Marie Benešová jako Babišova femme fatale, kdo chce prožrat budoucnost a jak Okamura vystřílel vesničku na Hané
PSÍ UŠI. Začněme příkladem. Dejme tomu, že Frantovi ukradnete pero (Václav Klaus promine, ale dnes to opravdu, ale opravdu nebude o něm). Chytnou vás u toho a pero u vás najdou, i s gravírovaným jménem okradeného. Co uděláte? Ano. Prohlásíte, že jste neukradli Frantovi pero, ale Pepíkovi čepici, a odkráčíte středem. A jede se dál.
- Nemožné? V Česku zjevně úplně běžné. Babiš představil skvělou kampaň Silné Česko, načež ODS namítla, že ji v podstatě ukradl.
„Od pana Babiše to moc originální není, to heslo vzal nám.“
(předseda ODS Petr Fiala, Aktuálně.cz, 3. května)
ODS skutečně předložila důkazy. „Silné Česko v 21. století“ je heslo z jejího materiálu k EU, který strana publikovala v roce 2017. Ale co už, Babiš má argument na všechno. Neokopíroval prý ODS, ale Trumpovu kampaň „Make America great again“.
„Všiml jsem si toho při cestě do USA, viděl jsem kolik lidí tam tuto čepici nosí a líbilo se mi to.“
(Andrej Babiš, 3. května)
A jsme u jádra věci. Že se v Trumpově kampani nic o silné Americe neříkalo? Nevadí. Prostě ODS nic neukradl a ten slogan taky nesouhlasí.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Marii Benešovou provází pověst ženy, která když popustí stavidla své prostořekosti, bývá veselo. Nejde jen o známý výrok o justiční mafii, který ji přinesl proslulost i řadu opletaček. Jindy zase svou nejmenovanou justiční kolegyni počastovala přirovnáním, že „ta snad neležela jen pod lokomotivou“, jak tento týden připomněl Petr Dimun na serveru Česká justice. O Marii Benešové je rovněž známo, že snaha zavřít jí ústa, nebo aspoň pavlačový vodopád poněkud korigovat, se většinou míjí účinkem.
Tady cítíme, že brzy bude někdo hodně někde. A že to bude veliké, pokud paní Marie rychle nepochopí, že už není v advokacii nebo v justici, ale v holdingu.
„Doporučoval bych jim hlavně mediální klid, aby se soustředili na práci, obeznámili se s ministerstvy. Komunikovat mohou později.“
(majitel hnutí ANO Andrej Babiš vytyčuje mediální strategii svéprávných ministrů, Novinky.cz, 3. května)
Mediální klid a soustředění na práci, zlatá slova. Nechtěně vyvolávají vzpomínky na Gustáva Husáka nebo Milouše Jakeše, kteří byli klidem na práci posedlí. I když my máme nejraději verzi Ladislava Adamce, který pověstný klid takto vtělil do vládního prohlášení v srpnu 1989:
„Jako klíčový úkol považujeme za aktivní účasti občanů lépe uspokojovat každodenní potřeby lidí a zabezpečovat jejich sociální jistoty. K tomu naše společnost potřebuje především poctivou práci, klid a pokojnou atmosféru.“
(prohlášení federální vlády ČSSR k výročí srpnových událostí, srpen 1989)
Náměstí v Česku zaplnily v pondělí davy demonstrantů, které jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti zvedlo ze židle. Možná se ovšem dočkáme nečekané katarze, každý příliš racionálně uvažující muž má svou femme fatale. S tématem se proto rozloučíme slovy C. G. Junga z jeho Tavistockých přednášek, kde takto hovořil o lidech s příliš diferencovanou rozumovou složkou (Jung mluví přímo o intelektuálech, tuto zkratku nám rýpalové u Andreje Babiše prominou).
„Téměř určitě bude chycen, protože jeho cit reaguje pouze na archaický nebo nebezpečný typ ženy. Proto spousta intelektuálů inklinuje k tomu, že se žení pod svou úroveň. Jsou lapeni svou domácí nebo kuchařkou, protože si nejsou vědomi svého archaického citu, jímž se chytí.“
- Začíná se nám tu na vládní úrovni rozmáhat takový nešvar, nepěkná věc, prostě bolševismus. Má různé podoby, společným jmenovatelem je nepochopení základních ekonomických kategorií a touha zabírat zisk, když už ho neumím vytvořit, nebo aspoň šetřit.
Příklad druhý: předseda vlády a lídryně kandidátky ANO do Evropského parlamentu Dita Charanzová.
Pomineme ten jemný humor, s nímž nám Andrej Babiš a spol. servírují téma evropských dotací na kdejakou ptákovinu. Společné se svým vládním partnerem mají toto: smysluplná investice do růstu důchodů je nesmysl, protože to není investice, ale jejich prožírání. Podpora rodin je taky určitě fajn, začíná snížením daní, a ne jejich zvýšením a přerozdělováním.
- Aby tady ale nebylo tak truchlivo, dáme si na závěr takovou veselou tečku. Tomio Okamura se vydal na Hanou a vzali to s panem starostou tak trochu od podlahy.
Tak klidnou mysl, vždycky je na tom někdo hůř než vy.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
9 komentářů
Proč by si Babiš neukradl volební kampaň „Silné Česko“ včetně hesla? Tato činnost je totiž jeho silná stránka (co jsem tím chtěl říct, nechť si každý dosadí podle svého gusta a na vlastní odpovědnost).
Premiér a jeho loutka Charanzová si nepletou jen pojmy investice a prožírání, další popletení bylo na HP. org už uvedeno – politický proces/proces s politikem, dále na příklad – podnikání/zcizování bez právního důvodu (zcizování bez … se lidově nazývá krádeží) a jistě by se našly i další příklady.
To využití spojení dvou po sobě následujících vět vyřčených Okamurou evidentně náhodně a nechtěně, považuji za trochu levný způsob dehonestace nechtěné osoby.
Jinak dobré a podporující naději, že možná jednou bude opravdu lépe (já se toho bohuže,l nespíše nedožiji).
Jen poznámka k udatným, málo přemýšlejícím odsuzovačům: Který ministr spravedlnosti se může pochlubit jako M. Benešová, že:
Už před vstupem ČR do EU v březnu 2004 ve funkci Nejvyšší státní zástupkyně M. Benešová řekla o korupci v komunální sféře:
„ Pomalu každý starosta se chová jako gubernátor. Dokud nebude platit přísný zákon o střetu zájmů, který by politikům zakazoval sedět ve firmách a dokud politici nebudou muset zveřejňovat své majetkové poměry, situace se nezlepší. Bohužel spousta starostů podléhá těžkým místním vlivům, na což upozorňuje i Evropská unie. Přesně taková novela míří z Min. spravedlnosti na vládu. Kdy bude platit zatím není jasné. Dosud nebyly žádné sankce a střety zájmů se doteď v regionech neřešili. Je to přitom v komunální sféře naprosto klíčové. Musí se klást důraz na mravní stránku, s tím však daleko nedojdeme, – když se vše rozjelo ve znamení moci a peněz… Leda tak do kriminálního státu.“ A v červenci 2016 vystoupila proti reformě policie z dílny ministra vnitra Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Mezi sociálními demokraty to schytala…
A co žaloba Marie Benešové na oznamovatele korupce v regionu Severozápad leo Steinera, kde byla řada odsouzených a na další to stále ještě čeká. To je ten boj proti korupci v podání Marie Benešové?
Jistě, jako u každého z nás jde o výsledek usilování… Měl jsem s pí. Benešovou NSZ osobní zkušenost v panelové besedě k řešení komunálních malérů V Praze s exprimátory Dr. Bémém a Arch. J. Kaslem. O „legráckách“ v Ústí toho vím, jen kolik psala média, – prosím zkusme srovnat, bilancovat či alespoň vzít na vědomí, že paní Benešová ukázala na místní / naše mafiány a spor o svá tvruení de facto vyhrákla. A máte i pravdu – bude dobré sledovat, zda a jak v v roli MS ukáže v řešení kauzy Ústí. No, ale k tomu musí dostat příležitost, – protože obyčejně na náměstích vykřičená střídání nebyly ku prospěch občanům a zjevně ani většině udatných „křiklounů.“
Řešení kauzy v Ustí se už NA 100% ukázalo – Benešová stále na straně korupčníků a pomáhala zločincům Vanhové a Houskovi šikanovat oznamovatele korupce Steinera.
O pí Benešové lze říct toto – i zloděj občas křičí CHYTTE ZLODEJE.
I zločinec občas křičí CHYTTE ZLOČINCE. To když ten druhý zločinec je z jiné party.
Jinak si nelze nevzpomenout na legendární bonmot VŠETCI KRADNÚ.
Bohuežl, je tomu tak, všetci kradnů, iba andrejko sám sebe prideluje dotácie, a Benešová je ideální pomahačka k obému.
Proti korupci mluví všichni. Chudina na to dost slyší. Na druhé straně i „všetci kradnú“ a to co nekradnů tak si aspon legálně „sami sebe pridelujú dotácie“.
…….
A bojovnice proti korupci Benešová jako advokátka pomáhala hájit korupční poměry v severočeském kraji, aktivně pronásledovala oznamovatele korupce Steinera – jmenovitě pracovala pŕo zločineckou dvojici Vanhová-Húska.
Už ten tendenční prvoplánově dehonestační nadpis hovoří o skvělosti novinářů z Hlídacího psa.
Škoda, že nepoznáte satiru – i když je to v článku výslovně napsáno…
To byste toho chtěl po Janu Františkovi trochu moc.