Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Václav Klaus, Miloš Zeman. Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
,

Jan Urban: Nestoudné eskapády českých putinovců. I oni mohou za válečné uprchlíky

Česká veřejnost zatím drží fascinující, obdivuhodnou a nikdy nevídanou úroveň pomoci a solidarity s Ukrajinou. Je na vládě, aby veřejnosti otevřeně řekla, že se musíme připravit na dlouhé období, ve kterém zažijeme nepohodlí a omezení, větší a bolestivější, než jsou rostoucí ceny paliv a pohonných hmot.

Že s největší pravděpodobností naše hospodářství neporoste, že nebudeme mít víc, ale méně, a o to méně se ještě budeme muset rozdělit v rámci Evropské unie s milióny válečných uprchlíků.

Že na to jako Evropané máme a že jsme na to hrdí, protože Ukrajinci bojují i za naši svobodu a demokracii. A tohle je cena, kterou chceme zaplatit.

Falešný a pokrytecký Zeman

Jsme součástí demokratického Západu, který v posledních více než dvaceti letech podcenil postupnou totalitní proměnu režimu v Rusku. Naivní a nezodpovědné byly všechny snahy „restartovat“ či „racionalizovat“ vztahy se stále agresívnějším režimem Vladimíra Putina.

Čečensko, Gruzie, pak první zkušební agrese proti Ukrajině a zachvácení Krymu a dvou „republik“ na Donbase v roce 2014. Jenom jsme si namlouvali, že dále už to přece není možné. A strpěli jsme nestoudné eskapády českých putinovců, v jejichž čele byli vždy prezident Miloš Zeman a jeho předchůdce Václav Klaus. Klaus tvrdil už v roce 2014, že za konflikt na Krymu mohou Spojené státy (viz video níže).

Už v roce 2015 se ukrajinské velvyslanectví v Praze oficiálně ohradilo proti opakovaným „protiukrajinským“ výrokům Miloše Zemana. Ostatní čeští politici se raději dívali jinam.

V říjnu 2017 Miloš Zeman na Parlamentním shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku řekl, že protiruské sankce nefungují a nikdy fungovat nebudou. Ruskou anexi Krymu označil za „fait accompli“, a Ukrajině „poradil“, aby si vyjednala za anexi Krymu od Ruska kompenzace v podobě dodávek ropy a zemního plynu z Ruska.

To už se musela ozvat i vláda, která řekla, že se jedná „jen“ o prezidentův soukromý názor. Prvotřídní diplomatická ostuda. Přesto se Zeman o dva dny později v televizním rozhovoru ke svému protiukrajinskému blábolu vesele přihlásil a odmítl se za něj omluvit.

Současná ruská agrese a snaha o zničení ukrajinské samostatnosti ho prý rozrušila a rozesmutnila. Odsoudil ji, pravda, ostrými slovy. Příliš pozdě a příliš teatrálně, aby mu to někdo věřil. Vrcholem nevkusu však bylo jeho prohlášení při předávání státních vyznamenání ve Španělském sále Pražského hradu 7. března.

Rozhodl se prý vyhovět návrhu „jedné poslankyně“ – jmenuje se Barbora Urbanová (STAN), to jen pro pořádek, když už pan prezident zapomněl – a udělit nejvyšší české vyznamenání „prezidentu Zelenskému“ – nevzpomněl si ani na křestní jméno Volodymyr Zelenskyj – za jeho hrdinský boj proti agresi. Nic falešnějšího a pokrytečtějšího jsme od komunistických sjezdů a prvních májů nezažili.

Posledních deset let Miloš Zeman Ukrajinu a Ukrajince jenom urážel a poučoval o soužití s ruskou velmocí. Tvrdit, že odstoupením Sudet v roce 1938 ve prospěch hitlerovské říše si Československo mohlo přijít na dobré kšefty a kompenzace si nikdy netroufl. A nikdy mu nedojde, že na Ukrajině jde dnes o totéž.

Tohle je jen začátek

V letech první světové války vláda bez problémů umístila v Čechách nejméně sto padesát tisíc uprchlíků či nuceně přesídlených obyvatel Haliče, z území dnešního Polska a Ukrajiny. Ve velké většině šlo o nevzdělané venkovské obyvatelstvo.

Propracovaný systém umisťoval uprchlíky po domluvě do menších měst a dobře dostupných vesnic v blízkosti železnice a zajišťoval státní podporu, lékařskou péči a, kde to bylo možné, i školy.
Na státní útraty místní stavební firmy stavěly na obecních či městských pozemcích unifikované dřevěné baráky jako na běžícím páse.

Kromě zavlečené epidemie, kvůli níž tehdejší Pražský dopravní podnik zakázal uprchlíkům používat tramvaje – všichni průvodčí byli k tomuto zvláště proškoleni – byla celá kampaň veřejností přijímaná bez většího zájmu.

Když o více než sto let později, v roce 2022, válka na Ukrajině během deseti dní vyžene ze země jeden a půl miliónu uprchlíků, z nichž polovinu tvoří děti a osmdesát procent dospělých jsou ženy, a do České republiky jich přijde sto tisíc, ministr vnitra začne mluvit o potřebě „zastropování“ jejich počtu.

A ohání se studiemi, které podle něj naznačují, že nepřekročitelné maximum, které Česká republika může přijmout, je dvě stě padesát tisíc uprchlíků. Což jsou dvě procenta populace. Takové Polsko je čtyřikrát větší než Česká republika – a už teď přijalo více než milión ukrajinských uprchlíků. Žádný polský politik ale nepanikaří. Asi chápou lépe než politici čeští, že tohle je jenom začátek.

HlídacíPes.org psal už v minulosti o odhadované vlně až sedmi miliónů uprchlíků. Evropská komise v neděli zveřejnila nový odhad ještě o milión vyšší.

Bude-li etnická čistka a poruštění přinejmenším levobřežní Ukrajiny válečným cílem Ruska, pak vynucený exodus ukrajinského civilního obyvatelstva do celé střední Evropy bude ještě větší a ještě dramatičtější. Českou republiku nesmí překvapit.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

50 komentářů

 1. Pavel napsal:

  Tanečky hradního čučkaře s udělováním vyznamenání Zelenskému byly neskutečně trapné až odporné. Čučkař by měl stát … é tedy sedět v koutě, tiše šoupat nohama a pokorně podávat abdikaci a nikoli si ještě přihřávat polívku průhlednou snahou být mediálně spojován se Zelenským.

 2. Dr. B napsal:

  No docela se těším, až začnou naši politici volat po kvótách na přerozdělení válečných uprchlíků v Evropě.
  Karma je holt mrcha 😀

  • A. S. Pergill napsal:

   A proč by to měli dělat? Paní z Ukrajiny s dětmi není ani bezpečnostní riziko, a, vzhledem ke snaze se zapojit do legální ekonomiky, není ani ekonomický problém. Je to něco úplně jiného než migranti z islámských států.

 3. Zdeněk napsal:

  Super, palec nahoru. Proputinovští švábi a kolaboranti by se měli stydět a abdikovat na své funkce i potřebu se veřejně medializovat. Už se dostatečně zkompromitovali, žel stále je zde veřejnost, která jim to zase a zase zbaští a ještě jim zatleská … 🙁

 4. A. S. Pergill napsal:

  Faktem je, že se levobřežní Ukrajinci budou asi snažit uchytit na pravém břehu, a že se otevírá obrovská škála možnosti pomoci Ukrajincům přímo na místě. Teď k nám prchají všichni, kdo jsou ohroženi ruskými vojáky a jejich zbraněmi. Budou se ale chtít vrátit, což otevírá dost možností pro nás ve smyslu pomoci jim při obnovování domovů. I dílen, továren, atd.

  • Martin napsal:

   přesně tak, bude to velká příležitost ve velké a celkem lidnaté zemi. naše firmy a naši politici by ji neměli promarnit. Teď rozhodně nemám na mysli zištnost a závazky, ale výhody, které budou plynout pro zahraniční investory díky znalosti prostředí a velmi dobrým osobním kontaktům (obchodním i politickým).

 5. petrph napsal:

  No, Zemana můžeme pro jednou vynechat, ale s tím přijímáním uprchlíků je to fakt průšvih. Jak to tak vypadál, vláda pro ně krom vlastní medializace, zatím neudělala vůbec nic, ponechala to na regionech, a jejich zdroje už jsou skutečně a už po několika dnech vyčerpány.
  Žádná města u nás nemají pro ně náhle tisíce, desetitisíce volných bytů, ani tisíce míst pro jejich děti ve školách, ani dostatek(odhadem stovky) vlastních úředníků navíc , aby aspoň přijímali jejich žádosti a vydávali jim víza, pracovní povolení, případně jim zařizovali státní sociální podporu.
  Tohle by měl právě v případě takové mimořádné události zařizovat stát, podle příkazů vlády – na tomhle už měla spolupracovat armáda, narychlo pro ně vystavět provizorní uprchlické tábory, tam je všechny nasměrovat, tam jim zajistit potřebné zdroje, a až odtamtud je postupně a jak to půjde, uvolňovat dle možností dál.
  Ono už to bylo vidět od začátku, že tahle vláda příliš rychlá v rozhodování v potřebných věcech není a nebude. Nakonec, jak se dá dočíst, zítra bude teprve parlament projednávat státní rozpočet, který už dneska nemá smysl…Ty výdaje budou někde jinde..

 6. Marie napsal:

  Naprosto souhlasím s celým obsahem článku.

 7. Vlado1 napsal:

  Takže: Zeman v r 2017 navrhoval řešení, které po této válce vysoce pravděpodobně tak jako tak nastane – nicméně tehdy to pro UA bylo za mnohem výhodnějších podmínek a bez strašlivé ceny krve, války a rozvratu společnosti i ekonomiky. A přitom je to on, kdo je odpovědný za současnou situaci – nikoli lidé typu Urbana, kteří svými „principy“ bez ohledu na realitu hnali (a nadále ženou) tu nebohou zemi plnou parou do slepé ulice konfrontace bez perspektivy – s mnohem silnějším protivníkem . . . zajímavá „logika“.

  • Dr. B napsal:

   Máte na mysli ono faktické uznání Krymu coby Ruského území a uznání nezávislosti Donbasu a Luhansku spolu se vznesením nároku na nějakou kompenzaci (levnější ropu, plyn atd.) ze strany Ukrajiny? Mám pocit, že takhle nějak to bylo Zemanem předneseno (minimálně ohledně Krymu).
   Opravdu si myslíte, že by se dnešní události potom nestaly? Dost o tom pochybuji, Putin by stejně usiloval o přístup na Krym po souši, takže by se současná „operace“ k potlačení jakýchsi vyfabulovaných fašistů nejspíš i tak uskutečnila. Možná později, ale ten ruskej magor nás stále utvrzuje v přesvědčení, že je prostě magor. A že mu není nic svaté, dobytkovi.
   Ale i kdybyste měl pravdu, neposílilo by to naopak jeho pocit všemocnosti? Pocit toho, že mu všechno projde?
   Souhlasím vlastně jen s tím, co naznačujete v závěru. Že se západ na Ukrajinu prostě vykašlal (po všech těch předchozích slibech o tom, jak za ní jednoznačně stojí) a i když uvaluje na Rusko sankce o sto šest, neštítí se toho, aby současně dál platil Rusákovi za plyn a ropu. Především Německo mě velmi zklamalo 🙁
   Obávám se tak, že v konečném součtu posílá západ víc peněz do Ruska za zmíněné komodity, než kolik posílá na Ukrajinu coby vojenskou a humanitární pomoc. Nehledě na to, že možná víc jak polovina těchto peněz jde z kapes soukromých dárců a nikoli západních států. Je mi z toho celkem zle 🙁

   • A. S. Pergill napsal:

    Tohle je opravdu otázka. Faktem je, že Rusko presentovalo kausu Krym obavou, že v Sevastopolu bude základna NATO. Ta by tam mohla vzniknout i bez členství Ukrajiny v tomto paktu, aby bylo jasno.
    Za hlavní považuji skutečnost, že Evropa je závislá na ruském plynu a ropě a že sabotuje, zejména Německo, veškeré účinné sankce proti obchodnímu styku s Ruskem, který by tento příjem ropy a plynu zablokoval (a, pochopitelně, tok peněz opačným směrem). S trochou nadsázky se dá napsat, že nyní ruský útok na Ukrajinu financují Němci s pomocí Holanďanů a některých dalších západoevropanů.

    • skeptik napsal:

     Faktem je, že Rusko presentovalo kausu Krym obavou, že v Sevastopolu bude základna NATO. Konec citátů. Rusko prezentovalo nesčíslně krát své různé lži už před okupací Krymu a pokračuje v prezentaci svých lží i po okupaci Krymu. Není tedy absolutně žádný důvod, brát jakékoliv ruské lži vážně, dělat si z nich vrásky, ať už ty lži Rusko prezentuje jakýmkoliv způsobem. Těm lžím nevěří ani samotná ruská věrchuška, proč bychom těm lžím měli věřit my a jakýmkoliv způsobem se jimi zabývat.

  • Toky napsal:

   Karma nás dostihla. Posadíme si do funkce takové postavy a teď si to vyžerem. Všichni jsme zblbli a všichni budeme trpět. Dokud nedostanem rozum, budeme dál volit takové odpady.

   • A. S. Pergill napsal:

    Odpady volí a volili Němci. proto cpou Putinovi dolary a eura, za které tu válku vede, a ještě měli tu drzost nás do stejné závislosti na ruském plynu tlačit taky.

 8. Pavel10 napsal:

  Klaus je největší s prominutím bez morálky ,slušnosti,myšlení a humanita.On asi nepatří k lidem nazývající se homosapientem což je moudrý člověk.A o demolracii a
  u trohoto Klausa by měl patřil do kriminálu a je zrádce který nepatří do slušného člověka ale gauner toho hejhrubšího zrna,Nestačil skoro prodal cizákům ze západu a dneska který je podporoval,který vše jak píši prodal a ještě ji nakone nadává,krerým nakonec nadává těm kterým to Klaus prodal on,

  • Sam napsal:

   Kause se Zemanem nelze porovnávat. Klaus je zlý člověk, kterému dělá potěšení někomu ubližovat, Zeman byl vždycky melhuba, který si zakládal na umění bez přemýšlení mluvit o čemkoli a sám sebe poslouchat a obdivovat.

  • A. S. Pergill napsal:

   Klaus odjakživa odporoval klimanesmyslům a napsal ta tohle téma dokonce i knihu. A Zeman mu v tomto víceméně přitakával. Kdyby bylo po jejich, nestály by v EU lesy větrníků a pole solárních panelů, které se obojí musejí vyrovnávat a doplňovat ruským plynem. EU by měla JE, které by ji učinili na Rusku nezávislou (a Rusko by se mohlo jít s plynem klouzat).

 9. Zdeněk Pluhař napsal:

  Děkuji za pravdivé popsání situace, bohužel naši (a nejen naši) politici jako vždy nedokáží pochopit správně situaci a stále si myslí, že tučný břich je j hlavní cíl jejich snažení…NENÍ!

 10. Lucie Rejcova napsal:

  Skvěle napsáno, děkuji!
  Chtělo by to ze strany vlády klidnou a srozumitelnou informační kampaň. Přesně to, co předchozí vláda nezvládla během covidu.
  Doufám, že nebudeme opakovat nedávné chyby. (Ano, je to naivní, ale doufat můžu 😀 )

 11. Marta Hábová napsal:

  Zeman trpí velikášstvím, chce být jako Charles de Gaulle nebo Winston Churchill a neváhá se zaprodat i diktátorovi. Pod tlakem vox populi hlavou přešel na druhý břeh, ale zadek mu zůstal u Nejedlého. Tam se nic nezměnilo, tam je jeho azimut. Zničené životy, mrtví ani Zelenskyj ho nezajímají. Otázkou je proč se nezbavil Putinových nevolníků. Není tak hloupý, aby nevěděl, že Rusku už moc neposlouží. Nabízí se mi jen jedna odpověď s otazníkem. Jak je těžké mít kompromitující fotky nebo video alkoholika? Zeman se umí opít jak ruský mužik a udělat z něj cokoliv včetně pedofila je pak téměř bezpracné. Je smutné, že takto smýšlím o prezidentovi, ale

 12. Zdenál napsal:

  Barboře fakt dokonale hráblo. Měl by někdo vytvořit petici na její odvolání z hnutí STAN. Co jsem mluvil s Ukrajinci, tak podle nich nikdo nepodrážel jejich zemi jak Putinův lokaj Zeman. Ještě se nezacelily rány od zdivočelých číňanů, kteří na pokyn soudruha Zemana napadali naše občany v Praze , občany, kteří jenom chtěli pozdravit Tibetského dalajlámu. Zemanovy rozhovory s největším přítelem, drahým Putinem, ničení muničáků, odmítnutí vojenské techniky tři roky po sobě a sebrání miliard z rozpočtu na obranu , dohody s Čínou – nějak mě to zapadá do sebe. Šaškárna na Hradě pod notami ruských oligarchů. Máme ještě spoustu statečných lidí, kteří za svobodu položily i životy, ale nejvyšší státní vyznamenání pro svou kamarádku Jiřinku, se kterou se vystavoval v hospodách okolo Nového Veselí, to už je pro mnoho občanů vrchol hnusu. Můžeme počítat s tím, že jestli milý Vladimír vyvraždí Ukrajince, pozvání k nám už je sepsané.

  • A. S. Pergill napsal:

   Miliardy z rozpočtu na obranu Zeman sebrat nemohl, to je zcela mimo jeho pravomoci.

 13. Toky napsal:

  Kdysi nebylo tolik kolaborantů a lidé byli odvážnější. Politici měli více charakteru. Kremelští poskoci by si ani neškrtli.

 14. Radomír napsal:

  Jan Urban nekritický a hyperkritický. Parafrází jeho výčitek Zemanovi a Klausovi může být například: Etnicky od Srbů s pomocí NATO vyčištěná Srbská Krajna, „humanitárně“ bombardovaný Bělehrad, rozvrácený Irák, rozvrácená Libye, vyčerpaný a v drogové doupě proměněný okupovaný Afghánistán a zachvácení a etnické čištění Kosova. Jenom jsme si namlouvali, že dále už to přece není možné. A strpěli jsme nestoudné eskapády českých NATOvců, v jejichž čele byli vždy prezidenti Václav Havel a Miloš Zeman. A cynický odpor k přijetí milionů uprchlíků z Iráku, Libye a Afghánistánu, politická a mediální ignorance milionů žijících v uprchlických táborech. Až nyní jsme se probudili.

  • Martin napsal:

   bombardování bělehradu bylo v pořádku, na agresory není třeba brát ohledy. To že si tehdy vládnoucí nacionalistická srbská klika vzala civilisty za rukojmí je jen jejich problém. Na rozdíl od toho že Russové bombardují v Sýrii města plná civilistů jejichž jediným proviněním je to že jsou proti Asadovi. To je úplně něco jiného…

   • Zdenek napsal:

    Nemáte pravdu, lidé jsou vždy lidé, ženy a děti jestli v Srbsku, Iráku, Iránu, Afganistánu nebo Ukrajině a ve všech zemích kde byla nebo je válka jsou nevinní a pouze doplatí na hrátky ( LUMPŮ ) celého světa.
    Nejsou to žádní AGRESOŘI na které by se neměl brát ohled.
    Žádnou válkou se ještě nikdy nic NEVYŘEŠILO a přinesla pouze utrpení lidem.

    • A. S. Pergill napsal:

     Jistěže války skoro vždy něco vyřeší. I druhá světová vyřešila náš problém s Němci, který se táhl přes tři století.

 15. xxxXxxx napsal:

  Much ado about nothing, Proč rovnou nenapíšete, že za válku na Ukrajině může Zeman. Ušetřilo by vám to spoustu naprosto zbytečných slov (vulgo keců).

 16. Vladimír Hejna napsal:

  tady je dost jasně vidět za koho tito dva velikáni naší pol. scény kopou,špatné je když president má jedinou starost a to kdo bude dělat dukovany,to přece musí dojít i tomu nejomezenějšímu voliči mz,klaus to se vůbec divím že to ještě někdo poslouchá,tito dva pánové nejsou a nikdy nebyli přínosem pro čr,mezimárodní ostuda,na to byli mistři

  • skeptik napsal:

   nikdy nebyli přínosem pro čr,mezimárodní ostuda,na to byli mistři. Konec citátu. A neudělali nám tu mezinárodní ostudu pane Vladimíre Hejno jednak Mirek Topolánek se svojí suitou, který zajistil i na podruhé volbu parlamentem Václava Klause za prezidenta ČR a také ti voliči, kteří v přímé volbě i na podruhé zvolili za prezidenta ČR Miloše Zemana? Nedělají nám nyní mezinárodní ostudu například ti voliči, kteří by byli ochotni volit za prezidenta Andreje Babiše, Vladimíra Dlouhého a podobné proruské figurky?

   • A. S. Pergill napsal:

    Ano, je nutno vyměnit voliče, protože ti stávající volí „nesprávně“. Nebo zrušit volby, třeba zavedením distančních pseudovoleb.

    • skeptik napsal:

     Že volili nesprávně už dnes voliči Miloše Zemana většinou navzdory Pergillovi velmi dobře vědí. A že si „uřízli“ pěknou ostudu vědí také. Zrušení voleb u nás by uvítal pouze Putin a Pergill.

     • A. S. Pergill napsal:

      Proč by volili nesprávně? Všechny ostatní volby byly o třídu horší.

     • skeptik napsal:

      Volba Babišova hnutí ANO byla možná horší než volba Zemana prezidentem, to však tragédii Zemanovy volby nijak nezmenšuje.

 17. Jiří Veselý napsal:

  politici ho měli nekompromisně odstavit z jeho funkce, prezidenta.bohužel, takovou máme politickou reprezentaci.velice smutné co se děje v čr.

 18. Vladimír Hejna napsal:

  klaus -zeman,dva nejzbytečnější lidi na světě

  • skeptik napsal:

   Takových lidí by se našlo pane Hejno …. Například celá KSČM a SPD.

 19. pablo41 napsal:

  Kdybychom nechali Sudety Německu bez jakýchkoliv cavyků, tak by byl mír a klid a 2. světová by nebyla, protože by Hitler dostal co chtěl. Perfektně vysvětleno. Různí proputinovští lumpové budou stejně stále stejní a budou věřit, že by se Putin spokojil jen tím a jako Hitler by nebyl.

  • petrph napsal:

   Malér je v tom, že to o Sudetech jsme neříkali ani tak my, ale západní politici. A ti teď říkají to samé o Ukrajině
   „bezletovou zónu nad Ukrajinou britské letectvo nezajistí.
   Británie a NATO nemohou překročit čáru a udělat krok, který by vedl k otevřenému válečnému konfliktu s Ruskou federací“, řekl britský premiér Boris Johnson..
   Opravdu, jak píšete, skvěle vysvětleno..

   • Pavel napsal:

    Co se týče ČR, tak malér není v tom co říká britské letectvo ale to co celé dlouhé roky říkal její prezident.

    • A. S. Pergill napsal:

     Putin tvrdí, že na pokusy o zavedení bezletové zóny odpoví raketami s jadernými hlavicemi. Chcete vsadit život na to, že kecá?

     • skeptik napsal:

      Já bych ten život na to, že Putin kecá, vsadil, Pergille. On velmi dobře ví, že by ty jaderné hlavice letěli také k němu zpět. Jadernými zbraněmi už vyhrožoval. Špionážní satelity nezaznamenaly na základnách s jadernými raketami ani ten nejmenší pohyb.

     • A. S. Pergill napsal:

      Biden se dal naprosto jednoznačně slyšet, že do konfliktu s Ruskem nepůjde, maximálně zatleská Zelenskému, a to je tak vše. Ostatně, jeho syn je napojený na ruskou tajnou službu. A on sám „vyhrál“ volby jen v důsledku masívního falšování hlasů, na kterém se ruští agenti také podíleli.
      A i kdyby Francie a Velká Británie vystřílely na Rusko všechno to, co mají, tak by to bylo pro ruského slona jako štípnutí blechy.

     • skeptik napsal:

      Vy máte Pergille k ruským tajným službám zcela jistě mnohem blíže, než Bidenův syn. Především z toho musíme vycházet při čtení vašich příspěvků. Kdyby francouzské a britské rakety s jadernými hlavicemi byly pro Rusko štípnutím blechy, už by je tam Putin nejpozději po napadení Ukrajiny, ale spíše mnohem dříve, dávno poslal. Nehledě na to, že má proti sobě i rakety americké a dost možná i izraelské.

 20. pablo41 napsal:

  Ale byl !

 21. Karel Vodička napsal:

  Podívejte se jak přijímá uprchlíky Anglie.

 22. Sam napsal:

  Tuhle válku stateční Čechové vyhrají, tak jako vyhráli všechny války. Stačí přidat se po válce na stranu vítězů.

 23. ivan napsal:

  Za uprchlíky může USA a EU, která rozpoutala válku na Ukrajině tím, že lezla amíkům do rekta.
  To mají američané rádi. Na válce vydělá USA a bojuje se daleko ud území Ameriky. Tak to má být, scénář podle not NATO a USA. Evropa zchudne a sociální problémy smetou EU do propasti. USA se zaraduje a bude obchodovat s Ruskem.

  • A. S. Pergill napsal:

   Ošklivé, leč docela dobře možné. Nejsem si ovšem jist, zda současné vedení USA na něco takového má. Morálně jistě, ale o intelektuálních schopnostech si dovoluji pochybovat.

Přidávání komentářů není povoleno