Daniel Köppl o pořadech Jaromíra Soukupa: Jen on byl ochotný takhle nasadit svou kůži

Napsal/a -pes- 12. června 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Když se bavíte s lidmi, kteří dnes média vlastní, tak vidíte, že o médiích uvažují daleko brutálněji než Jaromír Soukup. Je to čistý kalkul, kde je jim úplně jedno, jak to ekonomicky dopadne, protože je to pro ně nástroj. Je to pro ně armáda, která bude fungovat jako Agrofert, nebo jako Sparta, říká Daniel Köppl, výkonný ředitel Empresa Media a blízký spolupracovník majitele a „multimoderátora“ TV Barrandov Jaromíra Soukupa.

Daniel Köppl byl jedním z účastníků debaty v rámci studentského festivalu Zlatý voči zaměřené právě na „fenomén Soukup“. Kromě Köppla se diskuse účastnil i mediální analytik a pedagog Fakulty sociálních věd Jan Křeček a novinářka A2larm Saša Uhlová.

Moderátorem diskuse byl šéfredaktor HlídacíPes.org Robert Břešťan. Níže nabízíme záznam z debaty, v níž se pozornost soustředila především na Köppla.

Pod videem je textová verze vybraných výroků Daniela Köppla.

  • Je tu nepochopení části lidí, že není jen ČT 24 a není jenom Respekt. Oslovujeme ty lidi, kteří mají pocit, že se nevyvíjí vše, jak by mělo a zachovávají si selský rozum.
  • My si nehrajeme na zpravodajství. Tlačíme do toho zábavu. Ne všichni lidé chtějí solidní zpravodajství, chtějí názorové zpravodajství, chtějí prvek zábavy. Je to show a přiblížení politiky jiné cílové skupině.
  • Média, jak je známe, skončila. Nikdy se už nevrátíme do 90. let. Scéna je změněná, chová se úplně jinak. Vinu na tom mají sociální média, ta vyhnala do extrému rozdělení společnosti.
  • Tým, který pořady (Jaromíra Soukupa) připravuje, je relativně úzký. Pracujeme se širším novinářským zázemím Empresa Media. Podílí se na tom asi deset lidí.
  • Jaromír Soukup je ten, který dává všanc svoji tvář a on s tím musí být ztotožněný. Je autentický, to je jeden z důvodů, proč uspěl. Kdybychom ho naučili, aby se choval jako Takáč nebo Drtinová, tak by to nefungovalo.
  • Reklama mne naučila, že nesmíte pohrdat cílovou skupinou. A je jedno, jestli děláte reklamu na vložky nebo na whisky. Ti, kdo konzumují Aeronet, nejsou hloupí, mají jen jiný pohled na svět. Elitářství je pro mě iritující.

 

 

  • A proč je moderátor zrovna on jako generální ředitel? Na to je jednoduchá odpověď. Od začátku jsme hledali někoho, kdo by to dělal a nikoho jsme nenašli. Opravdu nikdo z novinářů nebyl ochoten nasadit svoji kůži do toho hejtu, který následuje. Všichni jsou při zdi a báli, co se stane. Chápu to. Představte si, že jste na hodinu Jaromírem Soukupem a co na vás všechno jde za urážky a vy to musíte vnitřně ustát. Psychicky to zvládá překvapivě dobře. Má schopnost oddělit samoúčelné hejty a naopak si vzít poučení. Je velký posun v tom, jak to dělá, jak mluví.
  • Jaromír Soukup je poslední člověk v současných českých médiích, který je vlastní a má zároveň mediální historii i znalosti. Má mimořádný dar vidět, co se bude dít. On byl první, kdo začal s nakupováním médií. Už před Bakalou, dávno před Babišem, Křetínským, Dospivou.
  • Je poslední v médiích, kdo dodržuje nějaká pravidla. Když se bavíte s lidmi, kteří dnes média vlastní, tak vidíte, že o médiích uvažují daleko brutálněji než Mirek. Je to čistý kalkul, kde je jim úplně jedno, jak to ekonomicky dopadne, protože je to pro ně nástroj. Je to pro ně armáda, která bude fungovat jako Agrofert, nebo jako Sparta.
  • Když mluvíte s lidmi z Agrofertu, jak uvažují o Mafře, tak je to brutální. Jsem v Emprese X let a nikdy mi Jaromír Soukup neřekl třeba to, co má být v Týdnu.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)