ČTK se stala terčem útoku hackerů. Ti tvrdí, že ukradli hesla
Veřejnoprávní tisková agentura se v minulých dnech stala terčem útoku hackerů. Ten poslední z noci na středu byl nejvážnější, omezil dostupnost webových stránek. Agentura v tuto chvíli neumí vyvrátit tvrzení útočníků, že ze serverů společnosti stáhli data a přístupová hesla.
Podle interního mailu, který má redakce HlíádacíPes.org k dispozici, bylo útoků víc a odehrály se v několika posledních dnech. Zpravodajský servis a jeho dodávka klientům ohroženy nebyly, cílený útok však v noci na z úterý středu chvílemi omezil dostupnost některých webových stránek agentury.
„Bohužel také zatím nemůžeme vyvrátit tvrzení hackerů, že stáhli z našich serverů data a hesla. Pokud k tomu došlo, jedná se pravděpodobně o hesla části registrovaných uživatelů Fotobanky,“ píše se v mailu. Administrátoři ujišťují, že hesla jsou uložena v šifrované podobě a pravděpodobnost přímého ohrožení vnitřní sítě je nízká. „Nelze ale vyloučit, že stažená hesla lze prolomit cíleným útokem,“ varuje administrátor.
ČTK zároveň ujišťuje odběratele, že na webových serverech neukládá žádné citlivé údaje zaměstnanců ani smluvních partnerů, taková data tedy zcizena být nemohla.
Situaci agentura řeší ve spolupráci s externím partnerem. „Zablokovali jsme adresy, ze kterých byly útoky dosud vedeny, analyzujeme uložené záznamy a v nejbližší době zavedeme některá opatření, která by měla riziko dále snížit,“ uvádí interní materiál. Klienty Fotobanky, které útok mohl zasáhnout, bude prý agentura vhodným způsobem informovat.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
2 komentáře
V této souvislosti je samozřejmě dobré se dívat, kdo činnosti hackerů proti zlému establishmentu tleská … Myslím, že nemusím jmenovat.
Stejně jako je velký rozdíl mezi např. dnešními whistleblowery a udavači mapř. na gestapo….je také velký rozdíl mezi zcela programovým a záměrným poškozováním nějaké hodnotné věci, někoho zasloužené dobré pověsti, nějakého užitečného procesu apod. a mezi odhalováním pravdy – např. pravdy o tom, že daná věc není až tak hodnotná, ba naopak…že daný zdánlivý dobrák je pěkná svině….že tolik propagovaný proces není vůbec užitečný – ale naopak je nebezpečně škodlivý etc etc…
V zemi přiliš zasažené nešťastným mixem lhostejnosti (až úrovně letargie, odevzdanosti…) a angažovaného – avšak sprostého udavačství, v takové zemi je samozřejmě každý druhý oznamovatel špatného zlého brán za denuncianta, málem že ne za zvráceného bídáka.
Lhostejný pravdě to tichý komplic zločinu je adorován a jeho postoj celebrován.
V společnosti rostoucích nerovností je rovnost osob před zákonem čím dátí více jen blábolem a čím dál tím méně eticko-logickým východiskem náhledu na skutečnost a jejího hodnocení.
Zákon tak přestává být někdy zákonem, mnohdy je jeho porušování naopak zákonem – respektive přirozeným právem, logicko-etickým nárokem tvora s názvem Homo sapiens sapiens. Heroové jsou pak ti, kteří tento nárok – i přes hrozbu sankcí ze strany domnělého “ zákona“ uplatní.Byť by je lhostejní, prodejní a grázlovití chtěli naopak soudit a odsoudit.