Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Photo credit: clasesdeperiodismo via Foter.com / CC BY-SA, zdroj

Velká mediální rošáda. Nová redakce Seznamu stahuje novináře z Economie i Mafry

Do nově budované zpravodajské redakce české internetové jedničky Seznam.cz přejdou na podzim čtyři novináři z Aktuálně.cz a tři z Babišovy Mladé fronty Dnes.

Společnost Seznam.cz se na jaře rozhodla rozšířit své pole působnosti vytvářením vlastního zpravodajského obsahu s akcentem na videozpravodajství. Redakční tým sestavuje zakladatel prvního online deníku Aktuálně.cz Jakub Unger. Právě do stávající sestavy Aktuálně.cz nyní Unger sáhl při výběru nové redakce Seznamu.cz.

Podle informací HlídacíPes.org budou od září v novém týmu působit tři zkušení redaktoři ze sloučených redakcí Aktuálně.cz a Hospodářských novin – Václav Dolejší, Radek Nohl a Lucie Stuchlíková.

Všichni tři působili v domácí rubrice, Dolejší se dlouhodobě věnuje politickému zpravodajství, stejně jako Stuchlíková. Radek Nohl se zaměřuje na problematiku zdravotnictví a justice.

Spolu s nimi opustí Bakalovo vydavatelství také člen z užšího vedení, Jiří Kubík, který má v Economii na starosti sdílený obsah. Před nástupem do Economie působil dvacet let v redakci MF Dnes.

Další posily pak nová redakce Seznamu získá právě z Babišovy Mladé Fronty Dnes. Tu opuští redaktor domácí rubriky Karel Hrubeš, který se věnuje bezpečnostní tématice a hospodářským kauzám. Z Mafry odejdou ještě dva klíčoví zaměstnanci – zkušený editor Bronislav Pavlík a zástupce šéfredaktora Zdeněk John.

Všichni tři v minulosti působili také v Ungerem založeném online deníku Aktuálně.cz, u jehož zrodu stáli.

Rychle pryč

Nejsilnější seriózní mediální skupiny tak kvůli nástupu nového zpravodajského média zaznamenávají silný otřes ještě před tím, než konkurenční projekt začne produkovat první obsah.

Podle zdrojů z redakcí Economie je odchod jejích redaktorů vnímán velmi nelibě, a redaktoři mají opustit své posty ještě před ukončením výpovědní lhůty již ke konci července.

Někteří redaktoři – mezi nimi i ti, kteří nyní redakci opuštějí, se nedávno dostali do střetu s vedením. Letos v červnu se otevřeným dopisem ohradili proti stažení rozhovoru s Radimem Jančurou z webu online deníku, které nařídil ředitel redakcí Vladimír Piskáček. Jeho postup označili za cenzuru.


PSALI JSME: Část redakce Economie se postavila proti vedení. Rozhovor s Jančurou je na webu zpět v původní verzi

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. milan napsal:

  Proč ne! Snad u nás opravdu vzniknou nezávislé noviny.

  • Tomas napsal:

   Pokud budou noviny závislé na penězích, nemůžou být nezávislé.

 2. Frank Zappa napsal:

  No tak super, ono psát humáče pro Bakalu, krmit vlastní národ schwarzenberskými bludy, to taky nejde dělat celý život, to by ti pisálci ještě skončili ve cvokhausu. Neříkám, že Seznam bude lepší, ale je to pokrok. Za takových deset patnáct let bude havlistický brainwashing odsouzen jako zjevně zločinecká ideologie.

Přidávání komentářů není povoleno