Facebook Andreje Babiše,

50 tisíc za „parchanta“. Babiš má zaplatit vydavateli Svobodného fóra Šafrovi

Napsal/a Robert Malecký 8. března 2016

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vydavateli Svobodného fóra Pavlu Šafrovi zaplatit 50 tisíc korun za to, že ho označil jako parchanta. Rozhodl o tom v úterý Okresní soud Praha-západ. Rozsudek není pravomocný.

Andrej Babiš podle soudkyně zasáhl do Šafrovy cti a důstojnosti. Rozhodla, že je Babiš povinen zaplatit jako finanční satisfakci za svá dehonestující tvrzení částku 50 tisíc korun.

Redakci výsledek soudu potvrdil Šafrův právní zástupce Aleš Rozehnal. „Soud částečně vyhověl našemu návrhu s tím, že označovat novináře jako parchanta je hrubě urážlivé a ve slušné společnosti nepřípustné,“ řekl Rozehnal.

„Doposud nepravomocným rozsudkem bylo částečně vyhověno návrhu žalobce,“ uvedl i mluvčí soudu Adam Drobný.

Babiš v reakci zdůraznil fakt, že soud zamítl požadavek na omluvu. „Zamítl i jeho žádost o satisfakci ve věci hodnotícího soudu, že pan Šafr je psychopat,“ uvedl Babiš. Reagovat ovšem hodlá až na pravomocný rozsudek, napsal v SMS zprávě.

Šafr ministra Babiše zažaloval loni na jaře kvůli výrokům, v nichž byl označen za psychopata a parchanta. Své důvody shrnul v textu, který publikoval na svém serveru svobodneforum.cz.

„Nedomáhám se ochrany své cti proto, že by mě Andrej Babiš mohl svým chováním nějak rozhodit a já jeho urážkami nesmírně vnitřně trpěl. Naopak jsem začal každého dalšího „psychopata Šafra“ a „parchanta Šafra“ chápat jako jisté vyznamenání. Dokonce jsem uvažoval i o tom, že moje překvalifikování z „psychopata“, kterým jsem byl jmenován ústy pana ministra ještě na dubnové schůzi Poslanecké sněmovny, do „parchanta“, k němuž došlo na videokameru v rozhovoru pro server Aktuálně, je vlastně možné chápat jako můj nový kariérní postup. Je to svým způsobem ocenění mé práce,“ napsal Šafr.

Čtěte též

2 komentáře

  1. J: Nemec napsal:

    Stačí si jen udělat úsudek jaké máme hnusné politiky, kteří mají za povinnost ochranu občanů. Může být někdo na takový stát hrdý?

    • Petr Homoláč napsal:

      Správná otázka. Tomuto státu je v podstatě jedno co si o něm myslí vlastní obyvatelstvo. Tento stát nepotřebuje lidi hrdé na svůj stát, solidární s ním. Nikdo nikdy za něj taky nebojoval a bojovat nebude a politická reprezentace jej vźdy zradí tradičně jako první. Proto tento státu stačí řešií vše buzerací, která ponižuje a uráźí potenciální suverénní pbčany. Tento stát je konzistentně budován jako stát pro svině na jedné straně a blbce hop hop hop na druhé. Pro ně je tedy odpověď ANO.

Přidávání komentářů není povoleno