Otrokovice. Foto: Jan Salač / MAFRA / Profimedia

Kampaň v Otrokovicích: Dejte nám hlas, my vám dáme auto. Nebo třeba taky ne

Napsal/a Robert Břešťan 23. září 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Komunální volby startují, kampaň je u konce. Ale například v Otrokovicích ve Zlínském kraji budou někteří voliči žít ve zvýšeném napětí. Pokud by totiž čistě náhodou v jejich městě a i díky jejich hlasům zvítězilo sdružení „Vize 21 s podporou SPD“, mohou být tím šťastlivcem, který ve slosování získá zbrusu nový automobil.

Vůz Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Smart byl pro „Vizi 21 s podporou SPD“ středobodem i vrcholem volební kampaně – byl slavnostně představen na náměstí v Otrokovicích i s detaily o výbavě.

Kandidáti připravili k tématu vozu i představovací video připomínající recenzi nového vozu. „Nezapomeňte, že váš nový vůz Hyundai je od vás tak daleko, jak daleko máte k vaší volební urně,“ říká na něm mimo jiné radní města za Vizi 21 Jiří Veselý.

Lidé tak mohli, ať už osobně či na webu, obdivovat něco, co s vysokou pravděpodobností nevyhrají. Podmínky pro získání vozu jsou totiž tvrdé.

Do pěti minut na místě

K účasti ve slosování je zapotřebí nejprve registrace na stranickém webu, což je podmínka nutná, nikoli však nepřekročitelná. Druhá podmínka je už zásadnější: slosování registrovaných osob proběhne pouze v případě, když se v komunálních volbách ve dnech 23.-24. 9. 2022 v Otrokovicích volební uskupení č. 4 VIZE 21 s podporou SPD umístí na 1. místě.

„Umístění volebního uskupení VIZE 21 s podporou SPD na 2. místě až nejnižším, znamená, že SLOSOVÁNÍ NEBUDE USKUTEČNĚNO!“ opakuje se v podmínkách na webu včetně zdůraznění verzálkami, aby kruciální podmínku pochopil pokud možno úplně každý.

V předchozích volbách v roce 2018 „Vize 21 s podporou SPD“ získala v Otrokovicích 10,35 % hlasů a skončila na čtvrtém místě, jasně první tehdy bylo ANO s 27,26 % hlasů. Sdružení však získalo tři zastupitele a má ve vedení města jednoho radního.

Pokud by tentokrát Vize 21 s podporou SPD dokázala zvítězit, losování o nový vůz se podle plánu uskuteční na otrokovickém náměstí. Voliči – soutěžící musejí být v takovém případě ve střehu:

  • termín losování bude oznámen na úvodní stránce stranického webu do 5 dnů od vyhlášení výsledků voleb Ministerstvem vnitra
  • losování proběhne v rozmezí od 2 do 6 týdnů od oznámení dne losování, a to v odpoledních hodinách přibližně mezi 16. – 17. hodinou
  • podmínkou pro získání 1 ks vozu Hyundai Tucson je osobní přítomnost na místě losování a dostavení se k losovacímu místu do pěti minut od prvního vyhlášení vylosovaného výherce.

Kdo včas nedoběhne, má smůlu a losovat se bude jiný výherce. Připomeňme, že to vše za předpokladu, že voličská vidina vozu Hyundai vynese „Vizi 21 s podporou SPD“ v Otrokovicích vítězství.

Sdružení ujišťuje, že z případného slosování jsou vyloučeni všichni kandidáti volebního uskupení VIZE 21 s podporou SPD, včetně jejich rodinných příslušníků v linii – sourozenci, rodiče, děti, manžel, manželka.

Úspěšný model z Mostu

Není to zdaleka poprvé v českých komunálních volbách, co nějaká strana či sdružení zkouší získat voličské hlasy právě takovým obchodním druhem kampaně.

„Rozdáváním“ automobilů se proslavilo hned v několika komunálních volbách za sebou sdružení Mostečané Mostu – které zde také ve volbách opakovaně zvítězilo.

Úspěšné tažení posléze inspirovalo například hnutí Čisté Ústí, které ve volbách v roce 2014 slibovalo losování „o auto, dva zájezdy, pět notebooků či deset LED televizorů“. Stačilo to však tehdy jen na 3,82 % hlasů.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)