Volba amerického prezidenta očima pana prezidenta Klause, osobností Šumperska a Společnosti pacientů s následky po očkování
Hloupý a nevzdělaný americký lid si zvolil 45. prezidentem své země člověka, s jehož morálním profilem prostě není možné se smířit. Tak pravily české sociální sítě a přikyvuje tomu většina zdejších elit. Že je americký lid hloupý a nevzdělaný, a zejména že nemá tucha o pojmech jako demokracie, je zřejmé nejpozději od roku 1776, resp. 1788, jak kdo chce. A český lid že je naopak povolaný, víme též dobře, ukázal to dlouhodobě v letech 1948 až 1989. Po rozšíření internetu do zdejších končin tato jeho kompetence ještě vzrostla, zejména pak po spuštění diskuse na portále Novinky.cz. Tak pojďme na to.
- Přehled reakcí z českého sociokulturního chlívku začneme malou hádankou. I když – hádankou – pro zkušeného čtenáře naší rubriky nepůjde o nic těžkého, ti méně bystří najdou odpověď přímo v textu.
„Výsledek amerických prezidentských voleb vítáme. Jsme přesvědčeni, že je to dobře pro Ameriku, pro Evropu a celý Západ, i pro Českou republiku. Je to dobře pro celý svět. Troufáme si říci, že v amerických prezidentských volbách zvítězil i Institut Václava Klause a jsme na to pyšní.“
Ano! Vítězem amerických prezidentských voleb je tak trochu i náš pan prezident Václav Klaus. Zdejší nepřející média v čele se zákeřnou Českou televizí sice pana Klause hnedle konfrontovala s jeho starším výrokem, podle něhož je Trump symbolem zoufalství republikánů, jenom tím ale ukázala svou malost. My si zde Klausův výrok znovu přečteme, a uvidíme, že žádnou názorovou nekonzistenci nevidíme, a to ani ve zpětném zrcátku. A tím bychom za celou pseudokauzou, tímto šámalismem a fridrichismem, udělali tlustou čáru.
„Donald Trump symbolizuje naprosté zoufalství a beznaděj republikánské strany v USA, což už předvedla v řadě předchozích prezidentských voleb. A tohle je úplně symbolický výraz toho (zoufalství).“
(Václav Klaus v pořadu 168 hodin, ČT, březen 2016)
Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.
- A od pana prezidenta hned ke druhému nejrelevantnějšímu zdroji dialektiky veřejného diskursu, opinion-makerům z okresu Šumperk. Tak třeba starosta Dolních Studének Radim Sršeň přiznal, že věřil ve vítězství Hillary Clintonové.
„Je to pro mne podobný šok jako výsledek referenda o brexitu a další důkaz, jak hluboká je současná krize demokracie.„
Pro ty, kdo volbu Donalda Trumpa nadále považují za planetární tragédii a s obavami hledí do budoucnosti, máme ale i dobrou zprávu. Ve skutečnosti jsou i důležitější věci, jak správně připomněl ředitel Domu kultury v Šumperku Vladimír Rybička.
„Přiznám se, že jsem příliš americké volby nesledoval. Mám jiné starosti, protože příští týden začíná 21. ročník festivalu Blues Alive.“
- No vidíte, tak zle nebude. Nechápeme proto, proč na levé části zdejšího politického spektra způsobilo Trumpovo zvolení takové rozčilené reakce, jaké pro nás na svém facebooku zaznamenal europoslanec Jan Zahradil.
“Nebudu adorovat Ameriku jen tak. Musí si to zasloužit. Teď si to nezasluhuje.”
(Tomáš Peszynski, aktivista)“Vítězství Trumpa je zoufalý pokus o návrat nadvlády bílého muže ve světě, který již bílým mužům nepatří.”
(Matěj Stropnický, předseda SZ)“Úplně nejhorší je, jak to povzbudí všechny podobný stvůry, co se jima svět dneska jen hemží.”
(Jakub Patočka, deník Referendum)
- To nejlepší samozřejmě na závěr. Všechno jsou to jen bludy, skutečný důvod Trumpova vítězství totiž odhalil předseda Společnosti pacientů s následky po očkování Václav Hrabák. A je jím Trumpova schopnost oslovit právě Američany, kteří pociťují po očkování následky a bojují proti němu. Tak prosté to nakonec je. Byl to totiž Trump, a ne Clintonová, kdo se v kampani vyslovil proti očkování v jedné vakcíně a zmínil též u vakcinologů a členů skeptického Klubu Sysifos oblíbenou tezi o vlivu očkování na výskyt autismu.
„Zamysleme se nad některými souvislostmi: Uvádí se, že v USA je mezi vyspělými zeměmi největší procento odmítačů očkování. USA jsou také označovány za kolébku „antivaxerských“ iniciativ a hnutí. (…) Přestože se zdroje různí, lze mít za to, že cca 6% populace USA patří mezi tzv. odmítače očkování. Další 4% jsou k očkování velmi kritická a toto téma považují ve společnosti za dostatečně důležité. Lze tedy hovořit až o 10% voličů, pro které je téma očkování důležité a kteří rozhodně nejsou spokojeni se stavem, jaký je v USA odborně i mocensky prosazován.“
Celý vývod Václava Hrabáka najdete zde, my vám při jeho čtení přejeme tentokrát velmi, ale velmi klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Lakotové vždy prodělají. Šmejdi si na ně umějí počkat
Petr Fischer: Slovo roku a úpadek duševní činnosti lidského pokolení
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
1 komentář
Chování Trumpa během volební kampaně bylo skutečně odporné – například kriminalizace Clintonové skutečně nepatří do repertoáru jinak tvrdých amerických kampaní. Kriminalizace oponentů patří do Afriky či Asie či Ruska, kde jsou následně fyzicky likvidováni. Média se tedy oprávněně pásla na Trumpovi kvůli těmto a mnoho jiným neférovým postupům.
Překvapivě se ale nyní ukazuje, že po vyhraných volbách Trump „podal ruku“ svým oponentům a má pro ně slova chvály a uznání a ke svým radikálním příznivcům stále bouřícím emoce řekl přímá slova – „Zastavte to, chceme národ sjednocovat, ne rozdělovat.“
Čili už za 5 dní po volbách je Trump trochu jinde a výš než třeba Zeman, který dodnes nevynechá příležitost se opřít do svých odpůrců a národ štěpí jak nikdo jiný.