Podívejte se, jak stíhá ústecká krajská hygiena. Stát poprvé zveřejnil detailní data o trasování
Jak zahlcené jsou hygienické stanice? Tým Chytré karantény poprvé zveřejnil kompletní data o tom, jak se daří trasovat pozitivní lidi i jejich kontakty. Vyplývá z nich, že za posledních dva týdny zůstává nedořešených 2525 pozitivních případů a 4486 rizikových kontaktů.
V Ústeckém kraji bylo od počátku epidemie zaznamenáno dle dat Krajské hygienické stanice 2027 případů. Aktuálně pozitivních je 976, dvacet lidí zemřelo.
V přepočtu na 100 tisíc obyvatel se Ústecký kraj drží mezi méně postiženými regiony, jak ukazují následující grafy.
Nově zveřejněná data se týkají toho, jak jednotlivé krajské hygienické stanice zvládají trasování, ať už pozitivních případů nebo jejich uvedených rizikových kontaktů.
V tomto ohledu v Ústeckém kraji zůstává za poslední dva týdny 65 nedořešených pozitivních případů, 37 z nich jsou starší než 24 hodin. Podíl případů, které se podařilo natrasovat do 24 hodin, činí 84 %, zhruba každý šestý je tak trasován se zpožděním minimálně jednoho dne. Cíl stanovený vládou je v této oblasti 90 %.
U rizikových kontaktů je situace o něco horší, z 201 nedořešených je starší než 24 hodin 153 případů.
Další graf pak ukazuje, v kterých dnech ústecká hygiena zvládala lépe, a kdy naopak počet nevyřešených případů narůstal.
Projekt HlídacíPes.org – Ústí nad Labem byl podpořen základním grantem Active Citizens Fund.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
5 komentářů
Samozřejmě že to tak a bohužel je, a že to ty hygienické stanice ani nemohou stíhat. (Jak totiž uváděli nedávno v jedné skutečně objektivní reportáži, tak jeden případ jim trvá asi 40 minut !!!!!!]. A nedá se s tím dělat nic, protože bohužel ani nelze rychle změnit. Na tom se „podepsaly dřívější vlády v dřívějších letech, když se podmínky a stavy v těchto hygienických stanicích hrubě omezovaly.
V čem je další průšvih, že žádné rychlé a jednoduché řešení neexistuje Bohužel, nikdo ani ta takzvaná Rychla karantena to nedokáže.
Jak je to dlouho, co „pan premiér“ tvrdil, že hygiena stíhá a aby se policie starala o to, jestli lidi nosí roušky? S Babišem v čele vlády se nic nezlepší….. teď bude pár dní v klidu, ale zase mu otrne a bude do všeho kecat i Prymulovi! Má to v povaze!
Policie by se neměla starat o to, jestli lidé nosí roušky? Vyspělé západní demokracie v čele s USA už nejsou náš vzor? V Anglii na příklad, je za nenošení roušky pokuta od 100 liber výše a stará se tam o to plocie a to na požadavek předsedy vlády Johnsona.
Policie by se neměla starat o to, jestli lidé nosí roušky? Vyspělé západní demokracie v čele s USA už nejsou náš vzor? V Anglii na příklad, je za nenošení roušky pokuta od 100 liber výše a stará se tam o to plocie a to na požadavek předsedy vlády Johnsona.
1 libra = 30 kč, 100 liber = 3.000 Kč.
Mimochodem, ta otázka spíše stojí, jak by se ta policie o to měla starat a jak by na to měla dohlížet? Protože, pokud vím, na veřejnosti se zatím nosit roušky nemusí. Jenom v domech, MHD , na úřadech, ap. Ale aby policie dosadila do všech těch objektů svoje lidi a ti dozírali jestli všichni nosí roušky, na to zatím nemá dostatek lidí. Leda by plukovník Prymula vyhlásit válečnej stav a poslal do ulic armádu..:(