Jan Urban: Zeman, Orbán, Kaczyński a ukradených třicet let střední Evropy
Miloš Zeman se v posledních dvou letech stal bezkonkurenčně nejzbytečnější hlavou státu v Evropě. A co se práce ve prospěch státu týká, zřejmě i na světě. Není to přitom jen věkem a zdravotním stavem. Zdálo by se, že alespoň posledních dvě stě dní ve funkci prezidenta by mohl a měl věnovat zklidnění české politické scény a snaze zanechat za sebou odkaz smíření a spolupráce. Po zbytek jeho mandátu však nejspíš můžeme očekávat opak.
Šestadevadesátiletá britská královna Alžběta II. dokáže věnovat svým povinnostem více času a energie než skoro o dvacet let mladší český prezident. Nemluvě o příkladu amerického prezidenta Franklina Delano Roosevelta, obrnou upoutaného na kolečkové křeslo, který dokázal Spojené státy provést radikální hospodářskou transformací New Dealu i druhou světovou válkou.
Svojí neschopností podřídit svoje osobní zájmy zájmům země doslova ukradli svým společnostem třicet let, ve kterých se, s trochou snahy, v politice mohl prosazovat zájem celku nad ten osobní.
Nadřazování zájmu státu v každé chvíli nade vše osobní, tak jak ho symbolizují obě uvedené politické osobnosti, je pro generaci „Stalinových vnuků“, postkomunistických představitelů zemí střední Evropy, jako jsou právě Miloš Zeman, Viktor Orbán či Jaroslaw Kaczyński, zcela nepochopitelné.
Ukradených třicet let
Ani jeden z nich nevěří v ústavnost, právo a nezávislé instituce státu – o to více však ve svou „historickou úlohu“ a neomylnost. Demokracii shodně vnímají po bolševicku podle hesla „kdo nejde s námi, jde proti nám“. Jsou bytostnými demagogy vzývajícími populismus. Nemohou žít bez věčného nepřítele, proti kterému je nutné vést neutuchající boj. A právě proto nikdy nebudou nápomocní nezávislému fungování právního státu a vždy budou poškozovat skutečnou demokracii.
KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG
Výmluva na to, že populismus se díky kolapsu vlivu seriózní a na moci nezávislé žurnalistiky v mnoha různých formách prosazuje i v západních zemích, je nezbavuje odpovědnosti. Svojí neschopností podřídit svoje osobní zájmy zájmům země doslova ukradli svým společnostem třicet let, ve kterých se, s trochou snahy, v politice mohl prosazovat zájem celku nad ten osobní.
Miloš Zeman je z trojice středoevropských předáků jediným prezidentem, ale přesto tím nejslabším a nejméně populárním politikem. Jako jediný nemá podporu žádné politické strany nebo hnutí a za celou dobu ve funkci nebyl schopen představit žádnou souvislou pozitivní představu politiky státu.
Jako prezident selhal, protože nikdy neuměl vést a nenaučil se spolupracovat. Jeho domnělý úspěch jako předsedy sociální demokracie vznikl jen za cenu prosazení korupčního prostředí, řady skandálů a zadlužení strany. Zdálo by se, že alespoň posledních dvě stě dní ve funkci prezidenta by mohl a měl věnovat zklidnění české politické scény a snaze zanechat za sebou odkaz smíření a spolupráce.
Nesmyslná „Sabotáž“ podle Hradu
Po zbytek jeho mandátu však nejspíš můžeme očekávat opak. Potvrdil to už koncem června, kdy si povolal ministra spravedlnosti Pavla Blažka, svého vždy úslužného a letitého spojence, aby mu oficiálně předal „podnět k prověření skutečností, nasvědčujících spáchání trestného činu Sabotáž“.
Pomiňme, že ze zákona je podobné podněty povinen přijímat státní zástupce a policejní orgán. Přitom je povinen oznamovatele poučit o odpovědnosti za vědomě nepravdivé údaje, a pokud o to oznamovatel požádá, do jednoho měsíce od oznámení jej vyrozumět o učiněných opatřeních.
Miloš Zeman je z trojice středoevropských předáků jediným prezidentem, ale přesto tím nejslabším a nejméně populárním politikem.
Ministr Blažek není ani policista, ani státní zástupce a bylo by jistě zajímavé zjistit, zda popleteného prezidenta dostatečně poučil. Miloše Zemana takové nuance, samozřejmě, nezajímají. Od bývalé nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové byl zvyklý na plnění i jenom ústních příkazů, jak v roce 2013 prokázal při kampani proti skupině OKD a tažení proti podnikateli Zdeňku Bakalovi.
Prezidentův nesmyslný „podnět“ je pozoruhodný jak svým obsahem, tak formou. Senátoři a senátní výbory jednali striktně v rámci svých ústavních pravomocí. Udělat z toho „Sabotáž“ (velké písmeno v textu tiskové zprávy napsal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček) by přepsalo ústavní rozdělení pravomocí.
Příliš šancí pro svévolného prezidenta
Ještě větším problémem případného obvinění je fakt, že Senát návrh řady senátorů a svého zahraničního výboru z iniciativy senátorů ODS a STAN vůbec neschválil. Návrh na pozastavení výkonu funkce prezidenta tak nebyl nikdy podán.
Prezident že byl „nucen čelit pokusu o zbavení svých pravomocí postupem dle čl. 66 Ústavy ČR“, jak píše Jiří Ovčáček? A opravdu je podle „nejvýznamnějšího reprezentanta suverénu lidu“ (opět Ovčáčkova formulace) jednání zákonodárců v rámci, předepsaném Ústavou „Sabotáží“? Nebo chce prezidentova korupční klaka jenom zastrašovat a ovlivňovat podzimní volby do třetiny Senátu?
HlídacíPes.org opakovaně psal o tom, že rozhodnutí ODS ponechat Miloše Zemana ve funkci bylo strategickou nerozvážností a poškodí Českou republiku. Podzimní senátní a komunální volby, říjnový summit Evropské unie v Praze a státní svátek 28. října s další očekávanou fraškou zostuzení státních vyznamenání – a nakonec prezidentské volby samotné. Příliš mnoho příležitostí pro svévolné vystupování a výroky nekontrolovatelného prezidenta.
Svět v pohybu, Česko stojí
Vláda i parlament si vyhlásily prázdniny a dovolené. V současné hospodářské a mezinárodní situaci to lze označit za čistou nerozvážnost.
Viktor Orbán odjíždí do Spojených států na kongres ultrapravicového hnutí CPAC (Conservative Political Action). Polský premiér Morawiecki se furiantsky naváží do Němců a davu nadšených příznivců tvrdil, že při nejnižší nezaměstnanosti v polské historii už Poláci nebudou jezdit do Německa na sklizeň chřestu, ale naopak pozval Němce na sklizeň chřestu polského.
Nezávislý deník Gazeta Wyborcza jen poznamenal, že sklizeň chřestu skončila i v Polsku už před několika týdny, a že by si polští producenti nikdy nemohli dovolit platit německým zemědělským dělníkům garantované unijní minimální mzdy.
Ale v Česku? Tady se politika bez ohledu na zbytek světa poslušně zastavila.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
56 komentářů
Orbána a Kaczynského bych nechal napokoji. To je sousedova koza, nikoliv naše.
Sousedova koza smrdí. Představa, že by se neměly probírat totalitní praktiky jen proto, že probíhají v jiných zemích je více než zcestná.
My, kteří máme problém sehnat do presidentského klání nekomunistu, jsme ti praví, kteří mohou někoho poučovat o totalitě.
Jediný kdo tady poučuje, je honza, a to na téma o čem lze či nelze debatovat. Totalitní praktiky má zřejmě v oblibě.
Diskutovat se dá zajisté kdykoliv o čemkoliv. Otázkou je jen relevance a zda se v určit chvíli diskutování nezmění v blábolení. A vyjádření názoru, že „zde už dámy a pánové nediskutujete, zde už blábolíte“, není přece žádné zakazování? Nebo snad soudíte podle sebe?
Ano, otázkou je zda honza mající v oblibě totalitní praktiky je kompetentní k tomu posoudit, která diskuze je či není relevantní… respektive zde je kompetentní k čemukoliv.
Až bude chtít HP psát o druhých,ať se zamyslí sám nad sebou,například jaká skupina lidí jsou novináři?/Za komoušů byli všichni novináři v KSČ/.Kdysi dávno Albert Enstain prohlásil,že novinář je obyčejná lidská nula,která se naučila psát a tito novináři chtějí řidit svět.Protože na tom je víc jak dost pravdy,vidíme každý den,kam jsmr to dotáhli.
Až Vy budete chtít psát o druhých, zamyslete se sám nad sebou. Pro začátek by možná i stačilo naučit se správně napsat jméno světového fyzika.
Pepo, mohl bych poprosit o odkaz na tu Enstainovu repliku, moc se mi to líbí.
Děkuji
Zapomněl jste na Zemanův bonmot, že novináři by se měli střílet.
Autorův problém je ten, že státy střední a východní Evropy (v podstatě bývalí sovětští sateliti či členové) se postavili k agresi Ruska proti Ukrajině naprosto jednoznačně: Rusko je třeba porazit.
A jsou to Německo, Francie a Itálie, kteří se společně s bruselským ansámblem chovají jako Putinovi agenti (a pravděpodobně alespoň někteří jimi doopravdy jsou). Od začátku sabotují pomoc bojující Ukrajině a neustále lezou Putinovi do jistého tělesného otvoru. Nyní hodlají Putinovi prodat kus Ukrajiny „výměnou za mír“. Podobnost s Mnichovským „mírem pro celou jednu generaci“ (asi jepic) čistě zákonitá.
A tento zrádcovský odpad by chtěl zrušit právo veta v zahraničně politických otázkách EU. Patrně se třepe na těch třicet stříbrných od Putina za každý středo a východoevropský stát, který mu „většinovým hlasováním“ předá.
A co to má společného s tímto článkem?
Blábolit o koze, když se jedná o voze, je Pergillova specialita.
Autor pomlouvá státy střední a východní Evropa, které jako jediné stojí za Ukrajinou . Kdyby to bylo na pronárodech beze cti, Němcích, Francouzích a Italech (co je známe z Mnichova) a jim podobných, už by dávno stál Putin na slovenských hranicích a rozvažoval, zda dřív potáhne na Prahu nebo na Pobaltí a Polsko.
Kritika Zemana, Orbána a Kaczyńského není pomlouváním střední a východní Evropy. V různých příspěvcích na HP jste se holedbal svojí údajnou odborností, ale prostá četba psaného textu latinkou vám činí potíže Pergille.
Je mi líto, ta kritika je podána tak, jakoby tato státy nějak zaostávaly za zbytkem EU, přičemž opak je pravdou, v tom skutečně podstatném, jako je vztah k ruské agresi proti Ukrajině, jsou dál než třeba autorem často adorované Německo.
Maďarsko se staví k agresi Ruska proti Ukrajině naprosto jednoznačně? Pokud je tomu tak, skrývá to mnohem rafinovaněji než pověstný agent 007. 🙂
I Maďarsko se chová k Rusku daleko méně vstřícně než Německo nebo Francie. Mají totiž na paměti krvavé vraždění od Rusáků v roce 1956. A nemají zájem si něco podobného zopakovat.
To, že udržují s Ruskem jinak korektní obchodní vztahy, je něco jiného.
MMCH některé US firmy dodávaly do Německa strategické materiály a výrobky až do konce roku 1944, kdy to přestalo být technicky možné. Peníze z byznysu prostě „non olet“.
jen co me ted napada v souvislosti se zemanem:
– opozicni smlouva
– bambergsky kufrik
– kauza olovo
– odpusteni 80% dluhu rusakum, cimz nas zeman odrbal o cca 100mld korun, a rusaci za to poridili „mirove“ rakety kterymi strili na skoly a skolky na ukrajine a na vse co se hybe
– prodej strategickehu transgasu nemecke RWE za 4mld E
– prodej rafinerek babisoj pod cenou, kterej tam dosadil svoje lidi, nezaplatil za ne ani korunu a nakonec je zemanoj hodil mu to na hlavu. rafinerky o par let pozdeji pridal spidla polakum
– lezeni do zadele rusakum a chinanum
– Opoziční smlouva je součást naprosto standardní politiky a různé její obměny se dají najít v poválečné historii mnoha států původní E12
– Bamberský kufřík je o vyjednávání ohledně kompro materiálů na politickou konkurenci. Rovněž standard. V „demokratickém“ Rakousku si „demokratičtí“ soudruzi zaplatili dokonce zfalšované video, tak o co vám jde?
– Kauza olovo – údajný hanopis na Petru Buzkovou, neprokázalo se, že by o tom Zeman něco předem věděl
– „odpuštění“ ruského dluhu – ve skutečnosti umožnění jeho zaplacení zbožím
– prodej transgasu – je mi líto, po roce 1989 se tu prodala a nechala zlikvidovat spousta věcí, kdyby za to měl někdo sedět, meli bychom plné kriminály tehdejších politiků a lidí kolem nich. Vytrhovat z kontextu jednu konkrétní kauzu je nesmysl
– rafinérky – zase zmatek
– nelezl jim (Číňanům a Rusákům) do zadku více než ostatní státy EU, spíš méně. Kdo vozil čínského soudruha ve zlatém kočáře? Soudruh Macron si pořád telefonuje s Putinem, zatímco Zeman ho naprosto jednoznačně zatratil. Soudruh německý kancléř sabotuje dodávání zbraní bojující Ukrajině, Zeman dokonce prohlásil, že bude omilostňovat ty, co tam půjdou po boku Ukrajinců bojovat
ani v jednom z bodů nemáte pravdu. jen pro zajímavost – soudruh v demokratickém rakousku se po provalení okamžitě poroučel. menšinová vláda je jinde běžná, ale ne jako bratrstvo mafiánů což opoziční smlouva jednoznačně byla. odpuštění ruského dluhu ze 100 mld. na 20 mld. nebylo žádné placení zbožím.
Klaus to popsal jinak. A věřím spíš jemu.
Že právě vy Pergille věříte Klausovi, tu nikoho nepřekvapuje.
Já čuchl k ekonomii, takže nemám důvod mu nevěřit.
Takže jste s p. Klausem takoví ekonomičtí čichači. Výsledky tomu napovídají.
V době vlády Václava Klause jsme si k té ekonomii čuchli všichni. I já. Na rozdíl od vás Pergille jsem ten čich neztratil a mám všechny důvody mu nevěřit dodnes.
Jenže já v té době, ač lékař, habilitoval na ekonomické VŠ.
Já vám Pergille nemůžu dokázat, že jste na té ekonomické škole nehabilitoval a vy mi nemůžete dokázat, že jste na té ekonomické škole habilitoval. Z televizních diskuzí, ať už na ČT nebo TV Noe vím o řadě ekonomů, kteří na té ekonomické škole skutečně habilitovali a kteří mají k ekonomické politice Václava Klause v devadesátých letech velmi silné výhrady. Z vlastních zkušeností vím, že pravdu mají oni, ne vy. Konec konců vždyť i sám Václav Klaus na té ekonomické škole kdysi habilitoval. Jinou věcí je, co si z té ekonomické školy odnesl a co si z ní neodnesl.
Skeptiku,
ekonomie je do značné míry politicky závislá, ostatně proto marxisté učili „politickou ekonomii“.
Rozpory mezi Klausem a těmi odborníky, co citýrujete, jsou na úrovni politiky, nikoli ekonomie.
A je tu pochopitelně řada zastydlých marxistů, kteří by tu měli nejraději centrálně řízenou ekonomiku, ovšem „řízenou lépe“, než jak ji řídili ti komunisté.
Můj názor je, že ekonomika státu, potažmo soustátí, se lépe, než jak to dělali komunisté, řídit nedá. Dá se řídit jinak, v tom se nehodlám s nikým dohadovat, ale výsledkem bude i v takovém případě neodvratný krach, jaký nastupoval ve druhé polovině 80. let, vynutil si „perastrojku“, u nás různé „soubory opatření“, aby to nakonec stejně šlo všechno do kopru. A příznaky toho krachu „jinak centrálně řízené ekonomiky“ už začínáme vidět kolem sebe a je jich stále víc a jejich intenzita roste. Válka na Ukrajině to navíc popohání.
co je nám do rakouských soudruhů,my tady máme naše soudruhy a to nám bohatě postačuje
nj, a je to jeste vic..proste velezradce a zlocinec, lidska troska co bude skodit az do uplneho konce..at uz je pryc
dálnice do ostravy
slonková
šlouf
povedená skupina na hradě
nesmyslný kanál
jeho nehorázný rozpočet
a mnoho dalších,mil,korun fuč
IPB, MUS, OKD, Česká konsolidační agentura (šest set miliard), akceptování požadavku na povinný podíl oze v energetickém mixu při vstupních vyjednáváních do EU (1 bilion) – na což teď kydá špínu.
Povinný podíl OZE v energetickém mixu je made in Brusel. My jsme to jen dostali befélem, byť je to naprostý neskmysl (jako prakticky veškerá bruselská ekologická opatření).
Myslím, že problém tohoto článku je samotný autor pan Urban a jeho dlouholetá nenávist k všelidově zvolenému prezidentovi. Je to všechno spíš naopak.
Orbán na rozdíl od naší vlády dělá politiku, která je prospěšná pro maďarský stát.
Stejně tak Kaczynsky dělá politiku, která nesmrdí rektálním alpinismem. Všichni víme , že pan Bakala přes média ovlivňuje v ČR politiku ve prospěch jedné velmoci. Je to darebák a žaloba na něj je v pořádku i když po jeho odstěhování do Švýcarka pouze symbolická. Pane Urbane, je mi z vás smutno.
Všelidově zvolený prezident? To myslíte toho pána, který se dostal na Hrad (dnes spíše do LDN Lány) díky lživým zprávám o svých protivnících a pomocí kampaně financované falešnými sponzory? No tak to jo.
Orbán dělá politiku, která je MOMENTÁLNĚ prospěšná pro maďarský stát, tedy hraje to na obě strany. Nic nového, dělala to většina tzv. nezúčastněných států (např. Jugoslávie, státy sdružené do Organizace africké jednoty atd.). Jak to s některými z těchto států a některými jejich vrcholnými představiteli dopadlo, je známo – atentáty, vraždy, často rozpad států a genocidy etnických skupin.
Je to lepší než dělat politiku, která bude za sto let možná prospěšná (s pravděpodobností nula celá nula prd), jak to dělají „nepopulisté“. V turbulentní době je asi tohle nejlepší strategie, protože se nedá předvídat, kam se to pohne.
Pane Petronixi, chápu, že máte starou denně od rána do večera u souseda a nejste z toho zrovna nadšený. Ale je opravdu potřeba abyste si svou frustraci léčil zrovna zde?
No já nevím, ale vzhledem k tomu že Zeman byl premiérem akurát čtyři roky, tak jemu se určitě těch ztracených 30 let vyčítat nedá?
Jó, na starý kolena si střihnul prezidenta, jenomže to by pak chtělo vysvětlit, že prezident je až druhá, ceremoniální funkce bez mnoha samostatných pravomocí, takže ho tu máme leda pro parádu. Nebo pro vostudu, to je na médiích, jak ho budou občanům prezentovat..:)
A k té drobné epizodce s obviněním. Ale to je přece politická zodpovědnost Blažka, kterého má na svou zodpovědnost ve své vládě Fiala. Blažek sice může nařídit tvrdé a dlouhé vyšetřování, podstatě obou stran. Jak senátorů, nebo i Zemana za křivé obvinění..
A nebo může to Zemanovo obvinění strčit do šuplíku, tahle vláda má i bez toho starostí dost..
Nějak jste při té ceremoniální funkci pozapomněl na soustavné prosazování čínského a ruského vlivu (který ho ostatně svým financováním do úřadu dostal) přes jemu nakloněné strany, které pak tahal za nitky (jmenování/nejmenování ministrů či premiéra atd.)
Jestli víte o nějakém konkrétním “ prosazování čínského a ruského vlivu“, které Zeman udělal v rámci své prezidentské funkce“…tak bych ho rád slyšel. Trapné vytrhávání pár slov z jeho proslovů za to nepovažuji“..
Ono si bohužel přiznejme že ten zejména čínský byznys zase jen prezidentskou podporu nepotřeboval, a našlo se i spousta jinejch (i politiků) co šlo do čínského-českého byznysu, když jim z toho osobně něco káplo.
ano, samozrejme ze vime, bylo toho hodne a vsichni, kdo jsou aspon trochu v obraze si to musi moc dobre pamatovat -jeho ponizene panackovani at uz u medvidka pu nebo u putlera a neustala verbalni podpora at uz cinske nebo ruske diktatury( u ruska platilo do rozpoutani otevrene agrese) jsou dobre zdokumentovany a skody uz byly napachany, stejne jako neexistujici udajne cinske investice – proste naprosty krach, davno to mel polozit kdyby mel spetku soudnosti ,ale mafiani Mynar a Nejedly mu to nedovoli..tak hluboko Mlha klesnul!
Pravda, a vzhledem k tomu že jsem jasně napsal „.. Trapné vytrhávání pár slov z jeho proslovů za to nepovažuji“., tak asi není co dokumentovat.
V čem je asi ten zásadní omyl, při dobré paměti, Zeman byl premiérem do roku 2002, takže na řadu praktických věcí potom, ,mimo jiné na čínské investice přímý vliv neměl. Možná by si stálo za to,..si dohledat kdo ano..
musim reagovat sem, na prispevcek z 6.8., 19:36.
tak jednak, nevim, jak to myslite, ale me vubec nezajima nejake vytrhavani z kontextu a ani to neni potreba – Zeman tady proste dlouhodobe kopal at uz za rusko nebo za cinu, byl to takovy obchodni zastupce ruska a ciny, tedy techto ne zrovna pratelskych silne autoritarskyxch rezimu k nasi zemi(u ruska uz definitivne), ale bohuzel se usidlil na prazskem hrade, v tom byla a je ta absurdita..Zeman nehajil zajmy nasi zeme, ale businesoive zajmy jeho blizkych spolupracovniku jako prezident nasi zeme a to je historicky fakt.
a jestli mel vliv nebo nemel na cinske investice je uplne sumak – on si zjevne myslel, ze ten vliv ma jako prezident a taky ho do jiste miry mel..ale zase zdaleka na takovy, jaky by nakonec chtel a jeste ze tak, dopadl jako naprosty zkrachovalec a kazdy, kdo nema ruzove bryle to vidi!
Já bych to také asi nenazval sabotáží. On to byl spíš pokus o puč. Zločinné spolčení,vítězící volebním podvodem ve volbách,v euforii z vítězství myslelo,že už je dovoleno vše a že by šlo využít nemoci prezidenta a konečně se zbavit nenáviděného Zemana. Hyenismus této akce byl ale natolik evidentní,že se k tomu nakonec neodhodlali a zůstali připosraní jako vždy.
Tak, tak, čučkařovo hradní osazenstvo, chtělo čučkaře soustavně držet v komatu, aby si mohli dělat co je napadne.
Urban je nespokojen s českým a středoevropským kapitalismem, ale za ten Orbán, Zeman a Kaczynski rozhodující odpovědnost nenesou. Jsou to jen příštipkáři, Jako Urban.
Jistě, že nemohou. Za to mohou za zlodějiny, tunely, podvody, lhaní a snahu likvidovat opozici a média.
Obecně k těm třiceti ztraceným rokům:
Do EU jsme vstupovali mj. proto, abychom co nejrychleji dohnali zaostávání, do něhož nás uvrhla vláda komunistů. A dostali se na životní úroveň států, které tímto martýriem neprošly. Faktem je, že na tomto poli se neudálo nic pozitivního, naopak EU v některých oblastech to komunistické zaostávání prohlubuje.
Stále víc se ukazuje, že vstup do EU byl přinejmenším omyl. Ne-li něco horšího.
Docela by mě zajímalo, jak přesně by to „zklidnění české politické scény“ mělo vypadat v praxi?
Ještěže soudy mají obrácený tok myšlenek než Zeman. Jeho tok už dlouho není normální a měl by se konečně přestěhovat do svého bungalovu se zásobárnou vědeckých knih a nerušeně studovat. Obávám se, že na exaktní myšlení jeho mozková kapacita nestačí. Podle šířícího se Alzheimerova syndromu
nebude vůbec schopen samostatné existence. Obsah lékařské zprávy tedy nemůže být podvrh.
Tak ono přesněji, soudy to vůbec řešit nebudou, právě proto že to Blažek stopnul.
O co totiž jde, když si přečtete co jste o Zemanovi napsal, tak tohle projde leda tak v bulváru. Zatímco, napsat tohle nějaký lékař do lékařské zprávy, a tu ještě oficiálně předat mimo nemocnici, tak pokud by to pravda nebyla, tak z toho bude mít u soudu dost velkej průšvih..
No a když se nad tím zamyslíte podruhé, tak Vás možná napadne poměrně jednoduché řešení. Že totiž ta zpráva kterou napsali v nemocnici (určitě poctivě), a ta zpráva, se kterou pak pracoval Senát a požadoval podle ní odvolání Zemana, třeba vůbec nemusela být úplně stejná… To jen čistě teoreticky. Teď už by stejně obviňování na obou stranách současně mělo skončit…
Paradoxně i pacient s počínajícím Alzheimerem dokáže udělat dost a kvalitní práce (viz např. Terry Pratchett).
j, to mel a uz davno..on ale jakkoli uz davno neni zeman „ve forme“ jako drive, tak porad podle me celkem dobre vi, co dela a pacha..az na tu dobu, kdy byl v komatu samozrejme., to byla vyjimka..a proto porad muze byt nebezpecny, jeho obrat vuci russku po ruske agresi byl naprosto ucelovy a vykalkulovany, do te doby byl stale na strane evidentne nepratelskeho ruska, i po obrovske blamazi s Vrbeticemi, coz ja uz povazoval za naprosto otevrenou zradu, stejne jako podle utoky na BIS apodobne..no ted uz proste musel, protoze by byl jinak ostudne odvolan z funkce ustavnim soudem, kdyby byl jeste ted na strane ruska a to on si dobre spocital ze mu nestoji uz za to..ale skody, ktere napachal na nasi zemi, tu budou jeste dlouho videt
Jak poznáte, že byl jeho obrat účelový? A jak hodnotíte soudruhy německého kancléře a francouzského presidenta, kteří žádný obrat neprovedli a podporují Rusko seč mohou i dál?