Výhodné neomezené tarify? Jde to i výhodněji, pokud jste třeba státní instituce v Olomouci
Cena neomezeného tarifu pro běžného zákazníka se u velkých telekomunikačních společností pohybuje kolem 700 korun. Za tuto sazbu v neomezeném balíčku uživatel dostane neomezené volání a psaní textových zpráv do všech sítí s maximálním objemem dat 4 GB. To neplatí pro zaměstnance Státního veterinárního ústavu v Olomouci a Vojenské nemocnice Olomouc, ti mají totiž tarify několikanásobně výhodnější.
Sdružení spotřebitelů Licit chce zájemcům z řad veřejnosti i firem přinést výhodnější tarify. Za tímto účelem zpracovalo analýzu cen balíčků telefonních služeb desítek veřejných subjektů a vyhlásilo aukci mobilních tarifů.
Pomoci zákona o svobodném přístupu k veřejným informacím tak sdružení získalo informace také od Státního veterinárního ústavu v Olomouci a Vojenské nemocnice Olomouc. Tarify pracovníků těchto dvou institucí jsou ve srovnání s běžně nabízenými tarify více než výhodné.
Štědrý Vodafone, ale ne k běžnému zákazníkovi
Státnímu veterinárnímu ústavu v Olomouci zajišťuje mobilní služby společnost Vodafone. Za neomezený hlasový tarif zaměstnanec ústavu zaplatí pouhých 50 korun a v případně zájmu si může dokoupit i 1 GB dat za příplatek 30 korun.
Jde navíc o tarif s nízkým datovým limitem, který se běžným zákazníkům nenabízí. Ti, pokud chtějí neomezeně volat a psát textové zprávy, musí zaplatit také za 5 GB dat, a to téměř 800 korun.
Běžní zákazníci společnosti Vodafone si mohou nejvýše pořídit tarif s objemem dat 20 GB za necelých 1800 korun. V případě zájmu o více mobilních dat v jednom měsíci, musí zákazník navíc platit za každé další 2 GB 149 korun. Přičemž pro zaměstnance veterinárního ústavu operátor nabízí vedle přikoupení 1 GB i variantu 10 GB za 70 korun a dokonce 50 GB za 300 korun.
Nejlepší možný neomezený tarif pro zaměstnance ústavu tedy vyjde na 350 korun. Tato částka tvoří sotva polovinu ceny nejslabšího neomezeného tarifu pro běžné zákazníky.
O2: Horší, ale zato vyšší cena
Ještě lépe je na tom i Vojenská nemocnice Olomouc. Ta má cenu tarifů sjednanou u společnosti O2. Její zaměstnanci si mohou vybrat ze tří neomezených balíčků, a to s 3 GB dat za 79 korun, 10 GB za 99 korun nebo 30 GB za 150 korun. Každý z nich samozřejmě obsahuje neomezené volání i psaní textových zpráv.
Pro běžného zákazníka operátor nabízí nejlevnější možnou variantu, neomezený tarif s 200 MB dat, za necelých 499 korun. Pokud by však zákazník chtěl větší objem dat, musí za tarif s 1,5 GB dat zaplatit skoro 749 korun, za 6 GB pak o 100 korun více nebo za 20 GB dokonce 1699 korun.
Při srovnání dvou daty nejnabitějších tarifů zaměstnance nemocnice a běžného zákazníka zjistíme, že běžný zákazník musí za horší tarif zaplatit o více než 1500 korun více.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
3 komentáře
Ceny tarifů mobilních operátorů určitě zajímají zbytečně „užvaněné“ občany a také rodiče svých ratolestí, neboť ti vědí jaký vítr v peněžence jim dokáží dětičky provádět přes potřeby komunikace s vrstevníky. Nejen mne spíše zajímá na kolik přijde nové průměrné auto z české produkce (po odečtění daně) podnikatele, který si takové auto koupí. Zajímá mne nakolik je takové auto fakticky dotováno občany, aniž by chtěli. Co na to redaktoři HP?
V čem by ta veřejná dotace na auta měla spočívat?
Sakra, to je rychlost, děkuji. Já mám dojem, že jakási skrytá dotace je tam pomocí výhodného danění, je možné, že jsem něco zaspal(změnu), pokud je můj dojem lichý, beru zpět a omlouvám se za nepatřičný zájem.