Jak se Piráti vracejí do 50. let, smějící se bestie vs. fake news a jak vzniká homosexualita
PSÍ UŠI. Máme za sebou polovinu prázdnin. Ještě dvě tři vládní krize – a budou tu Vánoce. Pan prezident se odebral na dovolenou, odjel na ni i jeho zástupce pro věci politické poručík Ovčáček. Ještě předtím ale tento nevolený podúředník Pražského hradu povyhrožoval zvolenému premiérovi vládnoucímu s důvěrou sněmovny (ať už si o tom myslíme cokoli, je to tak), ať si moc nevyskakuje, nebo uvidí. Tolik v krátkosti shrnutí top-politiky, pojďme k méně významným podudálostem.
- Veřejnost je pobouřena usnesením Městského soudu v Praze, který po pěti letech zastavil stíhání bývalého náměstka Vrchního státního zastupitelství v Praze Libora Grygárka. Stručně řečeno proto, že policie a Ištvanovi žalobci poslali k soudu místo obžaloby snůšku snadno vyvratitelných drbů. Když je ovšem pobouřena veřejnost, to by bylo, aby se příslušně nepobouřili i populisté.
Česká justice absolutne selhala v kauzách kolem Romana Janouska a byvaleho statniho zastupce Libora Grygarka. Jsme stale statem, kde je korupce legalni. Opravdu se nechci dockat doby, kdy bude stat platit Grygarkovi odskodneni za jeho korupci. Budu interpelovat min Benesevou
— Jakub Michálek (@JakubMichalek19) July 30, 2019
Tak nejprve nějaká fakta: Justice v kauzách kolem pánů Janouška a Grygárka neselhala, jen přiléhavě posoudila šlendrián, který k soudu odevzdala policie a státní zástupce. Korupce je v Česku nadále nelegální. Odškodnění pro pana Grygárka je velice reálná varianta, jen nebude za korupci, ale za vláčení několikaletým neúčelným stíháním. A pak je tu slibovaná interpelace ministryně spravedlnosti. Představa právního experta (!) Pirátů Jakuba Michálka je nejspíš taková, že ministryně zvedne telefon, zavolá někam do justice a požádá o změnu rozsudku v souladu s přáním lidu a Pragováků. Taková praxe tu již byla, psala se 50. léta a říkalo se tomu politické procesy. Čili pokud si chce pan poslanec Michálek stěžovat, doporučujeme lampárnu na Hlavním, napáchá míň škody sobě i okolí.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Česká televize zjistila, že existují fake news, a rozhodla se s tím vyrovnat svým typickým způsobem: vyrobí estrádu. Do podzimního schématu zařadí „zábavnou panelovou show, ve které populární osobnosti glosují falešné zprávy z internetu a médií“ s názvem To se ví. Garantem zábavy a lidovosti budou Aleš Háma a Halina Pawlowská, čili půjde o takové Banánové chybičky.
„Cílem je ukázat, že v dnešním světě online zpravodajství a dezinformací je komplikované odlišit skutečnost od lži, pravdivou zprávu od té falešné, ale především, že můžeme brát situaci s nadhledem a pobavit se.“
(z oficiálního presskitu České televize k podzimnímu schematu, Mediaguru.cz)
No tak hurá, sranda bude. Představujeme si to asi takhle: A už nám nastupuje tým rudých. Soutěžní otázka zní: Který server spolu s kremelským tankovým generálem Zbytkem rozpoutal kauzu lithium, která ovlivnila sněmovní volby v roce 2017? Ano, správně, byl to server Aeronet! Sláva, rudí mají deset bodů, potlesk z publika. Prostě existují špatné nápady, horší nápady a pak je tu nápad udělat si z války, v níž se nacházíme a jejíž důsledky teprve naplno všichni poznáme, televizní řachandu. Gratulujeme.
- Vyčleňuje se nám zde nová fronta disidentů. Mívá to vždy stejný průběh: Méně známý člen či příznivec hnutí ANO se x let podílí na holdingových rejích, nese spoluzodpovědnost za oblbování lidu, nakonec však vlivem různých okolností (zapuzení, odřeknutí peněz na koncertní šňůry, vykopnutí do Evropského parlamentu) prohlédne – a je za hvězdu. Poslední případ se týká čerstvé europoslankyně Radky Maxové.
„V ANO se hodnotí především loajalita, ne skutečná práce.“
(Radka Maxová pro deník Právo, 2. srpna)
Čili dobré ráno. V našem světě má samozřejmě každý na změnu názoru nárok, proč ne, nikdy není pozdě. Mělo by to ovšem mít nějakou štábní kulturu, tedy například veřejná omluva následovaná rezignací na všechny veřejné funkce, k níž paní poslankyni hnutí dopomohlo. Jinak jde samozřejmě o obyčejnou licoměrnost až zbabělost.
- Kyprem otřásá skandál, který způsobil tamní biskup pravoslavné církve Neophytos svými slovy o „vzniku“ homosexuality.
„Homosexualita je většinou problém, který se přenese na plod, když má těhotná žena anální sex a líbí se jí to.“
(biskup Neophytos během diskuse s LGBT aktivisty, Reflex.cz, 27. července)
Věc má vývoj, kyperský ministr spravedlnosti už podle webu New York Post oznámil, že instruoval policii, aby biskupa začala vyšetřovat pro možný hate-speech. My se ovšem se záležitostí vyrovnáme poeticky, krátkou básní z Bestiáře amerického beatníka Kennetha Rexrotha (v překladu Antonína Přidala).
Sv. Tomáš Akvinský myslel,
Že supi jsou lesbičtí
A že je oplodňuje vítr.Když hledáte fakta o životě,
Papežští intelektuálové
Mohou být velmi ošidní.
To je zhruba vše, co pro vás tento týden máme, klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
6 komentářů
Grygárka neodsoudí, protože by museli odsoudit sami sebe. Je to jedna mafie.
Což autorovi neuniká, pouze stav justice ignoruje…
No ne pane Malecký, Vy jste šel do sebe…. Tak ještě uvidíme jak budete psát, až Benešová odvolá za ten šlendrián Zemana i s tím jeho Ištvánem.
Mimochodem, když už mluvíme o možnosti odvolávání, tak zrovna dnes vyšla na echo24 aktualita „Bradáčová čeká rozhodnutí o případné obžalobě Babiše do konce prázdnin“, přičemž jak se dále v článku píše, Lani tato lhůta nemusí být konečná“
Ty důvody proč se podání žaloby stále odkládá se dají odhadnout, díky schizofrennímu režimu naší justice nemá státní zastupitelství žádnou jistotu, že mu nějaký soudce, dle jeho právního názoru, sebelépe formulovanou a důkazy podepřenou obžalobu, neshodí ze stolu- Tudíž zda i případ Babiš neskončí podobnou blamáží jako případ Nečas…
Potom by i paní Benešová měla o úvahu, koho odvolat, víc
K 1) Jen poznámka, také se nechci „dockat doby, kdy bude stat platit Grygarkovi odskodneni za jeho korupci.“ Je mně, na rozdíl od poslance Michálka (Piráti), úplně jedno, jestli selhala justice, nebo jestli justice jen „přiléhavě posoudila šlendrián, který k soudu odevzdala policie a státní zástupce.“ A také si nebude stěžovat ani na lampárně, ani nebudu interpelovat Benešovou.
K 2) Jsme ve válce? Já jsem jednu zažil, od začátku až do konce, ale to vypadalo jinak než to, co je dnes. Pokud ovšem autor článku na válce trvá, podívejme se jak se zachovali klasici, třeba klasik jaroslav Hašek. Ten tedy neudělal to, co na rozdíl od něho, co ČT udělat hodlá, totiž „udělat si z války, v níž se nacházíme a jejíž důsledky teprve naplno všichni poznáme“, televizní řachandu“. Ona totiž tehdy ještě televize nefungovala v tom rozsahu jako dnes, prostě věřejné pravidelné vysílání se nekonalo. Jinak by Hašek, autor světově známé a obdivované psané „řachandy“ o válce, „v níž se nacházel“, určitě proti „televizní řachandě“ nebyl. A tak proč by měla vadit nám, ta „řachanda“?
K 3) Nevím, co je na biskupově, medicinsky jednoznačně zcestném názoru, nenávistného. Spíše si myslím, že kyperský ministr spravedlnosti nenávidí, bůhví proč, biskupa a chce ho dehonestovat, ne-li dostat do tepláků.
Tak ono, i v rámci satirického pojetí této rubriky je nutné upozornit, že „. Představa právního experta (!) Pirátů Jakuba Michálka že nejspíš taková, že ministryně zvedne telefon, „,,,atd .. je zcela správná.“ Zove se to stížnost pro porušení zákona, resp. – ve správních řízeních- kasační stížnost, a pan ministr, resp. jeho lidé samozřejmě takovou možnost mají. (Tedy, nikoliv snad telefonem, leč úředně písemně, přesněji dnes i přes datové schránky, což jde i mnohem rychleji). Proč jsem zdůraznil kasační stížnosti je asi jasné, protože – a je to veřejně známo, tyto používá zcela vědomě ministerstvo financí jako součast tzv „zakleknutí na firmy“, tedy jejich státem řízené likvidace.. Tudíž, jestli se snad pan Malecký obává, že „..Taková praxe tu již byla, psala se 50. léta a říkalo se tomu politické procesy. „, tak je nutné si přiznat, že to funguje zase, leč říká se tomu dnes právní stát…:)))