Hnědá je dobrá, burkiny v regionech nechceme a policejní zátah na vodotečích

Napsal/a Robert Malecký 23. července 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Především se musíme našim čtenářům omluvit, že dnes budou v našem psaní vystupovat lidé, o kterých nikdy neslyšeli. Vydali jsme se totiž po vzoru našeho pana prezidenta do regionů, kde se vyskytují rázovité postavičky a s ještě rázovitějšími názory. Pro pochopení, proč je tato země odsouzena k dlouhé cestě do horoucích pekel, je ale tato sonda nutná a vzorek reprezentativní.

  • Přesně v tu chvíli, kdy si myslíte, že politická debata v Česku našla svoje dno a již dál není kam klesnout, objeví v Litoměřicích burkiny. Ne, že by tam někdy byla nějaká muslimka na koupališti, to ne, ale mohla by. Tedy už nemohla. Na stráži bílých hodnot tam stojí jako pevná stráž místostarosta Karel Krejza (ODS).

„Pokud naše žena jede na dovolenou do muslimských zemí, musí dodržovat tamní zvyky včetně zahalení při koupání. Stejně tomu musí být i opačně a měli bychom být v tomto ohledu nekompromisní.“
(Velký bílý náčelník Karel Krejza na webu města Litoměřice, 17. července)

My samozřejmě chápeme, že když má někdo tolik žen jako pan Krejza, může být finančně náročné je všechny do nějaké muslimské země vyvézt. Přesto by si při chroupání sena na Zahradě Čech mohl o dovolených v muslimských zemích něco přečíst aspoň na internetu, ten v Litoměřicích podle všeho mají, když mají web. Ale možná je to všechno úplně jinak: Krejza nejspíš dobře ví, že se žádné naše vaše ženy na dovolené zahalovat nemusejí, to jen krajský lídr ODS do sněmovních voleb zavětřil šanci otočit kormidlo kampaně do hnědých vod. ODS to na severu Čech zkoušela už dřív (Řápková, Šulc) a příliš to nefungovalo. Tak uvidíme.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Odvážnější lidé, kteří se z Prahy vydají až za Litoměřice, mohou dojet až do Litvínova, nebo nedejbože do Varnsdorfu. Tam už před nějakým časem zakázali lidem na veřejnosti sedět, protože při sezení je napadají všelijaké myšlenky a potom páchají. A páchání v ČR nechceme. Jenže teď jim vyhlášky na návrh ombudsmanky Anny Šabatové zrušil Ústavní soud.

„Mohla si tady udělat kancelář, mohla tady zadarmo bydlet. Dali bychom jí všechno k dispozici, aby viděla v reálném světle, jak to tady vypadá. Nepřijela, rozhoduje z kanceláře v Brně.“
(Starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček, 14. července)

Zajímavé je, že jak jde o tento druh „boje proti nepřizpůsobivým“, jak se v kraji říká nahnědlým rychlým řešením, je Horáčkovo ANO v plné shodě se sociálními demokraty.

„Město Litvínov se snažilo bránit právo obyvatel na klid a pořádek ve městě, paní ombudsmanka brání „právo“ dělat binec a obtěžovat slušné lidi. Já souhlasím s kolegy z Litvínova i Varnsdorfu, protože místní situaci znám, paní ombudsmanka a soud zjevně ne!“
(šéfka krajské tripartity Gabriela Nekolová, 19. července)

My jsme v této souvislosti sepsali několik paragrafů, jimiž by měla být novelizována Ústava a zákon o Ústavním soudu, aby k těmto nepříjemnostem nadále nedocházelo a strážci slušných Čechů byli spokojeni. Doufáme, že jsme pana Horáčka a paní Nekolovou pochopili správně.

(1) Obecní vyhlášky jsou vždy v souladu s Ústavou, protože o nich rozhodovali lidé, kteří brání právo na klid ve městě a situaci znají.

(2) Když už soud rozhoduje, nečiní tak v soudní síni, ale výhradně ve Varnsdorfu, v Litvínově nebo v Krupce.

(3) Úřad ombudsmanky v Brně se ruší, bydlet a úřadovat bude střídavě u Horáčka a u Nekolové doma v kuchyni.

  • V boji proti nejzávažnějším formám zločinu se místní samosprávy mohou plně spolehnout na Policii ČR. Ta se pochlubila nevídaným úlovkem, kterým ochránila bezpečí našich vašich blízkých na vodních plochách a vodotečích vůbec.

„Začátkem letních prázdnin proběhlo bezpečnostní opatření s názvem Voda 2017. Akce byla zaměřena zejména na kontrolu plavidel, přístavišť, půjčoven lodí, vodáků, plavců, rybářů, vůdců malých plavidel, požití alkoholických nápojů nebo jiných návykových a psychotropních látek atd. Celkem 279 zúčastněných policistů na 89 akcích zkontrolovalo 606 plavidel a 93 přístavišť.“
(mluvčí Policejního prezidia Petr Habenicht, 19. července)

Impozantní čísla! A teď si řekneme, kolik ta armáda tří stovek policajtů našla při těch devadesáti přepadovkách závadových osob pod vlivem alkoholu: osm. Zpráva policejního prezidia už bohužel neuvádí, kolik bylo mezitím například vykradeno aut, kolik z tohoto počtu (ne)bylo či (ne)bude nakonec objasněno a kolik takových událostí lidé už ani polici nehlásí, aby se nestali ze strany sepisujícího úředníka v uniformě terčem posměchu. Hlavně ale, že má stát v prioritách bezpečnostní politiky jasno.

Tak klidnou mysl, auto není trezor.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)