Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Populisté na vzestupu. O co jim jde, ukazuje nová kniha Obchodníci se strachem

Evropské volby potvrdily vzestup populistů. Na české domácí scéně posílilo hnutí ANO i SPD Tomia Okamury. V evropském kontextu je nástup populistických nebo nacionalistických sil ještě markantnější. Nejlepších výsledků dosáhli vládní pravicoví nacionalisté v Itálii, v Maďarsku či v Polsku. Nová kniha z dílny HlídacíPes.org tyto trendy předpověděla a analyzovala.

HlídacíPes.org pokřtil již svou čtvrtou tištěnou publikaci – Obchodníci se strachem. Kniha podrobně mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle. Zároveň analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

„I po evropských volbách bude publikace pořád aktuální – měsíce, možná i roky. Je to o lidech, kteří zkrátka těží z tzv. boje proti elitám, kteří vzývají masy, o politicích, kteří pochopili, že vzbuzovat v lidech strach je dobrý marketingový tah,“ říká šéfredaktor HlídacíPes.org Robert Břešťan.

Předsedkyně správní rady Ústavu nezávislé žurnalistiky Lenka Černá dodává, že vliv manipulací je vidět na obou stranách pomyslného rozděleného spektra.

„I my sami jsme trochu zmanipulovaní strachem. My máme strach z toho, že končí období svobody a demokracie, a proto děláme to, co děláme. Většinová masa je tedy bohužel též manipulovaná strachem: strachem o sebe, o své živobytí, o to, že sem k nám něco nového přichází,“ říká Lenka Černá.


Podívejte se, jak jsme křtili Obchodníky se strachem


Kniha podrobně mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle. Zároveň analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

Kniha vznikla díky velkorysé podpoře Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.


Objednávejte i na webu

Pořízenímnové knihy podpoříte nezávislou žurnalistiku. Objednávat můžete zde:

 


Grafické zpracování knihy Obchodníci se strachem měla tradičně na starost Klara Hegerová. Včetně použití hodně netradiční doplňkové barvy Pantone 802 C 💚

A Tomio Okamura má i svou vůbec první bustu. Tu vytvořila sochařka Martina Chloupa, a pokud chcete vědět, proč, podívejte se na následující video.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře