzerovat, a hlavně kasírovat.
„Počínaje datem 1. 8. 2017 budou strážníci vykazovat do činnosti s hlásnou povinností veškeré řešené přestupky spáchané jízdou na jízdním kole, případně koloběžce, po chodníku, v protisměru a na dalších místech, kde je taková jízda zakázaná.“
(vrchní velitel strážníků Praha 1 Bc. Miroslav Stejskal v dopise podřízeným, 27. července)
My si samozřejmě o dopise můžeme myslet a taky myslíme svoje, zejména pro jeho úžasnou policajtskou prkennost. Co nás ale napadá při čtení reakcí v diskusích: Tuhle zemi k úpadku nepřivede policajt, který tepe své podřízené policajty, že málo buzerují lid, ale lidé, co pak v diskusích píší, že na tom něco je a s těmi koloběžkami by se ale fakt mělo něco dělat.
- Stále ještě poslanec stále ještě vládního hnutí ANO Martin Komárek se již pomalu připravuje na návrat mezi nás obyčejné smrtelníky, který ho čeká po podzimních volbách. Založil si internetové Komárkovy noviny a na facebooku je poutá stále ostřejšími postřehy ze života.
„Dnes by to měl Hitler jednodušší. Nemusel by Židy vyhladit. Stačilo by, kdyby si je vymazal z přátel na Facebooku.“
(poslanec Martin Komárek na facebooku, 25. července)
Nás tento post inspiroval k sepsání krátkých lekcí politického marketingu na sociálních sítích, dnes přinášíme první tři pravidla (samozřejmě aniž bychom je chtěli jakkoli spojovat právě s osobou pana poslance).
- Nepij, nebo nepiš.
- Nemáš-li co napsat, nepiš.
- Napadne-li tě vtip s Hitlerem, dej si facku a nepiš.
Pokračování zase příště, klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Prachy jsou krásná věc. Ale štěstí si nekoupíš
Investor Brůna: Lakotové vždy prodělají. Šmejdi si na ně umějí počkat
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
8 komentářů
Pane Malecky, ale s temi kolobezkami by se fakt melo neco delat. Mozna jste si toho nevsimnul, ale rada z nich ma elektricky/benzinovy pohon a dosahne bez problemu rychlost 30 km/h. Porad si myslite, ze patri na chodnik? Myslim, ze by je mel potkat stejny osud jako segwaye. Od CzechTeku 2005 nemam valne mineno o policii (at uz mistni nebo statni). Langerovo motto „pomahat a chranit“ (nespravny preklad z americkeho „to protect and to serve“ – chranit a slouzit) by klidne mohli predelat na „buzerovat a mlatit“. Jen by to asi blbe vypadalo. Nicmene to ze dohlizeji na „poradek“, je jejich prace. Z (v clanku) vyjmenovanych naprosto souhlasim s postihem jezdeni na kole po chodniku. Kdysi se na kole mohlo jezdit jen po silnici. Pak po lobbovani cyklistu nastaveli cyklostezky nebo rozpulili chodniky. Cyklistum zajistime bezpeci tim, ze ho vezmeme chodcum. Right?
DALŠÍ LEŽ co si přečte tisíc lidí!
Je tam zákonem povolená hranice 25Km/hod, víc to nejede!
Myslíte že si někdo platí tuto kampaň? Pan Lomecky?
Pokud se týká závěrečných pravidel, zase se tak příliš neliší od těch která platila za komunistů.
1. Nemysli
2. Kdy už myslíš tak to nepiš
3. Když píšeš tak to nepublikuj
4. Když myslíš, píšeš a publikuješ, tak se pak nediv
Nějak se nám to přes éru politicky korektní pravdy a lásky vrací obloukem do časů mírného pokroku v mezích zákona.
V těch závěrečných pravidlech chybí ještě:
4. Nepiš blbosti za peníze, musel bys je možná vracet.
Z tím „zas tak neliší“ si děláte srandu? Vy už nedokážete rozlišit mezi stavem „nepiš ve stavu, kdy jsi sjetý (nebo výsledek vypadá, jak bys byl sjetý)“ a stavem „nic nenapíšu, abych s tím neměl problémy“? Vy opravdu nechápate, že nyní má Komárek jen ostudu, zatímco dřív nebyl problém za několik vět jít sedět?
Hlavně že nakonec procedíte něco o „korektní pravdě“. Je mi vás líto …
„Co nás ale napadá při čtení reakcí v diskusích: Tuhle zemi k úpadku nepřivede policajt, který tepe své podřízené policajty, že málo buzerují lid, ale lidé, co pak v diskusích píší, že na tom něco je a s těmi koloběžkami by se ale fakt mělo něco dělat.“
K citovaném velmi pasuje další citát z článku pana Maleckého, cituji : „Nepij, nebo nepiš“, který by měl snad spíš znít: piješ-li raději nepiš!
Pokud potřebujete vysvětlivku, napište přímo p. Maleckému. Osobně myslím, že uvedený závěr uvedl zcela střízliv, a to z toho důvodu, že mu připadá (stejně jako mě) společensky daleko závažnější, že lidé pominou hlavní (šéf poliacjtů buzeruje podřízené, že málo buzerují a odvolává se na statistiky) a řeší podružnost (tam a tam opravdu někdo jel po chodníku a ohrožoval ostatní).
Když hovadsky myslíš,nejsi.Ani v našich myslích.