Novodobý disident Václav Klaus, koho se bojí Karel Gott a jaderné tlačítko ministra Šlechtové
PSÍ UŠI. Vlastně ještě strašnější než celá kauza Čapí hnízdo a její průvodní jevy je fakt, že nám osmadvacet let po revoluci vyrostla nová generace disidentů. V čele nové Charty stojí samozřejmě Václav Klaus, následovaný dalším statečným hrdinou, senátorem Janem Velebou. Tak ještě založit nějaký ten Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných premiérů a máme to pod střechou.
- Takhle: Po revoluci v ČR existoval Havlův neboli havlistický režim. A Václav Klaus ani Miloš Zeman do něho nepatřili. Pravil Václav Klaus, léta páně 2018.
„S Milošem Zemanem jsme si vždycky byli blíž, když proti nám jakkoli definovaný režim přitvrdil, a naše velikánské odlišnosti se projevovaly ve chvílích, kdy byla svoboda nebo relativní svoboda.“
(bývalý prezident, premiér, předseda sněmovny a předseda nejsilnější strany o prezidentovi, bývalém premiérovi, předsedovi sněmovny a předsedovi nejsilnější strany v rozhovoru pro MF Dnes, 19. ledna)
Důsledky řádění příšerného havlistického režimu pociťujeme dodnes. Velikáni to vždycky nějak ustojí, už jsou takoví. Ale co obyčejný dělný lid?
„Chci se pokusit o to, aby mlčící a dnes i bojící se většina dostala hlas. Vždyť i Karel Gott se bojí říct svůj názor.“
(senátor Jan Veleba hovoří o svém plánu založit dokumentační středisko, které by shromažďovalo skutečné názory mlčící většiny, 19. ledna)
Senátora k tomuto rozhořčenému výlevu vyprovokovala situace, kdy jako malý kluk utekl z vysílání internetové televize DVTV.cz. Důvodem byly otázky na financování nekampaně Miloše Zemana ze strany spolku Přátelé Miloše Zemana, jehož je členem, a Strany práv občanů, které předsedá. A taky mu tedy moderátor Veselovský odmítl půjčit svůj hřeben. Ale zpátky k Velebovu projektu: Lidé se prý bojí pražské kavárny.
„Také řada herců se bojí veřejně podpořit prezidenta Miloše Zemana, protože by nedostali angažmá a role. Tak daleko jsme dospěli v demokracii.“
Co my si pamatujeme, tak se to s podporou Miloše Zemana ze strany šašků a kabaretiérů má tak, že za ni nedostávají jednosměrnou jízdenku za Ural, ale státní vyznamenání. Ale co už, když přátelé Miloše Zemana dělají ten disent a demokracii, musí jít pravda stranou.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Po čtyřech letech vlády ANO nad resortem spravedlnosti jsme dospěli do situace, kdy se dá v Česku koupit trestní stíhání na objednávku. Pravil šéf Bezpečnostní rady státu Andrej Babiš, aktuálně v pozici premiéra menšinové vlády bez důvěry v demisi, kterou prezident nemá čas přijmout, protože musí k Soukupovi do televize.
„Nazývám to sračkou a velkou sračkou.“
(šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek komentuje stíhání své a Babišovo, 19. ledna)
Babiš i Faltýnek nakonec vydáni byli, čímž byl poměr sil dobra a zla aspoň na malou chvíli zachován. Zůstává tak už jen otázka, jak předseda vlády zatočí s resortním ministrem Pelikánem, který je za stav justice v ČR už pár let odpovědný.
- Pro pokračování stíhání se vyslovilo 111 poslanců, vesměs zkorumpovaných mafií. Proti byli zástupci hnutí ANO, kteří ovšem disponovali těmi nejlepšími informacemi.
„Zpráva OLAF mě nepřesvědčila vůbec o ničem. Když jsem šel studovat spis na policii, tak v něm zařazena ještě nebyla, takže fyzicky jsem ji neviděl. Navíc je v angličtině a tou já nevládnu.“
(poslanec a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk pro iRozhlas.cz, 15. ledna)
Neboli ten účet nikdo neplatil a ta částka taky nesouhlasí, však to známe.
- Pokud by náhodou došlo nad Českem k teroristickému únosu letadla. můžeme být v klidu. Ministr obrany Karla Šlechtová vyndá z kabelky červenou rtěnku a namíří ji do prostoru. Pak nebezpečí samo pomine.
„Něco nosím po kapsách. A ano, mám to i teď. Je to ten poslední prvek na možné sestřelení letadla, které je v rukou teroristů.“
(Karla Kim Šlechtová pro iDnes.cz popisuje svůj jaderný knoflík, 20. ledna)
Oslovení bývalí ministři obrany důrazně popřeli, že by takový červený knoflík, který by se nosil v kabelce, vůbec existoval. Alexandr Vondra konstatoval, že ministryně Šlechtová trochu blouzní. My se jí ovšem musíme zastat, neboť je v tom nevinně. Analýzou dostupných informací jsme pomocí Occamovy břitvy (pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované) dospěli k jednoduchému závěru, že Šlechtové prostě někdo něco nakecal.
Tak nevěřte všemu, co vám generálové říkají. Klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
2 komentáře
Takže, jak v závěru napsáno, klidnou mysl?
To je totiž naprosto zásadní otázka bezpečnosti státu , kdo má k dispozici ono povolovací tlačítko (nebo kufřík s kódy jak to označují v USA) pro povolení akutního vojenského protiúderu. A jestli to není paní Šlechtová coby ministryně obrany, snad by nám mohl pan Malecký sdělit kdo ho vlastně vlastní? Pan Zeman, pan Babiš? Nějaký náměstek na MO? Nebo snad má naše čácká armáda právo bez vyššího povolení střílet po všem co se mihne? Aby nás to tedy skutečně uklidnilo a nikoliv ještě víc vyděsilo..
Musím se přiznat, že jsem byl natěšen na další nedělní „kašpařinu“ kterou pan redaktor Malecký zdá se již tradičně tvoří a nabídne čtenářům na odlehčení trávicího orgánu po nezdravém (českém, moravském) obědě. No, musím pochválit, daří se mu a já mám lepší náladu. Jen mám obavu, aby pan Malecký „neemigroval“ do nějakého satirického média! Díky pane Malecký, máte můj hlas!