Facebook Miloše Zeman,

Psí týden: Číňané na pražském Hradě. Rusové v českém byznysu. BIS marně varuje…

Napsal/a Barbora Maxová 12. září 2015

Jako první jsme publikovali kompletní seznam projektů, na které Andrej Babiš získal evropské dotace. Vydalo to na pěkných 1,6 miliardy korun. Jako první jsme zmapovali byznys ruského armádního experta, po kterém zůstaly v česku stamilionové dluhy. A jako první jsme upozornili na existenci poslední studie potřebné k rozhodnutí o budoucnosti těžby hnědého uhlí. 

 

 • Jeden z předních ruských armádních odborníků Valerij Pavlovič Česnokov několik let vedl zajímavý soukromý byznys v Česku. Přebral ho od „Rathova“ manažera Filipa Bušiny. Výsledek? Více se dozvíte v článku, na kterém Hlídacípes.org spolupracoval s webem biztweet.cz.

 

 • Ve „vypečeném“ podnikání ruskému vojenskému expertovi pomáhal i syn exšéfa české armády a současného vojenského poradce prezidenta Zemana Vlastimila Picka. Hrad na tom ovšem nevidí nic divného.

 

 • Rusko v Česku dlouhodobě buduje „vlivové a propagandistické struktury“. Informovala o tom Bezpečnostní informační služba. Česká kontrarozvědka navíc upozornila i na nezvykle vysoký počet zaměstnanců ruské ambasády v ČR. O jaké sektory se Rusko zajímá? Získá si Kreml ruskou menšinu žijící v Česku? Přečtěte si článek Roberta Břešťana.

 

 • I čínský vliv v České republice roste. A svoji roli v tom opět hraje Hrad. Nejenže čínské společnost CEFC poslední dobou výrazně investuje do českých firem, ale předseda představenstva CEFC Jie Ťien-ming se stal „honorárním poradcem“ prezidenta Miloše Zemana. Více si přečtěte zde.

 

 • “Hodnota roku lidského života i dopad znečištění na zdraví člověka se dá docela dobře vypočítat,“ říká Vojtěch Máca spoluautor studie o dopadech různých variant prolomení územních limitů těžby uhlí na lidské zdraví a přírodu. Výsledek? Rok života = 709 842 korun.

 

 • Firmy skupiny Agrofert Andreje Babiše dosud získaly ve více než stovce projektů z fondů EU částku přesahující 1,6 miliardy korun. Nejvíce peněz míří v rámci holdingu do chemiček. Pocházejí z operačního programu, který spravuje ministr životního prostředí Richard Brabec. HlídacíPes.org vůbec poprvé zveřejňuje kompletní seznam eurodotací čerpaných jednotlivými společnostmi Agrofertu. Více ve článku Eurodotace pro Babiše.

 

 • Evropská parlament ve středu hlasoval o přerozdělení žadatelů o azyl. Jak se k uprchlické krizi postavila evropská osmadvacítka ? A jak hlasovali Češi? Podívejte se na přehlednou vizualizaci.

 

Čtěte též

3 komentáře

 1. Anonym napsal:

  Dobrý den, u bodu 3 zrejme odkaz udkazuje na spatny clanek.
  „Rusko v Česku dlouhodobě buduje „vlivové a propagandistické struktury“. Informovala o tom Bezpečnostní informační služba. Česká kontrarozvědka navíc upozornila i na nezvykle vysoký počet zaměstnanců ruské ambasády v ČR. O jaké sektory se Rusko zajímá? Získá si Kreml ruskou menšinu žijící v Česku? Přečtěte si článek Roberta Břešťana.“

  Odkaz by mel zrejme odkazovat sem http://hlidacipes.org/rusko-v-cesku-dlouhodobe-buduje-vlivove-a-propagandisticke-struktury/

 2. J.Němec napsal:

  Co asi na toho Picka říká odvážná ministrně obrany Karolina Peake z Lidem. ? Je jasné, proč se nehodila do krámu. Hlavně, že Ištván stíhá nějakého zamilovaného troubu a noviny nás krmí drahou kabelkou jeho bufetářky.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies