Vydavatelství Mladá fronta z portfolia podnikatele Františka Savova. Nezaměňovat s vydavatelstvím MAFRA.

Překvapení u Křetínského. Ochrannou známku E15 máme stále my, tvrdí Mladá fronta

Napsal/a Robert Břešťan 30. dubna 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

Čtyři roky poté, co ekonomický deník E15 změnil majitele, přišla překvapivá informace. I když deník již pevně patří do mediálního portfolia Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, k vlastnictví ochranné známky se nadále hlásí vydavatelství Mladá fronta podnikatele Františka Savova.

Na zmínku o ochranné známce E 15 narazil HlídacíPes.org v dokumentech z insolvenčního rejstříku.

Jejich součástí je i obsah e-mailu jednatele Pražské znalecká kanceláře Petra Šmída insolvenční správkyni Mladé fronty (nezaměňovat s deníkem MF Dnes, pozn. red.) Petře Hýskové.

Ten v něm píše, že vedení společnosti nedisponuje smlouvou o prodeji části podniku, „která byla podle kusých informací realizovaná v roce 2016“, což může zpochybňovat celkovou hodnotu ocenění Mladé fronty, „protože není jednoznačné, zda některé položky majetku jsou reálně ve vlastnictví dlužníka nebo nikoli.

Jednou z takových položek je i ochranná známka E15. Sám Šmíd o jejím vlastnictví Mladou frontou vyjádřil pochyby:

„Jako sporné se mi jeví prohlášení (generální ředitelky Markéty Novákové, pozn. red.), že ochrannou známku společnost jednoznačně vlastní a tak k tomu máme znalecky přistupovat. Nedokázali mi ale odpovědět na otázku, proč tedy dlužník nepožaduje a ani průběhu předchozích čtyř let nepožadoval, žádný nájem této ochranné známky, pokud ji prokazatelně využívá jiný subjekt.“

„Tuto skutečnost zohledníme v rámci ocenění, kdy rozdělíme majetek na dvě kategorie, a to s nezpochybnitelným vlastnictvím a s obtížně prokazatelným vlastnictvím,“ píše dále Šmíd.

Různé formy názvu E15 registruje Úřad průmyslového vlastnictví jak u vydavatelství CNC, tak u Mladé fronty. Čistě značka E15 je vedena jako „platný dokument“ pro Mladou frontu.

“Ano, známka je dle ÚPV nadále ve vlastnictví vydavatelství Mladá fronta a. s.,” říká mluvčí Mladé fronty Pavlína Míčová. K detailům, jako je možné vypořádání, či proč se známka nepřevedla v rámci prodeje před čtyřmi lety, se dále vyjadřovat nechtěla.

Redakce požádala o vyjádření k vlastnictví ochranné známky i tiskovou mluvčí CNC Adélu Šefránkovou. Poté, co její reakce dorazí, ji do textu doplníme.

Vydavatelství Mladá fronta je v insolvenci, do níž se přihlásilo zhruba 250 věřitelů. Firma ale podle všeho míří do konkurzu; sama již adresovala soudu informaci, že bere zpět svůj návrh na povolení reorganizace.

Jedinou možnou záchranou firmy, která se potýká s nedostatkem finančních prostředků, je podle insolvenční správkyně Petry Hýskové prodej novému investorovi.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)