Babiš znovu jako hvězda médií. Svých vlastních

Andrej Babiš, který si dlouhodobě stěžuje na to, že média jsou vůči němu nepřátelsky naladěná, sám v kampani využívá své rozsáhlé mediální portfolio – a to až do posledních dnů před 2. kolem prezidentské volby.

Lifestylové magazíny z vydavatelství Mafra spadajícího pod holding Agrofert pokračují ve vydávání textů podporujících Babišovu prezidentskou kandidaturu. Čerstvé vydání časopisu Rytmus života přineslo dvoustranu „VIP volí Babiše“, kde mu některé veřejně známé osobnosti – jako moderátorka Agáta Hanychová, či herci Ivan Vyskočil nebo Jaroslava Obermaierová – vyjadřují podporu.

Už v prosinci ve stejných magazínech (kromě Rytmu života třeba Pestrý svět nebo Čas pro hvězdy) vyšla série textů vykreslujících rodinnou pohodu doma u Babišů. Do povídání o vánočním cukroví se ale „připletla“ třeba i fotka Babiše s americkým exprezidentem Trumpem. Právě své zahraniční kontakty a to, že je údajný „diplomat“, Babiš svým voličům v kampani dokola opakuje.

V magazínech Mafry, které se jinak politice vůbec nevěnují, vycházejí texty vylepšující Babišovu image s různou intenzitou již od konce roku 2018, kdy je jeho holding Agrofert koupil od vydavatelství Bauer Media (HlídacíPes.org to postupně popsal například zde, zde či zde).

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org