Pro Babiše vymyslel Parky´s, teď s Romanem Vaňkem rozjíždí vlastní vegetariánský fast-food
Ředitel Kosteleckých uzenin Jan Hanuš s podporou popularizátora gastronomie Romana Vaňka založil nový vegetariánský fastfoodový řetězec. Plánuje desítky poboček i expanzi do Evropy.
Po čtyřech letech strávených v pozici generálního ředitele Kosteleckých uzenin patřících do holdingu Agrofert Hanuš ke konci října z Babišova iméria odešel. A od masa se vydal zcela na opačnou stranu – k vegetariánské stravě.
Pod dohledem Romana Vaňka
„Myslím, že odcházím na vrcholu. I když rozhodnout se nebylo vůbec snadné, protože odejít z Agrofertu do nejistoty vlastního byznysu je velké riziko,“ připouští Hanuš.
Do vedení masokombinátu nastoupil v době, kdy byl podnik ve ztrátě přesahující 300 miliónů korun. „Firma je teď stabilizovaná a generuje zajímavé desítky miliónů korun zisku,“ říká.
Jako investor v novém projektu Andrej Babiš nijak nefiguruje, ujišťuje Hanuš. Většinu v nové firmě má on sám, třicet procent pak společnost Prakul Production, v níž má podíl Roman Vaněk.
„Mám nad tím chuťový dohled. Myslím, že na trhu s vegetariánskými potravinami je díra a že se dá vařit zdravě a zároveň velmi chutně. Jde o koncept fast-foodu, ne restaurace,“ řekl pro HlídacíPes.org Vaněk s tím, že projekt je velmi ambiciózní.
Cílovým stavem je mít do pěti let v rámci Evropy přes dvěstě poboček, respektive provozoven různých formátů s nabídkou vegetariánských jídel, salátů či polévek.
První pobočku fastfoodu Vegg-Go otevřel už 16. září v obchodním centru Chodov, další přidal nedávno v Ústí nad Labem. Do konce roku plánuje další v Praze, v Ostravě a v Hradci Králové.
„Do dvou let chceme do Evropy. Už teď se mi ozvali zástupci velkých obchodních center ze Slovenska a Polska,“ říká Jan Hanuš. Podle něj obchodní centra hledají nové koncepty a možnosti, jak se odlišit a Vegg-Go je pro ně vítanou alternativou ke klasickým fastfoodům.
Změnu ve vnímání životního stylu vidí podle svých slov sám na sobě. „Svou roli hraje i zdraví. Postupně k vegetariánství asi mířím, protože po čtyřicítce se ukazuje, že životní styl maso – čokoláda – Red Bull má svá úskalí,“ říká.
Návratnost? Rok na pobočku
Na rozjezd vlastního podnikání dal dohromady investici v řádech jednotek miliónů. „Stavba jedné klasické jednotky vyjde do miliónu, výhodou je, že na místě nic nevaříme, nesmažíme, takže nepotřebujeme náročné technologie, klimatizaci a podobně. Návratnost máme spočítanou do roka na každou provozovnu,“ říká Hanuš.
Jídlo se nechává připravovat centrálně od izraelské společnosti Olive Food. „Spolu s nimi dáváme dohromady menu. Třeba jejich hummus je fantastický, jde nám o to, aby to celkově skvěle chutnalo. To byla vlastně i podmínka Romana Vaňka, aby do toho s námi šel. Ukazuje se, že to funguje. Trochu řehole je najít vhodný personál, který ten poctivý přístup promítne i do obsluhy,“ říká Hanuš.
Ten využil mimo jiné i své zkušenosti spojené s konceptem Parky´s, fast-foodu zaměřeného na hot-dogy patřícího pod Agrofert, jenž vymyslel a prosadil.
„Parky´s je taky jednoduchý koncept. Zatím není v černých číslech, ale brzy by už měl být. I když u toho já už nebudu,“ říká Hanuš.
EET vítám
Pokud jde o politický vlajkový projekt teď již bývalého šéfa – elektronickou evidenci tržeb – s tou podle svých slov žádný problém nemá. „Spíše to vítám.“ říká Jan Hanuš.
„Rozhodně je dobře eliminovat nepravosti a šedou ekonomiku, věřím, že trh se tím výrazně narovná a ukáže se, kdo má vlastně místo na slunci, aniž by podváděl. Na druhou stranu to řadu jídel v mnoha restauracích zdraží, což určitě nebude populární u spotřebitelů,“ dodává.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
5 komentářů
Upřímná slova p. Hanuše vítám. Ať se daří. A též s ním sdílím, EET se nás obyčejných SPOTŘEBITELŮ též ZÁPORNĚ dotkne. Takto EET vnímám od samého počátku. Miliardy utíkající do zahraničí stále nepostižitelné. 19 miliard jenom v přetáčení tachometrů – co to je, co s tím uděláme? Ono jednodušší zavézt EET a MOŽNÁ získám 12 miliard. Stále více jsem přesvědčen o skryté účelovosti EET, vědět o KAŽDÉM, i nakupujícím skrytě vše. Hackerský policejní systémhttp://hlidacipes.org/za-pet-let-nasadila-policie-cervy-ve-47-pripadech-jak-funguje-hackersky-policejni-system/?ct=t(Newsletter_112_13_2014)
Hackerský Italský systémhttp://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/374923-italsti-hackeri-couvli-pred-nbu-bali-se-o-svou-budoucnost.html
Policie sleduje Viber i SKYPhttp://www.lidovky.cz/ln-policie-umi-sledovat-i-skryte-hovory-f01-/zpravy-domov.aspx?c=A150721_222429_ln-media_mpr#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail
Mám stejný názor.
EET aby fungovalo bude muset postupně stahovat programy a upgrady a aktualizace v nichž se nějaký ten červík a štěnice určitě ztratí. Takové příležitost být permanentně v milionech počítačů a fízlovat! Tomu českej fízl nemůže odolat. A pokud dnes ano, zítra určitě ne. Udavač – dobrý Čech. Jejich čas zas přijde.
EET může vyvolat ve svých důsledcích efekt takový, že si lidé vlastnící řetězec restauračních zařízení docela levně přikoupí další trhy.
Zpráva NKÚ přitom byla jednoznačná – nejvíce na DPH utíká ve stavebnictví, nicméně stavebnictví nijak nesouvisí s podnikáním šibalů (nejmenovat , soudruzi právníci , hlavně nejmenovat !!!!),jen nepřímo.
Snem každého zemědělce, řezníka či hospodského vždy bylo vlastnit či mít velký vliv na celý trh (coby proces) daného okruhu komodit, tedy jednoduše řečeno od dodávek hnojiva až po konzumaci, včetně konzumace v restauracích (největší konzumační marže).
Od hnojiva až po konzumaci, proč přímo neřeknete Babiš? Bojíte se?
Kdo jednou viděl, jak se vyrábějí uzeniny, už je nikdy nepolkne. Ten pán ví nejlíp o co jde. Zajímalo by mě, jak se z 300 milionů mínus dostává v salámech na desítky milionů zisku, uzeniny stejně dávno nejím, i za bolševika byly lepší.
Jinak ten pán uhodil hřebíček na hlavičku. EET není proti podnikatelům, ti si DPH stejně odečítají. EET je proti lidem a zdraží pravděpodobně jídla v restauracích. A krást se tam bude stejně protože je to dlouhá tradice cca. 60 let. Jen se upraví způsoby a možná to tedy odskáče kvalita ještě víc než teď.