Zemanovo dědictví: lísání se k Číně a Rusku a deset let morální bídy
Už zítra česká společnost v prvním kole prezidentské volby nakročí směrem ke zvolení v pořadí čtvrtého prezidenta samostatné České republiky. Důvod poohlédnout se znovu za tím třetím. Koncem roku ve svém „vánočním poselství“ prezident Miloš Zeman prohlásil, že považuje za „svoji samozřejmou povinnost, abych vám složil účty“. A samozřejmě to neudělal.
Když se autor tohoto textu před časem sešel s nejmenovaným blízkým spolupracovníkem prezidenta Miloše Zemana, přišla řeč na to, co – a zda vůbec – tady po končícím prezidentovi a jeho desetiletí panování nad Pražským hradem vlastně pozitivního zůstane. Následoval hluboký nádech, zamyšlení, výdech a odpověď ve stylu: „Na něco přijdeme.“ Jak to tak vypadá, na Hradě na nic nepřišli.
Ostatně už počátkem loňského prosince HlídacíPes.org požádal o výčet toho pozitivního, co po prezidentu Zemanovi zůstane, prostřednictvím hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka samu hlavu státu:
„Co konkrétně, jaké činy a události pan prezident považuje za klíčové za dobu svého prezidentského působení? Co pozitivního podle jeho vlastního mínění po jeho dvou funkčních obdobích zůstane, například z pohledu diplomacie či jeho vkladu/ odkazu do stavu české společnosti?“ zněly dotazy.
Otázky zůstaly bez odpovědi. Neodpověděl na ně ani sám Zeman ve svém zmíněném desátém a posledním prezidentském poselství.
Řekl sice, že jako prezident republiky se v první řadě snažil hájit české národní zájmy, že podnikl celou řadu zahraničních cest za doprovodu podnikatelských delegací a že se „kromě toho snažil, aby si Česká republika uchovala svoji suverenitu a nepodlehla jakémukoliv vnějšímu tlaku“. Ale to podstatné, hlavně ve svém jednání ve vztahu k Číně a Rusku, vytěsnil
Realita zůstala zemanovsky zastřená, tak si ji (s využitím textu, který na HlídacíPes.org vyšel 8.12. ku příležitosti tří měsíců do konce Zemanova mandátu) znovu připomeňme.
Remek zůstane za dveřmi
Zeman se vždy ve své kariéře spojoval hlavně s těmi, kdo mu pochlebovali a podlézali, obvykle pro svůj vlastní prospěch. A byli to zejména Rusové a Číňané, kdo s pomocí svých českých kontaktů dokázali skvěle využít jeho ješitnosti, samolibosti a úspěšně hráli na strunu pocitu vlivu a vlastní důležitosti.
A tak byla ruská okupace Krymu pro Zemana fait accompli – hotová věc, o jedu novičok, jímž ruští agenti chtěli zavraždit v Británii bývalého ruského špiona Sergeje Skripala k radosti ruské propagandy prohlásil, že v Česku se „v malém množství vyráběl a testoval“, zlehčoval i podíl ruských tajných služeb u výbuchu ve Vrběticích, když v rozporu s realitou tvrdil, že existuje více vyšetřovacích verzí.
Po BIS chtěl konkrétní seznamy ruských špionů v Česku a doložení operací ruských tajných služeb v ČR. Jen malou ukázkou Zemanovy pomstychtivosti je zatvrzelé odmítání povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do generálského stavu – navzdory opakovaným návrhům vlády.
Zeman se opíjel na oslavách na ruské ambasádě, jako jeden z mála evropských státníků odjel po okupaci Krymu v roce 2015 do Moskvy a účastnil se oslav 70 let od konce druhé světové války – i když, jak Hrad zdůrazňoval – na přehlídce na Rudém náměstí nebyl.
Osobně se ale tehdy v Kremlu sešel s Vladimirem Putinem. Opět příznačné je, že do jednací místnosti jej provázel jeho neplacený poradce Martin Nejedlý a nikoli tehdejší český velvyslanec Vladimír Remek (jehož do této pozice instaloval právě Zeman). Ten zůstal nedůstojně sedět v předsálí.
Když se pak Zeman s Putinem v Moskvě viděl znovu o dva roky později, televizní kamery zachytily českého prezidenta, jak vládci Kremlu šeptá, že novinářů je mnoho a že by se měli likvidovat. Načež dnešní válečný zločinec Putin na záznamu kontruje, že „likvidovat netřeba, stačí je redukovat“.
Zeman patřil i mezi velké a otevřené kritiky sankcí proti Rusku. Označoval je za nesmysl, který by se měl zrušit.
Do dějin diplomacie vstoupil i jeho požadavek na summitu NATO ve Walesu v roce 2014, kdy se dožadoval jasných důkazů ruské vojenské přítomnosti na Ukrajině. „Nevím, jestli existuje česká tajná služba. Máte ji? Mohl by se zeptat jí,“ prohlásil tehdy frustrovaný švédský ministr zahraničí Carl Bildt před českými novináři.
Známé jsou také Zemanovy cesty na konference Dialog civilizací na ostrově Rhodos pořádané ruským oligarchou – někdejším šéfem ruských železnic a ve své době blízkým spolupracovníkem Putina – Vladimirem Jakuninem.
Pro Zemana byly tak důležité, že dal v roce 2016 konferenci přednost před účastí na pohřbu izraelského prezidenta Šimona Perese. A to se Zeman celoživotně tváří jako obdivovatel a jestřábí zastánce Izraele – snažil se například neúspěšné prosadit přesun české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.
Ale zpět k Rusku: důkazů o proruském smýšlení i aktivitách Miloše Zemana i lidí v jeho blízkém okolí je nespočet. Jeho obrat po 24. únoru 2022 a ruském útoku na Ukrajinu lze proto spíše chápat jako výraz osobní zhrzenosti, pocitu toho, že ho partner zradil.
Nyní Zeman vystupuje jako velký kritik Vladimira Putina a říká, že by měl skončit před válečným soudem. Nicméně své otevřeně proruské blízké spolupracovníky, zejména pak Martina Nejedlého, si po svém boku ponechal.
Krteček, CEFC a PPF
Podobný výčet lze sepsat i k Zemanovu vztahu k Číně. Ať už jde o výstup s krtečkem v čínské televizi, výroky tamtéž o tom, že „přijel do Číny, aby se se tam učil, jak zvýšit hospodářský růst a stabilizovat společnost“.
Českou republiku Zeman ve vztahu k Pekingu označoval i za „nepotopitelnou letadlovou loď“ čínské investiční expanze do Evropy. Přičemž se ve skutečnosti alespoň ve vztahu k Česku prakticky žádné velké investice nekonaly, natož aby byly v řádech stovek miliard korun, jak Zeman rád a často prohlašoval.
Výsledkem expanze byl jen podivný nástup ještě podivnější čínské firmy CEFC, která skončila neslavným bankrotem. Nejviditelnější čínskou přítomností je tak tradiční český fotbalový klub Slavia Praha. Nejméně viditelným je pak čestný Zemanův poradce Jie Ťie-ming, který v Číně prostě zmizel a dosud se neobjevil navzdory tomu, že Zeman vyslal do Pekingu „pátrací duo“ Tvrdík – Mynář.
Nezapomenutelným okamžikem novodobých českých dějin je historická návštěva prezidenta Si Ťin-Pchinga v Praze. Šlo o festival servility dílem v režii Hradu, dílem dalších politických představitelů a firmy PPF.
Rudé vlajky a oslavné nápisy lemovaly Evropskou třídu na cestě z letiště, najatí demonstranti a příslušníci čínské tajné policie se za přihlížení policie prali s českými demonstranty. Policisté též v rozporu se zákonem – jak později potvrdil soud – donutili dva české občany, aby z oken své kanceláře v místech, kde se čínská delegace pohybovala, sundali „provokativní“ tibetskou vlajku.
Vrcholem snahy vetřít se Číně do přízně bylo ostudné prohlášení čtyř ústavních činitelů omlouvajících se Číně za to, že se tehdejší ministr kultury Daniel Herman opovážil v rámci konference Forum 2000 setkat s dalajlámou.
Zeman vždy rád mluvil o ekonomické diplomacii, o otvírání dveří byznysu. A je fakt, že směrem do Číny pomohl byznys otevřít – už zmíněné PPF a jejímu Home Creditu. Ten má však nyní ze svého čínského působení spíše bolehlav, časy hojnosti, úspěchu spotřebitelských půjček a deklarovaných fantastických česko-čínských vztahů jsou pryč.
Svého času Zeman prohlašoval, že „udělat si nepřátele dokáže každý idiot, udělat si přátele je ale těžká diplomatická záležitost“ a pochvaloval si, jak ve vztahu k čínskému i ruskému prezidentovi „zafungovala osobní chemie“. Dopadlo to asi tak, jako když se lije voda do kyseliny.
Před prahem Bílého domu
Jedna z hlavních rolí prezidenta je, že zastupuje zemi navenek. Například Václav Klaus se za deset let ve funkci mohl pochlubit 278 zahraničními cestami.
Ne vždy ale kvantita znamená i kvalitu – drtivou většinu jeho cest tvořily cesty pracovní (nešlo tedy o oficiální ani státní návštěvy, což je v diplomacii svým obsahem a protokolárními pravidly podle významu jasně odstupňováno) a soukromé.
Takový Václav Havel stihl za deset let v čele samostatné České republiky „jen“ 141 zahraničních návštěv, jejich stopa byla ale obvykle velmi silná.
Miloš Zeman je s přehledem na posledním třetím místě. Podle statistik hradního zahraničního odboru absolvoval v prvním funkčním období 61 cest, v druhém 23 – do toho se promítl Zemanův zhoršený zdravotní stav . „Celkem 13 návštěv bylo státních, 13 oficiálních a ostatní pracovní,“ shrnuje dokument, v němž se Hrad snažil vyvrátit teze o diplomatické izolaci českého prezidenta.
I když Zeman jako prezident čtyřikrát navštívil USA, přijetí v Bílém domě se nedočkal. Po zvolení Donalda Trumpa sice Hrad rozhlašoval, že nový americký prezident pozval Miloše Zemana na návštěvu Bílého domu, skončilo to ale neslavně.
Této diplomatické pocty se zatím v roli prezidenta dostalo zatím jen Václavu Havlovi a není tajemství, že o přijetí v oválné pracovně Zeman opravdu silně usiloval. „Byl jsem skutečně jediná evropská hlava státu, která ho veřejně před prezidentskými volbami podpořila,“ hlásil se o zásluhy u Trumpa Zeman.
Jako svého emisara pro tuto záležitost proto i na post velvyslance ve Washingtonu prosadil šéfa svého zahraničního odboru Hynka Kmoníčka. Když se ukázalo, že pozvání vlastně nikdy oficiálně nepadlo a žádná cesta se konat nebude, Kmoníček upadl u Zemana v nemilost.
Úspěšné rozdmýchávání nenávisti
Jde i o celkovou atmosféru, která na Hradě vznikla a nadále panuje. Veletočů navíc Zeman předvedl celou řadu. Ať už jde o jeho přístup k prezidentským milostem (lakmusovým papírkem toho, že si může dovolit cokoli, byla milost pro dvojnásobného vraha Kajínka), bezpečnostní prověrku kancléře Mynáře, popření vlastního výroku, že „u politika neplatí presumpce neviny, nýbrž presumpce viny“, tvrzení, že chce být „prezidentem dolních deseti milionů lidí“, přičemž systematicky pracoval na štěpení a rozdělování společnosti.
Směrem do domácí politiky se Zeman aktivně podílel na marginalizaci kdysi své ČSSD, tvrdě šel po premiéru Sobotkovi, vetoval jeho návrhy ministrů, i když sám jako premiér tvrdil, že tohle prezident (tehdy Havel) dělat nesmí. Naopak nepokrytě fandil Andreji Babišovi.
Aktivně zejména během své kampaně za znovuzvolení rozdmýchával hysterii a strach z uprchlíků, podařilo se mu obnovit nechuť až nenávist venkova k Pražákům a „nemakačenkům“ z „pražské kavárny“, prohloubila se jeho averze k médiím, v čele s Českou televizí, kterou si za svou postupně vzala nemalá část české společnosti.
V posledních letech (i v důsledku chatrného zdraví) s sebou Zeman nechává manipulovat – jak fyzicky, tak ve věcech svého rozhodování. A tak zatímco prezident relaxoval v Lánech, v kancelářích Hradu pilně úřadovali pánové Mynář a Nejedlý. Podstatné tedy bude, co na závěr prezidentského působení ještě stihne zobchodovat zejména tato dvojice. Jménem Miloše Zemana.
Tento text si nedělá nároky na kompletní výčet Zemanovy politické kariéry, jisté ale je, že jako prezident za sebou Zeman nechává prachbídný politický a morální odkaz. Vydržet jsme to museli deset let. Již brzy zjistíme, kdo a co přijde po něm.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Eskymácký pes a jeho včeličky. Ústecký kraj má jako poslední novou vládu
Spojenci pro kraj: po Kozí dráze ven ze zastupitelstva
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
24 komentářů
Končící mandát prezidenta Zemana ukazuje vyprazdnenost a lavirovani. Byl jsem voličem Zemana, jeho setrvání ve funkci po jeho nemoci odhalilo na dřeň jeho osobnost. Odhodíl své partnery, jak v osobní rovině, tak i postoje k Číně a Rusku. Zničil ČSSD, když její představitelé jej kopirovali a CSSD slovy básníka „ryje drzkou v zemi“. Schwarzenberk neb o ten profesor chemie Drahoš, které porazil, neměli na prezidenta, ale prezident Zeman za vlékl prezidentskou funkci do krize. Jen expremiér Babiš udržel pozice. Je tato instituce oslabená a země je v krizi hospodářské, vojenské.Zvolit generala jako kdysi prezidenta Svobodu je na pováženou. Atak zůstáváji
Babiš a Bašta, není to úplně komfortní vyber, ale co se dá dělat za takové krize. Ora et labora je staré cisterciacke heslo a má vypovídací hodnotu.
Proč Babiš nebo Bašta? Konkrétně!
To bude velmi krátký seznam.
Tak, tak, vyprázdněný hradní čučkař se neposlední chvíli chtěl zbavit té megaostudy s způsobené otrockým patolízalstvím vůči rusáckým a čísnským gangsterům. Samozřejmě se mu to nemohle povést. Tento jeho prozločinecký postoj dlouhodobě prezentoval a teď už mu to nikdo neodpáře. Bureš je samozřejmě stejná podržtaška, která navíc tuto zemi extrémně ekonomicky poškodila. O baštovi nemluvě.
Upřímně řečeno, pokud ta otázka zní, „..Co konkrétně, jaké činy a události lze považovat za klíčové za dobu těch deseti let, například z pohledu diplomacie či odkazu naší politické do stavu české společnosti, tak pak je ale celých těch deset opravdu obraz zmaru a společenské bídy, ať se podíváme na kteroukoliv stranu.
A že to té doby se vešly krom Babišových vlád, ještě část vlády ODS s Nečasem (už za ní bylo těch průšvihů dost), a rok současné vlády premiéra Fialy, která toho, krom vlastní sebechvály , toho pro českou společnost taky moc neudělala. A jestli se někdo z těch našich politiků poklonkoval Východu nebo Západu je už dneska jedno za to už se dneska nic nedává, ani nedostává.. Je samozřejmě otázka posouzení rizik, toho poklonkování ale ta by se musela hodnotit objektivně. Kvůli nějaké vytržené větě ze Zemanova projevu k nám rozhodně Rusové nepřijedou..
Takže by se spíše dalo říct, že i Zeman do téhle doby patřil. S pohledem do nejisté blízké budoucnosti, se dá těžko odhadnout jakou vládu a jakého prezidenta vlastně potřebujeme. Jestli vůbec naši ústavní politici mají reálně sílu vést sebevědomou politiku ve prospěch sveho státu, nebo jestli se budou poklonkovat a sbírat hozené drobky. Z Brusele nebo z Moskvy, nějaký rozdíl v tom bude…
Co měla současná vláda a co neudělala? Konkrétně. Jinak je to plácání nesmyslu.
Nešťastný člověče, sundejte z očí ty růžové brejle , skrze které vidíte na téhle vládě jen samá pozitiva.
Takže – začněme třeba současnou hroznou situaci s léky, kterých je republice nedostatek. Doufám že víte, že ještě před Vánocemi ministr zdravotnictví „uklidňoval“ občany doporučením, aby si obvolávali lékárny široko daleko, „třeba“ někde ty léky budou“ . Dneska už v TV sám Prymula říkál jasně že to byla chyba ministerstva , že se tomu nevěnovalo dřív a že ty léky pro republiku nezajistilo.
Pak tu máme tu hroznou ekonomickou situaci s energiemi , kterou vláda s dlouhým zpožděním řady měsíců vyřešila tak že jsou snad nejdražš´í v v celé EU.
Inflace je u nás taky jedna z nejvyšších z celé Evropy, protože vláda nejen že nedokázala zavést nějaká účinná opatření, ale naopak populisticky rozhazuje na dluh další ohromné peníze navíc, pro skupiny, které preferuje.
Že ani spousta lidí ještě nedostává ty podpory kvůli inflaci, jak vláda slibovala, protože sociálka nestíhá, když jí vláda uložila spoustu úkolů navíc.
Taky že sice vláda slibovala že využije předsednictví v EU aby pro náš stát něco pozitivně dohodla, ale stal se opak, servilně tam odkejvala , aby se ještě všechno u nás ještě víc reguloval a zdražilo.
O tom že ta vláda slibovala že nebude zvyšovat daně, ale dnes říká že je zvedat bude,
O výši deficitu státního rozpočtu ani nemluvě, tady se vláda opravdu rozšoupla i když slibovala že bude naopak ty státní výdaje snižovat Tady pochopitelně nejde o ty aktuální nezbytné výdaje spojené s Ukrajinou, nebo energetickou krizí, ale o všechny ty další, které ale nelze prostě v rozpočtu hned škrtnout, ale muselo by se to napřed právnicky zanalyzovat a naplánovat jak to bude fungovat bez nich…Ani tohle vláďa neudělala..
Sorry, mohl bych toho napsat ještě spoustu, ale to jste se mohl dočíst v médiích všechno sám, jen číst a skutečně u toho přemýšlet..
Petříku, ty růžové brejle co máš na očích jsou burešovy půlky. Mimo jiné způsobují to, že nevidíš, že rozhodnutí vlád a ministerstev mají mnohaletý dojezd. Jistě obchodník s čínskými vodičkami a burešova podržtaška prymula, má ve své sebekritice tentokrát pravdu. Otázka jak se o odpovědnost podělí s putovním zpívajícím ministrem tentokrát u finského koryta. A dále, už jsme si několikrát vysvětlili žáku petříku, že blábolením na téma opatření proti „drahým energiím“ se jen a pouze ztrapňuješ. Tedy znovu a pro lopaty. Jak se rychle opatřovalo v orbánistánu či polsku je známo. Taky je známo, že tam teď mají MNOHEM VYŠŠÍ INFLACI než v ČR. Mimochodem jaksi jsi zapomněl zmínit, že za půlku té české inflace může něco jiného než drahé energie. Může za to bezuzdné burešovo rozhazování v minulosti.
Servilně odkýval bureš … a to green deal. TO by ti známo být měl, ale zřejmě se to soustavně snažíš vytěsňovat.
Jinak to kdo co říkal nebo neříkal, kdo co stíhá nebo nestíhá, samozřejmě a jako obvykle patří do kategorie tvých vlhkých fantasmagorií.
Dlouholetý dojezd opatření vlád nemohou mít, protože každá žije „z ruky do huby“ a nevidí za svůj konec, daný nejbližšími volbami (případně předčasnými). Už dnes se tahlevláda klepe strachem z předčasných voleb, které by její odporné aktivity spolehlivě ukončily.
V řadě zemí se problém efemérnosti vlády řeší tak, že některá opatření se dělají na základě dohody vlády s opozicí, aby zůstala kontinuita i po volbách, ale s nenávistí prolezlým SPOLU nebyla možná dohoda ani když bylo v opozici, ani nyní, když je páteří vládní koalice.
Green Deal jsme přijmout museli, s tím se nedalo absolutně nic dělat. Válka na Ukrajině ovšem poskytla příležitost poslat tu zrůdnost do kopru, což naše vláda programově neudělala. Jen za propásnutí této možnosti si zaslouží, aby se po příštích volbách skládala pětikoalice výlučně z mimoparlamentních stran.
Za inflaci může jednoznačně fialova vláda, vládnoucí stylem „čím hůř, tím líp“.
To co píšete je pustý alibismus, kterým nekriticky omluváte špatnou funkci vlády.
Jestli vycházíte z téze že „že rozhodnutí vlád a ministerstev mají mnohaletý dojezd“, tak to se prosím týká období kdy je všechno v normálu, nic nehrozí, a jede se pěkně pomáaalu, legislativní stylem, kdy se cokoliv vyřizuje úředními cestami několik let.
Ale taková klidná situace tady už dlouho nebyla. Ona tady dokonce nebyla ani za covidu, a Babišova vláda se musela snažit a honit úředníky na ministerstvech aby se rychle zavedla opatření, aby se ze zahramičí rychle objednaly a dovezly roušky a dalši věci, aby se rychle zavedla potřebná bezpečnostní opatřeni, a omezení. Aby se později, v rámci EU dojednaly séra na očkování proti covidu,… Jo bylo toho spousta, nadávaly jsme na tu vládu, že zasedá po víkendech a ta opatření vyhlašuje v neděli večer. Udělala se u toho i řada chyb, jak víte, Babiš vyměnil několik ministrů zdravotnictví,.Ale nebýt toho že tohle ta vláda řešila, urgentně , tak těch mrtvých na covid bylo řádově mnohem víc…
No a když to srovnáte s Fialovou vládou, co tak urgetně a rychle zařídila pro občany tohoto státu , aby to fungovalo?? Na ministerstvech už stačila vyměnit ua ten rok Babišovce za vlastní lidi, vyhlášenej nouzovej stav „protože Ukrajina“ už měla vloni řadu měsíců taky, taky už si napůjčovala na vlastní triko pěknejch pár stovek miliard. takže za všechno už si ručí sama
To, že ti fakta nejdou pod nos je jen tvůj problém, petříku. Neschopný bureš, rozházel stovky miliard za nic, roztočil mandatorní výdaje, které je třeba teď krotit a ještě svým totálním diletantismem ve stylu odezdikezdi má na triku oběti epidemie. Ta jeho opatření, petříku, jsou „vysoké stropy“, když to není populární tak se roušky nenosí, a když to populární je se zavřou hranice okresů a ručičky dozadu. Jediné co po sobě nechal jsou dluhy a dvojitý zpívající ministr u finského korýtka, který když chtěl něco dělat, tak ho bureš okřikoval. Můžeme si gratulovat, že současná vládní opatření jsou natolik promyšlená a funkční, že nezpůsobují spíš víc škody, jak se to děje po hurá rychlých akcích orbána a pisáků. COž bys veděl, kdyby ses namáhal přečíst si výše uvedená fakta. To ty ale nechceš. Ty máš totiž růžové burešovy půlky na očích.
Tak, tak, kam se hrabeme na bureše. Ten do té huby dával i to co v té ruce neměl. Jen jaksi se kvůli tomu o něco později roztočila inflace, strachem rozklepaný lžirgile. Tak samozřejmě, že jsme „museli podepsat“. S agentem burešem, který po bruselu chodil zásadně v předklonu a podepisoval každý papír na který natrefil, to ani jinak dopadnout nemohlo.
Lísání se k Číně, Rusku a Spojeným státům a Německu, Izraeli, jak to předvedli M. Zeman a P. Fiala a spol, je špatně. Rovnoprávná spolupráce a suverénní jednání by byly pro občany jistě lepší. Ale jak se zdá, nebyly by lepší pro zájmové skupiny spojené s nekritickým lísáním se k Číně, Rusku a Spojeným státům a Německu, Izraeli, ale i k Saúdské Arábii, Kataru…
Nějak ti tam vypadnul bureš jaho „lísání“ jak k rusácku a číně, tak k bruselu. Samozřejmě s tvou kritikou hradního čučkaře a jeho čínomilským a putinofilským podržtaškovstvím lze souhlasit.
Oč horší byl Zeman ve své době než kancléřka Merkelová, která vládla v Německu od roku 2009 do roku 2021? Považována za nejmocnějšího vůdce v EU. Kolikrát navštívila Čínu a Rusko? Zase se chováme sebemrskačsky. porovnejme s Václavem Klausem. Byl lepší prezident? Dnes se po něm málem plive…a takoví jsme my, Češi.
Včetně toho, že Merkelová nese vinu za vítání ilegálních migrantů i za zelené šílenosti, které nyní ohrožují celou EU.
tak MErkelova v tomto chybovala, o tom neni sporu. ale neprovadela analni alpinismus temto vudcum a diktatorum nedemokratickych a nepratelskych rezimu, a nepodlezala jim servilne tak, jako to delal ostuda agent Mlha..a tak uz to bude v historii navzdy zapsano..staci se podivat na nektera jeho znama videa at uz s Putinem jak chce likvidovat novinare, nebo s Medvidkem pu jak hraje na klavir apod..to je hnus!
Jestli bych se zeptal“ Merkelova skutečně neprovadela analni alpinismus vudcum a diktatorum nedemokratickych a nepratelskych rezimu“, jako Zeman,
a nebo
o tom německá média tak halasně nepsala tak jako ta naše, se zvýrazněnými citacemi, u kterých hned upozorňovala na jejich anální význam?
Pokud sledujete alespoň trochu situaci v Německu, tak tohle ta velká německá média skutečně nedělala, a snažila se o určitou loajalitu s vládou. Jestli to bylo dobře nebo špatně, je na diskuzi, ale výsledkem jednání Merkelové bylo, že toho s Rusy dojednala mnohem víc než náš Zeman…
Myslím si, že, když mluvíme nebo píšeme o Milošovi Zemanovi, měli bychom připomenout i jeho „předskokana“ Václava Klause. Pravdou je, že Miloš Zeman povýšil devastaci slušnosti na umění, ve kterém i Václava Klause nakonec strčil do kapsy.
Jenomže po prvním prezidentském období Miloše Zemana jsme věděli, co je zač, a přesto jsme (tedy nikoliv já) ho zvolili znovu. A výsledek samozřejmě daleko předčil naše očekávání. Byl náš národ (voliči) oklamán a zmanipulován nebo už je natolik morálně mimo mísu? Zřejmě od obojího trochu, ale výsledek byl ohavný a nebezpečný.
Možná, že nám chybí lidé, kteří by hráli obdobnou roli, jakou kdysi za první republiky hrál například Karel Čapek a Ferdinand Peroutka.
Pergille,kdo může za ihflaci v Maďarsku 24,5%? Ilumináti,Soros,nebo Kalousek? Petrph nešťastný člověče,jaká byla situace v počátcích kovidu s rouškama?Proč je ženy šily doma,když je tehdejší skvělá vláda hned sehnala.Radíte přemýšlet,tak přemýšlejte.Nebuďte pesimista léky budou,mrtví nebudou.Fiala pro ně pojede na letiště.Poraďte jak se správně píše s rouškama nebo rouškami,myslím,že obojí je možné.
Kdo může za inflaci v Maďarsku, opravdu nevím. Rouška má daleko menší mrtvý prostor než respirátor a její účinnost je v podstatě stejná. Takže se v ní lidé méně dusí. Akorát se dá ušít doma, takže se nedá koupit v Číně za pár eurocentů a prodat v EU za pár eur.
S rouškama je nespisovné (je to dvojné číslo), spisovně by mělo být s rouškami. Myslím, že nespisovné obraty a slova do internetové diskuse patří.
To se mi moc líbilo. Tenkrát celý svět zkoprněl. Roušky a respirátory o kterých nikdo nepředpokládal, že by jich mohl být nedostatek se najednou staly lukrativním , nedostatkovým zbožím. A Češi prostě sedli a roušky si ušili. Celý svět oceňoval českou kreativitu.
Číňani nám pak draze prodali roušky, co jsme jim před tím dodali jako humanitární pomoc. Tomu se zase říká kšeftařská kreativita. To je jak v Cimrmanech „To tajemství, mi můj otec na smrtelné posteli, velice levně – prodal.“
ANo, češi sedli a šili roušky … tedy až do doby než agent bureš přišel s vysokými stropy a hradní čučkař se zabijačkami hladových prasat, honimíre . Místo toho přišly výběrka na předražené roušky, které záhadným způsobem vyhrávaly firmy, které ještě včera neexistovaly a jsou ve vlastnictví strategicky rozmístěných příbuzných. Čímž byla veškerá angažovanost z Čechů vyhnána.
ANo, češi sedli a šili roušky … tedy až do doby než agent bureš přišel s vysokými stropy a hradní čučkař se zabijačkami hladových prasat, honimíre . Místo toho přišly výběrka na předražené roušky, které záhadným způsobem vyhrávaly firmy, které ještě včera neexistovaly a jsou ve vlastnictví strategicky rozmístěných příbuzných. Čímž byla veškerá angažovanost z Čechů vyhnána.