Tvrdík popírá napojení svého šéfa na politické oddělení čínské armády. Tady je důkaz
Ředitel čínské CEFC a poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming v minulosti působil v Čínské asociaci pro mezinárodní přátelské kontakty (CAIFC). Jaroslav Tvrdík to popírá, čínská CEFC za to hrozí žalobou. Jde přitom o fakt, pro nějž důkazy dává sama čínská firma.
O tom, proč je otázka působení v Čínské asociaci pro mezinárodní přátelské kontakty (CAIFC) důležitá a jaké důkazy jsou k dispozici píše pro HlídacíPes.org právník Aleš Rozehnal.
Dalo by se čekat, že pokud nějaká společnost v České republice vstoupí do státem regulovaného bankovního byznysu a jejíž představitel se dokonce stane poradcem českého prezidenta, půjde o strukturu čitelnou, důvěryhodnou a prověřitelnou. Opak je však pravdou; některá fakta o čínské společnosti CEFC vzbuzují navíc značné pochyby.
Velkou záhadou je především samotný šéf představenstva CEFC a zřejmě vlastník této firmy Ye Jianming (v české transkripci Jie Ťien-ming).
Proč CAIFC budí vášně
Podle záznamů singapurských úřadů byl dříve předsedou představenstva Shanghai Zhen Rong, pobočky státní společnosti Zhuhai Zhen Rong, která byla sankcionována Spojenými státy za ropné obchody s Íránem.
Mnohem zajímavější je však to, že působil v Čínské asociaci pro mezinárodní přátelské kontakty (CAIFC). Což je zdánlivě nezávislá organizace, ale ve skutečnosti se jedná o propagandistickou platformu Politického oddělení Čínské lidové armády.
Pozoruhodné je, že poradce CEFC Jaroslav Tvrdík angažmá Ye Jianminga v CAIFC vehementně popírá: „Předseda představenstva CEFC ale v CAIFC v žádné pozici nikdy nepůsobil. Informace (…) nejsou pravdivé,“ řekl například Lidovým novinám.
Nabízí se tedy vysvětlení, že i Jaroslav Tvrdík by tuto etapu v životě Ye Jianminga považoval za problematickou. Svědčí o tom i první právní kroky, které v této věci podnikl.
Čtěte také.
Pátrali jsme po kořenech „Tvrdíkovy“ CEFC v Číně. Konečný vlastník je neznámý
Čínská nákupní horečka sílí. Po pivu a fotbalu mají přijít opravdové investice
Právní bojovníci na česko – čínské mediální frontě
V takzvané předžalobní výzvě, kterou advokát Radek Pokorný zastupující CEFC rozeslal do některých médií (a například i poslanci TOP 09 Marku Ženíškovi), je dokonce pasáž týkající výhrady k působení CAIFC zdůrazněna tučným písmem:
„Informace o předsedovi představenstva čínské CEFC (pan Jie Ťien-ming), o kterém se v citaci hovoří, je nepravdivá. Podle vyjádření klienta pan Jie Ťien-ming nikdy v organizaci CAIFC
nepůsobil,“ píše advokát Pokorný s tím, že následovat mohou občanskoprávní, ale i trestněprávní kroky.
Jenže – informaci, že Ye Jianming v CAIFC skutečně působil potvrzuje pohled do oficiálních dokumentů samotné firmy CEFC. Konkrétně do výroční zprávě CEFC International za rok 2012.
Na straně šest v profilu členů představenstva společnosti a u osoby Ye Jianming stojí: „Má skvělé zkušenosti v oblasti řízení velkých korporací. Mezi lety 2003 až 2005 pan Ye Jianming pracoval v CAIFC jako zástupce generálního tajemníka.“
Prodloužená ruka čínské armády
Oficiálně potvrzené to není, ale podle obecně sdíleného přesvědčení je Ye Jianming synem generála Ye Xuanning, což byl ředitel čínské vojenské rozvědky do roku 1998 a po dlouhou dobu byl prezidentem Carrie (Kaili) Group, která byla jedním z prvních podnikatelských impérií Čínské lidové armády.
Ye Xuanning je pak synem jednoho z největších čínských maršálů Ye Jianyinga. Vazba Čínské asociace pro mezinárodní přátelské kontakty a Čínské lidové armády je více méně zřejmá.
Vice-prezidentem CAIFC byl Xing Yunming, který byl šéfem čínské vojenské rozvědky, dalším vice-prezidentem byl Li Xiaohua, který je generálem Čínské lidové armády a zástupcem ředitele Politického oddělení Čínské lidové armády.
Vice-prezidentem byl rovněž Chen Zuming, který byl šéfem vojenské rozvědky před Xing Yunmingem. A konečně vice-prezident CAIFC je i Xin Qi, který je zástupcem ředitele vojenské rozvědky.
Vysoká účast bývalých představitelů Čínské lidové armády v CAIFC ukazuje, že se jedná pouze o prodlouženou ruku čínské armády, která má za úkol špionáž a propagandu.
Psychologie a propaganda
Mezi CEFC a Čínskou asociací pro mezinárodní přátelské kontakty existují i další vazby. Profesor Xu Jialu, který je předsedou poradního výboru CEFC a předsedou Čínského institutu pro kulturu při CEFC prosazující „znovusjednocení“ s Tchaj-wanem, zastává zároveň důležitou pozici v CAIFC. Profesor Dai Xu působící na Univerzitě obrany Čínské lidové armády je současně činný v pekingské pobočce CEFC.
CEFC navíc financuje základnu Politické správy Čínské lidové armády v Fuzhou, která vede psychologické a propagandistické operace proti Tchaj-wanu a spolupracuje s další organizací Politické správy ČLA nazývaná Nishan Forum.
Vzhledem k nejasné vlastnické struktuře CEFC, k nejasným vztahům CEFC k Čínské lidové armádě, respektive její rozvědce, nejasné minulosti předsedy představenstva tak není zcela jasné, zda CEFC není pouze dalším z podnikatelských impérií armády a Ye Jianming není pouze rudým princem, který se do vedení dostal na základě dynastického principu.
Projekt Pavučiny byznysu podpořil Karel Janeček.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Pavučiny byznysu Karla Janečka: Moje finanční situace je přímo skvělá
Co zbylo z čínského hurá. Ani pohrobkům CEFC se v Česku moc nedaří
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
11 komentářů
No to je strašné.
Teď ještě nějaký podobný článek o Alojzovi Lorencovi a Pentě (tudle se jeden bývalý majitelspolečnosti strašně rozčiloval, kam že to spějí naše mravy – taky prodal, taky Pentě) …nebo o bývalých šéfech CIA a jejich politické kariéře.
Anebo raděj o Štětinovi, jo – raděj jen o něm.
Ono totiž i česká, československá (nejen čínská či americká) Mafie nikdy nespí…
Ale je to fakt strašné…apropo – kolik převratů či agresí do cizích zemí (např. typu majdanů či arabských jar apod.) že má tento zlý Číňan za sebou ? Ňák jsem to přehlíd….
Ale opravdu je to strašlivě znepokojující….to zas jo – když se takhle k sobě takoví lidi mají.Tudle sem narazil na jednu fotku, kde je spolu bývalý šéf CIA s exprezidentem Havlem, b.p. Taky dost zajímavý úkaz. Hlavně ve spojitosti s někdejší misí Nixona do Číny, a následujícím působením GWB – v Číně, coby úředníka vlády USA významně se podílejícího na budování nových vztahů s komunistickou Čínou, Čínou ovládanou tehdy skutečně osobami s krvavou minulostí tkzv. kulturní revoluce a velkého skoku vpřed.
Ale to jen tak na okraj, to už je dávno.
Ale lísali se k sobě hezky, nicht wahr ?
Nixon tím sledoval hlavní cíl Spojených států – porazit Sovětský Svaz. Tím, že Čínu odklonil od Sovětů se mu to dokonale podařilo, za 10 let hodili Rusové ručník do ringu. To byl velmistrovský tah, tváříte se velice zasvěceně, ale vůbec nechápete mezinárodní realitu.
Bravo. Skvělá novinářská práce. Systém vytváření armádních podnikatelských subjektů, které používají, alespoň zčásti, prostředky a finance vojenského rozpočtu a přitom neustále slouží zájmům státu, je však poměrně častý. Existoval i v Latinské a Střední Americe, a už řadu let na Kubě. Identickým způsobem se, mimochodem, dostal k moci i Vladimír Putin. Pozvat si někoho takového, a notabene z něj udělat prezidentova poradce, tedy vytvořit vlivovou pozici mimo jakoukoliv kontrolu demokratického systému i jeho zpravodajských služeb, je šílenství na hraně vlastizrady.
Za hranou zrady
Podle zákonů Zemanem milované Rusi by to měl minimálně exministrobrany jasné: „prozrazení státního tajemství či poskytnutí cizímu státu konzultace, které by poškozovaly bezpečnost Ruska“
Čím hlouběji vleze český prezident a lidi kolem něj do čínské nebo ruské řitě, tím nezávislejší budeme na EU a Spojených státech.
To tzv. „Zemanova doktrína“, nová česká politika Hradu.
To je pravda, takový mišmaš mimo kontrolu demokratického systému je fakt dost neovladatelný, neregulovatelný.
Tudle psali („CIA-armed militias are shooting at Pentagon-armed ones in Syria“) jak se pak takové armádní podnikatelské subjekty mohou začít střílet samy mezi sebou. Kdyby tady nešlo lidem o kejhák ( a například potenciálním válečným uprchlíkům o domovy) , tak by jeden moh prohlásit, že je to jak z Chaplina nebo od Woody Allena.
Todle by se němělo dít, todle ne. I při takových akcích armádních či zpravodajských podnikatelských subjektů by měla být dodržována základní logicko-etická zásada….tedy nezabíjet se sami mezi sebou.
Páč pak snad ani nemá cenu do toho strkat prachy, když se nedodrží ani toto, no to dá rozum !!
A do tohodle bordelu chtějí někteří inteligenti vysílat narychlo vycvičené migranty, dyť to by byl teprvá loser podnik (ne pro všechny, zbrojařům a je úvěrujícím bankám je jedno, kdo koho vraždí a proč, jimi placené nevládky a nadace to už lidu vysvětlí jistě správně, že jo ?).
Jasan, řeč je o tom Číňanovi, že…a koho že to vlastně zabil ?
Je hrozné, jak někdo dokáže lhát o skutečnostech za cenu, aby se udržel u žlabu, kam se nechodí jen najíst, ale přímo nažrát. A to bez ohledu na spoluobčany. Tak, jak jsme podporovali my komunistické skupiny po celém světě za minulého režimu, tak teď dokáží někteří z nás zaprodat demokratické výhody společnosti pro svůj zisk. Pokud přede mnou kdosi říkal něco o lezení našeho prezidenta do řiti, tak navrhuji jej tam ještě postrčit a to hodně hluboko, aby se náhodou nedostal ven.
Franz Josef
puvodni pdf dokument z webu jiz zmizel, prozatim tedy aspon takto nedokonale pres pastebin, vyskyt jmna ye jianming na radcich 105, 206, 213, 357 (Executive Chairman) atd.
pokud narazite na puvodni pdf,tak puvodni pdf tak prosim nasdilejte
Děkujeme, víme o tom, napíšeme pokračování. Kopii máme…
zde
http://pastebin.com/hyz1KV78