Co řekl Ištvan Šlachtovi, Holmes Lestradovi a co hysterkám doporučuje MUDr. Plzák

Napsal/a Robert Malecký 10. července 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

A my už jsme se bláhoví těšili, že bude léto, dáme sem nějaké to letní povídání, fotografie krásných žen a ošklivých mužů, prostě ukážeme, že nám ani lehčí magazínový žánr není vzdálen. Ale oni že ne. Mýdlová opera plk. Šlachty se rozkročila zase o kus šířeji, tentokrát do rovin hlubinné psychologie. Ale ani v sociální demokracii není klidno. Někoho tam příšerně mrzí, že ve věci policejní reorganizace odpočítali Andreje Babiše k.o., a tak vytáhli kartu Hulinský. Dobře tedy, hozenou rukavici zvedáme.

  • Na úvod malý test z kategorie „poznej aktéry“:
    „Jak jste s celým tím případem uspěl?“ „Nic z toho nakonec nebylo. Dva zatčené jsem musel propustit a proti dalším dvěma nemám žádné důkazy.“ „Nevadí. Opatříme vám náhradou za ně dva jiné. Musíte se ale řídit mými příkazy.

V ukázce z prostorového odposlechu hovoří:
a) státní zástupce Ivo Ištvan a policejní plukovník Robert Šlachta
b) soukromý detektivní konzultant Sherlock Holmes a detektiv inspektor Gareth Lestrade
Odpovědi posílejte Janu Krausovi na FTV Prima, výherce obdrží růžové polo triko s logem ÚOOZ. Nosit výhradně s vyhrnutým límečkem. My jen poznamenáme, že historie je mocná mrcha a A. C. Doyle byl cosi jako vizionář se specializací na postrakouskouherské republiky.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Sklony k přehnané dramatizaci vlastního příběhu neboli histriónství byly ve story plk. Šlachty přítomny delší dobu. Tento týden vyvrcholily, když jsme měli možnost prakticky on-line sledovat jeho cestu na pracovní úřad, útrapy při vyzvedávání pořadového čísla a čekání ve frontě. Skutečný tyjátr pak nabídl rozhovor, který plukovník poskytl Hospodářským novinám. „Zvykám si těžko. Ráno jsem se probudil jako vždycky ve čtvrt na sedm. Řekl jsem si: Teď bych šel do kanceláře. Bohužel jsem zůstal ležet v posteli.

Typická deprese z nezaměstnanosti, zajímavá snad jen tím, jak svižně propukla. Zde tedy pár rad, jak se s nastalou situací vyrovnat. Zachovejte si režim, který se podobá tomu pracovnímu. Změna může vyvolat únavu, rozladěnost, deprese a různé psychosomatické problémy. Vymezte si pravidelný čas na hledání práce, na přípravu životopisu. A hlavně: Udržujte přátelské vztahy. Citujme dále MUDr. Plzáka: „Prodlužovaný stav uraženosti normální člověk těžko snáší. Bytost disponovaná, obetkaná hysterickým podhoubím, se začne učit prožívat nevídané slasti tím, že se urazí pro každou hloupost, a jakmile se nedostaví usmiřování, protahuje stav uražení do okamžiku, kdy normální člověk všechno vzdá a začne se usmiřovat.“ Tak doufejme ve sladké usmíření, jak ho slavný lékař duše nazývá.

  • Sociální demokracie je z psychologického hlediska zdravý organismus, v němž dokonale fungují procesy vyvažování neboli kompenzací. Zisk mediálních bodů je třeba proložit blamáží, aby nám frňák nevisel moc vysoko. C. G. Jung by nejspíš napsal něco o prevenci vysokohorské nemoci. Tak je třeba vnímat ohlášený nástup Petra Hulinského coby politického náměstka na ministerstvo vnitra. „Máme obavu, že pan Hulinský ve vedení ministerstva vnitra, pod které spadá i řízení policie, znamená, že místo boje se zločinem, korupcí a klientelismem mohou občané očekávat spíše opak,“ citoval iDnes.cz třeba Jakuba Michálka, předsedu zastupitelského klubu pražských pirátů.

FB_IMG_1467746132181

Ale bylo takových kompenzačních nástrojů, jak držet ČSSD při zemi, víc. Německý soud posílá do zpátky do Česka oněch pětadvacet nebohých Iráčanů, co je nedávno ministr Chovanec naháněl po ústeckých hotelích. A hned je z toho karta pro blížící se krajské volby. Že kompetence krajů s migrací nijak nesouvisí? S tím si ČSSD poradí. „Ochráníme kraj před imigrační vlnou,“ slibuje v předvolebních novinách Chovanec se středočeským hejtmanem Milošem Peterou. My tomu rozumíme tak, že těch 25 uprchlíků bude Chovancem zreorganizovaná policie čtyři roky vyhánět z krajů, kde ČSSD zvítězí, tam, kde případně vyhraje Babiš, pokud sežene někoho na kandidátky. Čili bude veselo.

  • Čas svátků slovanských věrozvěstů a Mistra Jana Husa jsou vždy dobou, kdy velcí mužové našeho národa promlouvají k věcem obecnější povahy, máme na mysli to, co zde dříve obhospodařoval například Václav Havel. Tentokrát se role nosiče ujal zástupce ombudsmana Stanislav Křeček. „Je dobré si připomenout, že Husova doba byla také dobou velké jednoty národa. Se souhlasem mu naslouchali nejen prostí lidé, ale také velmi podstatná část šlechty a universitních vzdělanců. Dnes si o takové jednotě nad jakoukoliv myšlenkou můžeme nechat jen zdát, ke škodě věci ovšem…“ napsal na facebooku.

A to zase ne. Strávili jsme několik dní na Sázavě, abychom zjistili, že například u jezu na Meridě v Poddubí je jednota mezi lidem veliká, ke škodě jeho jater, ovšem. Zejména kolem půlnoci, velkou roli v tom hrají zahraniční elity, Němci Müller a Thurgau, pan Jäger a jakýsi Vlach jménem Aperol Spritz. Možná čeští vzdělanci a elity vůbec jdou lidu málo vstříc. Pro příklad, jak by to mělo vypadat, jsme zajeli do nedalekých Hrusic. Tam jakýsi Josef L. podle všeho strávil mládí tím, že se snažil naučit mluvit místního kocoura a vepře, nebohého kota navíc obouval do bot. Lidu se to zjevně líbilo, dokonce tomu excentrikovi vystavěli muzeum.

Čímž jsme se nakonec dostali i k tomu magazínu, tak klidnou mysl a odpočiňte si.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)