Kde byli slušní Němci 28. října 1918, proč Andrej Babiš přibral deset kilo a kdy nám premiér zařídí levné tarify
PSÍ UŠI. Celé povodí budoucího kanálu Odra-Dunaj-Labe žije v těchto dnech oslavami 100. výročí vzniku Československé republiky a jejích nástupnických korporací. Ano, to je ten státní útvar, který minimálně 47 let z oné stovky prožil jako totalitní režim vraždící a mučící své občany, nejčastěji za vyjádření názoru. Což, jak si povíme, je rys probouzející se i dnes. Inu, lidi nezměníš.
- I když neslaví se úplně všude. Vedení města Ústí nad Labem v čele s primátorkou Věrou Nechybovou v duchu nejlepších tradic provincie Německé Čechy (Deutschböhmen) na svém webu oznámilo, že není co slavit, protože slušní Němci byli 28. října 1918 v práci.
Obyvatelé města na severu Čech se hned rozdělili na několik nesmiřitelných táborů. Jedni tvrdí, že jde o vydařenou taškařici svého druhu, jen nikdo neví jakého. Váhá se mezi tragédií a fraškou. Proti tomu stojí racionálně podložený názor, že oslavy prostě vyšly blbě až po volbách, čili mudrlanti ve vedení města už nemají potřebu před lidmi tajtrlíkovat a musí se věnovat smysluplnější činnosti, jako je třeba rozepisování zakázek malého rozsahu.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Slaví se naopak v Praze, kam mimo jiných přijel třeba prezident Francie, před sto lety partnera a velkého ochránce mladé republiky. List Le Monde při této příležitosti přinesl rozhovor s českým premiérem Andrejem Babišem, který realisticky vykresluje atmosféru současného Česka.
„Vážím o deset kilo víc, spím čtyři pět hodin, má rodina čelí útokům, musel jsem se odloučit od své společenské skupiny. Mám výsledky, ale lidé jsou stále nespokojeni, vymýšlejí lži, aby poškodili mou pověst.“
(Andrej Babiš pro Le Monde, 26. října)
Jeden by uronil slzu. Čili to vezmeme popořádku: Vážím o deset kilo víc je argumentační klam a Babišův problém, kdyby měl o deset kilo míň, bude fňukat, že strádá. Totéž nespavost, nemá místo pořádného snění vymýšlet fantasmagorie. S jeho společenskou skupinou mu nikdo ve styku nebrání, může třeba zajít na koncert Jarka Nohavici. Výsledky jsou neoddiskutovatelné, zmíníme například soudem popsané likvidace firem na základě nezákonných zajišťovacích příkazů, schodkové rozpočty, projídání budoucnosti. Co se lží a pověsti týče, připomeneme si třeba větu „Já můžu tady veřejně prohlásit na zdraví mojich čtyř dětí a dvou vnuček, že já v žádném případě nebudu nikdy zasahovat do práce redaktorů v Mafře.“ a půjdeme radši rovnou dál.
- V úvodu jsme zmínili jistý narůstající tlak na potlačování svobodně vyjádřeného názoru. Uvedeme na příkladu: Po republice se dál pohybuje mstivý stařec v aktuální úloze prezidenta, který svými vulgárními výroky vzbuzuje u slušných lidí odpor. Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který vzbudil rozruch svým prohlášením o zahrabání prezidentských obrazů do kompostu, teď přijde o odměny a má se omluvit v médiích.
„Mně a mé rodině tento stav ubližuje. Dostávám výhrůžné esemesky a e-maily.“
(náměstek ústeckého hejtmana za Okamurovce a Zemanovce Petr Švec vysvětluje, jak moc Bergman poškodil Ústecký kraj, 25. října)
Je to takový hezký normalizační zvyk a vůbec nepřekvapí, že vychází z kraje, kterému jako prvnímu v Česku už sedmým rokem vládnou bolševici. Kdo vyčuhuje, dostane ťafku pro výstrahu. Výslechy přijdou už brzy, nebojte.
- Byly zde zmíněny úspěchy premiéra Babiše. Patří k nim i tvrdý až nesmlouvavý boj s telefonními operátory, který převzal po svém předchůdci Bohuslavu Sobotkovi.
„Další výsledky tlaku na snížení cen mobilních dat pro spotřebitele by mohly být viditelné během několika měsíců.“
(premiér Sobotka vyhlašuje válku drahým datům, Blesk, 26. července 2017)„Je pro mě neakceptovatelné, že ceny za internet v mobilu jsou v Česku tak vysoké. Musíme všemi prostředky zvýšit konkurenci na trhu.“
(premiér Babiš vyhlašuje válku drahým datům, Hospodářské noviny, 28. května 2018)
My pro vás tyto Psí uši píšeme až v dalekém Egyptě, takže se vás po vzoru prezidenta republiky pokusíme trochu naštvat.
To, co vidíte, je SMS od zdejšího operátora. Číslo ve druhém řádku označuje počet volných megabytů, číslo ve třetím řádku pak počet dalších volných megabytů, až megabyty na druhém řádku dojdou. Celkem jsme za těchto 20 giga dat zaplatili 10 amerických dolarů, což je podle aktuálního kursu nějakých 230 korun. To je shodou okolností zhruba průměrná cena za jeden GB dat u českých operátorů. Předraženo jen dvacetkrát, nekupte to.
Asi se budete muset víc snažit, pane správče. Klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
12 komentářů
Mimochodem, „Vedení města Ústí nad Labem v čele s primátorkou Věrou Nechybovou “ se fakticky mýlí. Správně by totiž „slušní Němci“ měli oslavovat už 21. října, kdy v roce 1918 vyhlásili němečtí poslanci Říšské rady ve Vídni Německé Rakousko“ (které ale kupodivu mělo obsahovat i Česko). On je sice – , s ohledem na výsledek války, nebral nikdo mezinárodně vážně, leč důvod k hrdosti pro „slušné Němce“ to jistě je. :)))))
Český národ potřebuje pevnou ruku vůdce. Špatné svobody už bylo dost.
1918 – Počátek – Soukromé vlastnictví, rozvoj podnikání – dřina. / špatné.
1948 – Znárodnění úleva od dřiny – komunisti nejlépe vědí co je pro lidí dobré.
1968 – Záchrana majetku v socialistickém vlastnictví Sověti vědí co je pro lidi dobré.
1989 – Privatizace, všechno rozkradeno – Rusko už nás nezachránilo / špatné.
2018 – Babišizace – Bureš nejlépe ví co je pro lidi dobré a navíc konečně známe zločince, Bakala a Kalousek!
2038 – ?
2038? Vítězství dělnických hlupáků nad pracující inteligencí, návrat do roku 1948
Tak jste si splnili svou denní hodinku nenávisti. Přes vaší veškerou podporu ovšem pan Zdeněk Bergman zůstává vulgárním a sprostým šiřitelem nenávisti.
Mucik.
A jak byste, Kefalín, popsal rozdíl mezi takovými slovy vulgární a sprostý?
Coby ne, majore Terazky.
vulgární = trapně triviální a hrubý
sprostý = neslušný
Mělbyste občas otevřít nějakou dobrou knihu Terazky.
Myslíte? Vy opravdu volíte Babiše-Bureše (a tedy i Zemana)?
Chápete rozdíl mezi obětí a pachatelem ? Dost o tom pochybuji…
Škoda, že nejsem také ředitel nějaké školy. Také bych obraz strčil do hnoje. Věřím , že bychom nebyli sami dva.
Navíc si myslím, že dnešní prezident se zapíše do naši historie jako člověk, který zkazil oslavu 100 výročí založení našeho státu. Dokonce vyznamenal mladého člověka, který vyhrožoval , že když nedostane víc peněz, tak bude reprezentovat jinou zemi. Něco hrozného. Snad nevyhrožovala slečna ale její okolí ?
A co Vám v tom brání? Ta si obraz pana Zemana kupte za svoje a pak si ho strčte kam chcete. Přece nechcete aby Vám na demonstraci proti prezidentovi republiky přispíval erár :))
Jen bych se pozastavil u té věty „je to ten státní útvar, který minimálně 47 let z oné stovky prožil jako totalitní režim vraždící a mučící své občany, nejčastěji za vyjádření názoru…“
Je jasné, že je zde míněna tedy jednak celá komunistická epocha a jednak tedy období druhé světové války… Tak ten obrat, že to tak „prožil“, nečiní smysl té věty chybný, ale samozřejmě, eventuální problém by mohl být „Československo jako totalitní režim“ v tom případě let 1939-45… Ono by se dalo tomu Československu přišít leccos třeba ne moc hezkého ani z doby První republiky, nebo pak z doby od roku 1945, a nediskutoval bych vůbec o té komunistické éře (do jaké míry ji lze celou, byť totalitní režim, vnímat doslova za krutovládu tak, jak je vykresleno, může být věcí názoru nebo polemik)… Ale německý okupační režim nad víceméně autonomní protektorátní správou (když nepočítáme oblasti přímo anektované nacistickým Německem), příp. Tisův Slovenský štát, to rozhodně nebylo žádné Československo jako totalitní režim… To tehdy zrovna DE FACTO neexistovalo. Ale tak, možná jsem puntičkář…
Pane Malecky, nevite, jestli te Nechybove nespadlo neco na hlavu? Proc to vubec komentuje? Clovek by rekl, ze to je presne ten typ cloveka, ktery tesne po valce na cokoliv nemeckeho pripevnil dynamitovou patronu. Mimochodem – zustane se svou papalassko-komunistickou partou i nadale ve vedeni UnL?