Česko se bojí kvót na uprchlíky. Fakta: nedávno jich do ČR mířily tisíce, dnes jen stovky
Nápad, že by členské státy měly přijmout povinné kvóty na uprchlíky vyvolal vlnu nevole. Česká republika by podle návrhu Evropská komise měla přijmout 525 uprchlíků. Ve srovnání s tím, kolik jich dosud tuzemskými azylovými zařízeními prošlo, je to nic. Jaká jsou fakta? Podívejte se na přehledné statistiky.
Ze statistik Správy uprchlických zařízení ministerstva vnitra mimo jiné plyne, že počátkem prvního desetiletí kdy, končila tzv. druhá čečenská válka a dozníval konflikt v Kosovu a Makedonii, pobývalo v různých uprchlických zařízeních na území České republiky až 18 tisíc běženců.
Minulý rok do nich přišlo 1097 lidí. Nejvíce v důsledku války na Ukrajině – 484 lidí a v Sýrii – 119 lidí.
Do zemí EU každý rok přijdou desítky tisíc lidí. Největší nápor zažívá pravidelně Itálie, ale také Německo či Švédsko.
Čtěte také: Imigranti, azylanti a uprchlíci za branami. Ve vyspělých zemích tvoří 10 % populace
Ve statistikách Správa uprchlických zařízení rozlišuje mezi zařízeními pro zajištění cizinců (ZZC) a integračními azylovými středisky (IAS). O umístění do prvního z nich rozhoduje policie či ministerstvo, uprchlíky v nich hlídají policisté. Druhé slouží k přechodnému ubytování azylantů.
Čtěte také: Česko by se mělo více otevřít imigrantům. Budou se hodit, říká expert OECD
Jednotlivé grafy si můžete zvětšit kliknutím na příslušný obrázek a poté v nich listovat jako v galerii
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
3 komentáře
Je více než jasné,že tato vlna uprchlíků je řízena.Ne jenom nějakými převaděči.Toto sahá až do nejvyšších pater zámořské a EU politiky.Je to řízené promíchávání obyvatelstva.Když slyším v našich mediích,jak ti lidé naříkají jaké částky museli za to zaplatit,tak žasnu.Když jsou tak chudí,kde vzali tolik peněz,když by za ně mohli žít doma dosti dlouhý čas.Souhlasím,že jsou mezi nimi i chudáci.Ale ten problém se musí řešit u nich doma a ne tady.Proto souhlasím s názorem,že ty uprchlíky je nutné okamžitě poslat domů.Živíme zde spousty práce štítících se lidí,kteří ani nemají snahu pracovat a také dodržovat slušné chování.Uprchlíci by jenom zvětšili napětí v naší republice,které je již veliké pro obrovskou nezaměstnanost a jiné negativní jevy.Nedaleko nás zuří doopravdy občanská válka ,kde fašistická chunta provádí skutečnou genocidu části ukrajinského obyvatelstva.Jsou do toho postupně zatahovány všechny země NATO.Je to pro nás obrovská hrozba.A ted ještě to velké množství uprchlíků.Je to opravdu nutné řešit u nich doma a ne zde na úkor všech.
Česká republika – Ráj pro uprchlíky ze všech kontinentů
– Může dostat podporu v nezaměstnanosti někdo, kdo nepracoval ? ANO. – Může dostat přídavky na děti někdo, kdo nepečuje o děti ? ANO. – Může dostat nový byt někdo, kdo si ten předchozí sám zdevastoval ? ANO.
– V Číně žádní Romové a uprchlíci z jiných zemí nežijí, jelikož v Číně se musí pracovat
– Evropská komise dobře dělá, když slyší správné názory ministra pro Lidská práva v České republice. Hezký je příklad pana Bendíga z Chebu, k bytové otázce ten to radním v ukázce říká velice přímo do očí a nejsmutnější je, že tomu i věří http://www.youtube.com/watch?v=uad4W_vGE48
Souhlasím s nedávno vydaným prohlášením Koruny české (monarchisti), z něhož vyjímám: Koruna česká zaujímá v obecné diskusi o řešení problému přistěhovalectví stanovisko, že je nezbytné rozlišovat mezi uprchlíky před válečným konfliktem z Levantu a ekonomickými emigranty ze Středního východu a Afriky.
Jsme přesvědčení, že je potřeba pomoc směřovat do míst vzniku emigrace, tedy do severní Afriky, rozvrácené hloupým a zbytečným „Arabským jarem“. Je zřejmě nezbytné obnovit urychleně alespoň některé koloniální zvyklosti, zastavit místní revoluce či občanské války třeba i vojenskou silou, a následně naučit obyvatele těchto zemí pracovat a dodržovat základní pořádek a ctít zákony.
Je zřejmé, že církve, státy a jejich organizace poskytující pomoc, mají nezadatelné právo rozhodnout, komu pomohou. Mají právo výběru, které jim nelze upřít žádným ideologickým ani politickým nátlakem. Zaujetí obdobného stanoviska bychom uvítali i ze strany celoevropských autorit. Možno číst na http://www.korunaceska.cz
Jan E. Bárta