Komu pomůžou hlasy z ciziny. Expati jako strašák i „důkaz“ zfalšovaných voleb
KOMENTÁŘ. Volby se často přirovnávají k dostihům; když ale dopadnou tak, jako poslední Velká pardubická, kdy se nepodařilo určit vítěze a koně tedy vyhráli dva, je tu problém. Americké volby budou také „nos na nos“, ale Donald Trump a Kamala Harrisová nejsou žokejové Faltejsek a Myška a na stejný stupeň vítězů spolu nevylezou. Jejich závod by mohly rozhodnout hlasy voličů žijících v zahraničí.
Jen v České republice žije přes deset tisíc občanů Spojených států. V Kanadě jich je přibližně milion, podobně jako v Mexiku. Nezanedbatelné počty amerických expatů jsou v západní Evropě, třeba v Británii je jich na 325 tisíc, v Německu 240 tisíc…
Celkově se počet Američanů mimo USA odhaduje na zhruba 5,5 milionu, jiné údaje jsou dokonce až o milion vyšší.
Rozdíly jen v desítkách tisíc hlasů
Ne všichni mají samozřejmě (s ohledem na věk) volební právo, podle odhadů amerických úřadů jde asi o tři miliony oprávněných voličů (z toho přes 600 tisíc v Kanadě). Významnou položkou jsou američtí vojáci: ke konci roku 2023 jich v zahraničí sloužilo přes 170 tisíc.
Zkušenosti z předchozích voleb nicméně ukazují, že v cizině se k volebním urnám dostaví ne víc než deset procent Američanů. Může se to zdát jako nízké číslo, ale americké prezidentské volby jsou v tomto tisíciletí vždy velmi těsné.
Související články
Občanskou válku v USA nečekám. Ale vyhraje Trump, odhaduje amerikanista
Když například Donald Trump v roce 2016 zvítězil nad Hillary Clintonovou, ve třech klíčových státech to bylo v součtu jen o 80 tisíc hlasů. Volby v roce 2020 rozhodl dokonce jen rozdíl 44 tisíc hlasů ve čtyřech amerických státech.
A jak připomíná americký politický server Gzero Media, v roce 2000 vyhrál George W. Bush na Floridě těsný souboj o Bílý dům díky pouhým 537 hlasům právě od expatů ze zámoří.
Jak známo, největší spiknutí světových elit a manipulace voleb se odhalí na internetu, za klávesnicí a z tepla domova.
Pozornost na voliče žijící v zahraničí se obrátila nedávno v Moldavsku, které hlasovalo v referendu o tom, jestli do své ústavy přidat cíl vstupu do Evropské unie. Bylo to nakonec velmi těsné: pro se vyslovilo 50,4 procenta, proti bylo 49,6 procenta.
V Česku moldavské hlasování vyvolalo neobvyklý zájem (alespoň na sociálních sítích), přičemž část pisatelů měla za jasné, že hlasování rozhodly „zfalšované hlasy z korespondenční volby ze zahraničí“.
Jak známo, největší spiknutí světových elit a manipulace voleb se odhalí na internetu, za klávesnicí a z tepla domova. Ani člověk nepotřebuje vědět, kde leží nějaké Moldavsko.
Faktem sice je, že v zahraničí hlasovalo skoro čtvrt milionu Moldavanů, ovšem drtivá většina „jako doma“, tj. přišla osobně do volebních místností na svých ambasádách. Jen 1344 jich poslalo svůj hlas korespondenčně.
Už je to tady! Už je to tady!
Na tom, že hlasy ze zahraničí (a z velkých měst) obvykle přicházejí jako poslední – a tak přirozeně mají schopnost do výsledku zasáhnout „na poslední chvíli“ – není nic zvláštního. Zkušenost s tím má ostatně i Česko.
Dokonalým příkladem jsou parlamentní volby v roce 2006. První výsledky, takřka finální, napovídaly tomu, že těsnou většinu 101 mandátů získá sociální demokracie a komunisté.
Atmosféra ve volebním štábu ČSSD byla tehdy euforická, politici a spřátelené osoby skandovaly „Už je to tady!“ a přítomným novinářům nenávistně vzkazovali, že „Teď uvidíte“.
Jenže ono to „tady“ nebylo. V pozdních nočních hodinách se dosečetly právě hlasy voličů ze zahraničí, kteří levici tradičně nemusejí a kyvadlo se zhouplo o dílek zpět. Výsledkem byl volební pat dvou uskupení: ODS, KDU-ČSL a Strana zelených versus ČSSD a KSČM. Každé získalo po sto poslancích.
Tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek z kapsy vyhnanou výhru nevydýchal a veřejně obvinil ODS z manipulace voleb a situaci přirovnal k událostem února 1948.
Tehdy ale ještě sociální sítě a konspirace ve společnosti tak „nefrčely“ jako dnes a tak příznivci levice zůstali doma na gauči a nevrhli se do ulic, jako to udělali následovníci Donalda Trumpa s útokem na Kapitol v lednu 2021, když nabyli dojmu, že volby, v nichž jejich kůň Trump prohrál, byly zfalšované.
Postarat se sami o sebe
Ale ještě zpět k moldavskému hlasování. Těsný výsledek s vlivem hlasů ze zahraničí dodal munici tuzemským alarmistům a odpůrcům korespondenční volby. Ať již anonymním (viz tweet níže), tak z řad politiků.
OBROVSKÉ VOLEBNÍ PODVODY VLÁDY,
BĚHEM NOCI V MOLDAVSKU!
Po korespondenčním hlasování je najednou všechno úplně jinak!
Připravuje se volební podvod i v Česku??Mluvčí moldavského premiéra Daniel Voda řekl, že mezi posledními se sčítaly hlasy ze zahraničí. Takže to rozhodly… pic.twitter.com/busSQrV5cY
— ČítárnyKnihy (@citarnyknihy) October 21, 2024
Možnost korespondenční volby pro občany ČR v zahraničí totiž letos v červnu hlasy vládní koalice prošla. Použitelná bude už příští rok ve volbách do Poslanecké sněmovny.
Hnutí ANO či SPD hřímají, že rozhodnutí „poškodí demokracii“ a povede k falšování voleb. Zrovna tahle dvě uskupení se ráda poohlížejí na současné Slovensko, avšak v případě korespondenční volby záměrně ignorují fakt, že u našich sousedů (vedle Slovenska i v Rakousku, Německu a v Polsku) už roky korespondenční volba funguje – a bez problémů.
Je přirozené, že populistické strany se hlasů ze zahraničí (nota bene zjednodušených tím, že nebude nutné kvůli hlasování cestovat mnohdy stovky kilometrů) bojí.
Venku jsou obvykle aktivní lidé, ti, kteří jsou zvyklí starat se sami o sebe a ne čekat s nataženou dlaní, že se o ně má postarat stát. A volí tedy spíše doprava, liberálněji, ne národovecky, ne populisticky… Což se pochopitelně stranám (hnutím) jako je ANO, SPD nebo komunisti líbit z podstaty věci nemůže.
Nepřekvapuje proto ani to, že i Donald Trump předem, preventivně a bez důkazů tvrdí, že hlasy, které dorazí ze zámoří, jsou podvodné a ohrožují svobodné a spravedlivé volby.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Cattani Evropské unie? Praní špinavých peněz bude hlídat Italka
Ficovy čistky rok poté. Průvan ve slovenské státní správě v číslech a grafech
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
53 komentářů
Aktivní lidé venku ? Hm ? Z mnoha zemí jsou venku jen gastarbeiteři. Ten, kdo v zemi nežije, neplatí v ní daně, by neměl právo v ní ovlivňovat život. Říkám ne korespondenční volbě, říkám ano přímé demokracii, kdy kvórum pro platnost referenda by měla být nejnižší volební účast do Sneátu.
BLáboly. Kdo jiný je aktivní než právě gastarbajtři. Socky a důchodci spoléhající se na dávky od státu určitě ne. Existují země a Moldavsko patří mezi ně, kde právě gastarbajtři jsou největšími přispěvateli do rozpočtu. Protože co, soudruhu? No protože posílají domů peníze, z nichž žijí třeba celé rodiny, které v Moldavsku a zvláště v Podněstří zůstali.
Jenže např. u nás toto neuvidíte.
Což jsou samozřejmě jen tvoje nesmyslné dojmy.
Korespondenční volba logicky podráží důvěru v regulérnost voleb. Na tom není nic k nepochopení.
Že plavčíkovi nejde pod nos fakt, že korespondenční volba je umožněna v desítkách zemí světa a narozdíl od rusáckého uplácení domácích voličů na ni nikdy nikdo relevantní neshledal nic závadného je nejen pochopitelné, ale dokonce evidentní.
To, že v jiných státech mají podvodné volby, není důvodem, abychom je měli i u nás.
Nepochybuju, že zfalšovanými a manipulovanými volbami v rusácku, venezuele, bělorusku a i orbánistánu se nikdo řídit nechce a nebude.
mam par znamejch, ktery cas od casu firma posle na par mesicu do USA a Kanady na praci, ale normalne zijou tady.
predstava, ze nasednou do letadla a zaleti do nejblizsi volebni mistnosti, jak si to predstavuje opozice, je pro tyhle specialisty z casovych duvodu nesmyslna.
*
v tyhle souvislosti me napada prirovnani k letosnim povodnim na jesenicku, kvuli kterym opozice chtela volby posunout, protoze nebylo moc kde volit, pritom uplne jednoduchy reseni bylo zaridit si volebni prukaz a odvolit v nejblizsi volebni mistnosti par kilometru daleko.
a zrovna v tech obcich kterych se to nejvic tykalo, 3/4 lidi dlouhodobe voli ano+spd+komouse+ostatni bizani strany, ktery jsou proti korespondencni volbe.
.
takze pro volice ano, spd, komouse… je problem jet par km do sousedni obce, ale pro ty co jsou v zahranici by podle nich nemel byt problem letet nebo jet treba nekolik tisi km tam a pak zase nazpatek …
Jenže voličský průkaz lze zařídit nejpozději týden před volbami, a to ještě povodně nebyly. Opět by se musel měnit „jednoúčelově“ zákon.
o voliccsky prukaz muzes pozadat osobne 2 dny pred volbami na obecnim urade v miste trvaleho pobytu, pro krajske volby konkretne do stredy 16:00. tak zase nelzi pergile, ze tejden. tejden plati kdyz to vyrizujes postou nebo elektronicky.
nic jednoucelove menit nemusis, narozdil v pripade posunu voleb, jak pozadovala opozice v cele s tim tipkem, co donasel StB.
Jenže musejí mít v té době úřední hodiny, což na menších obcích, kdy bývají úřední hodiny jednou či dvakrát týdně, nemusí na ty dva dny stačit. Vyřizoval jsem si VP k celostátním volbám, takže o tom něco vím.
tak se urednik prizpusobi a ne za zavre kram, kdyz je potreba aby tam byl
jen hledas vymluvy na ty tvoje nesmyslny vyplody
Proč by úředník neměl zavřít krám, když nemá úřední hodiny? Na vesnicích je to člověk, který tu úředničinu dělá za zlomek svých celkových příjmů a mimo úřední hodiny má své práce dost.
Za prvé, zrovna těmhle Vašim kolegům ten způsob korespondenční volby jaký se u nás zavedl, moc nepomůže. Když si ho prostudujou, zjistí že by se museli několik měsíců předem zaregistrovat na té ambasádě, tam uvést /předem/ napevno adresu kde v tom státě budou, ¨
právě na tuhle adresu jim poštou v nějaké mezidobě pošle z ambasáda balíček s těmi volebními obálkami – ten si tam hned vyzvednout na poště, vyplnit ty obálky, a hned poslat zpátky, aby se to stihlo do dne voleb.
Je to pro ně takto příhodné?
Za druhé asi jste v případě těch našich voleb během povodní přeslechl ten zásadní argument, že totiž stejně místní lidi volit moc nepůjdou , protože maj jjiný starosti, plný ruce práce s odstraňováním následků škod ve svých domech.(aby vůbec kde měli žít)
Když si k tomu přidáte že v těch lokalitách byly poničený i silnice mosty, veřejná doprava nefungovala atd , tak potom posílat je ať si zajedou nějam do jiné vsi volit a zpátky, by asi nebyl dobrej napad.
Nicméně – jak asi dobře víte, tak stát najednou mimořádné prostředky našel a nabídl. Klidně i vojenské stany či vozidla plus agregáty, atd. Takže ty volby se konaly tam konaly kde měly.‘
A za 3) pokud se týče těch budoucích korespondencích voleb. Když už to platit bude, tak proč by pak aj levice neoslovila své krajany na Západě. Když jim třeba prozradí kolik je český důchod v přepočtu na západní měnu nebo dle různých indexů spotřeby),. třeba nad Čechy zapláčou a ty hlasy české levici dají…
zaregistrovat na abmasade se musis bud pisemne nebo datovkou nejpozdeji 35 dni predem, nebo osobne nebo prostrednistvim nekoho jinyho s overenym podpisem 2 dny pred volbama, takze kdyz nestihnes ten 35 denni termin, tak mas vic jak mesic na to aby sis udelal vylet na ambasadu zrovna kdyz se ti to hodi, nebo tam tam pojede nekdo jinej a zaridi to za tebe a za dalsi lidi, kteri mu daji zadost s overenym podpisem.
ty tvoje nekolik mesicu predem je bohapusta lez
*
lzes soustavne pergile, nebo opravdu nevis, jaka je realita ???
ad 3)
kdyby tady komunisti od 1948 nedevastovali zemi, tak beres duchod prinejmensim jako v rakousku.
v 1955, kdy z rakouska odtahla ruda okupacni armada, melo ceskoslovensko a rakousko stejny HDP na hlavu a to komousi uz 7 roku zemi devastovali. o pouhych 34 roku pozdeji, v 1989, melo rakousko HDP na hlavu 4x vetsi.
az na slovinsko, ktere bylo za bolsevika polozapadem, protoze te tam komunisti bez vyjezdni dolozky nepustili, ma cesko nejvyssi duchody z postkomunistickych zemi.
chtel bych videt tu ceskou levici na Zapade pergile, to je asi neco tak abstraktniho jako paroubkovi martani
… HDP se tady nesledovalo… Tedy srovnávání této položky je zcela mimoběžné… Musíte tedy najít jiné konstanty…
zpetne dopocitany
za pouhych 41 roku pod terorem komousu jsme se propadli mezi rozvojove zeme
kazdej kdo na konci 1989 vyjel do rakouska nebo zapadniho nemecka videl ten diametralni rozdil
a taky to, ze se svejma smesnejma prijmama jsme mohli maximalne tak olizovat vylohy z chodniku, ale ani na to kafe jsme nemeli
… vy tady uvádíte HDP, který se za minulého režimu nesledoval…Tím jste se dostal do dogmat nynějšího posuzování, který s minulým nemá vůbec co společného – třeba taková “ kvalita rohlíku“ tehdy a nyní.. A ani srovnávání příjmů tehdy a nyní je také mimo… Některým „takovým“ (jako vy) to prostě nevysvětlíte
Stále nechápeš, že statistiky se vedly i za komoušů. A z těchto statistik lze vývoj hdp snadno dopočítat. Zřejmě nemůžeš
milovníku ocelových ptáků skousnout, že za bolševika šla životní úroveň občanů této země zu grunt, zatímco státy dříve méně vyspělé nebo totálně zdevastované válkou se rozvíjely mnohem rychleji než těžkoslovensko.
Pavle,
ona se dá odhadovat (a s velkou chybou) ale exaktně ji nedopočítáte.
pro Pavlušu š. – no to jsou ty chimérické dojmy pavluši, které navíc neberou v potaz ani to, že tehdy byly ceny dané, dané, dané – tedy, že to nebyl trh… Tehdy máslo stálo 10,-Kčs, aby teď (při „máselné krizi“) to bylo 70.,- Kč. Tehdy tam byla záporná daň z obratu – a to dnešní HDP vůbec nezná… Je třeba, aby se Pavluša š. dodatečně poučil (i když si myslím, že jeho dogmatismus je nepřekonatelný..).
Korespondenční volební hlasy jsou vždy problematické.V Rakousku se opakovaly prezidentské volby pro nevyjasněnost korespondenčních hlasů. To ,že je máme uzákoněné je fakt, domnívám se ,že nebudou rozhodující ve volbách do PS PČR v r. 2025.Současný prezident P.Pavel byl zvolen i bez korespondenčních hlasů. Poslední generál v prezidentské funkci byl L. Svoboda a bylo to velmi složité období ČSSR.Volby do FS se v té době konaly až v odloženém termínu domnívám se v r.1972.
Souhlasím s p. Zdobinským ,kdo nežije v této republice ať nevolí a když chce tak ať se dostaví na úřad a tam může volit když si myslí ,že má co mluvit do fungování země ve které nežije. Až tu bude žít je to něco jiného , jinak ať nám nevnucuje něco když se mu to třeba nelíbí a sám se vystěhuje mimo naší zem.
1) Korespondenční volba je zavedený nástroj, který běžně funguje a netřeba za ním vidět Satana. Je to ale pouze takový nouzový mezikrok k plně digitalizovaným volbám, které ve vyspělejším zahraničí už fungují, nikoliv tak v našem zaostalém „Rakousko-Uhersku“. A vzhledem k tomu, že u nás digitalizovat skutečně nechceme (aby se náhodou nezjistilo, co proč a kde nefunguje a kdy je třeba se dívat jinam), beru za výrazné zlepšení i korespondenční volbu.
2) Venku jsou ve většině lidé aktivní, vzdělaní, úspěšní, kterým je naše zaprděné zpátečnické Česko malé…tzn. přesný protipól těch, na koho cílí naše populistická opozice (ANO, SPD, Trikolóra, KSČ, Motoristé, atd.atp.), je tudíž logické, že ji budou démonizovat.
3) Autor se dopustil skutečně velké politické korektnosti, když ze známého faktu vybruslil za použití zvratného zájmena…onoseto-samoseto. Věrněji by to rčení mělo znít…“Ve skutečnosti je známo, že největší spiknutí světových elit a manipulace voleb odhalí vždycky ten největší negramot z Horní Dolní“ 😀
1¨Jestli bych dovolil, on je omyl tvrzení, že „nechceme digitalizovat“, protože existuje řada IT projektů které politici protlačili a fungují či fungovaly dobře. Ať dejme tomu Babišova EET, nebo Bartošovo eDoklady, nebo dokonce novinářům jistě známý Registr smluv,
Čiže, a naopak, v případě těch neuspěšných IT projektů to chce hledat a analyzovat ty závažné důvody souběhu politické a odborné neschopnosti..
2) Vůbec bych si nedovolil tvrdit, že většina Čechů žijící v zahraničí jsou „..aktivní, vzdělaní, úspěšní“ – to už je spíše debata o tom, koho tím máte na mysli. A když zjistíte, že to už může být třeba druhá, třetí generace exulantů, tak ten odhad už nemusí platit vůbec. Pak ale – a už jsem to tu napsal několilkrát napsal, i v těch jiných západních státech je obvyklé, že se vyplácejí sociální dávky (i vyšší než u nás), a i v těch západních státech se do vlád dostávají i levicové strany–
3) Onoseto, samozřejmě že ne. Ale i tady na HP se psalo o řetězových propagačních e-mailech, co si i ti lidé posílají mezi sebou.
Ono je to spíš naopak, odhalit a prokázat nepravost) nějaké fake informace na internetu je docela makačka usilovné odborné práce třeba na několik dní, že by to ani pan plukovník Foltýn nedělal.
Nejsrandovnější, petříku, je fantasmagorie, že burešova eet někdy vůbec fungovala tak jak měla, natož dobře. Celou dobu to byl ztrátový a nesmylně zbytečně složitý projekt, který bureš zdaleka nedotáhl, než ho vypustil. Z eet zůstalo leda ee.
A to, že ty si něco nedovolíš vypovídá tak leda o tobě a ne o faktu, že do zahraničí jezdí především ti, kteří chtějí vydělávat a vzdělávat se. Pokud se ty někde vydal s tím, že tam jedeš sosat dávky, tak jsi musel pochopit, že je to u neobčana vždy krátkodobá záležitost, přičemž to poslední, co neobčana sosajícího dávky zajímá, je to aby korespondenčně volil.
1)Ale ano Babišova EET jako IT fungovala naprosto jak mela, to snad nepoprete. Ze byla ztrátové je divná otázka _za všechny IT systemy musí stát platit, zadarmo mu je nikdo neudělá. Jo jiná věc že se nevybralo o tolik víc na DPH. Ale za to nemůže, to byl spatny politici ký odhad.
2)Asi vůbec nechaoete pro koho t, hle korespondenční volby jsou. Nikoliv pro Čechy co si TM vyjedou ať na par t, tyd;nů a i na déle. Tohle je hlavně pro lidi s naším pasem, co tam žijí trvale jako emigranti po celý život.
Jestli neustále změny a totální chaos na poslední chvíli a padání terminálů považuješ za „fungování“ petříku, tak prosím. To ale nic nemění na faktu, že sice IT mohla fungovat jak chtěla (tedy spíš nechtěla) ale za celou dobu si na sebe eet ani nevydělala. Natož aby přinesla něco navíc do rozpočtu. Což byl primární úkol. Takže eet = katastrofa. Jestli něco někdo nechápe, tak ty petříku. Když máš pas, máš české občanství. Dojmy o tom, jak si cizinci hromadně pořizují české pasy, aby pak mohli žít v zahraničí je prozatím to nejsrandovnější, co jsem od tebe četl.
1. Korespondenční volba, protože nemá atributy demokratické volby (není zaručena tajnost a nezávislost) se blíží „volbám“, které jsme tu měli za minulého režimu.
A pokud se týká digitálních voleb, tak to je opravdu jen formalita, po níž vypadnou z příslušného systému předem nastavená čísla. Neexistuje žádná možnost zkontrolovat, zda odpovídají tomu, jak lidé hlasovali.
2. Ať si ti „aktivní lidé“ oprašují státy, v nichž žijí, a o nás ať se nestarají. Většinou jsou hloupí jak bedna kytu a nechápou, co se u nás děje.
3. To, co popisujete, popsal už H. Ch. Andersen v pohádce „Císařovy nové šaty“. Prostě ono: „Císař je nahý!“ si může dovolit vykřiknout někdo, kdo více-méně nemá co ztratit. V té pohádce to bylo dítě, u nás je to tč. „negramot z Horní Dolní“.
Zaručeno není nikdy nic. Tedy podle tebe demokratické volby neexistují. Vlastně sis už, soudruhu lehl na zem a puťkovi nastavil slabiny.
Volby ve volební místnosti, kde komise překontroluje identitu volícího a ztotožní ho s osobou na seznamu voličů daného okrsku, poskytují nejméně prostoru pro podvádění.
Všechno ostatní je jen nástroj volebních podvodů a machinací a nikdo jiný než podvodník to neprosazuje.
Poskytují prostor pro podvádění jako jakýkoli jiný způsob volby. Soudruzi volební komisaři z Gruzie by mohli vyprávět.
Pavle, ano, i při tomto způsobu volby lze podvádět. Rozdíl je ovšem v tom, že pokud budete chtít zfalšovat deset tisíc hlasů, budete potřebovat řádově stovky lidí, kteří by to udělali. Při korespondenčních volbách stačí pár desítek, a když seženete hodně aktivní pomocníky, možná se vejdete pod deset, při digitálních volbách stačí jediný člověk. A tomu, pochopitelně, odpovídá i riziko, že se to provalí.
Fantasmagorie o počtech „dobrovolníků“ zkus poskládat ve venezuele nebo gruzii. Stačí pár zkorumpovaných prorusáckých zločinců.
Hlavním problémem korespondenčních voleb je to, že v nich hlasují lidé žijící trvale mimo stát, a tudíž nenesoucí odpovědnost za to, jak hlasovali. Těch krátkodobě pobývajících mimo území státu, jimiž se ohání výše martin, je zanedbatelné množství.
Druhým problémem je, že u korespondenční volby není možno zajistit autenticitu hlasujícího a jeho svobodu při hlasování, na rozdíl od volby ve volební místnosti. Prostě přijde obálka, ale kdo ji skutečně poslal, a zda nebyl hlasující (pokud to byl skutečně on) pod nějakým nátlakem, se nikdo nemá šanci dozvědět.
Výše uvedené se týká „zákonně“ probíhajících korespondenčních voleb. Problém spočívá také v tom, že se korespondenční hlasy neskonale snadněji falšují, to ukazují i volby v USA.
.
Podezřelé je i to, že korespondenční hlasy často vycházejí opačně než nefalšované hlasování občanů před volebními komisemi. I na tom Slovensku vyhrála, snad dokonce s 80 % hlasů, korespondenční volby polofašistická strana Progresívne Slovensko, a vybojovala jí celkově ve volbách jeden mandát. Naštěstí pro Slováky to pro pokračování cesty k totalitě nestačilo.
Takže korespondenční volby jsou silně problematické a kdo je prosazuje, ten chce podvádět. Jiný význam nemají mít ani nemohou.
.
Pochopitelně, elektronické volby v podstatě jen vygenerují předem zadaný výsledek. Ať mi někdo dokáže, že tomu tak není.
.
Jinými slovy, chceme-li mít demokracii, je takovéto prznění voleb jednoznačně nežádoucí.
Že bych si dovolil jednu až přímo spikleneckou teorii.
Ty vysoké počty korespondencích hlasů na Slovensku se dají přičíst tomu, že slovenští aktivisté prozradili Slovákům fintu, jak se dá hlasovat korespondenčně i ze Slovenska , i když to nebylo povoleno. (na to měli nárok pouze ti co byli právě v cizině).
A ta finta byla v tom, že stačilo aby si Slováci přes internet nahlásili na uřadech adresu v zahraničí, kam jim mají ty volební obálky poslat. Kdekoliv. čili klidně na první adrese za hranicemi. Tam si ty volební obálky vyzvedli a pak je mohli i poslat vyplněné ze Slovenska to už erár nehlídal.
Samo o sobě to žádnej efekt nemělo (leda pocit že o**ebali erár), ale byla to díra jako hrom, když si uvědomíme, že v případě takové korespondenční volby, jediný, komu se ukazovaly doklady, by nějaký pošták kdekoliv, tak toho se dalo při oboustranné dobré vůli s ním využít..Klidně i takhle získat třeba stovky volebních obálek a hlasovat s nimi dle potřeby,,,
Tohle konkrétní info jsem neměl, díky za ně.
Nicméně v USA bylo prokázáno, že se za voleb Trump – Biden „záhadně ztrácely“ obálky vhozené ve čtvrtích, kde se předpokládal vyšší výskyt voličů Trumpa. Takže pokud byste chtěl korespondenčně hlasovat „nekorektně“ bude lepší lístek vhodit v nějaké čtvrti s převahou podpůrců vlády.
A když v USA Republikáni protlačili zákon, že nebudou do sčítání zařazeny hlasy podané po termínu voleb (které v několika státech zajistily vítězství Bidena), tak Demokraté řvali jak prasata na zabijačce.
A v některých státech, kde vládnou Demokraté, je protizákonné se hlasujícího zeptat, je-li občanem USA. Takže tam mohou hlasovat masy ilegálů, které Demokraté do USA natahali.
Je fakt že co jsem četl tak od těch mimulych voleb se Republikáni poučili a spoustu těch děr si vynutili soudně zalepit.
Takže dejme tomu ono nemá opravdu smysl se (ne) ptát voliče jestli je občan USA – volič musí předložit nějaký doklad a ten volební komise kontroluje na seznamu místních voličů, teďy občanů toho státu, stejně jako u nás.
Ne ve všech státech. V některých (ovládaných demokraty) je dokonce nezákonné, aby se komise voliče vůbec zeptala, je-li občanem USA
Pokud Trump prosadí v tomto duchu (aby bylo potvrzeno občanství a identita voliče) nějaký federální zákon, jsou republikáni na dlouho za vodou.
A ještě jedna roztomilost, zaznamenal jsem v některé internetové diskusi, že se volební podvody Demokratům vrátily „jako okovaný bumerang“. Proč? Protože kdyby nebyly, končil by Trump druhé období, během něhož by toho proti převaze Demoikratů v Senátu a s nejistou převahou Republikánů ve Sněmovně Reprezentantů (protože několik zástupců Republikánů tam opakovaně hlasovalo proti němu), spoustu plánovaných věcí nemohl zavést. Nyní má převahu v Senátu a ve Sněmovně Reprezentantů ji má tak velkou, že ti vzbouření reprezentanti si mohou leda trhnout nohou. A navíc má daleko víc států s republikánskými guvernéry.. Takže potenciálně toho může nyní prosadit mnohem víc, než kdyby Demokraté před 4 roky neukradli volby.
COž jsou z prstu vycucané fantasmagorie. V celé USA se musí volič buď předem zaregistrovat nebo mít sebou platný průkaz.
Pavle, není to pravda. Každý stát USA to má jinak a „progresívní“ státy s vedením z Demokratické strany tohle opravdu nemají, jinak by asi lidé z DS v jejich čele nebyli. V jiných státech zase mají b…l ve voličských seznamech, takže „volí“ i léta zesnulí voliči.
Ano, to co tvrdíš není pravda. V celých USA je nutná buď předchozí registrace nebo doklad že kterého se dá ověřit totožnost.
Pavle, v řadě států USA (zejména vedených Demokraty) se nemusí volič prokazovat, nemusí být na volebních seznamech, a nemusí dokazovat US občanství. V Kalifornii dokonce soudruzi Demokraté zakázali členům volebních komisí se ptát voličů, zda jsou vůbec občané.
Ostatně i po nás fašistoidní EU požaduje, a tahala nás kvůli tomu po soudech, aby u nás mohli volit i neobčané.
A v některých státech USA je takový b…l ve voličských seznamech, že Bidena volila většina 100 – 150 letých (dávno zesnulých, leč z volebních seznamů nevymazaných) voličů.
Docela zajímavá rozvaha nad volbami – systémem a jeho aplikací v USA.
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/volby-v-usa-lide-cekaji-podvody.A241101_160328_p_zahranici_nef
Když si položím otázku, jak TOHLE může skončit, vychází mi jediná odpověď.
MAZEC.
K těm našim volbám 2 poznámky
1. Technická . Že totiž stejně ti naši expati nemůžou poslat svůj volební hlas korespondenčně ihned, ale předem musí
a) podat žádost o zápis do zvláštního volebního seznamu velvyslanectví
b) podat žádost o možnost hlasovat korespondenčně
Obojí tedy obvykle osobně na tom velvyslanectví, s pasem v ruce. Čili – té !dlouhéé cestě na ambasádu se stejně nevyhnou – a vetší nárůst voličů nelze tedy očekávat.
ale
2. Politická – většina těch expatů žije v západních /demo/ státech a vědí že
a) i u nich stát vyplácí důchody a soc dávky – mnohde i vyšší než u nás
b) i u nich stát vybírá daně – a mnohde (od občanů – ale přímé i nepřímé), nižší než u nás
c) i u nich se díky této politice jejich státy zadlužují – ovšem stejně jako u nás , za Fialovo vlády.
Sumasumárum, nemají zase tak důvod volit ve vzdálené domovině vládu, která sice tvrdí že vládne „pravicově“ – ale ještě hůř než jsou zvyklí z jejich nového domova.
Btw – je samozřejmě pravda že nemají důvod volit populistu Babise, ale ten o jejich hlasy taky nestojí…
Co je ale zajímavější, když se podíváme, jak vzrůstá podíl extrémní levice v západních státech, tak ta otázka, koho ti expati ‚zejména mladší) budou korespondenčně volit, není tak nezajímavá. Protože i u nás, by se právě těm i levicově extrémistickým stranám těch pár desítek procenta docela šiklo, aby se do toho parlamentu dostaly..
Ono už se jednou stalo i u nás, že se jacísi klerofašisté (kteří konkrétní si už nepamatuji) dostali do PS PČR jen vinou korespondenčních hlasů (tehdy se losovalo, ke kterému kraji se korespondenční hlasy přičtou a los jim vyšel tak dobře, že tam zvedli procento hlasujících pro ni, tak, že se to promítlo do celostátního skóre).
Nepochybuju, že klerofašisté se v česko slovenském soustátí kdysi někam dostali. Jenže pokud sis, soudruhu nevšim, tak ČEskoslovensko už neexistuje.
Klerofašisté tu ovšem jsou, a dokonce ve vládě. Pokud tedy nasadíte obecnou definici klerofašismu coby fašistoidní politiky, částečně ovlivněné křesťanskou ideologií.
Chápu, manželka ti doma zavedla tvrdý režim. Zřejmě ho potřebuješ. To ale za prvé neznamená že je vládě a za druhé, že je fašista.
Pavle, fašismus je jasně definován jako druh státně dirigistické ekonomiky, v některých konkrétních věcech se lišící od socialismu. Nicméně socialismu blízká (ostatně jak Mussolini tak i Hitler se označovali za socialisty). A zkuste si sehnat film Amarcord o poměrech v Itálii před 2. světovou válkou a budete muset konstatovat, že v něm popisované se moc neliší od toho, co můžeme vidět ve filmech pro pamětníky z 50. let.
A klerofašismus je fašismus říznutý klerikalismem. Typicky Slovenský stát, kterému se také říkalo „farská republika“.
…to byla TOP 09, která takto hlasy z ciziny se dostala nad 5%, aby následně si z toho vzala „poučení“ a přifařila se k ODS a tím se „zachránila“ a okamžitě jí (TOP 09) tak stouplo sebevědomí a pocit důležitosti asi jako pětikoruna nesená do banky…