Jak Andrej převzal Moniku, kdo je Keyser Söze české politiky a co zjistil Václav Klaus ve Varech
PSÍ UŠI. Léto bylo letos krátké, ale příjemné. Pan, promiňte, soudruh Babiš se nám na turné pěkně opálil, Češi utratili prachy na zimní otop v Chorvatsku a pomalu tu máme podzim. Původně jsme si chtěli užívat tradiční letní pauzy k tomu, abychom Psí uši v neděli nevydávali a užívali radovánek, ale teplotní pokles nám oživil skomírající a korající satirické buňky natolik, abychom aspoň tento díl vydali. A pokud nedojde k návratu javánské džungle do českého podnebí, vydáme v červenci i další.
- Když loni v říjnu Andrej Babiš prohrál sněmovní volby, okřikl tehdy na tiskové konferenci novináře, aby se na nic neptali jeho manželky Moniky, nebo něco řekne. Tedy ona.
„Mojí paní se prosimvás na nic neptejte, jo? Děkuju.“
(Andrej Babiš na dotaz pro Moniku Babišovou, zda by chtěla, aby byl znovu premiérem, Aktuálně.cz, 9. října 2021)
Předseda opozice a jediný aktuální nekandidát na prezidenta má nejspíš dobrý důvod si domácí úlohy rozdělit ve prospěch otevírání své ústní nádržky a Moničina neotevírání, a to i při znalosti důsledků, když expremiér náhodou své úste nekontrolovaně otevře. Monika totiž už jednou promluvila, jak si nyní s vděkem připomněly české sociální sítě:
Blesk: Vy jste ale v tu dobu byla vdaná…
Monika Babišová: „Byla a vlastně je to tak trochu i jeho chyba. Věděli jsme o sobě navzájem ještě před svatbou s mým bývalým manželem. On se ale styděl mě oslovit. Pak mi vyprávěl, že když mu přišlo svatební oznámení, rozhodl se, že mi to vymluví. Ale protože zrovna zakládal Agrofert, časově mu to nevyšlo. Prostě na mě zapomněl. Nechal mě, abych se vdala, a přišel až za rok.“(Monika Babišová vypráví, Blesk.cz, 12. září 2014)
Děkujeme za tu vzpomínku, která nám vhodně doplňuje mozaiku a říká, že Babiš kromě poloviny českého chemického průmyslu a podniků zemědělského zásobování nepřátelsky převzal i paní Moniku.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Co tím chceme říct: Cena za 25 procent hlasů oblblého českého voličského lidu bude letos vysoká. A to bez ohledu na to, jestli Babiš nebo kterýkoli jiný superpopulista – nebo chcete-li politický nemrava – postoupí do druhé kola či dokonce až do funkce prezidenta. Náš dojem je takový, že nikoli, a je to nejspíš i dojem lidu zpovídaného v Babišových focus-groupech, jinak by už kandidaturu ohlásil a nedělal kůžičky. Nic to nemění na tom, že nás ve jménu ambicí vyhnout se kriminálu, udržet ještě aspoň chvíli v chodu konstrukci o úspěšné české firmě, „ktorú som vybudoval“, a vrátit se na vítěznou vlnu po loňském volebním propadáku, čeká kampaň, která zase o kus sníží hladinu dna našeho už tak prohnilého rybníčku. A makají na tom i jiní obvyklí podezřelí.
„V neposlední řadě je svoboda ohrožována i pokusy o znovuzavedení cenzury. Chtěl bych připomenout, že v době bitvy o Británii Angličané nikdy žádným způsobem neomezovali propagační nacistické vysílání do Británie, protože věřili sebevědomí a moudrosti svých občanů.“
(Keyser Söze české politiky v úloze prezidenta, Rudolfinum, 8. července)
Miloš Zeman nám v projevu určeném pro celou Evropu nějak zapomněl sdělit, kde přesně ta cenzura v Česku je. Už to, že Zemanovy řeči, včetně nejrůznějších pussies, posledních deset let přebírají všechna zdejší média, spíš svědčí o panujícím hyperliberálním prostředí. Nejspíš měl na mysli krátkodobý zákaz Sputniku, čemuž rozumíme, to nejednoho kremlofila, pár měsíců převlečeného za protiputinovského aktivistu, zabolí.
- Zemanova tragédie ale pořád není tak hrozná jako u jiných obvyklých podezřelých. Pořád ještě ho zvou do Rudolfina a po přečkané sabotáži ze strany západních imperialistických centrál, zmařených bdělými zástupci moravských vlekařů a ruského petrochemického průmyslu, se těší jasné mysli. Přečte v Domě umělců, co mu Aeronet na mysl přinesl, a má vyděláno. To jiní myslitelé se musejí složitě pouštět na pole kinematografie a kulturní politiky vůbec, aby upozornili na své skvělé myšlenky. Třeba tadyhle pán, kterého nebudeme jmenovat, abychom nedělali reklamu národnímu státismu a anti-baby-řepismu.
„Významný podíl na zpravodajství má karlovarský filmový festival. Dozvíme se i to, že se při sobotní slavnostní večeři v Puppu podával lososový pstruh s marinovanou baby řepou a s koprovým tvarohem. Nebyl jsem tam, ale prolistoval jsem objemný katalog filmového festivalu. Když čtu zkrácené osnovy filmů, zdá se mi, že si tam dali sraz progresivisté celého světa. Zaujala mne ale i jedna zdánlivá maličkost. Filmy mají v katalogu uvedený i stát, kde film vznikl. V drtivé většině případů to však není jen jeden stát. Byly to dva, tři, čtyři, jednou i pět států. Vidím v tom propagaci kosmopolitismu proti národnímu státu. Nikdo mi nevysvětlí, že jde o autentickou spolupráci. Je to móda, která má něco naznačit. Znamená to, že už nemůže být natočen film italský, švédský či španělský? Přestávám tomu rozumět.“
Poznáte autora, který právě objevil koprodukční filmy? Pište na adresu [email protected].
- V neposlední řadě těch, kdo neochvějně stojí za zblbnutím lidu až do úmoru, stojí některá česká média. Hlavně ta, která se tvářila, že za jejich nablbstvím stojí nedávno odešlá šéfredaktorka, ale pravda asi bude, jak už to bývá, poněkud složitější.
Tak sláva. Česká pobočka SPD Prima NEWS investigativně odhalila auto od mrtvoly. Jen tak dál.
Klidnou mysl a žaludek.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
8 komentářů
Ale jo, dá se tomu ještě zasmát, ovšem ten fakt, že Psí uši musí při kritice vládní opozice citovat z bulváru naznačuje, že to tak hrozný nebude.
Nakonec, i v případě toho festivalu, ono je rozdíl mezi „jenom koprodukčním “ filmem (mezi nimi se i nějaké kvalitní najdou), a koprodukčním progresivistickým filmem. Což značí že to je takovej propadák, že už to jeden stát ze svej daní platit nechce. A stejně se dá čekat, že většinu nákladů pokryjou kulturní dotace z Brusele…
No a hlavně, že od filmového festivalu ve Varech, se kulturně, víc než že se tam přijede pražská smetánka společně zchlastat, čekat nedá..:))))
Na každý film se napřed musí najít peníze, potom se natočí a teprve potom se přijde na to, že to je propadák!? Takže teprve potom se začnou státy domlouvat, kdo to zaplatí? To je pěkná kravina!
Tak tohle je přímo na lekci z rozdílů mezi kapitalistickým a státním hospodařením.
Za kapitalismu, když privátní investor (jistě že předem) investuje do natáčení filmu, tak se stará zda ten film bude komerčně úspěšný, tedy aby na něj přišlo co nejvíc lidí, a měl z toho zisk.
Protože, pokud je z toho propadák, tak je z toho jeho ztráta.
Zatímco, pokud do filmu investuje stát, tak je mu to fuk, protože on z toho žádné peníze jako zisk nechce, dá prostě dotaci, a pak se společně s kritiky raduje jak podpořil domácí (či evropskou) kulturu.
V čem je průšvih, že zájem o takovou státní podporu kultury je zejména mezi moderními filmaři nebývale roste (bez toho by si ani neškrtli), takže jsou ty podpory malé a je lepší si těch žádostí do různých států podat více…:)))
Je na vás vidět, že vás zapomněli pozvat a tak jste jim to vytmavil.
Proc by se proboha na varskej festival muselo zvat? Vite proc se mu rika batuzkovej? Tam muze prijet kazdej, vykoukat kolik filmu chce a prespavat treba na lavice.. Pro VIP jsou akorat ty chlastacky, ale o to opravdu slusnej clovek nestoji..
Slušný člověk ne, ale to se vás netýká.
„…..Ale protože zrovna zakládal Agrofert, časově mu to nevyšlo. Prostě na mě zapomněl. Nechal mě, abych se vdala, a přišel až za rok.,,,,“ ,,,to je přesně vysvětlení pro tupé a blbé voliče ANO!
Sprosťáku.