Rudolf Mládek: Proč je obrana Evropy na pořadu dne

Napsal/a Rudolf Mládek 19. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Ondřej Neff trefně poznamenává: „Vyšlechtěná orchidej našich motýlích představ o toleranci, pravdě a lásce nevydrží první pořádný slejvák. Abych mohl vést tolerantní dialog, musím zůstat živ.“

Problematika zcestného řešení uprchlíků kancléřkou Merkelovou nespočívá v jejich letošním přijetí, ale v tom, že Merkelová to vydává za jakési konečné řešení a pejorativní znění tohoto obratu nechť si tam každý přidá podle libosti.

Slabost Evropská unie

Proudy migrantů neustanou nikdy, pokud bude pokračovat současná politika EU. Nikdy pak znamená, že ročně přijdou miliony lidí, z nichž práci si najde tak deset možná patnáct procent. Ostatní se stanou příjemci sociálních dávek v mnoha bohatých, ale již dnes zcela zadlužených států. Pokud plane idea zabránit vymření Evropanů, pak současná imigrační praxe nesměřuje k jejich obnovení, ale k jejich nahrazení. Že to nebude zítra? Ale v horizontu dvaceti let se mohou evropské základy skutečně otřást.

„Zatímco Amerika tvoří pro příchozí migranty kotel, Evropská unie vytváří salátovou mísu, ve které salát brzy dojde,“ poznamenal ve svém článku Bohumil Studýnka. Hladové, válkou vyhnané proudy lidí neberou konce. Ale přicházejí i pohodlní a mazaní, co se tvrdě domáhají sebenároků, které jim nikdo nikde neschválil, a které si na slabé Evropské unii arogantně vydupávají.

Omylná řešení

Posílat peníze Turkům či komukoliv jinému, aby běžence zadržoval na svém území je asi tak účinné, jako bychom nad oblastí, kde prší a hrozí záplavy rozevírali deštníky. Výsledek nulový, záplava přijde. Jenom se to prodraží o ty zbytečné deštníky.

Pokud Merkelová zatíží a strhne německou ekonomiku dolů, a to mnozí předpovídají neboť přínos imigrantů převáží záporný efekt sociální péče o zbytek, potom dopady pocítí i česká ekonomika závislá exportem ze 75% právě na Německu. Není tedy a nemůže nám být lhostejné, co se v Německu stane. A nejen tam.

Ruská karta

Nemůže překvapit, že ti co se bruselské politiky národního omezení bojí, upírají své oči směrem k Moskvě, bez ohledu na výstřelky, které současná ruská vláda dělá na Krymu, v Ukrajině či v Sýrii. Pokud ještě včera jsme brali takové lísání k Moskvě jako nevhodné, po akci „Mutti Merkel“ s uprchlíky a její doslova nestoudnou kritikou východní části Evropské unie je možné moskevskou orientaci chápat. Paní Merkelová se nikoho neptala, sama si rozhodla a nyní volá: Pomoc. To ale nejsou pravidla EU, to není unie.

Plnění smluv

Porušování kdejakých smluv se v Evropské unii stalo už normou. Pacta sunt servanda, tedy, že smlouvy se mají dodržovat nabylo v EU výsměšného tónu a každý eurooptimista už tím musí být zděšen. Pokud hovoříme, že potřebujeme více Evropy, pak si definujme, co si pod tím jednotlivé členské země představují. Rozhodně to nemůže být současná politika Merkelové, která už na žádný členský stát nebere ohled a nemůže to být ani trvalá konfrontace s Ruskem.

Pomáhat se má

Pomáhat se má, ale s rozumem. Jinak si více jak polovina zemí Evropské unie bude brzy myslet, že když Německo neuspělo s botou nacistického vojáka, chce si to tento neúspěch vynahradit novou politikou a to teniskou běžence. Reakcí voličů na ohrožující politiku je vždy volba extrémních stran. Bylo tomu i v době krize v minulém století a skončilo to strašlivou válkou. Otázka běženců nemá a nemůže mít jen rozměr humanitární pomoci, protože je extrémní svou velikostí a svým dopadem. Obrana Evropy je proto na pořadu dne.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)