Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Jakub Poláček / CNC / Profimedia
,

Televize Prima hrozí novináři za článek soudem. „Skandální zásah do svobody slova,“ říká autor

Společnost FTV Prima pohrozila trestním oznámením novináři Juraji Koišovi za to, že ve svém komentáři popsal, jak se diváci Primy teoreticky mohou vyhnout sledování reklam. I když se na stejné téma objevilo v poslední době více textů, televize u žádného dalšího právními kroky nehrozí. Koiš, šéfredaktor portálu tvkompas.cz, hrozby Primy označuje za „skandální pokus o zásah do svobody projevu a nezávislé žurnalistiky“.

Když v noci na 2. února vydal na svém webu Juraj Koiš text o sporech mezi televizí Prima a některými operátory placené televize, nic nenasvědčovalo tomu, že by od kohokoli z aktérů textu měla přijít tvrdá reakce.

„Velmi citlivě jsem zvažoval, aby se ani jedna strana necítila poškozená,“ popisuje Juraj Koiš pro HlídacíPes.org. Neutrálně vyznívá i titulek článku: „Přetahovaná mezi Primou a pay-tv operátory pokračuje. Určit vítěze si zatím netroufáme“.

Odpoledne téhož dne se však ozvala tisková mluvčí a po ní i právní zástupkyně FTV Prima s tím, že se televize cítí být článkem poškozena a požaduje jeho stažení do půlnoci, tedy již do několika hodin. V opačném případě pohrozila právními kroky, včetně možného trestního oznámení.

Jste přece odborník…

Primě vadila tato konkrétní pasáž v textu: „Průměrný divák si může najít různé jiné cesty, jak reklamu v televizi obejít. Pořady Primy může stahovat z internetu z ‚neoficiálních úložišť‘. Případně si preferované pořady nahraje z antény nebo satelitu, a reklamy si pak přetočí bez zásahu operátora.“ Podle právní zástupkyně Primy podobná vyjádření televizi poškozují.

„Jakýkoliv návod pro čtenáře, aby ‚obcházeli reklamu v televizi‘, a to navíc způsoby, které jsou v rozporu se zákonem, splňuje parametry podněcování a návodu k nezákonnému jednání, kterým čtenářům vnukáte možnosti, kterými lze přeskočit reklamu, umístěnou v televizním vysílání, a to i přesto, že je Vám jako odborníkovi na poli televizního vysílání zcela jasné a zřejmé, že příjmy z reklamy jsou základními příjmy Klienta jako provozovatele televizního vysílání,“ napsala advokátka Koišovi.

Ten naopak upozorňuje, že samotná existence internetových „neoficiálních uložišť“ je v Česku legální a tím, že je pouze zmíní v textu, nenavádí nikoho k protizákonnému jednání.

„Jestli se Prima cítí jakkoliv ohrožena existencí těchto neoficiálních úložišť, očekával bych, že budete podnikat právní kroky především proti nim, ne se pokoušet zastrašit novináře, který o jejich existenci pouze informuje,“ odpověděl televizi Juraj Koiš.

Jeho článek se týkal aktuálních vyjednávání mezi Primou a pay-tv operátory, zejména se společností O2. V nich jde o to, jak vysoké mají být kompenzace operátorů komerčním televizím za to, že diváci díky funkci zpětného zhlédnutí, respektive zrychleného přetáčení pořadů, přeskakují reklamní bloky a tím připravují televize o část příjmů za neodsledovaný reklamní čas.

„Přetáčení reklam při zpětném zhlédnutí našich pořadů v internetově šířeném vysílání (IPTV) považujeme za neoprávněný zásah do našeho programu, neboť divákovi není pořad zobrazen v podobě, ve které jsme jej operátorovi dodali. Technické prostředky k přetáčení poskytují divákům operátoři, a proto příjmy, o které nás coby vysílatele tímto připravují, chceme od operátorů kompenzovat,“ shrnuje postoj FTV Prima mluvčí Gabriela Semová.

Jiná média nevadí?

O probíhajících vyjednáváních televizí s operátory píše v Česku i řada jiných novinářů. Týden po Koišově článku například na webu iDnes vyšel text, který připomíná, že divák hledal vždy cestu, jak reklamy přeskakovat: „Dělal to tak vždycky, ať již pořady sledoval z kazety VHS videorekordéru, harddisku digitálního rekordéru, nebo z USB paměti vložené do televizoru. Jenže v rámci služeb internetového vysílání to může udělat bez přípravy, kdykoli a navíc velmi pohodlně.“

Na nikoho jiného se však FTV Prima zatím s hrozbou právních kroků neobrátila, potvrdila ve středu na dotaz HlídacíPes.org mluvčí skupiny Gabriela Semová.

Právními kroky tedy Prima hrozí jen Juraji Koišovi. Ten ve stanovisku na svém webu napsal, že „nechápe, jak by Primě mohla přivodit újmu zmínka o tom, že si diváci mohou na nahrávce (záznamu vysílání), kterou pořídili pro svou vlastní potřebu v souladu se zákonem, přeskočit reklamu, jak je jim libo“.

Dodal, že právě z tohoto důvodu si podle něj drtivá většina diváků záznam pro svou vlastní potřebu dělá, a znovu připomněl, že legálně.

Juraj Koiš svůj článek z webu nestáhl, jednání Primy podle něj „hraničí se zákonem i dobrými mravy“. Jak ale ve středu na dotaz HlídacíPes.org potvrdila mluvčí Semová, avizované právní kroky vůči němu zatím FTV Prima nepodnikla.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

60 komentářů

 1. viktor pavlík napsal:

  Primě se asi ztenčují zdroje financování a tak se z pohledu diváka tak trochu zbláznila. Chápu, že reklama je asi primární zdroj příjmů, ale televize si nejspíš myslí, že se na ni divák bude dívat „dobrovolněpovinně“. Zapomněla, že jeden dva populární seriály soudného diváka na Primu koukat nepřinutí. Je dost jiných „živých“ kanálů a kromě toho je k dispozici i jiná forma kultury než televize – třeba dobrá kniha – i když telka je asi pohodlnější médium. Je ideální pro činnost „jen sedět a zírat“.

  • toky napsal:

   Kdyby se televize více snažily o atraktivní pořady, tak by divák nějakou slušnou reklamu zkousnul, ale televize soutěží která se dříve vypracuje na úroveň Soukupa a ty reklamy jsou přímo narvané pitomostí. Tohle to žádným soudem žádná televize nevyřeší.

 2. Dusan napsal:

  Takže, kdybych napsal, že během reklamy si divák může skočit na toaletu a tím se jí vyhne, tak mne Prima taky zazaluje?

  • Jiří Novotný napsal:

   Asi tak😀😀😀

  • 0703 napsal:

   Jo jo taky

  • Pavel napsal:

   Stáhněte vaše ujednání, nebo budete čelit žalobě….. Vaše TV primas…..nehledě na urážku na cti,v době sledování primy se nejí,nepije a nechodí na WC.Konec a tečka.

 3. krtek napsal:

  reklamy jsou super, stihnu dojit s odpadkama, oholit se, wc atd. a v tv o nic nepřijdu. Netušīm kde prima vzala informaci, že se někdo na reklamy dīvá.

 4. Josef napsal:

  Trestního oznámení ze strany TV Prima bych se vůbec nebál. Trestní oznámení vůbec nic neznamená. Kdyby TV Prima věděla, že může opravdu něco udělat, podala by žalobu u soudu. Tak podá trestní oznámení na policii, nebo státní zastupitelství, ti to prověří, zjistí, že se vůbec nic nestalo a věc odloží. Trestní oznámení je jen takový bezzubý strašák, v poslední době hodně oblíbený. Vypadá to totiž efektně. Ale v podstatě je k ničemu.

  • petrph napsal:

   Bohužel, když ono to „.. ti to prověří, zjistí, že se vůbec nic nestalo a věc odloží“ není tak snadné jak se zdá.
   Ono to totiž znamená, že se policie zaměří na pana novináře, toho si bude zvát na výslechy, když (kdykoliv) jí se bude hodit a jak dlouho se jí zlíbí. Proti němu bude moci využít různé prostředky (třeba odposlechy, prohlídky), výslechy jeho rodiny a známých, až a dokonce (a není to úplně vyloučeno) i vyšetřovací vazbu. A může to trvat i několik let. Takže on to strašák je a poměrně radikální..Ovšem, co je na tom ještě horší, to nejde odvolat. Řekněme v případě té soudní žaloby, tak je možné dosáhnout dohody, že se pan novinář omluví, nebo tak,, a žaloba se stáhne. Ale policajti pojedou furt než se sami rozhodnou to skončit. Jest to smutné, ale to se neskončí, ani kdyby se jim pan novinář drze přiznal…

   • Josef II napsal:

    petrph,nespletl jte si rok?Je rok 2022 a ne rok kdy jste byl v pubertě.Když něco takového píšete,tak by bylo dobré sdělit nějaký konkrétní případ,jako byl například osud Karla Biňovce,Karla Kyncla,Jana Petránka a dalších.Dnes i investigativní novináři píšou co chtějí a nikdo je nešikanuje.Neslyšel jsem,že by například policije šikanovala Šímu,Slonkovou a ty na které podal žalobu Hamáček.Tu zatím nejsme u vašich ruských přátel v Petrohradu.A teď k Primě.Jedině,co ji zazlívám je,že dává slovo hradnímu satrapovi,jinak je mi ukradena.Vy jste na komentářích nejstarší lhář,starší než Pergill a Josef.

    • A. S. Pergill napsal:

     Takové věci se dějí naprosto běžně. Viz pronásledování paní Vitáskové, která šlápla na kuří oko solárním baronům. A našlo by se toho víc.

 5. Alexander Höfer napsal:

  Já využívám terestriální příjem signáku a přestože moje TV má DVB T2, před televizí mám settobox a tem využívám na nahrávání některých programů, o které mám zájem a při následném přehrávání reklamy přejdu rychloposuvem. Tedy nic nového pod sluncem. Přiznejme si, že koukat na film (100x opakovaný), který normálně trvá hodinu 30 minut, zabít čas přes 2 hodiny se mi nechce. Navíc na minimálně 3x stejné reklamy, navíc některé debilní se mi dívat nechce. Chápu obě strany, jak Primu, tak i diváky, ale chtělo by to zvolit kompromis, aby reklamy nebyly každých 20 min a s upoutávkami trvaly 10 min.

 6. Martin v. napsal:

  Prima,že je TV?Samá reklama,sem tam kousek filmu,z 1,5 hodinového filmu udělají 2,5 hodinový film.Takže zbytečná televize.

 7. honza54 napsal:

  těch reklam je příliš. 5 zbytečných programů Primy je stejně zaměřeno jen na reklamy a zoufalé pořady. dobré je, že se na to nemusím dívat, nebo si pořad můžu nahrát a přehrát bez reklam.

 8. Filip Navrátil napsal:

  Na to abych zjistil, že nejsnáze se sledování reklam vyhnu tím, že nebudu sledovat televizi, na to nepotřebuji novináře. To jsem již před mnoha lety zjistil sám. Tohle je jen žabomyší válka o neovlivnitelné. Reklamy je v TV vysílání moc, a je stále agresivnější, protože potřeba ovlivnit přesun kupní síly neustále narůstá, zatímco celá řada lidí přestává být hloupými berany, schopnými sešrotovat jakýkoli obsah který jim vysílání vnucuje.

 9. Jarek napsal:

  Já jsem si schválně pořídil O2 Tv proto, abych si mohl přehrávat ty reklamy zas a znovu. A hlavně od TV Prima! Tak prosím, ať to nekazí! Doufám, že se s operátorem dohodnou a já budu mít stále tuhle možnost zoětného zhlédnutí nekonečného množství těch úchvatných režisérkých kousků!

  • Libor napsal:

   Plný souhlas. Celý den se těším na reklamy, a když si sednu k televizi, abych se na ně mohl dívat, tak mi do toho nějaký blb pustí film.

 10. Jan Veverka napsal:

  Já osobně jsem na televizi jako medium rezignoval už dávno, Bohužel nedávají tak hodnotný zážitek, aby to vynahradilo vymývání mozku o „reklamních“ pauzách.

  • Milan Kříž napsal:

   A co teprve vymývání mozku ve zpravodajství! Ve prospěch Primy musím ale napsat,že při politických debatách dbají na vyrovnanost různých světonázorů,což např. na Čt rozhodně není!

 11. Dr. B napsal:

  Tv Prima působí značně nenažraně. Ostatním stanicím to tolik nevadí a dosavadní kompenzace jim evidentně stačí, jen Prima jí má potřebu zvýšit, a to zásadně. Uživatel IPTV tuto kompenzaci platí v ceně služby již nyní a mnoho zákazníků internetové televize zvolila tento způsob příjmu TV právě pro možnost přetáčení reklam. Prostě zaplatím za službu, tudíž jí nemám zdarma, ale zbavím se reklamy. V internetové době zavedený a fungující způsob.
  Doufám, že pokud TV Prima nakonec prosadí navýšení ceny kompenzací, bude operátory poskytujícími IPTV zařazena do nějakého příplatkového balíčku a možnost platit tyto přemrštěné kompenzace zůstane stále na zákazníkovi. Možná by pak ubylo lidí, kteří by TV Prima sledovali a vlastní nenažranost Primy by jí nakonec příjmy z reklamy díky úbytku zákazníků snížila. To bych jim tedy osobně přál 😜

 12. petrph napsal:

  Tak jsem si se zájmem přečetl co to pan novinář divákům prozradil za teoretické postupy, a ony jsou to takové samozřejmosti, že je tito věděli a používali legálně dávno předtím. Tudíž vést o toto žaloby a soudní spory je sice naprosto zbytečné. V čem je bohužel problém, že naše soudy, zčistě formalizovaným myšlením by i byly schopny takové nároky nikoliv jen uznat, ale taky do budoucna označit jako zákonem chráněné a poviiné. A ty následky by byly hrozné. Jen tak z hlavy, televize s Time shiftem by se asi musely zakázat proavat, veškerou IPTV začně omezit, zrušit i ty legální přehrávání a archivy filmů na internetu , vlastně by se veškerý audiovizuální průmysl vrátil o desítky let zpátky..
  A když půjdeme dále, ono by se mohli ozvat i autoři, že vytvářejí kulturní díla celé, takže je povinnost médií je divákům předvadět celé, bez možnosti přeskakování.. Nakonec by se mohli chtít soudit i autoři knížek, že někteří netrpěliví čtenáři přeskakují celé stránky, a ať s tím slavnej soud něco udělá :)))

  • Motley napsal:

   Moc bych se tady o tom nezmiňoval , taky se může stát že si příště koupíte knihu a na každé třetí stránce bude reklama na inkontinenci případně suchost a podobné nesmysly .

 13. Jiří Rybička napsal:

  Osobně považuji přerušování průběhu pořadu jakékoliv televize reklamou za lumpárnu dnešní doby,kdy se jako divák bránit tomuto násilí a zneužívání nijak nemohu snad jedině tím,že přepínám programy, nebo od pořadu odcházím a když je toho moc, tak televizi vypínám.Vím ,že existují technicky dokonalejší způsoby jak se tomu novému otroctví vyhnout,ale na to už jsem příliš starý a tak to přenechávám mladším

  • petrph napsal:

   Tak to zase berete moc z gruntu, z druhé strany. Zase si nemyslete že Vám komerční televize bude vysílat něco zadarmo. Protože ona sama musí platit producentům filmů za to že jejich filmy vysílá, ona sama pokud vysílá vlastní pořady, musí zaplatit jejich realizaci, něco jí taky stojí to technické vysílání přes vysílače, atd..
   Takže, nějak si to od diváků „vybrat“ na vysílání reklamy musí. Nejen v přestávce mezi pořady, ale i během nich.
   Nicméně, jak správně díte (a peoplemetry jim to musely prozradit), většina lidí ani na tý reklamy nekouká, ale přepne si to na jinej program. Jenomže, ty peníze od zadavatelů reklam stejně ta TV dostane. Čili se to stejně točí ve fiktivním světě marketingu , který neodpovídají realitě..
   Jak to ostatně říkala ta slečna, která se hlásila na prodavačku, ale špatně si vyhodnotila frázi „A tohle vynikající zboží Vám budou lidé rvát z rukou“, takže prohlásila „A nepustím“ :))))

 14. Martas napsal:

  No já nevím, a kde je tam to nezákonné jednání? Jako to stahování? Ale to je přece legální! A nahrávání z antény jakbysmet. Ale to paní bububu zcela jistě moc dobře ví.

 15. Vlado1 napsal:

  Novinář zjevně informoval návodným způsobem, kterak obcházet zákon – a bezpochyby jednal v rozporu se svou pracovní smlouvou. TV Prima nemá odpovědnost za cizí zaměstnance. Je dobré vědět, že alespoň na jedné televizi redakce funguje tak, jak má.

 16. Pavlos napsal:

  Prima asi chce dosáhnout efektu Streissandové 🙂

  Nedávná polemika Rossmana s Linusem na téma jestli je adblocking pirátství: https://www.youtube.com/watch?v=6jUxOnoWsFU

 17. Ladiss Duval napsal:

  Naprosto minimálně neetické, aby televize jako např. Prima, nutila diváky sledovat reklamy. Myslím, že toto jednání je hodno kvalifikovat podle zkonů ČR.

 18. wenkovan napsal:

  Jestli on pan šéfredaktor není cimprlich a trochu nepřehání? TV udělala bubu, protože se jí něco nelíbí. Pokud sleduji zprávy, televize TO zatím nepodala a nejspíš ani nepodá a označit to za útok na svobodu slova je směšné. Pokud by přesto nějaké TO padlo a přes OČTŘ by to došlo až k soudu, soud by jistě pana šéfredaktora zprostil obvinění. Nebo snad chcete naznačit, že nežijeme v právním státě?

 19. Vladimír napsal:

  Dobrý výrobek nepotřebuje reklamu lidé si ho najdou, ale paskvil reklamu potřebuje,aby se vůbec prodal na tom je založená reklama. A na samotném divákovi je zda se na reklamu dívat bude nebo ne. A pokud to jde tak daleko, že film, který bez reklam trvá hodinu a půl s s reklamou bezmála tři hodiny tak je něco špatně a to divákovi vadí. Já osobně se na reklamy nedívám, vysloveně mně vadí, to je na každém jedinci. Televize by měla být zábavnà, vzdělàvací a informativní. A když Primě jde hlavně o reklamy ať je dà na samostatný program, který bude vysílat 24 hodin denně reklamy a ať si změří sledovanost. Myslím si že TV Přímá má nejdelší keklamy ze všech televizí.

 20. Jiří Ritter napsal:

  Co je na nahrání si pořadu na video/dvd rekordér a následném přehrání si tohoto nahraného záznamu (pro vlastní účely) s přetočením/vymazáním veškerých reklam a upoutávek nezákonného?! Tak se mi zdá, že drzost některých nezná mezí! Stanice by se spíš měly starat o to, aby reklama/upoutávky nebyly hlasitější a delší než jakýkoli sledovaný program (film, díl seriálu atd.). Než sledovat reklamy na jakékoli tv-stanici, to si raději pustím film z orig. dvd/bluray a tv-stanice, ty ať klidně se „svými“ reklamami klidně zkrachují (k životu je fakt nepotřebuji)! Ztrácet čas sledováním a platit nežádoucí produkty fakt nehodlám…

 21. pavel Novák napsal:

  Já reklamu v televizi přeskakuji pravidelně tím, že přepnu dočasně na jiný kanál, konkrétně reklamu v TV Prima přeskakuji tím, že se na žádný z jejích programů nedívám. A filmy a seriály si vybírám na Netflixu, kde se, doufám, žádné reklamy nedočkám. Trestné to neí. Ale kdoví, možná podle tiskové mluvčí Primy a její právní zástupkyně ano.

 22. Toncar napsal:

  Nerozumím, bude mě prima žalovat pokud budu od jejich programu během reklamy odcházet nebo přepínatm na jiný program?

 23. František napsal:

  „Přetáčení reklam při zpětném zhlédnutí našich pořadů v internetově šířeném vysílání (IPTV) považujeme za neoprávněný zásah do našeho programu, neboť divákovi není pořad zobrazen v podobě, ve které jsme jej operátorovi dodali.“
  ——————————————————–
  já zase považuji vkládání reklam do natočených filmů za neoprávněný zásah do autorského díla, neboť divákovi pořad není zobrazen v podobě, ve které jej autoři vytvořili…

  • Adolf Vox napsal:

   Ano, dochází ke znehodnocení celého díla. Kdyby byla reklama krátká jako v minulosti, možná bych už nepřekonal na jiný program. Pan režisér Troška nedal souhlas k vysílání jeho úspěšných filmů pokud bude do pořadu zařazena reklama. Filmy jsou uměním a nesmí ho poškozovat nevhodná reklama !

 24. pavel napsal:

  Eeeee, coze je to ta televize za hen ten onen? To jeste nekdo ma?

 25. Zbyněk napsal:

  Kdyby nechali jeden program, nemusí tam tolik těch reklam dávat. Jenže to je prima krimi, prima News a další. Co nový kanál, to více reklamy. Ať jdou někam

 26. Josef napsal:

  To ještě reklamním agenturám ještě nedošlo že z nich televizní stanice jen ždímou peníze a že se lidi se ani reklamou neřídí. Už je jí tolik že jí lidé ani nevnímají ,natož aby podle ní nakupovali. Ať si udělají poctivý průzkum a zjistí že na reklamu lidé vůbec nereagují.Maximálně se některé zasmějí pokud je vtipná ale o produkty nestojí.

 27. Pavel napsal:

  Ať jsou všichni činovníci televize Prima zticha. To jim nevadí jak nutili v r.2019 redaktory prostřednictvím šéfky zpravodajství p. Obzinové zkreslovat zpravodajství. Nakonec to Obzinové v Primě zlomilo vaz a nevzali ji ani v Českém rozhlase

 28. ptc napsal:

  Až TV stanice zjistí, že je možné přepnout kanál místo koukáni na reklamy, bude dělat co? Zpoplatní přepnutí kanálu?

  A vůbec – co lidé, koukající například na pořady na Youtube, neměli by něco platit televizním stanicím za to, že se nedívají na jejich vysílání s reklamami?

  Tak TV se nelíbí, že operátoři nešíří pořad v podobě jakou dodala TV. A co majitelům autorských práv a všem kteří dané pořady vytvořili – těm se libí, že po 10 minutách jejich pořadu následuje 15 minut reklam a tak stále dokola?

 29. Vojta napsal:

  Divák nemá žádným zákonem stanoveno, že musí sledovat reklamy. Proto nemůže být ani protizákonné mu radit, jak je nesledovat. Reklama je jenom zboží, divák musí mít možnost volby – jakou sledovat a jestli vůbec nějakou sledovat.

 30. Bum napsal:

  Hmmm…Tak oni mne chteji prinutit ke sledovani jejich reklamy.A budou mne i soudit kdyz si v jejim prubehu odskocim na zachod?Za to ze naprosto ubohe porady casto vubec nedokoukam mi asi hrozi trest smrti…..

 31. paulsp napsal:

  Že by zrovna Prima dělala něco neetického a nemravného? To se mi nezdá! haha:))))))))
  Vždyť tohle je jediná jistota, kterou provozuje už několik dekád..
  Jenom mě docela pobavil argument, že přetáčením reklam utrpí jakási celistvost progamu. To je náhodou fakt vtipný od někoho, kdo jednou za kvartál odvysílá kvalitnější film a ustříhne závěrečné titulky, které jsou bezesporu SOUČÁSTÍ uvedeného programu..
  Skladbu vysílání TV Prima ponechávám radši bez komentáře. V seriálech se stále stejnými protagonisty, přerušovanými některou z mnoha „napínavých“ reality show (vaření, kutilové, Policie, 20 let totožné estrády s opakujícími se hosty, atd.) bych stejně už dávno ztratil přehled..
  Nicméně musím zcela vážně přiznat jistá pozitiva.. Např. pro mou maminku (87 let) s mírnou stařeckou demencí je to naprosto ideální kanál. Na něco se dívá, něco se tam děje a po skončení si nemusí pamatovat žádný děj, neb druhý den přijde to samé.. Takže za spokojenou maminku upřímně děkuji managementu TV Prima!! :))))
  POZOR: OPRAVDU TÍM NECHCI ŘÍCT, ŽE DIVÁCI ZMIŇOVANÉ STANICE JSOU NĚJAK POSTIŽENÍ. TO VÁŽNĚ NEBYL MŮJ ZÁMĚR A NIKDY BYCH SI NĚCO PODOBNÉHO NEDOVOLIL.. Byl to jen můj konkrétní příklad.. Takže nic ve zlém..

 32. Jarda napsal:

  V počítači i v mobilu mám nainstalovaný blokátor reklam protože už mne ta odevšad vyskakující okna propagující jakékoli nesmyslnosti lezla na nervy a kvůli tomu abych nemusel poslouchat 5x za jeden film skřehotajícího Alzáka jsem si pořídil (bohužel)O2 TV. Tak že jestli O2 zruší v nabídce Primu budu jen rád a fandím jim a doufám že se nedají zlomit ani další poskytovatelé TV. Bez toho jediného občas koukatelného kanálu (Zoom)se hravě obejdu a kdo se chce dívat na slátaniny typu Slunečná a ZOO ať si připlatí…..

  • Chose napsal:

   Naprostý souhlas , máš palec nahoru, já jsem alergický na reklamy a ještě víc na ty jejich seriály , taky mám blokátory

 33. Pavel napsal:

  Když člověk kouká na Primu, tak je z toho spíše pocit, že sledujete jen reklamy, které jsou občas přiložený kouskem filmu

 34. Loko napsal:

  Nejvíc mě irituje ta drobná změna v zákoně, kdy do půlky roku 2020 musela být reklama maximálně 20% vysílacího času z každé hodiny. Dnes to je maximálně 20% vysílacího času DENNĚ. takže v noci pustí srágory bez reklam, a v primetimu to tam solí jednu za druhou. Ti maj fakt důvod si stěžovat na příjem z reklamy.. .

 35. Tanja napsal:

  Nikdo nezmínil ani ten škodlivý vliv na klima a přírodu jako celek. Nebo že je to dezinformace také??? Lidi vážně si zaslouží zabít!!!

 36. Travis napsal:

  Dinosaurus zařval na padající úlomek meteoritu…

 37. Josef Mach napsal:

  Dívat se furt dokola na jednu blbější reklmu než druhou dokáže snad jen někdo s IQ pod 20. I když pravdou je, že i reklama může být užitečná. Veškerému zboží a propagovaným službám se vyhýbám obloukem, protože nechápu, proč by měl někdo cpát peníze do reklamy na zboží, které se dobře prodává. Platí, že reklama je od toho, aby z naprosto neprodejného zboží udělala aspoň částečně prodejné. Tudíž děkuji za upozornění v reklamních blocích, kterému zboží se mám vyhnout a hlavně ho nikdy nekupovat.

 38. Jaroslav Marhefka napsal:

  Asi žijeme opravdu v Matrixu,

  Tak TV se odvolává na to, že nějaké výroky ji můžou omezovat hlavní příjem z reklam?

  Tak aby ji na podobném principu neobvinili podnikající osoby, že obsah reklam které distribuuje může omezovat jejich příjem tím, že navádí kupovat jinde, nebo konzumovat a oblíkat si apd jiné produkty apd.

  Jo a klamavá reklama by mohla zajímat úřady – v televizním programu neuvádí, že ve filmu nebo pořadu bude ta a ta reklama, takže nás diváky uvádí v omyl tím, že nám pak zobrazuje něco, co neinzerovali.

  Takže kocourkov

 39. populides napsal:

  Každý, kdo má tv přijímač je povinen platit poplatky pro veřejnoprávní tv a rozhlas.

  Sněmovna by měla schválit zákon, který pod pokutou stanoví, že diváci jsou kromě placení poplatků rovněž povinni sledovat televizní reklamy.
  Kdo tuto povinnost zpochybní, měl by být rovněž vystaven přísnému postihu.
  Tak nějak si to Prima představuje…

 40. Ondra napsal:

  Domníval jsem se, že tisková mluvčí a právní zástupkyně televizní společnosti by měly být alespoň částečně gramotné. Ale jak je vidět, mýlil jsem se. Kanálu CNN šest tříd základní školy bohatě stačí. Ostatně to dokazuje denně úrovní produkce.

 41. A. S. Pergill napsal:

  S jednou výjimkou tu nepadla podstatná věc:
  O2 Tv je placená a lidé si ji kupují právě proto, aby se nemuseli dívat a poslouchat, jak nějaká … vychvaluje vložky značky XXX, že i po čtrnáctidenní nepřetržité menstruaci je ta vložka stále suchá (nadsázka, ale ne velká).
  Druhou věcí je, že reklamy jsou čím dál tím agresívnější. Zpravidla mají hluk nastaven na podstatně vyšší úroveň než zvuk ve filmu (nebo jiném pořadu) do kterého jsou zařazeny, blikají a s vysokou pravděpodobností tam najdete i podprahovou stimulaci, případně další škodlivé prvky. Prostě, není o co stát. Zlatej Vajíčkoklobouk, který byl nevtíravý a inteligentní.
  MMCH, naprostá většina současných reklam by mohla vyvolat u epileptiků záchvat.
  Možná by pomohla masívní dopisová kampaň výrobcům / distributorům s oznámením, že jejich obtěžující a stupidní reklama mě tak odpudila, že už si jejich výrobek / službu raději nekoupím a raději si připlatím za něco jiného od výrobce / distributora, který mě takto neobtěžuje.

 42. Jarda napsal:

  Nejodpornější a to doslova, kanál, u nás.

 43. Petr K. napsal:

  Zásadně nekupuji výrobky z reklam. Jako trest, za jejich stupidní výplody. A nakonec každé uložiště, které si koupím už platím poplatek za autorská práva. PRIMO pápá.

 44. Aleš napsal:

  Kdyby mi v reklamě neposkakoval blbě zpívající rádoby zpěvák a netvářil se, že vypil Hanáckou vodku, aby si mohl poskočit, to vše ve veřejné televizi a přes den. Což by se dalo také považovat k navádění k alkoholismu nezletilých, což zřejmě primě nevadí. Hlavně, že firma platí, tak bych tu reklamu i zkouknul. Ale takhle přepnu kanál a nebo jí skočím, sbohem primo i s reklamou. Nikdo mě na to nemusel navádět, to je snad logické.

 45. Helena napsal:

  Zdravím
  Nechtě jsem se zapojit do diskuse, ale nedalo mě to. Bohužel na vysílání TV Prima se už roky nedívám. Pan majitel si myslí, že může s divákem manipulovat, jak se mu zamane. Vysílané pořady, které nemají ani trochu přínosu pro diváka a jsou prokládány reklamu „která nemá chybu“ divák přestává mít zájem o vysílané pořady. Televize pomalu padá ke dnu a může ji zachránit pomocné lano, a to že bude vymáhat penále za nesledování reklam. Chce prosadit zákon který bude divákovi nařizovat při sledování jejich programů, že nesmí divák, jakkoliv manipulovat s vyslaným obsahem, jinými slovy musí se dívat na reklamy.
  Domnívám se, že to je začátek konce této televizní společnosti. TV Prima neumožní vysílání na o2 bude mít za reklamní vysílání menší a menší příjem a jestli se přidají i jiné TV společnosti tak to má spočítané. (Bohu žel) zákon pro Primu není nakloněn a Prima to ví.
  Řešení, kdo s koho by bylo udělat balíček který si divák zakoupí ať si vysílané prokládány prokládané reklamu zakoupí divák sám. Myslím, že to Prima nechce, ukázalo by se, jak to s touto TV vypadá.
  Přej vám hodně stráveného času u sledování reklam na této televizi.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost