Už jsou tady! Apokalyptické vidiny režiséra Renče. Nezapomeňte na Alzheimera.
Jak se pozná uprchlík? Je to nabušený islamista s mobilním telefonem. Výboj mozkové aktivity zatím nejmenovaného národního velikána (abychom si nezkazili pointu) přebila všechny zhovadilosti, které dosud mediální humbuk kolem migrantů provázely. Nějak jsme ty prázdniny překlepali, Psisko se ale trochu bojí, co přijde dál.
- Poznej autora citátu: „Tady jde o zcela koordinovanou muslimskou invazi do Evropy. Je to podle mne pokus o dobytí Evropy.“ Konvička? Vandas? Nebo se odněkud vynořil Sládek? Ale ne. Tak pravil Mgr. Filip Renč, režisér, herec, scénárista, laureát medaile Za zásluhy I. stupně (za zásluhy o stát v oblasti umění). Svou uměleckou performanci pak národní velikán rozšířil o následující postřeh: „Je vidět, že jde o takové dobře vypadající mladé muže s mobilními telefony, kteří jsou dobře živení a kteří rozhodně nevypadají jako podvyživení uprchlíci.“
Renč se možná nechal inspirovat fotografiemi, které v minulých dnech zaplavily část českého internetu s mentální doménou V ČR nechceme cé zet. „Nabušení islamisté s mobily“, abychom se znovu ponořili do Renčových obrazových prostředků, tam slézají z námořních lodí a vydávají se na zteč evropského sociálního systému a našich žen. Jen škoda, že jde o fotky z vylodění albánských uprchlíků v Řecku a Itálii v roce 1991. Jak to poznat? Zde je tip.
Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.
- Crowdsourcing, jak se v newspeaku říká starému dobrému „víc hlav víc ví“, do české politiky přinesly Věci veřejné. Teď ho oprášil europoslanec Libor Rouček. „Zítra v 9.30 dopoledne budu v Českém rozhlase besedovat na téma lepší propagace naší země v zahraničí. Mimo jiné, i zda nazývat Českou republiku v zahraničí „Czechia“? Poraďte. Co si o tom myslíte?“ ptal se na svém facebooku,
Srozumitelně: Veřejnoprávní rozhlas si do vysílání zve hosty, jejichž erudice k tématu je plus mínus „nevím, ale zeptám se na facebooku“. Rozhlas má čárku, v debatě byl odborník „za Evropu“, Rouček zas za účast, ta se počítá. Na jeho facebooku se Psisko rovněž dočetlo, že šel do politiky, aby prosazoval „určité hodnoty, principy a ideály„. V pořádku, těch jsou na internetu tuny.
- Když vypadne internet, je to k vzteku. Když vypadne internet při jednání vlády, je to na svolání Bezpečnostní rady státu. Ministři nemají spojení se svými vlivovými agenturami, nemohou své kamarády mezi novináři on-line informovat o dění na vládě, jiní zas nenavážou spojení se svou bezpečnostní divizí. A jak známo, bez spojení není velení. Republice hrozí chaos.
Jistě, jen žertujeme. Nic takového se v Česku neděje. Navíc politici mají přece mobilní internet. „Digitalizace je opravdu pro vládu velká výzva,“ mohl tak na Twitteru výpadek komentovat místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace, lidovec Pavel Bělobrádek. Výrok doplnil jakousi značkou, ve které Psisko snad ani nechce vidět to, co znamená. Nebo je vše jinak? Pavel Bělobrádek je legendární CzERT?
- Časopis Sorry je proslulý černým humorem za všemi myslitelnými hranicemi. Je dobře, že má následovníky na „seriózních“ serverech, jak v týdnu ukázaly Novinky.cz. „V uplynulých dnech se v Alzheimercentru v Průhonicích nedaleko Prahy přihodila neobvyklá událost, na kterou nikdo z přítomných hned tak nezapomene.“
Všeobecný úpadek novinařiny? Letní nepozornost? Záměr? Nebo má pravdu Miloš Zeman s jeho letitým tvrzením, že největší počet pitomců na čtvereční metr je mezi novináři? Redaktor Václav Pergl ať se každopádně hlásí o honorář u Fefíka.
Klidný zbytek prázdnin.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
1 komentář
Díky za trefný článek, v tom blázinci kolem úplný balzám, pocit že se tu všichni zbláznili už mívám dnes a denně.