Dělný lid si žádá alkohol, kdo je ve sněmovně v podmínce a čo si predstavujete pod takým slovom skandálné?
PSÍ UŠI. Dva nejmocnější muži Česka využili přesilovku a potvrdili své spojenectví: Andrej Babiš doporučil Miloše Zemana na Hrad a koncernový lid tam současného prezidenta poslal znovu. Potud žádné překvapení. To ovšem neznamená, že se v Česku neděly i jiné zajímavé věci.
- Oprávněným požadavkům dělného lidu je třeba vycházet vstříc, ať už zrovna plní úkoly pětiletky ve škubárnách kuřat nebo za státostranu zasedají ve sněmovně. Referent kulturně-sociálních potřeb Hnutí Agrofert 2011 Radek Vondráček proto zrušil suchý zákon, který ve sněmovně platil od doby, co se tam poslanci ožírali jak mužici.
„Jestli se ukáže, že se situace jenom trochu zhorší, a já to poznám, tak to zase zavedu. Všichni jsou trochu v podmínce.“
(Radek Vondráček, z vůle lidu a Andreje Babiše předseda sněmovny, Aktuálně.cz, 23. ledna)
Na místě pana předsedy bychom byli s vtípky o podmínce hodně opatrní. V situaci, kdy mají někteří členové jeho vlastní strany s trestním řízením do činění víc, než by nám všem bylo milé, by to mohlo být vnímáno jako provokace. Tak aby nám zase nešupajdil zpátky do procesu.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Existovala zde chvíli určitá nejasnost, zda i druhou vládu Agrofertu povede Andrej Babiš, nebo zda své místo přepustí někomu jinému. Může za to sám Babiš, který na chvíli připustil, že by se kvůli trestnímu stíhání mohl stáhnout do pozadí.
„Tak jsem měl nějakou slabší chvilku, kde jsem řekl, že aby si někdo nemyslel, že jsem celý život chtěl být premiérem. To určitě ne. To, že se toho novináři chytili a teďka se jim to líbí, tak tomu rozumím, ale jde o to, co řekne hnutí.“
(Andrej Babiš před jednáním výboru Hnutí, 22. ledna)
A teď si tipneme, co řeklo Hnutí. Ano, samozřejmě. Babiš je jediným kandidátem. Za lavírování to ovšem od svých spolustraníků tvrdě schytal. Má prý zvážit, co říká do novin.
„Jsme pak stavěni do pozice, že nevíme, co si máme myslet.“
(středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová po jednání výboru, 22. ledna)
Paní hejtmanka se do žádných velkých experimentů s vlastním názorem nepouští. A když neví, tak se zeptá. Tak je to správné, tak to má být.
- Pražská primátorka Adriana Krnáčová měla úspěšný týden. V metropoli všechny problémy zdárně vyřešila nasazením přívozů coby páteřního systému MHD, a tak se mohla věnovat příjemným povinnostem. Na ČVUT převzala cenu Smart Cities za nejchytřejší metropoli v galaxii.
„Před českou metropolí stojí nové výzvy. Jak se postavit k rozvoji veřejného prostoru udržitelným způsobem, který přinese obyvatelům větší komfort a nové služby?“
(z tiskové zprávy pražského magistrátu, 25. ledna)
Ti, kdo se o dění v metropoli zajímají, nebo se tam dokonce pokusili nedávno přejít některý z dosud otevřených mostů, vědí, jak daleko už Praha pokročila. Nefunkční a otravná elektronika třeba v jízdních řádech byla nahrazena moderními ručně psanými papírky, chystá se dokonce veřejná wi-fi síť, která za několik milionů pokryje křoviska na Petříně. Jen tak dál.
- Ale makal i Babišův nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, který se s australskými těžaři lithia dohodl na podpisu dodatku k memorandu, jímž se prý ČSSD snažila ukrást tato strategická ložiska za bílého dne. Připomeňme si, co v říjnu psal Andrej Babiš tehdejšímu ministrovi za ČSSD o podpisu memoranda, který považoval za skandální.
„O to víc, že jste tak učinil bez souhlasu vlády České republiky, bez projednání v Poslanecké sněmovně a bez otevřené veřejné diskuse.“
O tři měsíce později chystá dodatek ministr vlády bez důvěry v demisi, bez projednání v Poslanecké sněmovně a bez otevřené veřejné diskuse.
„O obsahu dodatku se v současné době nemohu bavit.“
(ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner po jednání s těžaři, 25. ledna)
Tak a teď povedzte, Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom skandálné?
Klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
8 komentářů
Vtipné, pravdivé a závažné. Ano závažné, ale ne až tak, pro 2,853.390 občanů, vlastně jen 2,853.389 občanů, já už jsem pochopil o co je závažné.
Přidám se k pochvale na adresu pana Maleckého, zraje jako víno! Článek úsměvný a především výstižný! Není k smíchu, samozřejmě, osten dle mého správně směřuje k bohorovnosti voličstva, politikové (jejich činy) jsou jen oběti pocitů voličů, to bychom si měli umět přiznat, když nic jiného!
Zásadní nesmysl je ona „přímá volba“. Staronový prezident a jeho parta získal cca 30% mandát (60% volilo, z nich 50% je 30%). Šílené rozdělení obyvatel Česka na skoro nepřátelské tábory – to je tzv. přímá demokracie na český způsob. Jestli tedy před námi stojí nějaký ú)kol, je to zabránění zmrzačení ústavy a parlamentní demokracie zaváděním jiných forem rozhodování, v nichž lze leninsky manipulovat „masami“, které nemají žádnou odpovědnost za své hlasování. Proto volám: Jen žádná další referenda, ta dvě prezidentská stačila. Na Hradě pražském má ostatně sedět osobnost nikým nevolená, tedy panovník – dědičný český král. Jednou se toho dobereme, jen aby nebylo pozdě.
„Suchý zákon“ je rovněž veselý relikt soudruha Hamáčka (přezdívaného též jako „Kážuvodupijuvíno“), jenž onu normu osobně prosadil, aby hezky veřejně vypadal, když ji potom vzápětí sám porušil, jakmile se „z únavy a přemíry práce“ docela jednoduše opil tak, až mu muselo být ve Sněmovně odebráno slovo.
Autorem, vlastně autorkou byla byla do jisté míry Jaroslava Jermanová Pokorná (cituji : O restrikci prodeje alkoholu v prostorách sněmovny tehdy usilovala zejména místopředsedkyně dolní komory Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO.), Hamáček se prý nechal ukecat a jako předseda nakonec zákaz 7,března 2014 zavedl. Nebuďte na Hamáčka tak přísný, nebylo to zjeho hlavy.
Když už tu dáme diskurs o tzv. „suchém zákoně“, tak je iluzorní o něm hluboce řečnit, neboť o víkendu nám ostatním dalo cca 2853390 občanů na vědomí, že alkohol není na překážku, aby jejich hlava v alkoholovém opojení v plném nasazení zvládala náročné úkoly, které všichni občané od té hlavy očekávají. Takže tento trend je vůlí lidu a nově otevřená nálevna v Parlamentu je vůlí lidu, chápu, že kritika je jen ukázkou schizofrenie a těším se na referenda páchané lidem.
Jak dlouho ještě může trvat, než občanům dojde trpělivost se zástupci občanů o nichž platí věštba že: „V blízké budoucnosti zůstanou v poslanecké sněmovně jen ti zákonodárci, kteří vyznávají pravidlo, že lež a finanční machinace jsou legitimním nástrojem politiky“?
Je to na dobré cestě, ve vládě už je to tak, že v ní jsou jen ti členové, kteří vyznávají pravidlo, že lež a finanční machinace jsou legitimním nástrojem politiky“? Ta je sice v demisi a ještě dlouh zřejmě bude, když Miloš Zeman byl znovu zvolen prezidentem ČR a dá Andreji Babišovi více času, za což bude chtit 101 ne podpisů, ale hlasů či podpory poslanců nové vládě, vektré bude zachváno stejné pravidlo – že v ní zase budou jen ti členové, kteří vyznávají pravidlo, že lež a finanční machinace jsou legitimním nástrojem politiky“.
Občanům nikdy nadojde trpělivost, se zástupci občanů, pokud ti zátupci zařídí, aby bylo pivo a alkohol vůbec, všude i ve sněmovních restauracích (už se stalo), jinak v hospodách , aspoň těch malých se mohlo znovu kouřit, aby bylo dost koblih pro každého, kdo je na nich závislý. To všechno jsou nezbytné předpoklady k tomu, aby mohlo, to docházení trpělivosti, se zástupci občanů, trvat ješte hodně hodně dlouho. A pak se uvidí, jestli ještě zbude něco, proč tu trpělivost vůbec nechat dojít.