Prezident Miloš Zeman při udílení vyznamenání ve Vladislavském sále v roce 2019. Vpravo prezidentův poradce Martin Nejedlý, vzadu hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Za co Zeman vyměnil ochotu neporušit českou ústavu?

Napsal/a Jan Urban 7. února 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Ulehčení nad oznámením premiéra Petra Fialy po skončení jeho schůzky s prezidentem Milošem Zemanem, podle kterého se prezident nadále nebude pokoušet jmenovat předsedu Ústavního soudu, který by mohl nastoupit až pět měsíců po jeho odchodu z Hradu, vzbuzuje nedůvěru. Nikdo z přítomných novinářů totiž premiérovi nepoložil základní otázku: „Za co Miloš Zeman vyměnil svoji ochotu vystříhat se snad už posledního porušení české ústavy?“ Každý, kdo Zemana alespoň trochu poznal, musí zvednout obočí. Tento prezident nikdy, prostě nikdy ve svojí dlouhé kariéře v české politice neustoupil bez odpovídající protislužby. Věřit, že se tak tentokráte stalo jen kvůli síle premiérových právních či politických argumentů by bylo naivní. Jde snad o premiérův podpis abolice pro Zemanovo kriminální okolí? Tichou dohodu o zabránění hloubkového auditu hospodaření Kanceláře prezidenta republiky? Nevíme a těžko se kdy veřejnost k takové informaci domůže. Zbývá tedy ještě čtyři týdny počkat a pak na nešťastného osamělého muže z Lán co nejrychleji zapomenout.

Novinky.cz: Fiala: Zeman nejmenuje na mou žádost nového předsedu Ústavního souduPrezident Miloš Zeman nejmenuje nového šéfa Ústavního soudu, přenechá to tak svému nástupci Petru Pavlovi. Po jednání s ním to oznámil předseda vlády Petr Fiala (ODS). „Hlavní výsledek našeho setkání je, že jsem požádal pana prezidenta, aby nejmenoval nového předsedu Ústavního soudu, a on tomu vyhověl,“ řekl po jednání Fiala. Doplnil, že Zeman je i nadále přesvědčen, že by měl po právní stránce možnost jmenovat nového předsedu. „Rozhodl se ale vyhovět mojí žádosti a tento krok neučinit,“ zdůraznil premiér.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)