Přednáškismus Václava Klause, slovo chlapa Babiše a Pelikán na malinách

Napsal/a Robert Malecký 25. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Pan profesor Václav Klaus to v Soči rozbalil a ukázal, že kromě odborníka na basketbal, národohospodářství, podnikohospodářství, otázky levicovosti a pravicovosti, haute couture (džíska) a čeho všeho ještě v něm máme hlavně vynikajícího politologa. Svůj příspěvek ke slovníku daného oboru, už tak ohromný – pojmy jako opoziční smlouva, toleranční patent, Sarajevský atentát nebo ngoismus – v týdnu rozšířil například o homosexualismus. A bylo toho mnohem víc. 

  • Václav Klaus nemá v této zemi sobě rovného, tak musí jezdit diskutovat do zahraničí. Třeba do Soči, kde ve čtvrtek držel v rámci Valdajského diskusního klubu zásadní řeč. Upozorňovat na to, že tam dělal stafáž ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, by byly jen zlé větičky; Klaus je totiž ve výtečné formě, rozšířil například okruh svých slavných „fatálně chybných“ -ismů: ke staršímu humanrightismu přidal multikulturalismus, environmentalismus, homosexualismus, kosmopolitismus a transnacionalismus. To už je na nový politogický slovník.

Psisko je rádo, že došlo i na internetový žurnalismus, jehož hlavního proudu se cítí být drobným elementem. „Současná žurnalistika se stala – chaotickým chrlením informací – hrozbou pro naši schopnost pochopit svět kolem nás. Internet umožnil vznik amatérských pseudo-novinářů, kteří jakoukoli debatu trivializují,“ řekl Klaus. Ano. V jeho dávném jednoduchém světě zde bylo jen pár médií, teď je jich prostě moc, prase aby se v tom vyznalo. Jenže, a na to Klaus zapomíná, za to vedle rozvoje internetu může i babišismus, bakalismus, savovismus, džejentýsmus a jiné oligarchismy jako přímý důsledek klausismu.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


babiš toitoi

  • Malá sázka o hodně velké pivo mezi nejlepším ministrem financí zemí střední a východní Evropy za roky 2008 a 2011 Miroslavem Kalouskem a jeho věrným žákem Andrejem Babišem nechávala Psisko dlouho v klidu. Z P.R. hlediska ukazovala jen to, že mají oba pánové zdravé cash-flow, když se sázejí o deset mega. Pak ale Babiš Právu řekl: „S ním jsem si na to ruku nepodal, sázku jsme na rozpočtovém výboru neuzavřeli, jen jsem ji následně přijal.

To je slovo hodné chlapa. Babiš sázku o to, zda byl, či nebyl Kalousek vyšetřován policií, vyplácet nebude, i kdyby ji prohrál, protože si na ni neplácl, jen ji za asistence televizních kamer přijal. Je to takový rukoudánísmus. Co jsem stiskem ruky nestvrdil, neplatí. Voliči by si tento moment měli zapamatovat. Až jim Babiš bude přes kamery zase něco slibovat, ptát se, zda nejde o nějaký vyčůránkismus.

  • Kde je Pelikán? Na malinách? Po ministrovi spravedlnosti se při čtvrtečních interpelacích ve sněmovně začal shánět poslanec Marek Benda. Že se prý Pelikánovi říká paní Columbová, nikdo ho prý už dlouho neviděl, což je při projednávání rozpočtu zvláštní. „Nemohu souhlasit s vaším tvrzením, že si nikdo nepamatuje, jak pan ministr Pelikán vypadá. Já si to ještě pamatuji,“ opáčil Bendovi premiér Bohuslav Sobotka, a dopustil se tak historicky prvního vtipu ve svém životě. Nepočítáme-li tedy okamžik, kdy se rozhodl, že se stane premiérem.

Ve skutečnosti ministr dlí v Dillí, odkud se pravidelně ohlašuje prostřednictvím twitteru. „Ad Benda: Netušil jsem, že mu po týdnu budu tak chybět. Ale je to milé. Nebojte, příteli, za týden jsem zpět!“ napsal v pátek. Nejde ani tak o poslance, Pelikán daleko víc chybí jiným. Dlouhodobě ignoruje pozvánky na jednání sněmovních výborů, minulý víkend nepřijel na sněm Soudcovské unie s vysvětlením, že má „dlouhodobě naplánovaný soukromý program“. Byly tím míněny jeho nedělní narozeniny? Je to jak v tom vtipu: Pane vrchní, vy jste na mě s tím pivem zapomněl? Ne, já jsem se na vás normálně (píp).

  • „Je potřeba jasně podpořit naši křesťanskou identitu … oproti náporu jiných identit, které se prosazují barbarským a necivilizovaným způsobem.“ Tak zní citace z důvodové zprávy k poslaneckému návrhu zákona, který zakotvil Velký pátek mezi státem uznané svátky. Přeloženo: na Velikonoce budou čtyři dny volna místo dosavadních tří, abychom tak účinněji bojovali proti mezinárodnímu terorismu. Je to zcela v souladu s názorem zde již zmíněného V.K., jehož slova si připomeňme: „Reakcí oné masy obyčejných občanů na nesvobodné poměry byla rezistence, nevýkonnost, náhradní individuální aktivity, atomizace společnosti, pouhé pasivní žití v kulisách propagandy, které už nikdo nevěřil. Byli to však právě oni, kdo svým chováním vytvořili předpoklady pro 17. listopad roku 1989.“

Ano, to jsou ona slavná slova otištěná v listopadu 2003 v MF DNES, která bývají dodnes vysmívána, všelijak překrucována a panu prezidentovi podsouvána. Český národ dokázal chalupařismem porazit nesvobodu, dnes bude na stráži proti barbarům. A to od pátku až do pomlázky. Svoje křesťanské hodnoty si rozvracet nedáme.

jonák

  • Na stráži evropských hodnot ovšem stojí i zcela jiné veličiny. Třeba bývalý majitel Discolandu Sylvie a supercelebrita 90. let Ivan Jonák. Z jeho projevu na profilu skupiny Sluníčkoví retardi vyjímáme (needitováno): „zfetovaní polokreténi s ganglinou místo mozku kteří očekávají od lidoopů proudících sem,z afriky hlavně přísun drog, … MĚLI BYCHOM VSTÁT OD PC A PŘICHYSTAT JIM ÚDĚL JAKÝ ZRÁDCŮM A SVINÍM POSKYTOVALI NAŠI PŘEDKOVÉ … jen místo koní na čtvrcení osob které nemáme,je třeba koně nahradit tahači těžkých nákladů.

To je vysoce obrazotvorný projev, jen je třeba pro uvedení do řádného kontextu doplnit tu drobnost, že nás k obraně křesťanských hodnot volá chlap, co právě vylezl z lochu za organizování nájemné vraždy svojí manželky. Jestli ten Klaus nakonec neměl s tím chaotickým chrlením informací pravdu.

Tak příjemný říjnový víkendismus.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)